ne olur yardım edin :( allah rızası için

Anneniz bi tek size karşı böyleyse bi sebebi olmalı, Bunu annenizle konışmalısınız sakince, Olmaz diyorsanız babanızla konuşmayı deneyin derim.
Evlenmek yalnış bi tercih okuyup mesleğini işini eline alıp uzaklaşabilirsin.

Sen de hiç suç yok mu? Belki annene ters laf ediyorsun belki yardımcı değilsin vs vs , annen bütün evlatlarına iyiyken bir tek sana kötü ise biraz öz eleştiri yap Canım 20 yaşındasın ergenlikten yetişkinliğe yeni geçiyorsun daha sakin daha duyarlı ol ve lütfen evlenme şuan

Peki evlendiğinde ne olacak? Annen birken iki olacak başına bide kv çıkacak o zaman kime sığınacaksın? Oku kursa git hem kendini geliştir hemde çevreni gerekirse şehir dışına çık çalış. Bugün sana aile problemini söyleyen nişanlı yarın aileni yüzüne vuran bi koca olur. Çok iyi düşün...

Yaşadığın sorunların altinda baska şeyler olabilir bu daha detaylı bir şekilde konusarak ortaya cikabilir. Ancak suanki mevcut durum için şunu yaşanmış bir örnekle söyleyebilirim ki aynısını bir yakınım yaptı, ailesinden kaçmak için doğru düzgün işi olmayan ve tanimaya firsat bulamadan biriyle evlendi. peki sonuç? 3 yıl sonra daha kötü şartlarda baba evine döndü. Çok sıkıntı yaşadı ve daha fazla kaldiramadi. Yanlış evlilik hiç bir zaman kurtuluş değildir başına yeni problemler açar. eskileri mumla ararsın.
Hiç annenle konusmayi denedin mi merak ediyorum birde baban durumunu görüp üzülüyormus o hiç annenle konuşmuyor mu?

Canim simdi sadece anneni çekiyorsun evlenince kocani anasini danasini halasini amcasının say say bitmez. At o nişanı oku meslek al eline sonra hem sevdigin hem sevecek dogru insan cikar karşına

Yavrum kendi agzinla demissin ailemden kacmak icin issiz gucsuz adamla 4 aylik tanisma sonunda nisanlandim diye, varacagin aile seni alan elalemin tanimadigin adaminin aileden daha az zarari dokunacagini saniyorsan cok buyuk bir gaflet icindesin. O ablanla ilgilenip senle ilgilenmeyen annede daha cocuk yasindaki kizlarini bir bir basindan atmak icin gozu kapali ilk gelene verdigi icin evliliklerinde sorun cikiyor ve onlarin pesinden kosmak zorunda kaliyor. Simdi sen evlensen bir derdin olsa senlede ilgilenmez belki.
Annen durup dururken oyle dememistir dediyse zaten psikolojik vakada illa birsey olmustur, bu arada o hic sesini cikarmayan baba modelide nedir oyle ??

bu arada miklatis degil miknatis canim benim. Anaya babaya dusmanligi birak senden nefret de etseler illaki onune yemek koyacaklar vede basini sokacak bir evin var suanda dimi ? Evlenince elin tanimadigin adaminin vede ailesinin kolesi olacaksin. Sana tavsiye o uyduruk nisani atman, okulun varsa ona devam et yoksa bir ise gir bir meslek edin. Evleneceksende isi gucu olan azicik duzgun biriyle evlen. Sen saniyormusun ki bu adamla evlenince hayatin simdikinde cok daha guzel olacak ?
Ilk kavganda adam seni evden kovacak gidecek yerin olmadigini ve ailenin seni istemedigini bildigi icin, ilk cevap vermende cekil karsimdan sen kimsin anan baban bile adam yerine koymuyor seni ben neden onemseyecekmisim ki diyecek. Cunku bu olup bitenler onun gozunun onunde oluyor sen sahipsiz korumasiz o adama canini teslim edeceksin adam seni her turlu kolesi olarak kullanacak. Birinin hizmetci gibi hizmetini gormeye zamanla nefret edip tiksinecegin o adamin her gece zorla koynuna girmeye hazirmisin ?

Aklini basina topla dayak yemedigin surece anne baban ne derlerse desinler sularina git sesini cikarma o nisani at kendini kurtar kendini kurtar kendini kurtar derim. Ise gir is bul , universiteyi kazanamiyorsan aciktan oku, 4 yillik okuyamiyorsan 2 yillik isine yaracak bolumler oku.
Hayatini bitirme yani, sakin evlenme.

Canım benim güzelim simdi gencsin kanın deli akıyor hayati mükemmel sanıyorsun. EVLENME BAK SAKİN AT O NİŞANI. Neden mi simdi kotu bildiğin anneni yarin yana done arayacaksin ,tanimadigin sevmedigin issiz güçsüz bi adamla mutlu mu olacaksın ASLA OLMAYACAKSİN ben söyleyeyim. Bazı anneler geçim derdi vs bazı cocuklari ni unutabiliyor aslında unutmuyor da sana öyle geliyor.Napsin ablanin sorunları var annene ihtiyacı var sen evdesin kafası rahattır o konuda ama ablandan yana yada gecim derdiydi vs öyle yansiyordur sana da eve de yapma etme okulun yok mu senin okusana!!!

Ne guzel ne dogru yazmissiniz. İnşallah konu sahibinin bir kulagindan girip digerinden çıkmaz

Kocan napicak peki sana prenses mi olacagini saniyorsun evlenince? Hayat vur patlasin cal oynasin degildir, ailenden daha iyi bir kocan olacak diye bir kural yok
Meslegin var mi?
Calisiyor musun?
Kenarda birikmis paran var mi?
Kocandan dayak yesen gidecek yerin var mi?
Bu sorulara cevabin evetse lafim yok
Ama bil ki bunlar yoksa sen de olmazsin,hayatini bir herife bagli geciremezsin ne yazik ki yok oyle bir dunya. Ben 30 yasinda evlendim. Evlenirken de elimin altinda birsuru avantajim vardi onlara guvendim.
Ayrica anasiyla anlasamayip kocaya kacanlarin sonunu biliyoruz hepsi degil ama aralarinda cok cok mutsuzlar da var
Sen de oyle olma yazik degil mi gencligine?
Calis oku para kazan ayri yasa ailenden ama evlenme
Herif zaten issizmis, neresiyle bakacak evinize? Neyle gecineceksiniz?

Evlat ayrimi yapmiyoruz diyen anneler nedense bana pek samimi gelmiyor. Kiz durdukyere yazmadi ya bu konuyu buraya. Cikmaza girmis cozum ariyor. Sende de suc vardir kesin demek komik .Anlattiklarindan yola cikarak sana hak veriyorum. Ama kendini saglama almadan o evden cikma.o evde saglikli bi sekilde yasamak hakkin anliyo musun beni. Diger kardeslerin gibi,hic bi farkin yok. Ana baba hakki varsa evlat hakki diye de bisey var. Mucadele edeceksin. Kacmak yok. Nisani at atma bisey diyemem ama nisani elinden geldigince uzat.

Yazılanları okumadimda annenin sevgisi bitmez hiçbir zaman belki belli edemiyordur ve sen bu sevgisizlikten kacmak için evleniyorsun ya kocan seni sevmezse o zaman nasil ve nereye kaçacaksın?

Seni 9 ay karnında taşıyan, yemeğini uykunu düşünen, hastalandiginda başında bekleyen, buyutup bu yasa getiren annen bunları yaptıysa elalem neler yapmaz. Evlilik nasıl kaçış olabilir ki? Olmezsin sevgisizlikten, ayrimciliktan.
Umursamayacagin, meşgul olacağın bir hayat kur, okul mu olur, is mi, kurs mu o senin bilecegin is.
Zamanı geldiğinde doğru düzgün tanıdığın, sevdiğin, karakterli bir adamla evlilik yaparsın. Koca kacmiyor korkma.

Arada sorunlarım olsa da ,bana kızsa da bu hayatta koşulsuz şartsız yanıma koşan hep annem oldu ..
65 yaşındaki annem engelli torununu gezdiriyor ki ben rahat edeyim dineleneyim biraz
Allah razı olsun
Benim de annemle her günüm güllük gülistanlık olmadı ama anne annedir inan seni en çok o düşünür
Ve sakın işsiz güçsüz bir adamla evlenme sakın çok ararsın bu günlerini

Kullandığın başlıktan bile hatta konu içeriğinde yazdığın kelimeler bile senin aslında güçsüz ve savunmasız bir karaktere sahip olduğunu gösteriyor. 20 yaşında bir çocuksun sen.Bir evliliği kaldırabilecek bir olgunluğun yok.Helede işsiz güçsüz ve tanımadığın bir adamla..daha şimdiden annene karşı seni dolduruyor.
Ağlayıp zirlayarak olayları depresif bir hale getirerek ve sırf o evden kurtulmak için evlilik kararı alınmaz. Azıcık güçlü ol..Bahsettiğin kişi annen.sana düşman olacak hali yok.
Annenin tavırlarından bıkmış olabilirsin evet ama inan bana bundan bir miktar fazlasını kaldıramazsın sen ve evlenirsen neler göreceksin kimbilir.
Mantıklı düşün. Git okulunu bitir bir mesleğin olsun.kimseye muhtaç olma.asla bir erkeğin karşısında boynu bükük kalma
Belkide burada yazılanları dinlemeyeceksin sadece içini dökmek için yazdın. Çünkü güçsüzsün..duygusal kararlar alıyorsun.
Aklını başına topla.yoksa şu günlerini mumla ararsın. .

Merhaba
Aileden yana belli ki sanssizsiniz hele de annenizden yana.Bazilari her ne kadar inanmak istemese sucu size atmak isteseler de kendi cocuklarina dusman olan annecikler var.Kendini kizlariyla yaris icine sokan,kiskanan... Oncelikle bunu kabul edip annenizden normal anne tepkileri,sevgisi beklemekten vazgecin.Daha cok kucuksunuz okumadiysaniz babanizla konusup okumak istediginizi soyleyin. Okuyup meslek sahibi oldugunuzda kimseye muhtac olmadiginizi goreceksiniz.Okuyun tek care okumak .

Bak canım aileni değiştiremezsin kimse seçemez ailesini. Beni ailem 6 aylıkken babanneme vermiş. Hiç bişey bahane olamaz bir evladı istememeye yada bu şekilde davranmaya.. Benim annem babam sağ. Birliktelerde. Ben 18 sene babannemle büyüdüm. Ne bir silgi ne bir kalem nede bir emekleri geçmemiştir bana. Anne baba sevgisi görmedim ben hiç... Oyuncak almak çikolata ciciboğaz almak anne babalık değildir. Ve hiç bi zaman yerini de tutmadı. Sevgiyi dışarda aradım ama gördümki hiç bişey bulamamışım. Senin gibi hiç sevmediğim birine sırf ailemin bana vermiş olduğu yalnızlıktan dolayı gittim. 1 sene meğer sadece hayatımı boşa harcamışım. Okul hayatım bitti benim. Eminolki sen evlenip düştüğündede sırf senin seçimindi sen yaptın diyecekler ve seni kucaklayan kimse olmayacak. Sense yaptığın hatayla kalıcaksın. Benim hayatıma sonradan girdi eşim çok geç tanıdım ama iyikide tanımışım. Benim annem babam vermedi bana onun verdiği sevgiyi. Babannemdende Allâh razı olsun her iki cihandada hakkını ödeyemem yemedi yedirdi giymedi giydirdi derler ya işte öyleydi. Ama anne baba boşluğunu hiç.bişey dolduramaz. Seni sevmiyorlar diye birşey yok. Şuan hata yapmak için en güzel yaşındasın. Bırak şu nişanlılık işini. Bırak annene babana ablana ona buna takıntı olmayı. İmkanın varsa yaşa... Ama hayatını sevmediğin birine bağlama.. Çok pişman olursun. Eminolki bu pişmanlığına ne annen üzülür ne baban. Sana senden başka kimseden fayda yok. Hizmetçi olursun sadece başkalarına. Üstelikte hiç sevmediğin biriyle bile isteye seçtiğin hayata.

Sakın sevmediğin biriyle evlenme dönülmez hata yaparsın sonrasında boşanıp zaten destek olmayan ailen seni hiç istemez işe gir çalışmıyorsan mutlaka bir iş edin bu sayede evde olmaz annenlede tartışmazsın en azından kendin için bir şey yapmış olursun, hemen evlenip evden kaçmayı düşüneceğine aklını başına al çalış kimseye minnet etme...
Elin en iyisinden daha iyidir annen emin ol ha inanmazsan yaşa gör ancak sana bir abla tavsiyesi sevmediğin adamla hiç kimse yüzünden evlenme sonrasında telafisi olmayan hatalar yaparsın....
Çalış çalış çalış................

Bende anneme inat annemden kurtulmak için evlendim mutluyum, iyi ki evlenmişim ana benim kadar şanslı olmayabilirsiin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…