ne olur yardım edin :( allah rızası için

Haklısın annen pek normal durmuyor o ne demekse yani evlada bu evde istemiyorum mu denir madem doğurmayaydın..
Evlat ayrımı yapıyorsa da senden kaynaklanmıyır sakın o sinirle hayatını yakma...
Elalemde ne karaktersiz evlatlar var lakin hiç çaktırmıyor tepemizde gezdiriyorlar.
Senin kötü olmanın sonucu değil bu durumlar.Şöyle birşey söyliym belki teselli olur illa ki herkes ailesiyle ilgili sorun yaşamıştır yani sorunsuz aile yok

gül gibi diyorsunn burdaa canımdann olucamm hemde annem yüzündennn sevgisizlikten ayrımcılığındannn rezilliktenn başka hiç birşsey değiLl ben annem bana 1 güldüysee ben 10 güldümm onun dünyasında ben yokumm elin kızları var ablam var kardeşlerim varrr bunun herkes farkına ben tek değlll
Her anne evladini sever olur mu ole sey belki sen fazla agresif davranioysundur yada ne bilim baska bisey yani anneler melektir ya yapmaz ole seyler hem ne olursa olsun elin adami degil senn annen yaninda olur o uzulur sana bisey olursa

Arkadaşlar artık dayanamıyorum lütfen bi çare bulun 20 yaşındayım nişanlıyım bu yaşıma kadar annemle hiçbir zaman yıldızlarımız barışmadı 4 kardeşiz 2 kız 2 erkek benden bir yaş büyük ablam var evli ve annem hep onun sorunlarına koşar hep onunla ilgilenir ve kaçkere ablam annemi satmasına rağmen annem yüzünden sırf bu evden kaçmak için 4 ay tanıdıgım işsiz güçsüz askerlik yapmayan biriyle nişanlandım nefret ediyorum herşeyden nişanlım dahi 2 gün önce annen neden seninle sürekli tartışıyor ablanla senin aranda ayrımcalık var dedi : ( ve ben yerin dibine girdim mutlu olmaya çalışıyorum belki mıklatıs gibi kendime cekerim mutluluğu ama Olmuyorrr hergünüm ayrı bir cehennem bugunü anlatayım size kısaca sabah gözümü açtıgıkm gibi hiçbirşsey yok ortaada sen bu evde bir işe yaramıyorsun benim gözümde 5 para etmezsin baskalarının gözündede öylesin 5 para etmezsin bu eve sen fazlalıksın sen ne işe yarıyorsun işe yaramaz Dedi ve ben hıçkıra hıçkıra evden çıktım babam gördü beni çok üzüldü yardım edin arkadaşlar allah kimseyi ailesiyle sınamasın gerçekten çok acı cekiyorum etrafımda hiç kimse yok ya ölücem yada başka bir yol bulucam

Lütfen ailen yüzünden evlenme bu yaşta, bak kendin de diyorsun. İkinci cehennemi, daha doğrusu bin beterini yaşama. Şimdiden çocuk ailenin ayrımcılığını dile getirirken evlendikten sonra ailen bile sahip çıkmıyor sana sen ne işe yararsın der, bak ne olur kulak var. Eğitimin ne? Bir iş bulsan da kendi ayaklarının üzerinde dursan, evden azıcık uzaklaşsan? Ne olur evlenme bu yaşta apar topar. Sonuçta çok zor biliyorum ama anne işte, yarın kocandan bunları duyunca kat kat acı verecek? Ah güzel anneciğim diye ağlarsın, daha 4 ay tanıdığın sorumluluk bilmez adamla bu yaşta mutlu olabileceğine zerre ihtimal vermiyorum.

Annenin belki de ruhsal sorunları var, siniri var... Kabul bir ayrımcılık var ama çözüm evlilik değil. Çalışmıyorsan bir iş bulmaya bak ne olur, eğitimin yetersizse dışarıdan bitir. Mesleğin yoksa her belediyenin meslek edindirme kursları var. Artık kadının mesleğim yok demesini kabul etmiyorum ben. Bunları diyorum ama ne yalan söyleyeyim dinleyeceğini de sanmıyorum, kaçışı nişanda aramışsın zaten. Çok konu gördük burada konu sahibi cevap bile yazmıyor bu durumlarda önerilere. Umarım sen beni şaşırtırsın bu konuda da kendi hayatını kendi ellerinle inşa etmeye çalışırsın..

Son düzenleme:
Peki evlendiğinde ne olacak? Annen birken iki olacak başına bide kv çıkacak o zaman kime sığınacaksın? Oku kursa git hem kendini geliştir hemde çevreni gerekirse şehir dışına çık çalış. Bugün sana aile problemini söyleyen nişanlı yarın aileni yüzüne vuran bi koca olur. Çok iyi düşün...
O anne birken iki olacak! :KK35:
Nasıl doğru bir tespit. Umarım konu sahibi anlar demek istediğinizi...

Sevmiyorsan nisanlindan ayrilmalisin. Anneni de duymazdan gel. Degistiremezsin sonucta. Suan senin degistirebilecegin bir hayatin var. Senin ellerinde. Kimseden medet umma.

Annen tuhaf tamam da, elin işsiz güçsüz adamını başına neden sardın? Aklın nerde?
Annene katlanamazken ki haklısın, sorumsuz, parasız nişanlına, ailesine, sülalesine, evliliğin ağır sorumluluğuna böyle biriyle Nasıl katlanacaksın?
O ipsiz sapsızdan ayrıl, çalışmıyorsan çalış para kazan, oku bişeyler yap. Kendi hayatın için. Ablan olarak söyleyeceklerim bu kadar.

Rahmetli annem hayatta olsaydi da bana herseyi yapsaydi... Annem vefat ettikten 1 yil sonra evlendim evlenmez olaydim

Kendine ayrı ev tut keyfine bak, sankin ha evlenme hayatın daha beter olabilir

Daha evlenmeden sectigin adamin issiz gucsuz ve 4 aydir tanidigindan yakiniyorsun.Aslinda kendi agizinla söylüyorsun.En azindan esin calisan meslek sahibi biri falan olsa sana laf ettirmez annende lafini yutardi.Ama simdi double hakaret yiyeceksinİZ.E hakli da.Bende olsam bende ederdim.İşi gücü olmayan bir adam nasil 4 aydir tanidigi kiza nisan takabilir ay cok komik ve sacmasin.Evlilik dusuncegine git bir psikologa gorun annenle.

Annen üvey mi ? Meslek sahibi olmak yerine neden evliliği tercih ettin ? Yaşın daha küçük yağmurdan kaçarken doluya tutulma ihtimalin yüksek duruyor!
Evlilik kolayina geliyor cunku...Kizlarimiz okuyacagina, erken yasta evlenip eslerine hizmet etmeye kahirlarini cekmeye bayiliyorlar cunku...

Evlilik kolayina geliyor cunku...Kizlarimiz okuyacagina, erken yasta evlenip eslerine hizmet etmeye kahirlarini cekmeye bayiliyorlar cunku...

Ne yazık ki tercihi meslek sahibi olmaktansa evlenip kaçmak kurtuluş yolu görüyorlar. İnsan anasına babasına bin laf sayar elin oğluna sayamazsın. Ne diyim Allah hayırlı olanı nasip etsin kardeşimize.

X