ne iş yapıyoruz kaç para ücret alıyoruz

devlet memuru öğretmen net maaş 2084. ek derslerle beraber 2800 e kadar çıkabiliyor. haftada 18 saat çalışıyorum ek dersim az. çarşamba perşembe ve cuma günleri çalışıyorum. cumartesi pazar pazartesi salım boş çok şükür. çalıştığım günler de 3:20 de çıkıyorum işten.

Son düzenleme:
KİZLAAR ben ana sinifi öğretmeni olmak istiyorum aranizda ana sinifi öğretmeni olanlar bana mesaj falan atsin desteğinize ihtiyacim var. Opuldunuz cok

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende reklam sektöründeyim.Telefonla tv reklam satışı ve reklam danışmanlıgı gerçekleştiriyoruz.Çok baş ağrıtan bir iş insanların derdi begenmemezliği v.s bitmiyor.Net 1000 tl alıyorum + prim.Zorlarsan 1500-2000 arası değişiyor. Sabah 11 akşam 6 saatlerindeyiz yarım saat yemek molası saatde bir 8 dk sigara ihtiyaç molamız var. :KK14::KK14:

Kur'an kursu hocaları günde sadece 3-4 saat çalışıp 2000 bin tlden fazla maaş alıyorlar, bir arakaşımın ablası böyle çalışıyor. Üniversite mezunu da değil üstelik.

hadi o saatler calısıyor da bir de üniversite mezunu değil insanın zoruna gidiyor yani :KK14:

Uçak yüksek mühendisiyim. Üniversitede doktora yapıyorum. Üniversite bünyesinde Tübitak projesinde çalışıyorum. 750 TL burs geliyor buradan. Alakasız bir iş yerinde mühendis olarak part time çalışıyorum. 1500 TL. Yani toplam 2250.

Eğer full time Tübitak projesinde çalışsam işi bırakırsam 2500 alıcam. Hem daha boş olucam. Ama 250 lira için iş ortamını bırakamam. Yarın öbür gün akademik kariyeri bırakırsam dışarıda deneyimsiz olmak istemiyorum..

Bir üniversitede araştırma görevlisi olarak işe girsem alacağım maaş 2250. Ve tübitak projesine devam ederek 3000e tamamlayabilirim ama kadro yok.

Özel hava yolu şirketlerinde çalışan arkadaşlarım 3000-4000 arası kazanıyor. Sanırım ben de en sonunda bu yola gireceğim istemeye istemeye.. Para için akademisyenlik hayallerimi bırakmak istemezdim ama umudumu yitirdim artık bir çok şeyden :)

Sana yurtdisi tavsiye ederim. Bu arada su anda universitede herhangi bir kadron yok sanirim, sadece doktora ogrencisi misin?
Tr de malesef akademik hayat hakettigi degeri gormuyor, ama bir de su acidan bakmak lazim, gercekten idealist olanlar akademik yapiyor, akademisyenlere cok iyi bir maas verilse idi kac kisi sadece egitim icin master, doktora yapardi ki?
Asla para icin akademik hayallerinden vazgecmemelisin bence. Ayrica sen doktorani bitirince bir kadro verirler ya da tavsiye ederler herhalde.

Sana yurtdisi tavsiye ederim. Bu arada su anda universitede herhangi bir kadron yok sanirim, sadece doktora ogrencisi misin?
Tr de malesef akademik hayat hakettigi degeri gormuyor, ama bir de su acidan bakmak lazim, gercekten idealist olanlar akademik yapiyor, akademisyenlere cok iyi bir maas verilse idi kac kisi sadece egitim icin master, doktora yapardi ki?
Asla para icin akademik hayallerinden vazgecmemelisin bence. Ayrica sen doktorani bitirince bir kadro verirler ya da tavsiye ederler herhalde.

Evet canım kadrom yok. Sözleşmeli proje çalışanıyım. Tübitak projesinde çalışıyorum. Ancak bu projeden yatan para tübitaktan doğrudan burs adı altında hesabıma yatırıldığı için kesinlikle sgk ödemesi olmuyor. Bana oda masa bilgisayar tahsis ediliyor. Bir iş üzerinde çalışıyorum haftanın belirli günleri oraya gidiyorum. Ama yok bu para burs deniyor sonrasında. Diğer part time işte çalışma sebebim de biraz da bu. Kendi sektörümde bir işte part time çalışma imkanım yok şu an..

İdealistlik tamam ama bir yere kadar. Şartlar iyileştirilseydi daha kaliteli insanlar kadrolaşırdı üniversitelerde. Hocalarımız çok daha kaliteli olurdu buna eminim.

Şu an kadro buluyorum ama nerede biliyor musun? Gaziantep, Konya, Samsun. Öyp ile Samsuna kadrom çıktı. ÖYP hakkında bilgin vardır belki. Hayatımın 10 yılını o üniversitede geçireceğine dair sözleşme imzalatıyorlar. Eğer cayarsan aldığın maaşları iade ediyorsun. Ben evliyim. Benim bir eşim, annem babam var. Ben her şeyimi bırakıp nasıl böyle bir karar verebilirim.

Doktorasını bitirmiş sektörde güzel paralara çalışabilir. Ama benim gibi doktorayı bitirene kadar sektörden kopuk akademik hayatın içinde biri için zor. İtü'de kadro imkansızzz. Hocam hiç düşünme bile diyor.

Yurtdışı hiç gözümde yok. Zaten evliyim de. O nedenle biraz.

Burda arkadaşlar yüksek maaş alanlar üzülüyor diye kızıyor şükredin falan diyorlar devamlı. Benim elime geçen 2250 ile bayram edecek çok insan var eminim. Ama bu kadar emeğe yazık değil mi? Bir de asgari ücretten yatırılan sgk. Yol parası yok. İş yerindeysem yemek var da okulda yok :) o nedenle şükredemiyorum. Mesele para değil aslında. Büyük beklentilere geliyosun bugünlere hiçbir açıdan tatmin olamıyorum. Yaptığım iş beni mutlu etse tamam. Ama iş beni tatmin etmiyor.

O nedenle bu yola girerek en başından bir hata yaptığımı düşünüyorum. Keşke doğrudan sektöre dalsaydım. :KK31:

ah canım ya kıyamam benim ablam da 2 senedir sınava giriyor ona da yeni(bu sene) alan sınavı geldi :KK43:

ama mulakatı yeni duydum ne mulakatı canım senin branş neydi.
benim edebiyat canım.
sınavı kazandıktan sonra 1 yıl görev yapacakmışız sonra mülakata gireceğiz onu gecemezsek şutlanacağız :KK14:

X