Nasıl evlenicem😔

Çevremdeki ve instagramımdaki herkes evlendi, ben erken olduğunu düşünüyorum aslında benim için ama herkes evlendi çocuk yaptı ve asla asla asla düşük bir çevrem yok hepsi iyi üniversitelerden iyi bölümlerden mezun
24 yaşındayım ve benim çevremdekiler de teker teker evleniyorlar. Ama bu bizim geç kaldığımız anlamına gelmiyor. Sizin çevreniz yine iyiymiş. Benim çevremdekiler üniversite okumamış insanlar. Gelen goruculeri bi görseniz. Kimi elinde silah tutan serseri kimi annesiyle yaşamak isteyen anne kuzusu... Kısacası Allah evliliğin de iyisini güzelini nasip etsin. Acele etmemek lazım. Çevre önemli, şükredin ki egitimli bir çevreniz var. Benim o da yok.

Ben şu an evlilik düşünmüyorum ama benim de 1 yıldır falan sevgilim yok. İnsan uzun,sağlıklı bir ilişki kurmayı istiyor. Haziranda zinciri kırıp birisiyle buluştum. 3,4 kez buluştuk ama yine olmadı. Hayal kırıklığı oldu. Gökten düşecek hali de yok biliyorum ama arayınca gerçekten bulunmuyor. En iyisi akışına bırakmak karşına biri çıkarsa hemen reddetmeyip şans vermek. 25,30 yaşına gelmiş insanların böyle isteklerinin olması bence çok normal. Niye bu kadar yerden yere vuruluyor ben anlamadım? 18,20 yaşında değiliz ki. Okul bitmiş,iş yaşamına başlanılmış insan tabii ki yanında birisini ister. Duygusal olarak da isteyebilir,hormonel olarak da ister kusura bakmayın.

26 yaşındayım. En son lisede uzun ilişkim oldu ama sevgililik gibi değildi o da, hiç aşık olduğum biriyle uzun bir ilişkim olmadı. Şu anda da çok mutsuzum aile evinde yaşıyorum, şimdi damlayacak insanları da biliyorum evlenme ayrı eve çık diyecek insanlar var, evet olmazsa onu da planlıyorum ama ben yine de tek yaşamak da istemiyorum açıkcası. Aşık olmak istiyorum.

Nereden tanışabilirim insanlarla?
Evlenme ayrı eve çık ? Yoo walla ben demem öyle şey .. Kira ödeyebileceksen Tek başına fatura felan çık tabi.

Nasıl evlencem ne ya ? 26 yaş ne ki ? Daha ne yaptın kendin için hiç listene baktın mı gönlünden geçen herşeyi yaşadın mı? Sanma ki eş adayıyla herşey yaşanıyor yok öyle dünya evdeki hesap çarşıya uymuyor ben diyim sana.

Şuan ne yapabiliyosan kendin için yap, sonra Allah karşına iyi biri çıkarırsa evlen .. her genç kadının hayalidir iyi eş adayıyla evlenmek hayat kurmak, şimdi nişanlı olsan ay kaynanam böyle etti ay görümcem şöyle biri , yok eltime bunu yaptılar bana yapmadılar gibi konularına yorum yapıyor olurduk 🤣 biraz evlilerin konularına gir bakta ufkun açılsın guzuuum :)))

Bak şaka yana her aile bir değil ama evlilikte oyuncak değil hani evcilik değil yani gerçekten değil. Allah karşına iyi insan çıkarsın böyle devirde evliliği düşünebilen kızlara gerçekten şaşırıyorum dünya öyle bir kötü hal aldı ki işin içinden çıkamıyoruz artık. Yıllarca çocuk için uğraştım şimdide kara Kara düşünüyorum ya bu çocuk pat diye olsa ben ne yaparım nasıl büyütücem kötü dünyada acaba evladımın karşısına nasıl birileri çıkar diye düşünmeden edemiyorum , daha fal yok yumurta yok ben bu düşüncelerle meşgulüm düşün. Kimse sana bunu yapamazsın edemezsin diyemez 26 yaşında gencecik kadınsın yaşıtız 27 yaşındayım evliyim bende. Yeni evlenmedim 6 yılı doldurcağız. Aşık olmak sana hiç bişey katmayacak bunu unutma çünkü bu karın doyurmayacak insan oğlu herzaman daha fazlasını ister ama en önemlisi de güven ve saygı.
Şuan aşık olmak istiyorsun ama evlenince saygı ve güven isteyeceksin. Zamanla güzelim zamanla anlayacaksın .. aşırı acele hiç iyi değil..

nasip diye bişey var sen istesende istemesende o karşına çıkar :) hayırlısı olsun Allahım hak eden herkesin karşısına iyi insanlar çıkarsın 🙏🏼🍀

Çok teşekkür ederim yorumunuz için

İnsanlar bu durumu garipsiyorlar ama cidden ilişkide olmamak, sevdiğin birinin olmaması çok amaçsızlık ve hedefsizlik veriyor insana açıkcası. Ve bende okb başladı çok iyi bir psikiyatriste gittim ilk sorduğu soru erkek arkadaşın var mı ikincisi neden yok

Cidden psikolojiyi de etkiliyor çok etkiliyor

Biraz hoşlansam birinden mutlu olsam direkt takıntılarımı unutuyorum
Takintilarini unutman güzel ama ya tanistigin kişi evlendiginde türlu zorluk cikartirsa hayatında ozaman bu halinden cikabilcekmisin. İnsan sever evlenmek ister ayrı ama benimde yakınımda biri var aşırı pimpirikli stresli herşeyi büyüten uyuyamayan psikolojik olarak rahat biri değil ama evlensem duzelirim belki diyor gelecek kişi ancak kendine hayrı olur bunu unutmayın kimse sizin doktorunuz olmuyor evlilikte ağır basan sorumluluklar da çok fazla bunun altında cebelleşirken hep karsı taraf elinizden tutmuyor siz biyere tutunup kalkıyorsunuz çoğu zaman. İnşallah gonlunuze göre biirini bulursunuz ama önce kendinizi iyi hissettirmeye bakın karşı tarafa çok çok anlam yüklemeyin

Anneler kulübü 😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Ne olucak bu evlenmeyin diyip habire cocuk yapan kadınların hali? Biz kedi besleyelim siz üreyin. Bir tek siz üreyin ama sizin dürtülerinizin tatmin olması daha önemli sonuçta siz daha üstünsünüzdür bizden.
Aslında burda kendini ya da bekar kadınları ötekileştirip, ezik gören biraz sensin gibi ya da senn bakış açın yani 🙄 çocuk yapmamayı tercih eden kadınlar,i da vardır; ya da kedi beslemekte ne var yani? Bu bakış açısını tanıyorum, aşinayım ben de burda bence sorun. Dürtü tatmini olayına gelince hani cinsel tatmin ya da annelik duygusu sanırım; buna gelene kadar da çok tatmin edici şeyler var insanı hayatta tutan.. demek istediğim sen bunu aşağılık bir şey olarak gördüğün için kızmışsın ya da kendini kötü hissediyorsun bence.
Konuna gelince umarım istediğin gibi biri olur, telaş yapacak yaşlar değil henüz bence 🌸

İlk önce psikiyatrini doktorunuzu değiştirin size direkt özel hayatınıza ilgili bir şey soramaz bence ikincisi de enerjinizi kirletmeyin çocuk sahibi olamayacağım diye. Üçüncüsü de çok arayan belasını buluyor arayışta olmayın akışına bırakın

X