Nasıl evlenicem😔

Çok fazla kriteriniz mi var acaba?
Çok gençsininiz hala illaki aşık olursunuz...

Arkadaş çevresi, sosyal medya, iş çevresi, düğünlerde belki hayatınızın aşkına denk gelebilirsiniz..

Evlilik kötü bir şey mi de Mihrimah? 🙄
Bekar olsan daha anlaşılır bunu söylemen ama seninki biraz bekara karı boşamak kolay kıvamında olmuş
Ya ortada aday yokken ve yaşı küçükken evde kaldım psikolojisine giren kızlara dedim yoksa evlilik kötü bişey değil hele ki eşin iyi ise ...

Ya ortada aday yokken ve yaşı küçükken evde kaldım psikolojisine giren kızlara dedim yoksa evlilik kötü bişey değil hele ki eşin iyi ise ...
Zaten aday olmaması insanı üzüyor bence. Ben eşimle 23ümde tanıştım 25imde evlendim ama bu psikolojiyi anlayabiliyorum. Karşısına istediği gibi biri çıkmayınca insan ister istemez üzülüyor

Çok fazla kriteriniz mi var acaba?
Çok gençsininiz hala illaki aşık olursunuz...

Arkadaş çevresi, sosyal medya, iş çevresi, düğünlerde belki hayatınızın aşkına denk gelebilirsiniz..
Çok teşekkür ederim yorumunuz için

İnsanlar bu durumu garipsiyorlar ama cidden ilişkide olmamak, sevdiğin birinin olmaması çok amaçsızlık ve hedefsizlik veriyor insana açıkcası. Ve bende okb başladı çok iyi bir psikiyatriste gittim ilk sorduğu soru erkek arkadaşın var mı ikincisi neden yok

Cidden psikolojiyi de etkiliyor çok etkiliyor

Biraz hoşlansam birinden mutlu olsam direkt takıntılarımı unutuyorum

Zaten aday olmaması insanı üzüyor bence. Ben eşimle 23ümde tanıştım 25imde evlendim ama bu psikolojiyi anlayabiliyorum. Karşısına istediği gibi biri çıkmayınca insan ister istemez üzülüyor
Gerçekten akıllı işini bilen zeki psikiyatristler de bu konunun üstüne gidiyor hep. Empati kurabildiğiniz için teşekkürler.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için

İnsanlar bu durumu garipsiyorlar ama cidden ilişkide olmamak, sevdiğin birinin olmaması çok amaçsızlık ve hedefsizlik veriyor insana açıkcası. Ve bende okb başladı çok iyi bir psikiyatriste gittim ilk sorduğu soru erkek arkadaşın var mı ikincisi neden yok

Cidden psikolojiyi de etkiliyor çok etkiliyor

Biraz hoşlansam birinden mutlu olsam direkt takıntılarımı unutuyorum
Yok ben garipsemem, hayatımda biri olması ( ama düzgün biri olacak) yaşamımı pozitif etkiliyor

Sizde çocuk açısından geç kalmak tüp bebekle uğraşmak istemezsiniz onuda çok iyi anlıyorum
Umarım kötü alışkanlıklari olmayan beyefendi, ana kuzusu olmayan biri çıkar karşınıza 🙏
Ama kötü birine denk gelirseniz bu konuyu açtığınıza bin pişman olursunuz, Allah iyilerle karşılaştırsın inşallah

Aramakla bulunacak bir şey değil bence evlilik. İnşallah doğru zamanda doğru kişiyle denk gelirsiniz. Şuan bir işiniz var mı çalışıyor musunuz? Çalıştığınız kurumdan sosyal çevrenizden veya birinin önerisiyle vs her an olabilir takmayın böyle şeyleri

Yok ben garipsemem, hayatımda biri olması ( ama düzgün biri olacak) yaşamımı pozitif etkiliyor

Sizde çocuk açısından geç kalmak tüp bebekle uğraşmak istemezsiniz onuda çok iyi anlıyorum
Umarım kötü alışkanlıklari olmayan beyefendi, ana kuzusu olmayan biri çıkar karşınıza 🙏
Ama kötü birine denk gelirseniz bu konuyu açtığınıza bin pişman olursunuz, Allah iyilerle karşılaştırsın inşallah
İnanın ki antibiyotik icmekten bile gıcık alıyorum, ve tüp bebek tedavisini de duydum iğneli ve ilaçlı diye biliyorum. Zaten kolay bir şekilde çocuk sahibi olacağımı hiç sanmıyorum gerçekten içsel hissim kesinlikle böyle. Hem bu sebeplerden hem de hayata dair motivasyonum artsın diye iyi bir ilişki ve 2-3yıl sonrasında çocuk istiyorum. Zaten şimdi tanışsam anca 2-3yıl sonra yapabilirim sanırım😕

Aramakla bulunacak bir şey değil bence evlilik. İnşallah doğru zamanda doğru kişiyle denk gelirsiniz. Şuan bir işiniz var mı çalışıyor musunuz? Çalıştığınız kurumdan sosyal çevrenizden veya birinin önerisiyle vs her an olabilir takmayın böyle şeyleri
Yok dert ettiğim bir şey değil elbette her şeyin zamanı var. Çalıştığım yerden hiç yok. Beğendiğim oldu ama benden küçüktü ve evlilik düşünmüyordu.

Of gerçekten evlilikten koşarak kaçmış biri olarak hayatını yaşa diyorum. Evlilik erkek yararına olan bir şey. Çocuk olsun hem adama, hem eve, hem bebeğe bakacaksın. Para yetmezse çalışmanı bekleyecek birde. Lütfen ince ele sık doku, hiç iki gönül bir olunca samanlık seyran olmuyor. Her şeyiyle iyi birini bulmadan evlenme. Sevsen de evlenme. Mantığına biraz bile ters gelirse hemen uzaklaş o ilişkiden.

Öyledir muhakkak lakin evlilik öyle hayallerdeki gibi değil ne yazık ki , eşim iyi olmasına rağmen bekarlığımı , o başı boşluğumu özlüyorum bazen , bu bekar günlerin tadını çıkarmak lazım, evlendiğimden beri zamanla yarış içindeyim adeta, hep bi sorumluluk var ama bekarken herşey kafama göre idi 😅 mesela bebeğim sabah ezanında ayağa dikiliyor çipil çipil gözlerle bakıyor ve gülüyor, o çok enerjikken ben yarı baygın halde 🤣 bilmem anlatabildim mi ...

Of gerçekten evlilikten koşarak kaçmış biri olarak hayatını yaşa diyorum. Evlilik erkek yararına olan bir şey. Çocuk olsun hem adama, hem eve, hem bebeğe bakacaksın. Para yetmezse çalışmanı bekleyecek birde. Lütfen ince ele sık doku, hiç iki gönül bir olunca samanlık seyran olmuyor. Her şeyiyle iyi birini bulmadan evlenme. Sevsen de evlenme. Mantığına biraz bile ters gelirse hemen uzaklaş o ilişkiden.
Kesinlikle evlilik erkeklere yarıyor 👌

Evlenmek isteyebilirsiniz bu gayet doğal bunun için de aşık olmanız lazım bunu siz de yazmışsınız. Yani amaç için olmaz bu kurum.
Yani şu tepkileri de anlamıyorum kadın 20 yaşında değil ki neden garip karşılanıyor evlilik delisi yaşın geçti sanki vs deniyor ki.
Bu gayet doğal bir durum.
Yazılanlar gibi sosyal olmak lazım eve kapanmamak lazım bunu bilir bunu söylerim ben.
Bir de Allah kader şansı versin tabii

Çevremdeki ve instagramımdaki herkes evlendi, ben erken olduğunu düşünüyorum aslında benim için ama herkes evlendi çocuk yaptı ve asla asla asla düşük bir çevrem yok hepsi iyi üniversitelerden iyi bölümlerden mezun
E Bulmuşlardır bir denk evlenmişlerdir. Bulamadan o hayatı istemek bana sağlıkli gelmiyor.

Amaaann evlenene de madalya takmamışlar..

Ama sizide anlıyorum ve isteklerinizde çok haklısınız. Daha çok gençsiniz hiçbir şeye geç kalmış değilsiniz.

Dilerim en kısa zamanda gönlünüzün kaynadığı, sizi çok sevecek biri ile büyük bir aşk yaşayıp evlenirsiniz..

Aslında en güzeli rus kadınlar gibi beğendiğin biriyle ilişki yaşayıp çocuk yapıp şutlamak😅 bazen erkekler yük ya. Cidden yükler. Hem ev işi hem çocuk hem yemek hem ütü, sonra bi de git asgari ücret de olsa çalış bi yerde diye beklerler. Yok ya çocuk meselesi olmasa gerçekten düzgün erkek bulunmuyor.

X