Nasıl başlarım ki söze ?Boşanmayı nasıl yazarım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlk gün çok ağladım evet .. farkındaysanız onun bana yaptıklarımdan bahsetmedim bile çok nadir aralara koydum .. Bugün ağlamıyorum sanki alışıyorum öyle mi dersiniz ? Hazmetmeye mi başladım dersiniz ? Soğuyor muyum yoksa

Saçmalamış bence de.... Bnm de en nefret ettiğim sey... Benim eşim de laf ortasında direk dışarı çıkar.
Bizim yerimize karar vermelerinde üstlerine yok zaten..
Duygusala baglamakta, ajitasyon da...
Benim yerime karar vermiş ya öyle olmayınca zaten ayrı kalsak mı dedi ilk ayrılmak istiyorum demek mi istedi öyle düşünüyorum artık

Benim yerime karar vermiş ya öyle olmayınca zaten ayrı kalsak mı dedi ilk ayrılmak istiyorum demek mi istedi öyle düşünüyorum artık
Bence o su an ne istediğini bilmiyor. Kafası karısmıs. Eşin kaç yaısnda canım? Bazen bu erkeklerin bazi dönemleri olurmus ya onlardan birinde olmasın.

konu sahibi son durum nedir? N Nisa 2018
Son durum ... il dışına çıkacağım demiştim ya , Valizimi hazırlarken yanıma geldi tatile gidiyorsun diye düşün dedi ve sarıldı bana , benim kalbim şuan kırık kırıklık nasıl biliyor musun insana hissettiriyor kendini , toparlanması için hiçbir şey yapamıyorum ve bunu yapan sensin . 2 yılda bir evliliğimiz boyunca 3. Oldu bu boşanmak isteyişin dedim bunları düşünerek gidiyorum dedim sarıldı bana ve dedi ki gitme desem gitmezsin .. bi dene dedim denemeden bilemezsin ... demicem zaten ben istedim ayrı kalmayı dedi ve sarıldı ..
.şuan ise günlerdir il dışındayım .. gün geçtikçe döndüğümde ayrılmak istediğimi söylemeye karar vermek üzereyim ... onu çok seviyorum ama bana haketmediğim şeyleri yaşattı , boşanmak boşanmak boşanmak 6 yılda 3 kere söyledi ben aptal mıyım ben her gün mü mutluydum ki ben söylemedim ? Onun için bu kadar kolayda benim içinde kolay olmalı diyorum eğer günler geçer ve kılını kıpırdatmazsa kalbimi tamir edecek belki de bir şey bulamayız ne o ne ben

Umarım ikiniz için de en iyisi olur.

Bana kızma ama eşin 15 yaşındaki ergen erkek gibi resmen. Aranızdaki yaşanan şeyler boşanma gerekçesi olmamalı. Boşanmak bu kadar basit bişey mi. Bilezik konusunda söylediklerine takılmış ta Allah bilir o sana neler demiştir. Her evlilikte bişeyler deniyor illaki. Bunları kafaya takıp söylemenin ne manası var. Bence eşinin psikolojik rahatsızlığı var.

Umarım ikiniz için de en iyisi olur.
Tek istediğim bu Rabbimden ... Kırık Kalbimi ve dağınık beynimi Allah’a bıraktım dualar ediyorum Hayırlısı neyse onu nasip et Ya Rab, hakediyor olsam duamı ona çeviririm o kadar da adaletliyim ... ama haketmiyorum ASLA ve KALDIRAMIYORUM ...

Ah eşim di mi hala .. Hala kimliğimde evli yazıyor benim ... 15 yaşımda tanışmıştım onunla arkadaşlıktı bizimki ... Her evlilikte tartışmalar yaşanır hatta kavgalar bağrışmalar tabak çanak havalarda bile uyuşabilir zaman zaman yaşanabilir bunlar diyorum ... Beni sanki böyle bir şeyi ilk kez duymuş gibi dinliyor Ya BENİ BENDEN ALIYOR ... Çocuk yetiştirdim zaten onu yetiştirdim yıllarca .. diyorum ki beni saf saf dinleme hiç mi evli arkadaşlarınla konuşmuyorsun veya hiç mi duymuyorsun kaldı ki biz sadece tartışıyoruz ... Mutlu olmak istiyormuş beyfendi evlilik mutluluk demekmiş Nasıl bir kafa bilmiyorum hayret ettim eşimdi di mi hayret ettim bu kadar nasıl böyle düşünebiliyor diye ...

Kendisi enseye vururken iyi sen tekme atınca gurur senin gururun yokmuydu o zamanda ablan vardı demagoji yapmasın evde sürekli kavga yaparmısınız sürekli bi çatışmamı var

Kendisi enseye vururken iyi sen tekme atınca gurur senin gururun yokmuydu o zamanda ablan vardı demagoji yapmasın evde sürekli kavga yaparmısınız sürekli bi çatışmamı var
... 2 ayda bir tartışırız ona göre , hadi bana göre de öyle olsun 2 ayda bir olsun iyi ki öyle yoksa hergün mutlu olmak istemem hergün mıçmıç olmak istemem

Koç burcu ve inatçı

Ben de böyle biriyim, kafamda kurarım kurarım bu kurduklarıma o kadar inanırım ki... Pişman da olsam geri dönemem yargılarımdan. Bu durumda size tavsiyem, biraz uzaklaşın ama çok değil, örneğin 5 gün. Sonra biraz da egosunu okşayın, gururumu ayaklar altına aldım diye düşünmeyin, o tekme olayı onun gururunu kırdı bunu tamamlayın. Seni seviyorum çok seviyorum deyin. Beni seviyorsun bensiz yapamazsın minvali konuşmalar daha da uzaklaştırır. Kendi duygularınızdan bahsedin. Çok fazla da anlatmadan fiziksel temaslarla duygularınızı aktarmaya çalışın. Yani sevdiğinizi söylemek tek başına yeterli olmayacaktır temaslarınızla bunu pekiştirin. Anlayacağınız gururunu okşayın. İnadı bu şekilde kırılacaktır.

Siz benim inadımı bir bilseniz... Bana kalsa ben değil 20 gün aylarca inadımdan konuşmam. Ama konuşmadığımın 2. günü eşim gelir gönlümü alır bazen şebeklik bazen ciddi ve duygusal konuşmalarla. Zaten hep der, sana kalsa çoktan ayrılmıştık diye. Burç olarak söylemiyorum ama inatçı bir insan karşıdakini çok yıpratıyor. Ben de yıpratıyorum farkındayım ama yıpratırken kendim de yıpranıyorum.
Mesela ben bu dönemimdeyken eşim bana, sana adım atarak gururumu hiçe saydım, bu yüzden geri dön demeyeceğim dese, banane senin gururundan, demek geri dön demeyeceksin al o zaman ben de gidiyorum deyip kestirip atarım. Bu yüzden yapıcı konuşmaya çalışın tabi barışmak istiyorsanız. Bu sefer siz kurtarmış olun ilişkiyi.

İlk önce şunu sormak istiyorum ... Gerçekten sevmeyi biliyor musunuz ? Yani gerçek sevgiyi ...

İlk önce şunu sormak istiyorum ... Gerçekten sevmeyi biliyor musunuz ? Yani gerçek sevgiyi ...

Benim sevgim çok dar zamanda belli olur, örneğin bir hastalıkta ya da sevdiğimi büyük bir borçta olduğunu gördüğümde. Hani böbreğimi verecek olsam bir an düşünmem, darda olan sevdiğime tüm maddi birikimimi bir çırpıda veririm. Hasta olan sevdiğim için işimi bırakıp kendi hayatımı onu iyileştirmeye adayabilirim.
Ama günlük hayatta çoğu insan sevgisiz olduğumu düşünebilir. Eşim dahil sevgisiz bir bencil olduğumu düşünebilir. Oysa bu yukarıda saydıklarım, böbrek hariç ki ona da gerek kalmadığı için vermedim, yaptığım şeylerdi.

Soruma cevap aldık farzederek devam ediyorum ... sevdiğin insanın karşısına 6 yıllık evliliğinin 2. Senesinde iftiralar, yalanlar,çocuksu hareketler , dolap yıkmalar, kapı kırmalar yapıp evi terketmeme sebep oldu 5 gün geçti ailemi aradı konuştu beni aradılar açmadım 6. Gün açmadım 7. Gün açmadım 8. Gün açtım telefonu tamam gel dedim ne diyeceksen de boşanacaktım çünkü o istemişti ve ben duyduklarımdan sonra istemiştim ve kararlıydım ... çok şeyler anlattı çok şeyler söyledi sevgin bitmez bana bak gözlerime bak diyerek ağlayarak özürler diledi dahası da var ve barıştım... 4. Yılımızda bunalmış , daralmış, asi tavırlarımı öne sürdü ani çıkışlarımı öne sürdü kaldı ki eskiyi biriktirerek önüme sunuyor ısıtıp ısıtıp karşıma getiriyor ... konuştum ettim pişman oldu ve evleri ayırmadan barıştık ... 6. Senemizde bu sefer yine ilk yılların sebeplerinden şeyler sundu artı olarak tekme atmam, artı mutsuz oluşu ki adım kadar eminim işinden ayrılmak isteyecek kadar bunalıma girdiği bir işi var 2 aydır korkunç yoğun ve acayip bir durumda ... velhasıl kelam ayrılmak istediğini söyledi .. yine konuştum detaylarını anlattım diğer yazılarımda ve yola cıkacağımın gecesi ayrı evleri teklif eden o tatile gidiyorsun diye düşün diyen o .. DEMEM O Kİ güzel insan ; inat haksız olduğunda yapılıyorsa ya gerekli gideri veya kabaca tekmeyi yememiştir o inatçı kişi , ya da GERÇEKTEN SEVMEMİŞTİR...

Sizin bu yaşadıklarınız da var yani sadece piknikte yaşanılanlar değil. O halde güzel kardeşim şunu diyeyim eşiniz bu süreçte düşünmüş taşınmış sevgisini ölçmüş, bunları yaşamaya değer bir sevgim var mı demiş, karşılık alamamış....
Muhtemelen kavgaların hepsini sürekli gözünün önüne getirmiştir, oluru olmayacağı yargısına varmıştır. Bu yargıdan dönmek kolay değil, sizin kendinize sormanız gereken soru bence şu, Bu yargıya rağmen ben onu bu yoldan döndürmeli miyim yoksa ben de bu yola girmeli miyim? Tabii takdir sizin.

Hep zor durumda olduğunda sevdiklerin, onlara fedakarlık yapıyorsun bunu herkes yapar bence. Sevgisiz bir insan var mı sence ? Sevgi konusunu detaylı düşünmüş biri olarak söylüyorum SEVMEK SEVİLMEK olmasaydı intihar ederdi her insan ben bu grüşteyim düşünsene kediyi , denizi , mantıyı filan seviyoruz sevgisiz hiçbirşey olmaz ve saydıklarını hemen hemen her insan yapar kanımca .Gerçek kalbiyle aşk ile sevenin gururu ve inadı 1. Planda asla olmaz kanaatindeyim.. karşımda inatçı olduğunu söyleyen 10 insan olsa keşke cevap verseler bana Aşkla ve Sevginin asıl hali ile seven inat yapıp ilişki evlilik birliktelik adı her neyse bitirebilir mi ?

Onu bu yargıdan döndürmeyeceğim... Benim sevgim yeteri kadar çaba sarfetti insanın kalbi ağlar mı ben içimde birşeyler aktığını hissettim duyduklarım karşısında .
Bu yola girmek üzereyim ne yazık ne yazık

Sevmek duygudur, inatçı olmak ya da gururlu olmak ise karakteristik özelliklerdir. Yani inatçı karakterde olan bir insan sevgisine rağmen inadında devam edebilir. Hatta yalnız sevgisiyle başbaşa kalma pahasına sevdiği kişiden vazgeçebilir ama sevmekten vazgeçmez. Hani var ya bir şarkı Yeter ki Onursuz Olmasın Aşk diye - ki kendisi tam olarak beni anlatmaktadır-
Ölürüm yoluna ölürüm de, yine boyun eğmem
Yakarım dünyayı uğruna ama sana eğilmem
Öyle sınırsız öyle derin, öyle çok severim ki korkarsın
Kuruyup çöle dönsem de, pare pare olsam da yenilmem
Sözleri vardır. Anlatabildim mi? Yaşanılanları karakterine uygun görmüyorsa ve gururunun çiğnendiğini düşünüyorsa sevse de yoluna bakabilir insan, içinde aşkı yaşamaya devam etse bile kendi yoluna gidebilir. Tabi bu benim için geçerli eşiniz hakkında en iyi kanaate elbette siz varacaksınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…