Nasıl başlarım ki söze ?Boşanmayı nasıl yazarım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sevmek , saymak nefes almak kadar değerlidir Sizden başka var mı acaba hiç tanımadım ben hayatım boyunca ... Düşünüyorum da anlamaya çalışıyorum ölmek kadar sevip inat için ayrı kalmak bu cümleye giremiyorum ... Çok beğendim ilk yorumunuzu inatçıysa gururunu okşa ,sevgini söyle çok seviyorum de , inadını kır cümlelerini bunlar işe yarar bencede bende inatçı olmasam 20 gün konuşmamazlık yapar mıydım ? Kaldı ki ilk cümleyi ben söyledim konu açılsın ne oluyor evlilikte 20 gün konuşmamak ne anlama geliyoru konuşmak istedim inadımı kendim kırdım o beni alt etti aslında inatçılıkta fakat Ben teklif etmedim ayrılmayı bu inadın konusu ne gülesim geliyor bir yandan ağlayasım dövesim bağırasım herşey yapasım geliyor

Bir müddet ailenizin yanında sessizce bekleyin hiç üstüne gitmeyin bakalım nasıl davranacak zaten özleyen insan bir haftaya kalmaz mesaj atar arar nasıl davranacak açıkçası ben de merak ettim konunuzu takip ediyorum

... merakla bekliyorum sonucumuzun ne olacağını aynen sizin gibi

Bu yazını okuyunca eşinin evliliği kaldıramadığını düşündüm. Evlilik ona göre değil bence. Kimle evlenirse evlensin boşanalım sözü bitmez onun

Ama evlilik karsılıklı fedakarlıktır. Sizin yaptıgınız ve bu saydıklarınız da hiç olgunca değil... Gurur inat olmaz evlilikte. Gün gelecek sizin eşiniz de yorulduğunu anlayacak.. İnsanoğluyuz çünkü. Bence siz de bu özlediğinizi törpüleyin.

Bu yazını okuyunca eşinin evliliği kaldıramadığını düşündüm. Evlilik ona göre değil bence. Kimle evlenirse evlensin boşanalım sözü bitmez onun
Bu erkekler evliliği niye kaldıramıyor sizce?

Ya anlatmadiginiz başka şeyler var yada bahane aranıyor gibi..
Bana eşiniz bı tuhaf geldi.
Bence ayrı kalincak durum değil nedir bu kadar duygusallık filan? Seyehat ten önce halledilmesi gerek..
Belki ozlerimler vs eşinizin duruma bakış açısı hali bana çok garip geldi blmiyorum.

Son düzenleme:
Ailesi yetiştirirken sorumluluk hissini aşılamadıysa evlendiklerinde o sorumluluğu kaldıramıyolar bence. Ağır geliyor
Evet..
Ya da aile yasantısında travma varsa o tür erkeklere de baba faktöründen dolayı evlilik, koca olmak ya da baba olmak zor geliyor...

Bil
Biliyor musun bende öyle düşünüyorum bekar kalmak istiyor olabilir evleneceğim bir tek kişi olabilirdi o da sen derdi boşanırsak evlenmem ben asla diyordu konuştuğumuzda ... Ben ondan memnundum kavgalarımızdan bile memnundum ama benim de bir gururum var hiç etmesine nasıl izin veririm

Ailesi yetiştirirken sorumluluk hissini aşılamadıysa evlendiklerinde o sorumluluğu kaldıramıyolar bence. Ağır geliyor
Ah ailesi ... Dünyada bizden başka iyi yok biz en iyisi olmalıyız .. boşanmak normal çocuklarını uyarmazlar bile eleştirmezler yanlışları bile doğrudur

Aynı fikirdeyim ilk cümleniz hariç

Yani belki soyleyemiyorsunuzdur diye dedim ama olduğu gibi anlattiysaniz dediğim gibi..
Olduğu gibi anlattım diğer anlatacaklarımda buna benzer şeyler 6 yılda daha değişik bir şey yaşanmadı ne garip neler neler yaşanıyor evlilik sürüyor neler yaşanıyor evlilik bitmeye geliyor ...hakkımda hayırlısını diliyorum

Biraz ayrı kalın özleyin kafa dinleyin.. Hemen biticek diye birşey yok uzak kalmak biraz iyidir.

Biraz ayrı kalın özleyin kafa dinleyin.. Hemen biticek diye birşey yok uzak kalmak biraz iyidir.
Uzak kalmak biraz iyidir çok doğru hiçbir şey yokken uzak kalmanın tadını çok iyi bilirim bacaklarımız titrerdi birbirimizi görünce ve gözlerimiz dolardı özlemimizden ... ya şimdi ? Ayrılmak istiyorumun sabrını çekerek özlemek bu çok ayrı değil mi

Son durum nedir merak ettim... Uzaklaştınız mı ya da uzlastiniz mı?

Uzaklaştık ... ayrı evlerde ayrı illerdeyiz şimdi

Belki bu ayrılık iyi gelir ikinize de. Ayrılık sürecinde tavsiyem nispet yapmayın ne bileyim göndermeli yazılar filan yazmayın.. Adım atacak diye düşünüyorum umarım öyle olur.

Belki bu ayrılık iyi gelir ikinize de. Ayrılık sürecinde tavsiyem nispet yapmayın ne bileyim göndermeli yazılar filan yazmayın.. Adım atacak diye düşünüyorum umarım öyle olur.
Yazmıyorum ama o yazıyor il il dolaşıyorum bunu bile bilmesin diye paylaşım yapmıyorum duygularımı anlamasın istiyorum ! O ise giderli yazı ve birlikte dinlediğimiz hüzünlü şarkıları paylaşıyor ... yine tezat yine tezat ! birbirimizle iletişim kurmadık günlerdir bunları sosyal medyadan yapıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…