Nasıl başlarım ki söze ?Boşanmayı nasıl yazarım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Orada o kadının canını yakmak için yapmıyor ki şaka yapouır güya işte... İnsanlıktan neden cıkmıs olsun amacı esine zarar vermek değil ki...
Normal insan rolünde olmuyor diyen sizdiniz. İnsan rolünde değilse insanlıktan çıkmıştır. Anlamadım ki neyi savunuyorsunuz.
adama hassas dediniz. Şaka yaptı dediniz. Şimdi de canını yakmak istemedi diyorsunuz.
bi tekmeyle tepe taklak olmuş adam kıyamam ne kadar da hassas bi kalbi var. Ama o kalp bi kendine hassas maşallah. !!

Ben zatn kendisi için hassas dedim... Adamı savunmuyorum ki... Konu sahibi benim için daha değerli sadece yangına körükle gitmiyorum. Burda kadınlar bunu zira çok iyi beceriyor.
Evet bazı aşırı hassas insanlar bu sekilde sacma seylere bile koskoca anlamlar yüklüyor lar.. Kendilerine hassas karsıya hassas olmayabilir bunu bilemem.
Ya ayrıca ben cok denk geldim etrafımda çol erkek arkadas vardı saçmaladılar mı espri ya da saka yaptılar mı cidden normal insan yerine öküz olabiliyorlar. Amac can yakmak değil ki o an işte yapmıs bi hödüklük. Bne o an ki davranışını irdeledim. Sonrasımda adamın düşünceleri konunun buralara gelmesi zTen fiyasko. İlk yorumumu okuyun anlarsnız

Yangına körükle gitmeyim derken eşi savunur gibi duruyorsunuz. Yada bana öyle geldi. En azından beni alıntıladığımız mesajlarda.

Yangına körükle gitmeyim derken eşi savunur gibi duruyorsunuz. Yada bana öyle geldi. En azından beni alıntıladığımız mesajlarda.
Özelden de konusuyırum konu sahibi ile oradan etkilenmiş olabilirim neyse işte anlatabildiğim kadarı ile düşüncelerim bunlar.

Okay tekme değil ki! Tekme olayı sadece bir patlama. Onun öncesinde adam baya bir şey biriktirmiş içinde
İçinde biriktirmiş evet , biriktirme demiştik birbirimize kendi istedi kendi biriktirdi .. yapmayacaktı bunu konuşalım demiştim ben .. ben bu ilişkide kötü şeyleri unutmayı tercih eden biri oldum o hatırlayan biri .. ayrı kalacağız dedim ya ayrı evlerde sen dedim bana bile anlatmamışsın güvendiğin bir dostuna anlat hep içinde yaşamışsın bana patlıyorsun .. başka göze bi anlat dedim biz kadınlar anlatacağımız kişiler bulabiliyoruz sizden daha farklıyız bu konularda sende bi içini dök lütfen dedim çok düşündü kimseye anlatmak istemiyorum karımı dese de ben anlatabilirsin izin veriyorum dedim beni tanıyan biri anlatacağı kişi o yüzden bende merak ediyorum nasıl cevaplar verir acaba ....

12 senelik evliligimi, adami daha fazla cekemedigim icin bitirdim, cok mutluyum
Daha fazla çekmemek için bitirmek olur mu ? Ne çok şey vardır içerisinde sen basit şeyler için bitirmeZsin bence sen bi kadınsın çünkü 12 yıllık tecrübesi olan bir kadın .. neyse mutluluğun daim olsun canım

Yok valla daha fazla cekmemek icin bitirdim ama bu demek degil ki basit bir seylerden bitirin. Elbette devami icin elinizden geleni yapin ama kendinizi ezdirmeden

Yok valla daha fazla cekmemek icin bitirdim ama bu demek degil ki basit bir seylerden bitirin. Elbette devami icin elinizden geleni yapin ama kendinizi ezdirmeden
Bu adam çekilmez diyerek bitir demek istedin ya , kendimi ezdirmemek için içim hazımsızlıkla dolduğu için yarına uçak biletimi aldım gidiyorum ... giderken diyeceğim ki hakkımızda hayırlısı olsun sarılmak isterse sarılırım ben demeyeceğim artık sarıl diye Bugün buna karar verdim ... dün kendimi ona anlattım çünkü benden bu kadar ...

İnsanın kendisini anlatmak zorunda kalması ne zor maalesef

İnsanın kendisini anlatmak zorunda kalması ne zor maalesef
Bana diyor ki eğer ayrılırsak en çok neye üzülürsün önce sen söyle dedim ? Ben ikimizden bir bebek olmayışına üzülürüm dedi ağladı , ben ise bu evlilikte senden baskın görünmek istemezdim bir tık arka planda olabilirmişim dedim .. tekrar sordu peki evliliğimiz biterse pişmanlık duyacağın bir şey olur mu dedi ? Ben dedi ilk yıl bebeğimizin olmasını isterdim dedi .. bense ilk yıl o çocuk gibiydi ailesiyle öyle konuşurdu Li herşeyi anlatırdı sanki çocukla evliymişim gibiydi o yüzden istemedim ... benim pişmanlığım sanırım sana verdiğim emek olurdu dedim

İyi demişsin... İşte insan bu sürecte en çok emeklerine üzülüyor...
Ne kadr cok fedakarlık yapmıssan o kadr için yanıyor.
Bebek durumuna üzülmesi normal ama bunu yne içinde yasamasaymıs.
Ve ayrılırken bebeğin olmaması kadr güzel bir sey yok.
Duygusala bağlamış.
Muhtemelen o dediğin iş şartları vs ile de alakalı... Hepsi birleşmiş...

Bebek konusunda geçenlerde bi konu açmıştım orada yazdığımı söyledim ona bende saf gibi aşılama düşünmüştüm dedim meğer sen ayrılmayı düşünüyormuşsun ... bana dedi ki bu 20 gün içerisinde benimle konuşmak istemediğin için ben şeninde benden ayrılmak istediğini düşündüm aynı fikirdeyiz sandım .. aynı fikirde olsak aşılama düşünmezdim dedim .. benim ayrılmayı düşündüğüme kendin karar verip bana bu hayal kırıklığını yaşattın dedim yaaa offf diyip kalktı gitti arkasından götürüyor hep beni ... lafım bitmedi diyip peşinden koşuyorum sinir oluyorum .. diyorum anlatamıyorum ! Sen de aynı fikirde değilmişsin sen böyle düşünüyorsun diye tahmin ettiğim için ayrılmak istedim bende böyle düşündüm filan dedi saçmaladı işte

canım üzüldüm durumuna... bebek süreci yıpratmış olabilir mi eşini ?

Saçmalamış bence de.... Bnm de en nefret ettiğim sey... Benim eşim de laf ortasında direk dışarı çıkar.
Bizim yerimize karar vermelerinde üstlerine yok zaten..
Duygusala baglamakta, ajitasyon da...

Birincisi, ne münasebet sen evden gidiyorsun ya, orası senin evin, gidecek olan da erkektir.
İkincisi bu kadar basit bir mevzudan olay nasıl boşanmaya gelmiş ben anlamadım. Başka sorunlarınız da var sanıyorum ve bu olay o biriken sorunların patlama noktası olmuş.
Kendinize zaman tanıyın o vakit, yalvaracak haliniz yok.

canım üzüldüm durumuna... bebek süreci yıpratmış olabilir mi eşini ?
Tabi ki yıprattı ama hep içimde tuttum çünkü çok üzüldüğü için belirtileri bile testleri bile yaptığımdan haberi olmadı birkaç kere söylemişimdir sadece ... sadece sebep bunlar değilmiş biriktirmiş biriktirmiş hepsini yazdım balım her yorumda var söyledikleri ve söylediklerim

O giderse ya ailesine gidecek ya otele , ben en azından seyahat edebilirim şuan çalışmadığım için ailesine anlatamayacak durumu önce biz sonuçlandırmalıyız diye ... eğer ayrılma kararı alırsak ben evde kalacağım o gidecek tabi kısa süre sonra bende çıkacağım o evden .. başka sorunlar benim ani çıkışlarım , ondan daha baskın görünmelerim bazı zaman , yüzük tak baskılarım , dövme yapmak istedi yapma demelerim bunlar onun yaşamını kısıtlıyormuş istediği hayatı yaşayamıyormuş öyle dedi dün bende artık yaşarsın dedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…