Namaz kardeşliği..

Aa sen nick mi değiştirdin diğer konuda yazışıyoruz 😂

Benim bugün reglden sonra ilk günüm ve sabah namazına yine kalkmadım 😭öğle namazı kılındı
evet canım diyorum bu kız nerde:)
tüh sabah vakti telefon nonu at seni çaldırıp durayım :)
mecbur kalkarsın :)))
ohh öğlen tamam maşallah,ikindiye az kaldı hadi bismillah .

işyerinde abdest tutuyorum
diyet yapıyorum bol su içiyorumya, herşeyi namaza göre ayarlıyorum canlarım
mesela sabah öğlene kadar içeceğimi içiyorum , ikindiyi kılana kadar birşey içmiyorum ki abdest bozulmasın
yani herşeyi namaza göre ayarlamak da ayrı bir güzel ve huzurlu oluyor
tavsiye ederim.

geçen yıl birşye niyet etmiştim ama malesef başarılı olamadım:KK43:
inş bu yıl nasip olur .
ramazanda etrafımdaki ,yakın mesafedeki en az 5 camide teravih kılmak istiyorum ,cami gezmek ,farklı camilerin kokusunu ,feyzini almak farklı bir duygu ve huzur bence.
lakin burda namaz vakti caminin bayanlar bölümünü kitliyorlar
ramazan dışı da fırsat buldukça dışarda isem camide kılmaya özen gösteriyorum,kaç cami gezdysem boş camide caminin girişnde kıldım:) bayanalr bölümü kapalı idi
bence çok yanlış bir karar,camide namaz kılmak isteyeni de engellyor,vebale giriyorlar .
neden kitliyorlar anlamıyorum her yerde kamera var aslında

Arkadaşlar merhaba.
namaz konusunda hem yeni başlayanlara motive olsun hem de kendi aramzda sinerji olsun diye konuyu açmak istedim.
bazen sabah namazına kalkamadığımız,ya da namazları aksatma noktasında gevşek davrandığımız oluyor.
birbirmize bu konuda destek olalım ,namaz kardeşliği yapalım istiyorum.
ne dersiniz?
namaz vakitleri farklı olsa da , birbirimize hatırlatabilir ,namaza devam konusunda destek olabiliriz.
Aklımıza takılanları, tecrübelerimizi, dualarımızı birleştirebiliriz.
Bismillahirrrahmanirrahimm.
Arkadaslar bana da dua eder misiniz is bulmam icin

geçen yıl birşye niyet etmiştim ama malesef başarılı olamadım:KK43:
inş bu yıl nasip olur .
ramazanda etrafımdaki ,yakın mesafedeki en az 5 camide teravih kılmak istiyorum ,cami gezmek ,farklı camilerin kokusunu ,feyzini almak farklı bir duygu ve huzur bence.
lakin burda namaz vakti caminin bayanlar bölümünü kitliyorlar
ramazan dışı da fırsat buldukça dışarda isem camide kılmaya özen gösteriyorum,kaç cami gezdysem boş camide caminin girişnde kıldım:) bayanalr bölümü kapalı idi
bence çok yanlış bir karar,camide namaz kılmak isteyeni de engellyor,vebale giriyorlar .
neden kitliyorlar anlamıyorum her yerde kamera var aslında
Bu konudan bende çok muzdaribim keşke böyle olmasa her an camiye rahatça ulaşabilsek🥹ben din kültürü öğretmeniyim öğrencileri camiye gezmeye götürmek oraları yerinde öğretmek için bile cami personelinden bissürü izin almak zorunda kalıyorum kaç kez de reddedildim çocuklar ses yapar diye🤒çok üzücü☹️

Bu konudan bende çok muzdaribim keşke böyle olmasa her an camiye rahatça ulaşabilsek🥹ben din kültürü öğretmeniyim öğrencileri camiye gezmeye götürmek oraları yerinde öğretmek için bile cami personelinden bissürü izin almak zorunda kalıyorum kaç kez de reddedildim çocuklar ses yapar diye🤒çok üzücü☹️
hay maşallah ne güzel bir de hoca hanım var aramızda desene:)
ya canım kaç kere kalakaldım namaz kılamadım biliyor musun .
cimere filan yazmayı düşünüyorum buna bir çözüm lazım
diyelimki hiç ilgisiz bir insan camiye girmek istedi, belki imana dönecek ama giremiyor ne kötü birşey

hay maşallah ne güzel bir de hoca hanım var aramızda desene:)
ya canım kaç kere kalakaldım namaz kılamadım biliyor musun .
cimere filan yazmayı düşünüyorum buna bir çözüm lazım
diyelimki hiç ilgisiz bir insan camiye girmek istedi, belki imana dönecek ama giremiyor ne kötü birşey
Allah razı olsuun 🥰🥰

Evet haklısınız ya bende kaç yere yazdım diyanetle görüştüm ama tam olarak bişey yapmıyolar 🥺inşallah düzelir bu durum çünkü camilerin çok güzel bir yeri var dinimizde

X