Namaz Günlüğüm

insan gercekten isteyince oluyor yapiyor.
Bende defalarca namaza baslayip birakmistim.
yazdan beri duzenli kiliyorum simdi.
sukur/nafile/teheccud namazida kilmak nasip oluyor cok sukur.

Dun aksami kildim yatsi okundu nasil usuyorum ama hasta olucam sanirim titriyorum.
Kılamicam soguk falan diye icimden gecirirken kendimi abdest alirken buldum.
Kildim hemen.
kış gelince hep daha zor gelir ya(oysa vakitler yakin daha rahat kiliniyor abdestden sebep sanirim) onu kilmasam kendimi cok suclu hissedecektim.
uzanamadim rahat etmedi icim.

Zaten benim istedigimde buydu.
Vesveselerle bas edebilmekti..

Her namazimin arkasindan Allahim beni yolundan ayirma, icime namaz aski ver kılmayi hep nasip et.
Huzuruna gelmeyi nasip et.
Sana el acip sukredeyim diye hep dua ederim.
Nasil titrerken bir anda abdest alinca isindim onu hic anlatamam.

ınsan yeterki kafasinda bitirsin bunu beden zaten sukretmeye razi dunden..

Kizlar ya bana da bi el atin baslayip birakmaktan utanir hale geldim kilmadigim zaman cok vicdan yapiyorum simdi regl donemindeyim bitince hemen baslamak istiyorum ama yine birakacagim korkusu var

kendime namaz günlüğüm diye defter oluşturdum.
kıldıklarimi yaziyorum.
bakıyorum üzülüyorum..
dün çok şükür TAM kıldım..
5 vakit namaz kıldığımda TAM yaziyorum. iyi oluyor bölece bu kendimi alıştırmak için yapıyorum.

günaydın hayırlı cumalarınız olsunnnn

ay ne güsel kazaları kılman bende hesaplasam başlsam ne güsel olurrrr
Bı yerden başlamak lazım dedim ve hesapladim kılıyorum elimden geldiğince sabah kazaları bitti şimdi öğlen kaza namazlarına geçtim daha sonra ikindi diye devam edeceğim nasip olursa

Allah kabul etsin canımm cuma sohpeti nerede
Hemen evimin yanında Süleymancilarin hocaları geliyor önce tesbih namazı kiliyoruz sonra bı cuz okuyor hoca biz takip ediyoruz sonra Yasin Tebareke amme Duhan cuma kıyamet süreleri okunuyor bı hafta fetih bı hafta vakıa bı hafta rahman olarak da ekleme yapıyoruz biraz sohbet anlatiliyor cuma selasi okunurken eve geliyorum tesbih namazı kılındığı için gitmek çok istiyorum çünkü evde vakit namazlarını kılmak zor geliyor toplu olunca tesbih namazını kılmak daha kolay geliyor ne bilim evdeyim çalışmıyorum diye gidiyorum

ALLAH kabul etsin canım

bazen evde olmanın faydaları değil mii

Bı yerden başlamak lazım dedim ve hesapladim kılıyorum elimden geldiğince sabah kazaları bitti şimdi öğlen kaza namazlarına geçtim daha sonra ikindi diye devam edeceğim nasip olursa

evet bir yerden başlamak lazımmmmm

HERKESE HAYIRLI CUMALAR KIZLAR BENDE SU LANET VESVESELERDEN ARINMAK ISTIYORM 1 HAFTADIR HASTAYDIM (REGL)DUN BANYO YAPTIM SUKUR NAMAZ IÇIN NIYETLENDIM AMA SABAH ALARM CALMADI KALKALAMDIM SIMDI ÇOCUKLARI OKULA BIRAKIP GELIP ISLERIM ÇOK AMA ONCELIKLE HEMEN ABDEST ALIP ÖĞLE NAMAZI VE SABAHIN KAZASSINI KILICAM ARDINDAN YASIN SURESI OKURUM ISLERE GIRISIRIM ARTIK ŞÖYLE BI SORUNUM VAR ÖNCE ISLERI BITIREYIM NAMAZ KILAR OTURURUM AMA ÇOK YANLIŞ OLDUĞUNU BILIYORUM BUNU YENECEGIM ALLAHIN IZNI ILE RABBİM YOLUNDAN AYIRMASJN KIMSEYI BI YERDE OKUMUŞTUM BU DÜNYADA YUMUŞAK SECCADEDE NAMAZ KILMAYANLAR OBUR DÜNYADA NARLI SAĞ ÜSTÜNDE KILACAKLAR DIYE RABBİM AFFETSIN HALA GEC KALMIS SAYILMAYIZ SAVAHA ÇIKTIK HAMD OLSUN nefes alıyoruz şükürler olsn

Allah kabul etsin
Bende diyanet tv takip ediyorum.
Cok guzel sohbetler dini bilgiler var
Hergun dua cûz okunuyor.

seyi anlayamadim seccadede namaz kilmak olan cumleyi narli sağ demek.
kusura bakmayin öyle gozume takildi merak ettim.

Öncelikle sunu iyi bilmek gerek ki vesvese geliyorsa imaniniz kuvvetlidir.
Yani birseyler var ki vesvese geliyor denir.

Namazı soyle dusunelim Rabbim huzuruna cagiriyor ama onun istedigi kullar gidiyor.
(namaz aski olanlar)
Bak Namaz herkese nasip bile olmuyor diye önce kendimizi bi yönden bi sartlandiralim.
Namaz bana farz kilmam gerek 5dk ayirmanin bahanesi olamaz gibi kendimizi telkin edicez.

Yani ben böyle yaptim.
Elimizi yuzumu yikiyorum zaten sicak suyum akiyor nesine useniyorsun?
surda telf bakacak vaktin var?
tv izliyorsun?
ve diyelim ki vakti gecirdin bunun kazasi bile var?
Niye hala Allahin huzurunda degilsin?
diye diye ben cok ic sesimle konustum.

Namazı kendime ödev gibi edindim.
Sonra tesbih dualarimi
esmalarimi
4444 tefriciyemi.
Her gun 1 sure veya yasin okumayi

Neden okulda ödevimizi yapmayinca nasil rencide edilirdik ya da - alirdik.
odevini yapmayanlar olarak kagida ismimiz yazilir.

ee buradada en yüce yaradan sonsuz rahmet sahibi.
Bize bunu ödev kilmis bizi rencide etmiyor, cezalandirmiyor mu diye bizdeki bu rahatlik.

Ee ama yaziliyor hesap gunu mizan var..
Nasil yuce ki hala sans veriyor bize cezalandirmiyor o an.

Yani böyle dusunup bu bana farz, emir..
1 gunumde toplamda 45dk namaza ayirmisiz cok mu diye dusunup insAllah devamli olarak kilmayi nasip eder Rabbim

merhaba

çok güzel anlatmışsın allah razı olsun

sizde bize günlük yaptığınız zikirler ve dualarla burda paylaşırsanız bu vesile ile bizde yararlanmış oluruz

Aynen canım öyle bazen çalışmak istiyorum sigortam için bazende ölümlü dünya boşver diyorum öyle yuvarlanıp gidiyoruz

gerçekten dünyalık işler bitmezz rabbim kımselere muhtaç etmesin yeter

Ne kadar güzel anlatmışsın ağzına sağlık alalh razı olsn kendimi önemli hissettim sever şükür iman kuvvetim var ramazan ayında çok güzeldi her vakit kılardım gece sahura kalkar sabah namazına kadar teheccüd kılardım insallah yine yapicam allahın izni ile narli sac 'di orası evet klavyeden düzgün yazamamışım canm

ya bişey dicem kaza namazi ilgili dikkatim çekti
şimdi sabah namazini sünnet ve faizini kıldıktan sora kaç rekat kaza namazi kılınıyor. tespit çektikten sora mi kılınır yoksa çekmeden mi?

Birinin namaz sohbeti videosunda da dinlemistim bu sozleri.
Yani imanimizin kuvvetli olmasindan sebep vesveselerin geldigini.
Hatta sevinin demisti o sohbeti yapan kisi.
Ne guzelki size geliyor vesvese diye

InsAllah hepimizim namazlari daimi olur.
Rabbim kabul eylesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…