Namaz Günlüğüm

pembesu33

bayan pozitif :)
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2014
2.635
2.289
Merhaba Arkadaşlar,
Bu konuyu bir türlü devamını getiremediğim, her seferinde başlayıp bıraktığım namazımı devam ettirebilmek adına açıyorum. Namazlarımı kıldıkça buraya bildiricem katılmak isteyen olursa seve seve sayfama beklerim :)
Ben buraya yazdıkça daha çok teşvik olucam, belki bir arkadaşımız bu sayfadan etkilenip namaza başlar ozaman ne mutlu bana :) Haydi Bismillah

Bugün: sabah ve Öğle namazı kılındı
100 kere: La ilahe illallah
100 kere: Allah
100 kere: elhamdulillah
zikirleri çekildi.

İçimizdeki kötu ses nedir?
Şunu iyi bilin, içinizdeki kötü ses susmayacak. O, isterseniz evliya olun, isterseniz evliyanın en yükseği Gavs olun, istek ve arzu sizden gitmeyecek. Her seferinde sizden şerri isteyecek, siz de her seferinde ona karşılık vermeyeceksiniz. ama size burada bi tuzak var dikkat edin. O ses siz deilsiniz ve her seferinde kendiniz zannedeceksiniz... istediginiz kadae makaminiz yukselsin, istediginiz kadae ruyanizda efendimiz sav'i görün bu yine değişmeyecektir. Bu sesler susmayacak, bu sesler susmuş oldugunda zaten senin kullugun bitecek. Eğer bu ses susmuş olsaydı sende hayır olmazdı. Bazen yanilacaksiniz bu sesler kendizin zannedeceksiniz, benden adam olmaz diyip yoldan vazgeçmeye çalısacaksiniz. Kandirmaya calisacak sizi. Siz, bu sesin sizin olmadigini kabul ettiginiz gune kadar bu sikintiyi yasayacak, yoldan vazgecmeyeceksiniz insALLAH. Eger yoldan vazgecersiniz ne olur? O sizi alatmış olur..

Ya ne guzel Allah daim etsin insAllah. Bende baslayip baslayip birakanlardanim.
Sürekli başlarım inşallah deyip geçiştiriyoruz yarına çıkmaya garantimiz yokken, neyi bekliyoruz hiç anlamıyorum bu sefer kararlılığım kesin canım hatta bak bir kitap önereyim sana "ene sus ey nefsim" bunu okumanı tavsiye ederim Rabbim inşallah sana da nasip eder :)

1 sene öncesine kadar bende aynı sizin gibiydim .
1 sene sonunda eşimin bana izlettiği bir videodan etkilenip başladım .
Rabbime hamd olsun . Ne olursa olsun o gunden sonra namazlarımı kıldım
Allahım namazlarımızı kabul etsın .

nekdar güzel Allah kabul etsin inşallah :)
video youtubede fln varsa banada söyleyebilir misin etkileyici her öneriye açığım

Amin canim. Kitabi okuyacagim tesekkur ederim canim. Bende insAllah yeniden baslarim birakmam.

Ben bu konuda çok muzdaribim hep aksiyor bazen kendimden nefret ediyorum namaz kılınca dia ederken utaniyorm kilmadigim namazlar için bende katılmak isteri.m insallah devamıza gelir

Kızlar ben sabah namazı hariç kalanları çok şükür düzen e bindirdim. Size tavsiyem ezan ilk okunur okunmaz bir şekilde kılmaya çalışın . Özellikle de yatsıyı. Vakit geçtikçe insan ağırlaşıyor günün yorgunluğu çöküyor. Geç vakte kalırsa daha zor oluyor .akşam da cabuk geçiyor onu da hemen kılın:)))) öğleni sadece biraz geçince kılıyorum. Ikindi ile aynı abdest kılayım diye

Ben bu konuda çok muzdaribim hep aksiyor bazen kendimden nefret ediyorum namaz kılınca dia ederken utaniyorm kilmadigim namazlar için bende katılmak isteri.m insallah devamıza gelir
Hoşgeldin canım sürekli videolar izle kitap oku cennet analarımızın hayatlarınıu oku bu konuda nurdan damla hz. hatıce hz.fatıma hz. Aişe bu kitapları öneririm sana ben okumayı bırakınca imanım zayıflıyor birde güzel ortamlarda bulun konuştuğun kelimeye bulunduğun ortama yediğine içtiğine dikkat et bunlar bozulunca iman zayıflıyor namazda kalıyor. Sürekli kitap oku sohbet videoları izle kalp gözünü açık tut zikir çek bunlar olunca namaz vaktini heycanla bekliyorsun zaten

kızlar Günaydın hayırlı günlerr
dün akşam namazımı kıldım
yatsı namazımı kıldım

Ama gece geç yattığım için sabah ne ezanı ne alarmı duymamışım 2. günden daha böyle olması çok üzücü ve dün sohbet videosunda hocanın herşey sabah namazıyla başlar sabah namazını kılmayan insana gün doğmaz dediğini duyduktan sonra bugun çok vicdan azabı içindeyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…