Namaz Günlüğüm

Bende aynı canım sabah namazını kaçırdığımda çok boş oluyorum

hayırlı günler canlarım..
Nasıl gidiyor hayat neler yapıyosunuz?
Benim bildiğiniz gbi iş güç çoluk couck hastaydık ailecek yazamadım buralara hiç Elhamdülillah iyileştik hayata döndük :)
namazlarım çok düzenli maşallah:) Günlük ders olarak nureddin yıldızın hadislerla diriliş derslerini izliyorum 1.bölümden başladım videodan sıkılırsanız oynatma hızını 1.5 yapıp izleyebilirsiniz ozaman yarım saate düşüyor video ama çok faydalı, ilime aç olan bana çok iyi geliyor :) vıdeoyu izlerken not almayıda unutmayalım inşallah hatta aldığım notları burada paylasırsak daha çok arkadaşımızın okuyup bilgilenmesine vesile oluruz inşallah :) F frenzy80 C cansu_tr

Hayırlı günler canım çok çok geçmişolsum
hamd olsun herşey yolunda
bizde iş güc derken günleri geçiriyoruz
ben bu hafta hep oruçluydum borçlarımı tutuyorum raabim bitermeyi nasip etsin
namazlarm çok şükür devam aynı zamanda kazalarıda kılmaya çalışıyorum
biraz kuranı kerim sekteye uğradı inş.onu da tez zamanda toparlarım
  • sizlere şu yazıyı bırakmak istiyorum
  • NAMAZ KILMAK İSTİYORUM AMA KILAMIYORUM DİYEN KARDEŞLERIM.... ...!!!!!! Namaz kılmak bir insanın yeryüzünde ulaşabileceği en büyük mutluluk.. Namazda Allah'ın huzuruna çıkıp O'na durumunu arz etmek, O'nun la olduğunu bilmek ve durumunu arz etmek..hiç bir kelimeye sığmayacak tarifsiz bir duygu.. Rabbimiz bizi çok seviyor, bizi muhatap kabul ediyor ve her beş vakitte; buyur kulum diyor.. Ezan sesini duyup da; Allah'ın huzuruna davet ettiğinin bilincini taşıyan her insan; can ile baş ile O'na yöneliyor.

• Şah damarından daha yakın olan Rabbi ile buluşuyor.

Yarın ahrette ilk sorgumuz namaz...Allah soracak; kulum ben seni davet ettim neden gelmedin dediğinde ne cevap vereceğiz..Davete icabet etmek şart.

Namaz dinin direği diyoruz peki neden?

Neden biliyor musunuz? Namazla Allah'a yönelen insan asla ve asla kötülüğe yer vermiyor yaşamında.. Ancak her şeyde olduğu gibi, namazda da samimiyetle yönelmek çok önemli.. Samimiyetsiz kılınan namazdan tabii ki hayır görmek; imkansız.. Aklın başka yerde olup namaz kılmak olmaz. Tam manasıyla kalben yönelmek gerekiyor. Kalben yönelen kişi; namazını kıldıktan sonra; Rabbine verdiği sözden geri dönmez..Bilir ki Rabbi onun her yaptığı görüyor, işitiyor.. Yarın ahirette her yaptığının hesabını verecek..Bu bilinçte olan insan için; yaşamın anlamı Allah'ı razı etmek.

Peki ben neden namaz kılamıyorum, tüm bunları bilmeme rağmen diyen kardeşlerime tavsiyem;

Yaşadığımız her anın Allah'ın bizimle olduğunu bilmemiz ve her an Allah'ın bizi kontrol ettiğini hiç aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Burası fani dünya..hiç birimiz kalıcı değiliz, hepimiz göçüp gideceğiz..Giderken sadece ve sadece burada yaptığımız amellerimizi götüreceğiz.. Ve o dehşetli gün geldiğinde; hepimiz bir başımıza hesap vereceğiz Allah'ın huzurunda.

Gelin bu sabah bir başlangıç yapın..Ezan sesini duyduğunuzda; gidin abdest alın. Tam olarak bilmiyorsanız kılınışını yine de bildikleiriniz ile kılın namazınızı. Allah kabul eder.

Çıkın Rabbin huzuruna..O'na arz edin durumunuzu.. Namaz bitiminde dua edin Rabbe. Halinizi arz edin gözyaşları ile birlikte..İnanın yaşayacağınız 5-6 dakikalık namaz kılma mutluluğunuzu yeryüzünde hiçbir şeye değişmeyeceksiniz.

çok güzel canım Allah razı olsun

günaydnnnn cnm
kazalarını kılmışısınn
ben de sabah namazlarını kılıorum dahaaa

kizlar gunaydin ne zamandir sabah namazina kalkamiyordum ya ALARM calitodu ama gözlerimi açamıyorum dün gece bol bol dua ederek uyudum ve sabah namazina uyandım bende her namazın peşinden kazaları kılmaya karar verdim böylece ömrüm yettiğince geçmiş borç namazları kılmaya çalışacağım hatmim var yarim tamamlayacağım.insallah bide ben meryem suresi okuyorum enbiya da var arada öyle işte rabbim kabul etsin inşallah elimden geldiğince aklımın getirdigince dilimin döndüğünce yapıyorum çok şükür kabul olur insallah

bazen önüme tesadüf istgrmda gezerken hadisler çıkıyor ama tam olarak beni anlatan ne demek istediğimi ne yapmak istediğini anlatan şeylerle karşılaşıyorum çok şükür diyorum çok şükür yolum güzel yolum temiz yolum hayırlı rabbim yolumuzdan sasirtmasin şeytanın vesvesedinden nefisin kotusindrn ona siginirimm

kızlar siz kazaları nasıl kiliyosnz ben her vakitin peşine o vakitin kazasını yapıyorum geçmiş borclarima dahil
Ben çalışırken her vaktin peşinden bı sabah namazı kazası kilardim çabuk kılınıyor diye sonra kaza namazlarımi hesapladim evlenip ev hanımı olunca önce sabah namazı kazalarını bitirdim şimdi öğle namazı kazası kiliyorum

anladım canm rabbim kabul etsin

merhaba arkadaşlar kapalı biriyim, evliyim. lise yıllarından beri sözde namaz kılıyorum üniversitede kapandım. lsedenberi hiçbir zaman düzenli namaz kılmayı başaramadım bir hafta kılsam sonra üşendim bıraktım falan hep düzensiz gitti. oğlum olduktan sonra da yani bir senedir alnım secde yüzü görmedi üşengeçim tembelim bir türlü namaza başlayamıyorum, sadece farzını kılayım diyorum onu bile kılmak içimden gelmiyor. lüften beni kendime getirecek bir şeyler yazın, kendime gelmem lazım...

Gece başını yastığa koyduğunda gözlerini kapat Kabirde olduğunu düşün .. Rabbim soracak neydi seni namazdan alıkoyan diye ne diyecegim diye düşün..

kızlar merhaba dini konularla ilgili paylaşım yapılan gruplar var mı burada veya whastsup üzerinden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…