MutluBulut 'un çeyizcikleri :)

Ben şu an hiiiiiç bakmıyorum elektroniklere canım. Sanki hiç almayacağım Aslında özel günleri beklemek lazım edacım..Anneler gününde filan indirimler oluyor bu tarz şeylerde.O zamanı bekleyelim bence. canım ya benim çok şükür işim var da inan ben de ucu ucuna yaşıyorum. Ev masrafı yeter zaten. O yüzden seni çok iyi anlıyorum Allah kolaylık versin

ilk basladıgımda banada öyleydi canım ama artık sıra onlara geldi ya mecbur her sene oluyordu sanki gecen yıl baktım hic dogru düzgün olmadı hatta dün korkmazda satıcıyla konustum bizde anneler gününde bekledigimiz indirimleri göremedik gecen yıl dedi :44: inşallah önümüzdeki yıl olur Canım ya Allah nasip ederse biz o zaman evli olmak istiyoruz ya yada son günlerimiz olsun inşallah hayırlısıyla hersey yolunda giderse tabi ondan ben indirimi beklemek istemiyorum :26:ahh canım ben calısıyo olsam 1 ayda alırım sadece süpürgeyi bırakırım anlıyorum canım kolaymı tek basına kira fatura derdi üstünde Amin canım hepimize Rabbim kolaylık versin inşallah

Yaa evet siz baharda düşünüyordunuz canım değil miii... Babacığım izin verse biz de bu yaz düşünüyorduk ama bu gidişle zor
Aslında ben de alsam edam yaa... Ya da biriktirsem biraz ama olmuyor ki... Yine de yavaştan araştırayım ben markaları filan. Mesela hangi robotu alsam,mikser ayrı mı olsun... Bu konuda aklım karışık aslında:44:

İnşallah verirlerse ve hersey yolunda giderse canım :26: inşallah bi gün kk ya girdigimizde aynı anda izin verdilerrr diye yazarız
Biriktirmek olmuyor haklısın ihtiyac cok canım hemen yerine baska birsey alınıyor yada ödeniyor Caanım büyük robot olarak alma bence bizim evde var ve kıyabilsek atarız sanırım cok az kullandık yıllardır en üst dolapta saklanıyor bende cok düşündüm biliyorsun en son rondo & blenderi ayrı mikseri ayrı almaya karar verdim ve pişman degilim ben cok şükür ortalama bunar 200 e gelmiş olacak bana..bence sende öyle bakın canım eger mikserle kek falan cırpmak istiyorsan yoksa bizim evdeki gibi mikser kısmı bozulur meger onlar kek falan cırpamazmıs bende şimdi hangi marka mikser almalıyım onu bilmiyorum :44:

Ah edam ya nerde o günler hani nerde Az kalmış olsun ya... Kk'da başka konulara bakamaz oldum. Zihinim hep orda yaa
Bizde o büyük robot kullanılıyor edacım. Ne bileyim kışlıklar hazırlanır,domates sosu filan... Bulgurlu kıyma dediğimiz yemekler çevrilir. Benim aşk da sever memleket yemeklerini.Yapar mıyım bilemiyorum ama aklım çok karışık. Yoksa senin aldığın gibi almak da çok mantıklı bence. Marka konusunda inan şu an hiçbir fikrim yok, hiç bakmıyorm ki

Heee kullanılıyorsa ne güzel canım o zaman al sende kullanırsın bulgurlu kıymayı bilemedim ben :26: ohhh yaparsın tabi canım mutfak mis gibi kokar artık

Heee kullanılıyorsa ne güzel canım o zaman al sende kullanırsın bulgurlu kıymayı bilemedim ben :26: ohhh yaparsın tabi canım mutfak mis gibi kokar artık

ayy mutfağımızın mis gibi kokacağı günler de gelsin. Ben bu ara iyice ev kadını moduna girdim zaten, domates sosu bilem yaptım Öğrenmek lazım di mi.Eskiden hiç işim olmazdı böyle şeylerle nasıl değişiyor insan, nasıl hevesleniyo ya Bulgurlu kıyma harcı da şey canım.. içli köfte var ya onun dışı işte:26:

Son düzenleme:
Aminnn Valla aferim canım sana bende recel yapmak istedim ama kısmet olmadı daha evde bi sürü recel var israf olmasın :26: tabi canım ya iş basa düşünce biz yapıcaz inşallah tembel olmamak lazım nasıl alısırsak basta öyle gider oyyy sen içli köfte yapmayı biliyomusun memleket nereydi hep unutuyorum canım ? komsu olsak komsada piştigi zaman bizede içli köfte düşermi çok severim hatta bayılırım

Yok canım bilmiyorum henüz ama öğrenmek istiyorum çünkü çok severiz biz de.Bizde kıymalı da yapılıyor ama ayrıca içine böbrek yağı koyup da yapıyoruz... Üstüne de limon sıkıyosun of yani Bunu herkes bilmez herkes de yemez ağır oluyor diye ama az yaparım zaten
komşu olsak getirirdim tabi kiiiiiii

Son düzenleme:

Hic farketmez canım onuda yerim ben alışırım içli köfte olsunda benim bir arkadasım yapardı içine cevizde koyardı ımmmm haslama seviyorum daha cok ben üzerinede salca sos nasıl canım cekti ama diyetteyim bennn :26:

Biz de haşlama yaparız canım çok güzel gerçekten bak benim de canım çekti gece gece
Güya ben de diyetteyim ama hiiiç dikkat etmiyorum verdiklerimi de aldım düzensiz yiyerek.
Biz salça sos dökmeyiz ama bir arkadaşta yedim enfesti... Ondan öğrenicem ben de inşallah.

Bende kim yaparsa arkadas komsu onda yerim biz bilmeyince bende öyle oldu bu ara canım malesef yap yap canım

Bende kim yaparsa arkadas komsu onda yerim biz bilmeyince bende öyle oldu bu ara canım malesef yap yap canım

Yakın olsak getirirdim

ohhhh maşalahhh canım güle güle kullanın hepsiniii çokkkkkkkkkk güzellerrrrrrrrrrrr

tek tek çeyiz topiclerini incelemeye başladım, seninkinde takılı kaldım atlayarak ara ara sayfalara bakabildim :) hepsini özenle seçtiğin belli, çoook mutlu günlerde kullanın inşallah

ilk sayfadan birkaç sorum olacak, öncelikle emsan'ın çatal bıçak takımı olduğunu bilmiyordum, araştırma listeme ekledim, annemin yıllardır kullandığı tencereleri taş gibi hala markaya güveniyorum o yüzden

rooc bıçakları rengarenk görünce çok hevesleniyorum ama sakarım ben çok mu keskindir diye korkuyorum sen hiç kullandın mı acaba?

kesinlikle semt pazarlarında çok uygun ve güzel züccaciye ürünleri var. hem aramadan ulaşıyor insan hem de uyguna geliyor.
bu porselen kayıkların böyle 2 ucu sivri olanlarına bayılıyorum, yemek takımı netleşene kadar bekleyeyim diyor bir yandan, diğer yandan da ya piyasadan kalkarsa diyorum :44: hiç fiyatını sormadım bunların kaç lira civarıydı hatırlıyor musun acaba? porselen kaşıklar da beyaz kahvaltılıklar ya da ahşap gibi olanlarla çok uyumlu duruyor.

valla bilmiyorum canım neye alısıyor babam bile nescafe fincanı aldı adamın haberi olmadıgı halde :26:
Ama evet orası dogru daha tecrübesizler 2 kardeşiz zaten büyükte benim

bu mesajı sana nostalji yaşatmak için alıntı yaptım geçen gün sohbet bölümünde yolda kaybolma olayını heyecanını okumuştum, nereden nereye, değil mi?

ben de tuzluk şeklinde baharatlıkları nem olup tıkanır, içi iyi temizlenmez diye sevmiyorum. biz yıllardır evimizde bunların renklilerini kullanıyoruz, birkaçında tuzluk başlığı var diğerlerini kaşıkla kullanıyoruz, hop at makineye yıka. ben renklilerinden arıyorum acaba aldığın yerde sadece metal kapak mı vardı? ikea'da galiba değil mi bunlar, yoksa karıştırdım mı?:26:

tedi'lerde mutfak ürünü de mi oluyor çok teşekkürler bu bilgi için

Öncelikle çok teşekkür ederim mutlu oldum yorumuna
Tabi canım var set olarak aldım ben yemek takımı,çkb takımı, tencere takımı o zamanlar 1250 tl ye almıstım yanındada 1 ucuz nevresim hediye vermişlerdi bizim evdede emsan var aynı zamanda anneannem ve yengemlerde haal emsan kullanır cok memnunuz inşallah bende memnun kalırım hala kalitesi aynıdır :44:
Canım bende büyük bıcakla hic iş göremem korkuyorumda biraz :26: aynı marka degil ama benzeyen renkli olmayan bıcaklar var cok kullanıslı keskin çok şükür diyim henüz kaza olmadı :26:aman olmasında Allah korusun canım pek kıymetlidir
Canım düz beyaz porselen ve cam ürünler gercekten kullanıslı her sekilde kullanırsın yemek takımın renkli bile olsa uyum saglar bence gercekten pazarlar cok iyi bu konuda hersey var ben 3 lü porselenleri 15 tl ye,yanındaki 6 lı kasıkları 3.5 tl ye,zeytinlikleride adetini 5 tlden 2 adet almıstım ben tavsiye ederim servis için böyle düz renkler almalısın
gercekten iyi olmus vay canına şimdi haberi varda bu hafta sonu onlara giderken ne giysem diye düşünüyo zaman nasılda geciyo çok teşekkür ederimm degişik oldu birgün bende oturup yazdıklarımı okumalıyım
Bende aynen öyle düşünüyorum görünüşünden cok kullanımı önemli benim için..evet canım bunları ikeadan aldım ama renklisi yoktu malesef :44:
Tabi canım oluyor hemde cokta uyguna oluyo ara ara bakmak lazım

kesinlikle cam ve düz beyaz porselenler her şeyle uyum sağlayan kullanışlı ürünler, bu kayıkları anneme de aldıracağım kendine hatta fiyatları çok iyiymiş alıp atayım sonra bulamazsam içimde kalacak ve başka servis beğenemeyeceğim kaç aydır gözüm gidiyor her gördüğümde bunlara, benim de takıntım tam benlik olmalı aldıklarım :)
bence de eski mesajlarını okuyup nostalji yapabilirsin çok hoş olur:)

aaa unuttum bu arada, karıştırmıyorum umarım çok peçete almıştın sanırım her sayfayı okuyamamıştım ama rossmann varsa yakınında takip etmeni öneririm, çok farklı desen ve baskılarda peçeteler oluyor çok farklı. bazen hiç kalmamış oluyor ama denk gelince insanı kendinden alıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…