Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

resimler büyük geldi:KK52:
Paint'te küçültebilirsiniz.Başlat-programlar-donatılar-painti seçin.Düzen yazan yerde dosyadan yapıştır'ı seçip resmi alın.Üstte resim yazan yerde uzat eğ yazar.Oradaki ölçülerle oynarsanız küçülür.75*75'i deneyin.:KK34:

Önce bir herkese ellerinize sağlık diyeyim , adranın menüsü , gözdemin lokumları , dyg nun kadayıfı ,şekercikten börekler ve poğaçalar , loliss den kadının adı yok tatlısı :KK9:, gazeeeeeeeel sen ne yaptın yahu , isileri sayınca bi boşluk hissettim birden :KK52:

bebegim benimde anıden gelen yatılı misafirim vardı
bu akşamda iftarı parkta yaptık tabi yemekleri evde hazırladım :) biraz önce gittiler bir kamyon dolusu bulasıgı yeni bitirdim şimdi oturdum bilgisayara cok yorgunum :)
tarifini tabiki yazarım :)
ever yarısmayada katıldım :)

Tamam zeynepcim hemen bakayım , bende dünkü sofram ile katılacağım muhtemelen , kapışırız seninle :KK22:

tamam gözdecim topik senindir verdim gitti :KK60: hayırlı uğurlu olsun :KK60:
inşallah bol bol bitirilen ünitelerle doldurup taşırırız listeyi :)

Ahanda bu topiği veriyorsun sandım :KK53::KK53:

AÖF topiğiymiş :KK14: Ben bir meleğe sorayım bakayım bu sene açacak mı ? Artık bitti onun gerçi , aşmaz ama ayıp olmasın .

Çalışmaya başlarız sonra , ohh o zaman gelsin menemenler gitsin kahvaltılıklar , makarnalar :KK9:

sorma duygucum yaa, benim bi huyum var asla geri isteyemem verdiğim şeyi :)
geçen gün bi duyurdum abla iftara davet yapıcam defterle işin bittiyse bi gönderirmisin dedim :) ayy bana da bu hafta hep gelenler olacak, senin tarifler çok güzel işim bitsin getircem diyo :KK37:
iyide benim misafir nolcak onu anlamaıyor...bende diyemedim bi daha...:KK1::KK1:

sağol canım, beğenirim inşallah zaten benim tarifde buna benziyordu yabancı gelmez severiz biz tatlı canavarıyız :)
yapınca eklerim inşallah resimleri...
bugün pratik yemeklerden gidecem o yüzden az daha oturayım kalkayım :KK60:

bu arada aus ne yaptı acaba misafiri vardı dün...hiç girmedi mi dünden beri göremedim ben...:KK31:

Hehh nihayet aklınıza gelebilmişim :63::63:

Gazelim var ya resmen iki büklüm oldum gece , o kadar yorulmuşum .Birde tek başıma savaştım hepisiciği ile görümcelerim bu sefer pek bi misafir modundalardı denense , çok hamarattırlar ama şiştik diyerek yayıldılar koltuklara:KK9:

Ramazan da ne kadar dikkat etmeye çalışsan da olmuyor.Ramazan bitince diyet kısmına yemek bölümünde şişmanlayanlar diye bir başlık açıp zayıflarız artık.:KK52:

Evet yaa , ben son 3 ayda verdiğim 10 kiloyu geri aldım :KK14::KK14:

Ama tek suçlu benim , ne yesem yaramıyor , su içsem kilo almıyorummm , öyle böyle değil öküz gibi yiyorum :KK52:

bal parmak güzel iyi de , ben top gibi yapıyorum o nolcak peki :KK1::KK1:

Topparmak :KK37:

(tamam tamam sustum)

Hoşgeldin mutfağımıza :KK16:

Güzel de olsa kötü de olsa paylaş . Denenmiş çok güzel tarifler var içli köfte için kk da istersen onlara da bak .

Kolay gelsin çok , çok güzel olacak hissediyorum :KK56:

Allah kabul etsin .

Madem sevdiceğe gidecekmiş bende dua edeyim de güzel olsun , ömürlerinde böyle içli köfte yememiş olsunlar :KK1:

Amin amin ausencia :KK16:

Ama tek suçlu benim , ne yesem yaramıyor , su içsem kilo almıyorummm , öyle böyle değil öküz gibi yiyorum :KK52:

İştahımız varsa bu bizim suçumuz mu.:KK9:Öyle yaratılmışız dimi.:KK1:Kışın spor yapıyordum ama yaz geleli sıcaktan spor olmuyor.Yer minderim beni çok özlemiştir:)))

İştahımız varsa bu bizim suçumuz mu.:KK9:Öyle yaratılmışız dimi.:KK1:Kışın spor yapıyordum ama yaz geleli sıcaktan spor olmuyor.Yer minderim beni çok özlemiştir:)))

Aynen canım , var işte iştah ne yapayım yaniii :KK56:

Yok yok ben anladım ki , ben ömrüm boyunca zayıf bir kadın olamayacağım , bari şu balık eti formumda kalmayı başarsam :KK8:

Yok yok ben anladım ki , ben ömrüm boyunca zayıf bir kadın olamayacağım , bari şu balık eti formumda kalmayı başarsam :KK8:

Bunu kabul etmemiz gerekiyor dimi.:KK43: O zaman ben on senedir sakladığım kot elbisemi başkasına vereyim.:KK60:

Bunu kabul etmemiz gerekiyor dimi.:KK43: O zaman ben on senedir sakladığım kot elbisemi başkasına vereyim.:KK60:

Sakla sakla sen yine de , umut her daim içimizde .:KK24:

Ben 40 kilo verdim canım neredeyse , 2 senede almadım , sonra sinsi sinsi geri gelmeye başladı hepsi ama hala o zamanki 38 bedenlerimi saklıyorum , ne var yani şimdi de 40-42 bedenim:KK12:

eline sağlık kızlar görüntüler süper

Sağol canım , bizim burada ''buyur beraber olsun '' derler :KK42:

Sakla sakla sen yine de , umut her daim içimizde .:KK24:

Ben 40 kilo verdim canım neredeyse , 2 senede almadım , sonra sinsi sinsi geri gelmeye başladı hepsi ama hala o zamanki 38 bedenlerimi saklıyorum , ne var yani şimdi de 40-42 bedenim:KK12:

Sağol canım , bizim burada ''buyur beraber olsun '' derler :KK42:

buyururum tbi :-*

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:abla yaaaa:KK52::KK52::KK52:top parmak:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
midem buladı yaaa:KK53::KK53:
sevgi uı olmuş gözüküyor ablam
ondan dedik topiği kim açacak diye
senin haberin yok galiba
aöf topiğinede yazmıştım kmse cevap vermemiş

ayy çok yoruldum ya
patates köftemide yaptım tavuk şişide pilavıda
lokumlarım zaten vardı
ama sırtım belim koptu valla
inşallah güzel olmuşlardır
öleceeeeeeemmm açlıktan:KK52::KK52::KK52::KK52:

O artık komşuluktan çıkmış yüzsüz olmuş bence.:KK53:Ben olsam isterdim.Defter senin tarif senin.Niçin sen zor durumda kalasın ki.Bu yüzsüzlükle o defterin başına da bir iş gelmesin.

haklısın canım ama yüzüm yoktur ben isteyemem verdiğim şeyi...ramazan bitince getirecek heralde :)

canın nasıl istiyosa öyle yap:)
ben bi kısmını şekerpare gibi yaptım mesela...
ahh fotoyu ekleyebilseydim:KK5:

birazını top top yaptım birazını parmak gibi yaptım :) birazdan eklerim resimleri, şerbetini döktüm gayet hoş görünüyor...sağol tarif için canım...bakalım tadı nasıl olacak :)

İRMİKLİ LOKUM

3 su bardağı süt
7 yemek kaşığı irmik
7 yemek kaşığı toz şeker
yarım falım sakız

piştikten sonra içine eklemek için 1 paket toz kremşanti

üzeri için:
hindistan cevizi
çekilmiş fıstık yada fındık
ceviz yada fındık içi

yapılışı:
irmik, toz şeker, küçük küçük parçaladığımız sakız ve süt tencereye alınır
koyulaşana kadar karıştırılır
koyulaşıp göz göz olduğunda 1-2 dk daha karıştırılıp kapatılır
ılınınca içine kremşanti eklenip kaşıkla karıştırılır yada tel çırpıcıyla hafif çırpılır
soğumaya bırakılır

soğuduktan sonra elimiz ıslatılarak ceviz büyüklüğünde parçalar alınır yuvarlanır hindistan cevizine yada çekilmiş fıstığa bulanur
ortalarına fınfık konur
isteyen ceviz yada bademde koyabilir

henüz tadına bakamadım
inşallah güzel olmuştur
muhallebiden yapılan lokumları falan hiç svmem ben
hamur gibi gelir bana
bunu beğenirim umarım
internette herkes bayıla bayıla anlatmış:KK1:
akşama yorumumu eklerim:KK1:

Eki Görüntüle 766199

gözde naptın sen yaaa :KK14::KK14::KK14: ay nasıl güzel olmuşlar onlar öyleeeeee :)
eline sağlık..ama afiyet olsun diyesim yok nedense :) yerken gıcık tutsun emi :KK60:

Bencede canım belkıde sen yapacaklarına bakacaksın kadın abartmıs.. istedgn tarıflerı yaz ya da fotokobı cektır

bende dedim canım, abla sende yaz tarifleri hatta getir ben yazıvereyim dedim :) yazarız bakalım şimdi ramazan telaşeden oturabildiğim yok dedi geçiştirdi...bizim defter allaha emanet :)

Ben geldimmmmm :KK3::KK3:

Amma çok konuşmuşsunuz yahu , hiç düşünmez misin bu aus yaşlı başlı kadın , onca sayfayı nasıl okusun :KK6:

Neyse okuyayım bakayım , belki dedikodumu yapmıştır gazel , kaçırmamayım :86:

Dün geç saatte gitti misafirler , burada paylaştığım menüyü eksiksiz yaptım .Dün aslında yemek yaparken bir ara girip okudum sizi , dondurmalı irmiği sormuştum ya , ama cevap yazmadan hemen çıktım . Tatlıyı kafama koymuştum çok , kayınpederim helva çok sever , ona jest oluversin dedim :KK17:Zaten 5 nüfuslu bir ailede son anda gelmeyince gözüm yedi yapmayı .Servis esnasında hazırladım .Çok çok güzel oldu.:KK56:

Az az yemeklerim kaldı , bugün bir şey yapmayacağım .

Yemek yaparken mümkün mertebe resim çekmeye çalıştım , yarışmaya katılırım belki diye ama resimleri toparlamadım henüz . Zor oluyor çok onca yemek arasında yapılış aşamasını çekmek .Bakayım , doğru düzgün çekebildiysem katılırım yarışmaya yine :KK52::KK52:

Şimdi bakayım neler kaynatmışsınız , okuyayım

aman da aman ahretim gelmiş...gözüm yolda gönlüm darda seni beklemekteyim ausum nerdesin yahu...
aklıma takıldı bu kız naptı ne etti onca misafiri diye...
görümcelerinde maşallahı varmış yaniii :KK47:
ben olsam laf sokardım :) ohh yemekler hazır, bulaşıkları da gelin yıkar nasılsa diye sermişler totoyu :KK60:

Önce bir herkese ellerinize sağlık diyeyim , adranın menüsü , gözdemin lokumları , dyg nun kadayıfı ,şekercikten börekler ve poğaçalar , loliss den kadının adı yok tatlısı :KK9:, gazeeeeeeeel sen ne yaptın yahu , isileri sayınca bi boşluk hissettim birden :KK52:

Tamam zeynepcim hemen bakayım , bende dünkü sofram ile katılacağım muhtemelen , kapışırız seninle :KK22:

AÖF topiğiymiş :KK14: Ben bir meleğe sorayım bakayım bu sene açacak mı ? Artık bitti onun gerçi , aşmaz ama ayıp olmasın .

Çalışmaya başlarız sonra , ohh o zaman gelsin menemenler gitsin kahvaltılıklar , makarnalar :KK9:

Gazelim var ya resmen iki büklüm oldum gece , o kadar yorulmuşum .Birde tek başıma savaştım hepisiciği ile görümcelerim bu sefer pek bi misafir modundalardı denense , çok hamarattırlar ama şiştik diyerek yayıldılar koltuklara:KK9:

(tamam tamam sustum)

keşke bende kilo alsam da diyetlerle uğraşsam :KK5::KK5:
bende alamıyorum işteeeeee....tahtakurusuna dönecem yakında 53 kiloyla...

bana ver bana ver adracım, ben seni temsilen çok güzel taşırım üzerimde :)
söylemesi ayıptır kilo yok da bende ehe ehe :KK52::KK52:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:abla yaaaa:KK52::KK52::KK52:top parmak:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
midem buladı yaaa:KK53::KK53:
sevgi uı olmuş gözüküyor ablam
ondan dedik topiği kim açacak diye
senin haberin yok galiba
aöf topiğinede yazmıştım kmse cevap vermemiş

ayy çok yoruldum ya
patates köftemide yaptım tavuk şişide pilavıda
lokumlarım zaten vardı
ama sırtım belim koptu valla
inşallah güzel olmuşlardır
öleceeeeeeemmm açlıktan:KK52::KK52::KK52::KK52:

süper bi menüye benziyor gözdem...bana lokumları ver gerisini siz yeyin :KK1::KK1:
bende tarhana yapacaktım vazgeçtim, bulgurlu patates çorbası yaptım oğlum çok seviyor..
patates mantısı yaptım, pirinç pilavı, ve şu ADI YOK tatlısından yaptım :)
birde kavun var...şükür allah bereket versin...
resimleri eklicem inşallah..

adı yok diyen var, parmak tatlısı diyen var, ballı parmak diyen var, mantolu tatlı diyen var, hatta işi abartıp ahretim top parmak bile dedi :KK60: :KK60: :KK60:
anlayacağınız var da var yani :KK60:
bir tatlı ki dillere dolandı, tadı da muhteşem oldu :) gerçekten çok beğendik çatlayana kadar yedik desem mübalağa etmiş olmam..
herkese tavsiye ediyorum...sanırım loliss arkadaşımız paylaşmıştı..teşekkür ediyorum kendisine...tarif defterime bir tatlı daha eklemiş olucam..yani inşallah komşum getirirse defterimi :KK60:
malzeme ve yapılışını lolis paylaşmıştı ama soran olursa anlatabilirim...işte resimler..

$2013-07-28 20.30.14.jpg $2013-07-28 20.30.25.jpg

buda bugünkü çorbamın ve pilavımın yanına yaptığım patates mantım...

$2013-07-28 20.33.26.jpg

Son düzenleme:

(tamam tamam sustum)

top parmak mı:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:
çok yaşa e mi

adı yok diyen var, parmak tatlısı diyen var, ballı parmak diyen var, mantolu tatlı diyen var, hatta işi abartıp ahretim top parmak bile dedi :KK60: :KK60: :KK60:
anlayacağınız var da var yani :KK60:
bir tatlı ki dillere dolandı, tadı da muhteşem oldu :) gerçekten çok beğendik çatlayana kadar yedik desem mübalağa etmiş olmam..
herkese tavsiye ediyorum...sanırım loliss arkadaşımız paylaşmıştı..teşekkür ediyorum kendisine...tarif defterime bir tatlı daha eklemiş olucam..yani inşallah komşum getirirse defterimi :KK60:
malzeme ve yapılışını lolis paylaşmıştı ama soran olursa anlatabilirim...işte resimler..

Eki Görüntüle 766252 Eki Görüntüle 766253

buda bugünkü çorbamın ve pilavımın yanına yaptığım patates mantım...

Eki Görüntüle 766254

afiyet olsun canım beğenmene çok sevindim:KK16:

afiyet olsun canım beğenmene çok sevindim:KK16:

sağol canım evet çok beğendik...:) hem pratik hem leziz 10 dakkada yaptım öyle vakit de almıyor..malzemesi de evde olan şeyler...ben pratik olan herşeyi severim...çünkü ağır ve çok zahmetli yemekler tatlılar sabrımı zorlar biraz...:) çabucak olacak benim işim...tezcanlıyım sanırım :KK76::KK76:

cümlemizden razı olsun tatlımmm :KK16:

Hoşgeldin mutfağımıza :KK16:

Güzel de olsa kötü de olsa paylaş . Denenmiş çok güzel tarifler var içli köfte için kk da istersen onlara da bak .

Kolay gelsin çok , çok güzel olacak hissediyorum :KK56:

Allah kabul etsin .

Madem sevdiceğe gidecekmiş bende dua edeyim de güzel olsun , ömürlerinde böyle içli köfte yememiş olsunlar :KK1:

Canlarım dualarınız kabul olduu. Görüntüsü istediğim gibi olmasa da tadı harika olmuştu.:KK16: Sevgilime fotoğrafını attım. "Erkek adama yapılır mı bu" diyor.:KK1: Yarını bekleyemeyecekmiş.:KK9: Birazdan kapının önüne gelecek, vereceğim:KK16:
Fotoğrafını da koyacağım bilgisayara atar atmaz.:KK61:

Canlarım dualarınız kabul olduu. Görüntüsü istediğim gibi olmasa da tadı harika olmuştu.:KK16: Sevgilime fotoğrafını attım. "Erkek adama yapılır mı bu" diyor.:KK1: Yarını bekleyemeyecekmiş.:KK9: Birazdan kapının önüne gelecek, vereceğim:KK16:
Fotoğrafını da koyacağım bilgisayara atar atmaz.:KK61:

ay çok romantik :KK34:
bizden geçti böyle şeyler :) çoluğa çocuğa karıştık :) kıymetini bilin zamanınızın canım...hayat çabuk geçiyor...
bu arada salı günü 27 yaşıma basıcam...yaşşlandım mı ne :KK53:
ahretim yetiiiiiiişşşşş bu ufaklıkların içinde pörsümüşüz biz haberimiz yok yahu :60.

ayy gazelim ne güldürdün yine beni:KK9:
bir tanecik lokum attım ağzıma
nasıl bir tad Allahım o
bildiğiniz lokum olmuş ya:KK56::KK56:
valla beğeneceğimi hiç sanmadan yaptım ve yedim
ama muhteşemdi
çokta basit
yap mutlaka
hatta herkese söylüyorum kesinlikle yapın çok çok güzeldi
muhallebiyle yapılan lokumlara 100 basar:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

bu arada patates çorbası demişsin
biz hiç bilmeyiz patates çorbası
geçen ramazan müstakbel görümcemde yemiştim:KK53:
çok beğenmiştim
arada kaynadı gitti tarifini alamadım
internetten bakmıştım ama denemek nasip olmadı
sen nasıl yaptın
öğretsene bana:KK17::KK52:
seninkide bir değişik sanırım bulgurlu faan merak ettim eklememişsin fotoğrafınıda

bu arada bu topiği terkedersem yakında hiiiiiiçç şaşırmayın:KK52::KK52::KK52:
gazel hanım evli barklı çocuklu
birde o boya 53 kilo
Allahım Allahım
inme inecek banaaaa:KK52::KK52::KK52:
kendimi tosuncuk gibi hissetmeye başladım şu an itibariyle:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

X