Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

sorma duygucum yaa, benim bi huyum var asla geri isteyemem verdiğim şeyi :)
geçen gün bi duyurdum abla iftara davet yapıcam defterle işin bittiyse bi gönderirmisin dedim :) ayy bana da bu hafta hep gelenler olacak, senin tarifler çok güzel işim bitsin getircem diyo :KK37:
iyide benim misafir nolcak onu anlamaıyor...bende diyemedim bi daha...:KK1::KK1:
O artık komşuluktan çıkmış yüzsüz olmuş bence.:KK53:Ben olsam isterdim.Defter senin tarif senin.Niçin sen zor durumda kalasın ki.Bu yüzsüzlükle o defterin başına da bir iş gelmesin.

İRMİKLİ LOKUM

3 su bardağı süt
7 yemek kaşığı irmik
7 yemek kaşığı toz şeker
yarım falım sakız

piştikten sonra içine eklemek için 1 paket toz kremşanti

üzeri için:
hindistan cevizi
çekilmiş fıstık yada fındık
ceviz yada fındık içi

yapılışı:
irmik, toz şeker, küçük küçük parçaladığımız sakız ve süt tencereye alınır
koyulaşana kadar karıştırılır
koyulaşıp göz göz olduğunda 1-2 dk daha karıştırılıp kapatılır
ılınınca içine kremşanti eklenip kaşıkla karıştırılır yada tel çırpıcıyla hafif çırpılır
soğumaya bırakılır

soğuduktan sonra elimiz ıslatılarak ceviz büyüklüğünde parçalar alınır yuvarlanır hindistan cevizine yada çekilmiş fıstığa bulanur
ortalarına fınfık konur
isteyen ceviz yada bademde koyabilir

henüz tadına bakamadım
inşallah güzel olmuştur
muhallebiden yapılan lokumları falan hiç svmem ben
hamur gibi gelir bana
bunu beğenirim umarım
internette herkes bayıla bayıla anlatmış:KK1:
akşama yorumumu eklerim:KK1:

$2013-07-28 16.51.42.jpg

O artık komşuluktan çıkmış yüzsüz olmuş bence.:KK53:Ben olsam isterdim.Defter senin tarif senin.Niçin sen zor durumda kalasın ki.Bu yüzsüzlükle o defterin başına da bir iş gelmesin.

Bencede canım belkıde sen yapacaklarına bakacaksın kadın abartmıs.. istedgn tarıflerı yaz ya da fotokobı cektır

İRMİKLİ LOKUM

3 su bardağı süt
7 yemek kaşığı irmik
7 yemek kaşığı toz şeker
yarım falım sakız

piştikten sonra içine eklemek için 1 paket toz kremşanti

üzeri için:
hindistan cevizi
çekilmiş fıstık yada fındık
ceviz yada fındık içi

yapılışı:
irmik, toz şeker, küçük küçük parçaladığımız sakız ve süt tencereye alınır
koyulaşana kadar karıştırılır
koyulaşıp göz göz olduğunda 1-2 dk daha karıştırılıp kapatılır
ılınınca içine kremşanti eklenip kaşıkla karıştırılır yada tel çırpıcıyla hafif çırpılır
soğumaya bırakılır

soğuduktan sonra elimiz ıslatılarak ceviz büyüklüğünde parçalar alınır yuvarlanır hindistan cevizine yada çekilmiş fıstığa bulanur
ortalarına fınfık konur
isteyen ceviz yada bademde koyabilir

henüz tadına bakamadım
inşallah güzel olmuştur
muhallebiden yapılan lokumları falan hiç svmem ben
hamur gibi gelir bana
bunu beğenirim umarım
internette herkes bayıla bayıla anlatmış:KK1:
akşama yorumumu eklerim:KK1:

Eki Görüntüle 766199

Aksama beklıyoruz yorumlarını.. Bende ırmık tatlısını fln hıc sevmem bı helvasını severım.. Nette dolu sultan lokumu tarıfı var ınsan hangısını yapaxagnı sasırıo

Ramazan da ne kadar dikkat etmeye çalışsan da olmuyor.Ramazan bitince diyet kısmına yemek bölümünde şişmanlayanlar diye bir başlık açıp zayıflarız artık.:KK52:

kovsunlar bizi sonra diyet bölümünden:KK9::KK9:

bal parmak güzel iyi de , ben top gibi yapıyorum o nolcak peki :KK1::KK1:

irmik mantolu şekerpare:KK52:
ismi buymuş:KK53:

ben de bu yıl bitiriyorum inşallah
türk dili ve edebiyatı okuyorum
kayıtları yenileyelim toplanırız topiğinde :KK19:

bekleriz arkadaşım:KK16:

canın nasıl istiyosa öyle yap:)
ben bi kısmını şekerpare gibi yaptım mesela...
ahh fotoyu ekleyebilseydim:KK5:

niye ekleyemedin ki:26:

Dogru canm unutmusum ya :) Amin cnm bitirirsn yaa bıtırmekte bse yok :)

bitirmek sorun değilde
4 yılı 3 yılda bitirmek sorun:KK52:

kovsunlar bizi sonra diyet bölümünden:KK9::KK9:

irmik mantolu şekerpare:KK52:
ismi buymuş:KK53:

bekleriz arkadaşım:KK16:

niye ekleyemedin ki:26:

bitirmek sorun değilde
4 yılı 3 yılda bitirmek sorun:KK52:

Hıııı anladım canmm ya sonucta sen evde calısıyorsun neden bıtıremeyesınkı oyle bı ımkanın varken..Ben hiç ders calıstıgımı hatrlamıyorum vala :))))Bize ünide izin vermemişlerdi öyle 4 yılı 3 yılda bıtırmeye sorun cıkarmıslardı :KK43:(

Aksama beklıyoruz yorumlarını.. Bende ırmık tatlısını fln hıc sevmem bı helvasını severım.. Nette dolu sultan lokumu tarıfı var ınsan hangısını yapaxagnı sasırıo

lokumları bende sevmiyorum işte
niye bilmiyorum
damak zevkiyle alakalı birşey sanırım herkes bayılıyor bana hep birşey eksikmiş gibi geliyor
bakalım bunu beğenecekmiyim:KK1:

Wowwww çok süper görünüyor.:KK53:Ben bunun muzlusunu yapmıştım galiba.Süper olmuştu.Eline sağlık.

Benim yaptığım bu bak.

http://www.kadinlarkulubu.com/tatlilar/248960-kartopu-tatlisi-resimli.html

teşekkür ederim beğenmene sevindim
çok tatlı oldular inşallah tadlarıda öyledir:KK1:
biliyomusun tam yaptım bitirdim
bir muz kokusu geldi saki burnuma
ayy dedim keşke muz koysaydım içine yuvarlarken:KK1:
beğenirsek bidahakine artık

Hıııı anladım canmm ya sonucta sen evde calısıyorsun neden bıtıremeyesınkı oyle bı ımkanın varken..Ben hiç ders calıstıgımı hatrlamıyorum vala :))))Bize ünide izin vermemişlerdi öyle 4 yılı 3 yılda bıtırmeye sorun cıkarmıslardı :KK43:(

evet örgünde sorun yapıyorlarmış
gerçi bizde de bir sorun var hala çözülmemiş olan
ama hallolucağını söylüyolar
ben şimdiden bitircem diye hevesleniyorum gerçi ama henüzde belli değil
1 dersi sarkıtabilirler öbür döneme
inşallah yapmazlar öyle birşey:KK31:

Mutfağa ayda yılda bir giren ben bugün içli köfte yapacağım.:KK61: Güzel olursa paylaşırım burada.:KK16:

Ben geldimmmmm :KK3::KK3:

Amma çok konuşmuşsunuz yahu , hiç düşünmez misin bu aus yaşlı başlı kadın , onca sayfayı nasıl okusun :KK6:

Neyse okuyayım bakayım , belki dedikodumu yapmıştır gazel , kaçırmamayım :86:

Dün geç saatte gitti misafirler , burada paylaştığım menüyü eksiksiz yaptım .Dün aslında yemek yaparken bir ara girip okudum sizi , dondurmalı irmiği sormuştum ya , ama cevap yazmadan hemen çıktım . Tatlıyı kafama koymuştum çok , kayınpederim helva çok sever , ona jest oluversin dedim :KK17:Zaten 5 nüfuslu bir ailede son anda gelmeyince gözüm yedi yapmayı .Servis esnasında hazırladım .Çok çok güzel oldu.:KK56:

Az az yemeklerim kaldı , bugün bir şey yapmayacağım .

Yemek yaparken mümkün mertebe resim çekmeye çalıştım , yarışmaya katılırım belki diye ama resimleri toparlamadım henüz . Zor oluyor çok onca yemek arasında yapılış aşamasını çekmek .Bakayım , doğru düzgün çekebildiysem katılırım yarışmaya yine :KK52::KK52:

Şimdi bakayım neler kaynatmışsınız , okuyayım

Mutfağa ayda yılda bir giren ben bugün içli köfte yapacağım.:KK61: Güzel olursa paylaşırım burada.:KK16:

Hoşgeldin mutfağımıza :KK16:

Güzel de olsa kötü de olsa paylaş . Denenmiş çok güzel tarifler var içli köfte için kk da istersen onlara da bak .

Kolay gelsin çok , çok güzel olacak hissediyorum :KK56:

ay aman da aman , ne kadar güzeeel , tamam dua edeceğim bitanem , şimdi namaz kılacağım hatta hemencecik dua da edeyim :KK16::KK16:

Allah kabul etsin .

Madem sevdiceğe gidecekmiş bende dua edeyim de güzel olsun , ömürlerinde böyle içli köfte yememiş olsunlar :KK1:

Son düzenleme:
X