Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Bende bu sene ısletme okumayı dusunuyorum.. Ben unı mezunuyum tekrar öss fln gerekmıyor dımı?

üni mezunları işletme ve iktisat fakültesine sınavsız kayıt yaptırabiliyorlar diye biliyorum ben

gazelcim bu arada hatırlatma için teşekkürler
bu sefer erken oldu sanki kayıt tarihi
iyide oldu valla
gerçi biz kayıt oluyoruz 2 ay sonra kitapları alıyoruz ama neyse
ben yine yardımcı kitap alıcam
bu arada sevgi yok ya
bu sene kim topik açacak yazdım topiğe kimse cevap vermedi

ben olsam dondurmalı yapmazdım helvayı. erir, bir de kalabalık diyorsun, yetiştirmesi zor daha az misafirin gelince ikram et bence... ya yanında dondurmayla servis et ya da sütlü bir tatlı yap bir sürü yemek yapıyorsun sonrasında hafif olur ya da benim bir şöbiyet tarifim vardı ondan da yapabilirsin:)

hoşbulduk arkadaşlar... evet okudum sizin yaramazları... benim bu aralar biraz canım sıkkın, bikaç gündür fark ediyorum sanki bir gözünde kayma var önceden yoktu hiç böyle bir şey. bu sırlar çok tv izliyor yoruluyor ondan mı ki hatta bir topic açıp sordum annelere hemen dr a götür kayma olabilir gerçekten demişler moralim bozuldu yaaaa:KK43:(( tv izleme diyorum ama dışarı çıkamıyoruz hiç, çok sıcak bunalıyor çocuk evde. yakında taşınıyorum tv yi bırakacağım burda sanki ne işe yarıyor?

geçmiş olsun arkadaşım
bencede hemen bir doktora götür baktır
için içini yiyeceğine en azından ne olduğunu bilirsin
yazık çocuklara ya çok üzülüyorum
napsınlar zavallılar
biz bile evde bunalıyoruzda onlar napsın akşama kadar

uzun süredir yemeklerimden bahsetmiyordum artık kendime geleyim mi ne yapayım:KK1:
evde yemek pişmiyor sanıcaksınız ama malesef ev halkı benim ruh halime göre hareket etmiyor:KK1:
dün 4 kilo kırmızı biber közledim poşetleyip buzluğa koyacaktım
inanın canım çıktı
yemesi iyi hoşta
üşeniyorum yapmaya ya
önce pişir sonra kabuklarını soy sonra yıka temizle doğra
kabuklarını soyarken dün cinnet geçiriyordum az kalsın:KK52:
oruçta başıma vurmuş zaten:KK52:

neyse onları yaptım babam sofrayada koy dedi
2kilosu sofraya kondu yendi bitti:KK9:
yemekten çok biber yendi çok güzel oluyor gerçekten sarımsaklı yoğurtlu yaptım:KK56:
sonra 4 kiloda barbunya haşladım
onları poşetledim buzluğa koydum
4 poşet çıkardım
biz yemeğini yapmıyoruz barbunyanın kimse sevmiyor
bol soğanla birlikte kavuruyorum öyle yiyoruz güzel oluyor
birde kabakla biber dolması yapmıştım
yanınada mantar çorbası

bugünde dolma var dünden kalan
birde mercimek çorbası yapıcam
birde salata tamamdır
profiterol yapasım var aslında ama yarın yaparım heralde
hep diyorum artık tatlı yapmıcam diye ama yine dayanamıyorum
çok kilo aldım çok:KK50:

$045.jpg $046.jpg $047.jpg

kızlar foto yükleyebildim mi bilmiyorum ama denedim
bugün öğlen oğlana kabak-patates mücveri yaptım bir kabak bir patatesten acele acele...
sonra da oğlumla bu meyve bombasını hazırladık:)
görüntüden anlamışsınızdır ama ben gene de yazayım:
armut, şeftali, muz, çilek, üzüm yani evde ne meyve varsa, küp küp doğradım sonra çok tatlı olmasın diye, biraz limon ve bal karışımı hazırlayıp meyveleri harmanladım dolaba attım
bir yandan krem şanti hazırladık
kuplara alta meyveleri koyduk sonra şanti sonra da benmari usulü erittiğimiz çikolatayı en üste de rondoda çektiğimiz fındıkları koyduk
hepsinde oğlumun yardımını aldım aslında onun eliyle hazırladığı bir tatlı oldu:)
şimdi uyuyor uyanınca yiyecek dolapta donuyor tatlısı:)

akşama da eşim çok sever kıymalı börek yapacağım yanına da ayran. dünden biraz mercimek çorbam var biraz da patatesli yemeğim ama yenir mi bilmiyorum:)

Eki Görüntüle 765481 Eki Görüntüle 765482 Eki Görüntüle 765483

kızlar foto yükleyebildim mi bilmiyorum ama denedim
bugün öğlen oğlana kabak-patates mücveri yaptım bir kabak bir patatesten acele acele...
sonra da oğlumla bu meyve bombasını hazırladık:)
görüntüden anlamışsınızdır ama ben gene de yazayım:
armut, şeftali, muz, çilek, üzüm yani evde ne meyve varsa, küp küp doğradım sonra çok tatlı olmasın diye, biraz limon ve bal karışımı hazırlayıp meyveleri harmanladım dolaba attım
bir yandan krem şanti hazırladık
kuplara alta meyveleri koyduk sonra şanti sonra da benmari usulü erittiğimiz çikolatayı en üste de rondoda çektiğimiz fındıkları koyduk
hepsinde oğlumun yardımını aldım aslında onun eliyle hazırladığı bir tatlı oldu:)
şimdi uyuyor uyanınca yiyecek dolapta donuyor tatlısı:)

akşama da eşim çok sever kıymalı börek yapacağım yanına da ayran. dünden biraz mercimek çorbam var biraz da patatesli yemeğim ama yenir mi bilmiyorum:)

ayy bu çok fena oldu bana yaaa
harika görünüyor
çok canım çekti:KK56::KK56::KK56:
bayılıyorum ben böyle meyveli tatlılara:KK56:
ellerinize sağlık

üni mezunları işletme ve iktisat fakültesine sınavsız kayıt yaptırabiliyorlar diye biliyorum ben

iyide oldu valla
bu arada sevgi yok ya

ben de hep istiyordum açık öğretim okumayı üniv. mezunuyum bir tane daha okuyasım var aslında
ne zaman kayıt yapılıyor canım

geçmiş olsun arkadaşım
bencede hemen bir doktora götür baktır
için içini yiyeceğine en azından ne olduğunu bilirsin
yazık çocuklara ya çok üzülüyorum
napsınlar zavallılar
biz bile evde bunalıyoruzda onlar napsın akşama kadar

inş yoktur bir şey hep böyle teselli ediyorum kendimi bir de burası sıkıntılı bir yer eşim çok yoğun çalışıyor eşim olmadan gitmem çok zor doktora... gelince eve söylerim artık en kısa sürede gitmemiz gerek... önceden böyle değildi ben işten gelince oturur oyun oynar resim yapar kağıt kesmece oynardık arada yürüyüşe çıkardk ama öyle sıcak ki yazın akşamüstü 6 gibi anca çıkabiliyoruz eşim de o saatte geliyr işten:KK43:
neyse artık
bu arada fotolarım çıkmış inanamıyorum:) becerebilmişim çok kolaymış artık fotolu yemeklerimi yazarım size:)

Oy benim ahretim hemende gönül koyarmış:KK14:

Ama canım benim sen sorsana ben hiç evde miyim diye ?

Kaç gündür iftarlardayım .

Bugünde eşimin aile eşrafını toplu ağırlıyorum . Eeee gittik gittik şimdi sıra bende:KK6:

Hepsi beraber gelmeyi seviyor , epey kalabalık ama güzel geçiyor ve tabii yorucu :KK52:

misafir iyidir hoştur sevaptır ahretim ama kalabalık olunca beter yorulursun, hele ki ramazanda...
sana kolay gelsin allah yardımcı olsun..:KK34:

Şekercik hoş geldin :KK16:

Burada gerçekten güzel ve samimi paylaşımlar yapıyoruz , sende katılırsan seviniriz .Gazel ve benim de tam o yaşlarda bir canavarımız var . Ara ara bahsederiz okumuşsundur belki :KK55:

Her zaman bekleriz , ellerine sağlık bu arada. Canım nasıl börülce salatası çekti bi bilsen :KK56: Eşim yemez , oğlum yemez , oturup kendime yapayım bari :KK1:

Arkadaşlar bugün epey kalabalık misafirlerim var . Daha ortada hiç bir şey yok , şimdi gireceğim mutfağa :KK6:

Menümü yazayım , bir bakın bakalım , ekle ya da çıkar dedikleriniz var mı ? Arada gelir bakarım , mutfaktayım bugün sürekli.

• Kıymalı Tarhana Çorbası , kıtır ekmekli
  • Börek ( peynirli,dereotlu çıtır börek ve mini paçangalar )
  • Zeytinyağlı Barbunya
  • Kuru kırmızı biber dolması Zeytinyağlı
  • Ali Nazik
  • Beşamel Soslu Sebzeli Tas Kebabı
  • Pilav
  • Cacık
  • Salata
  • Dondurmalı İrmik Helvası
  • Çayın yanında da ilerleyen saatlerde çilekli yaş pasta

Hemen mutfağa uçmalıyım , hatta önce eşimi uyandırayım da kasaba gitsin :KK52:

Ya bu arada ben irmik helvasını dondurmalı yapacağım da , şimdi porsiyonları hazırlasam önceden , eee dondurmalar erir . Servis edeceğim sırada hazırlasam uzun sürer , çok bekletirim , çünkü çok kişi var .

Yapıp dolaba koysam , yine erir mi içinde ya da irmik soğuk olur mu ki ?

Çok ikram etmek istiyorum ama kafam karıştı :44:

maşallah canım daha ne olsun...bi kuş sütü eksik..:) ekleme yapmaya gerek yok menü süper...ama bu kadar çeşit inan ziyan olacak gibi gözüküyor...herkes iki kaşık anca yer çünkü çeşit bol hepsinin tadına baksan bile doyarsın :)
ama sen bilirsin tabi gelenleri belkide ziyan olmaz...kalabalık olunca biter belki...
tatlı meselesine gelince dondurma koy güzel oluyor ama önceden hazırlamak olmaz...şöyle yap bence, tatlıları koy tabaklara, sadece dondurmalar kalsın, servis zamanı iki dakkada dondurmalarıda eklersin yanına başka çaren yok...

iyide oldu valla
bu arada sevgi yok ya

bende yardımcı kitaptan çalışıyorum biliyorsun ve ondan vazgeçemem..oturup aöf nin kitaplarını destan gibi okuyamam valla :)
evet ya sevgi yok...ismi pasif görünüyor....herhangi birimiz açabilirmiyiz yoksa illa editörlerden mi olması gerekiyor o bölüme topik açabilmek için...eğer birimiz açabilirsek o zaman ben seni bu şerefe layık görüyorum gözdem :) içimizde en genç sensin :) biz yaşlı başlı hatunlarız :) şaka bi yana biraz sorumluluk isteyen bi iş çünkü sürekli ünite eklemesi falan yapmak lazım ilk sayfaya...
o yüzden ben pek ilgilenemem canım...aus da bilmiyorum ister mi acaba??
sen açsan olmazmı gözdem...bi düşün sen bunu....
bölüm yöneticisine mesaj atalım soralım istersen...belkide kendi açmak isteyecektir...

ayy bu çok fena oldu bana yaaa
harika görünüyor
çok canım çekti:KK56::KK56::KK56:
bayılıyorum ben böyle meyveli tatlılara:KK56:
ellerinize sağlık

canım öyle kolay ki çoğunu oğlum yaptı aslında krem şanti sıkacağımın bir parçasını bulamadım bir türlü ondan süslü olmadı daha da süslenebilir bu oğlumun tabağı kendine göre yaptı o:)
benim asıl ilgi alanım sütlü tatlılar filandır değişik yemekler yapamam eşim sevmez klasik yemeklerle idare ederim bir de çok az yiyen bir aileyiz, yemeğe misafirimiz de gelmez. ben de oğlum için özenip yapıyorum

ben de hep istiyordum açık öğretim okumayı üniv. mezunuyum bir tane daha okuyasım var aslında
ne zaman kayıt yapılıyor canım

inş yoktur bir şey hep böyle teselli ediyorum kendimi bir de burası sıkıntılı bir yer eşim çok yoğun çalışıyor eşim olmadan gitmem çok zor doktora... gelince eve söylerim artık en kısa sürede gitmemiz gerek... önceden böyle değildi ben işten gelince oturur oyun oynar resim yapar kağıt kesmece oynardık arada yürüyüşe çıkardk ama öyle sıcak ki yazın akşamüstü 6 gibi anca çıkabiliyoruz eşim de o saatte geliyr işten:KK43:
neyse artık
bu arada fotolarım çıkmış inanamıyorum:) becerebilmişim çok kolaymış artık fotolu yemeklerimi yazarım size:)

kayıtlar eylülde başlıyormuş
ama üniversite mezunları için hangi tarih tam olarak bilmiyorum

doktor konusuna gelince kesinlikle ihmal etmeyin
mutlaka gidin en yakın zamanda
inşallah korkulcak birşey yoktur

fotoğraflarda çıkmış evet:KK56:
artık bol bol paylaşım bekliyoruz:KK56:

bende yardımcı kitaptan çalışıyorum biliyorsun ve ondan vazgeçemem..oturup aöf nin kitaplarını destan gibi okuyamam valla :)
evet ya sevgi yok...ismi pasif görünüyor....herhangi birimiz açabilirmiyiz yoksa illa editörlerden mi olması gerekiyor o bölüme topik açabilmek için...eğer birimiz açabilirsek o zaman ben seni bu şerefe layık görüyorum gözdem :) içimizde en genç sensin :) biz yaşlı başlı hatunlarız :) şaka bi yana biraz sorumluluk isteyen bi iş çünkü sürekli ünite eklemesi falan yapmak lazım ilk sayfaya...
o yüzden ben pek ilgilenemem canım...aus da bilmiyorum ister mi acaba??
sen açsan olmazmı gözdem...bi düşün sen bunu....
bölüm yöneticisine mesaj atalım soralım istersen...belkide kendi açmak isteyecektir...

ben bu sene yardımcı kitapları sular seller gibi ezberlemek zorundayım
napıcam ben bilmiyorum çok korkuyorum ya
matematik var ingilizce 3-4 var tüm sene staj var
birde her dönem 12 ders:KK53:
yazarken bile yoruluyorum
tpik konusuna gelince her üye açabilir diye düşünüyorum ben sonuçta burda topik açan herkes yönetici değil
ama bilmiyorum yürütebilirmiyim ya
şimdi o kadar insanın sorumluluğu var
gerçi okul zamanı her gün giriyorum takip etmek amacıyla ama bilmemki
ben bir araştırayım bakayım açabiliyorsam açarım heralde

bu arada ben bayramdan sonra yardımcı kitaplarımı almaya gidicem
birde burda belediyenin ingilizce kursları var ona yazılıcam
ing 1 ve 2. kurları aldım sertifikalarımıda aldım şimdi 3le 4üde alıcam inşallah:21:

canım öyle kolay ki çoğunu oğlum yaptı aslında krem şanti sıkacağımın bir parçasını bulamadım bir türlü ondan süslü olmadı daha da süslenebilir bu oğlumun tabağı kendine göre yaptı o:)
benim asıl ilgi alanım sütlü tatlılar filandır değişik yemekler yapamam eşim sevmez klasik yemeklerle idare ederim bir de çok az yiyen bir aileyiz, yemeğe misafirimiz de gelmez. ben de oğlum için özenip yapıyorum

bende yapıyorum böyle meyveli kremşantili tatlı ama bizdekiler meyve sevmiyorlar hiç
ee kendim yicem diyede yapmıyorum açıkcası:KK1:
ben çikolatalı hiç denememiştim bende denicem:KK56:
bana tatlı olsunda sütlü tatlı şerbetli tatlı aklım duruyor:KK52:
ayy ne pisboğaz oldum yaa:KK9::KK9::KK9:

tpik konusuna gelince her üye açabilir diye düşünüyorum ben sonuçta burda topik açan herkes yönetici değil

ing 1 ve 2. kurları aldım sertifikalarımıda aldım şimdi 3le 4üde alıcam inşallah:21:

evet artık burdayım foto yüklemek de kolaymış ben çok zor sanıyordum:)
doktora da götüreceğim en kısa zamanda ama içimden bir ses önemli değil diyor anne içgüdüsüdür umarım...

hangi bölümdesin sen ?

evet artık burdayım foto yüklemek de kolaymış ben çok zor sanıyordum:)
doktora da götüreceğim en kısa zamanda ama içimden bir ses önemli değil diyor anne içgüdüsüdür umarım...

hangi bölümdesin sen ?

inşallah önemli birşey değildir:KK16:
okulöncesi öğretmenliği bölümündeyim ben
bu sene bitiricem inşallah
3 senede bitiricem diye çok hırpaladım kendimi
umarım değerde bitirip kurtulurum

ne çok misafirimiz var dimi
çok merak ediliyoruz
5 ziyaretçimiz var:KK9:

neyse hanımlar
ben gideyim artık çok oturdum
mutfak birbirinde bildiğiniz savaş alanı önce orayı toplayayım sonra evi
sonrada çorba yaparım
belki birde profiterol:KK56::KK56::KK56::KK56:

bende alıcam bayramdan sonra canım..çünkü anca yetişir bu sene benim çok zor yaa arapça 3 ve 4...ilahiyatlılar bilir arapçanın en zoru 3 ve 4 dür...allah yardımcım olsun...
topiği sen açsan çok iyi olur canım, ama yine de etkide bırakmayım seni..eğer istersen gerçekten aç...istemezsen zorlanırım diyorsan saygı duyarız...çünkü ben de cesaret edemiyorum...her gün mutlaka takip etmek gerekiyor haliyle...ama sevgi meleği tam günü gününe eklemiyordu yaa sorun olmaz sanırım...
sen zaten aynı geçen yıl gibi girersen yeter de artar bile...hergün giriyorduk zaten...olur olur inşallah..bi düşün bakalım...

yemek konusuna gelince profiterol yapacakmışsın duydum :63: gözümden kaçtı sanma....afiyet olsun diyemiyorum nedense...:63:
yerken boğazına kaçar da öksürürsen aklına geleyim tamammı :63:

Kızlaar hıc usenmedm kalktm kadayıflı muhallebı yaptım , resmi cok acele cektım yarın dılımlenmıs halını eklerm

$kadayıf tatlısı.jpg

Ellerine sağlık zeynepcim , benim bildiğim içli köfteden farklı duruyor sanki , tarif yazsana canım .

Yok unutmadım ya evde değilim , olduğumda da pek siteye girmedim bu ara .

Yarışmaya katıldın mı sen ?
bebegim benimde anıden gelen yatılı misafirim vardı
bu akşamda iftarı parkta yaptık tabi yemekleri evde hazırladım :) biraz önce gittiler bir kamyon dolusu bulasıgı yeni bitirdim şimdi oturdum bilgisayara cok yorgunum :)
tarifini tabiki yazarım :)
ever yarısmayada katıldım :)

günaydın kızlar biz erkenciydik bugün:)
dün akşam hazır yufkadan kıymalı börek yaptım ben yufkalar biraz kuruduğu için aralarına bol bol sos sürdüm sosa da yumurtanın beyazı zeytinyağ süt ve tuz koyuyorum üstüne de süt yumurta sarısı koyuyorum çörekotu da serptim böyle bir şey oldu...
$001.jpg
$002.jpg
$003.jpg
$004.jpg

ben içini fazlaca koymuşum ama lezzeti iyiydi...
az önce de çabuk poğaça yaptım, şipşak bir tarif, özellikle kısa süre önce haber veren misafirler için iyi olur diye düşünüyorum

önce içini hazırlıyoruz ben lor ve dereotu ile iç hazırladım ama ne arzu ederseniz koyabilirsiniz:)))

sonra 2 yumurta alıyoruz birininin sarısını üstüne sürmek için ayırıyoruz.

fırını 155 dereceye açıyoruz benim fırın biraz dandik ben her şeyi 180de pişiriyorum

1 bardak yoğurt
1 bardak sıvıyağı
tuz
1 çay kaşığı karbonat
ve 1,5 yumurtayı mikserle 2 dakika çok hızlı çırpıyoruz:)
unla kıvama getiriyoruz yoğuruyoruz şekil verip üstüne yumurta sarısı susam sürüp fırına koyuyoruz çabucak da pişiyor pembeleşince çıkarıyoruz...

$011.jpg
$012.jpg
$013.jpg
$014.jpg

tadına bakamadım ama görüntüsü iyiydi:) bakalım ilk oğlum tadacak:)))

ama akşama ne yapacağım bilmiyorum, evde kabak, kuru patlıcan filan var...

Akşamki menümüzü resimledim.Mercimek çorbası,ızgara köfte ve yufkalı kadayıf.Kadayıf kuru olarak satılıyor.Şerbetini kaynatıp döktük.Evde yapmak isterseniz yufkaya sarıp dilim dilim kesip pişirebilirsiniz.

97VBs.jpg

sOb5x.jpg

YZIOk.jpg

merhaba hanımlar
ramazan boyunca girer,Allah ne verdiyse soframı sizlerle paylaşırım diye düşünmüştüm ama olmadı
ramazan rehavetine yenik düştüm:KK17:
neyse...........
pratik tatları sevdiğinizi biliyorum(herkes gibi:KK1:)
ben de ablamdan aldığım pratik olduğu kadar da lezzetli bi tatlı paylaşmak istiyorum sizlerle
adı....bi adı yok:KK53:
---------------------------------------------------------------------------------

Malzemeler:
1 yumurta
Yarım paket margarin
1çay bardağı sıvıyağ
1 paket vanilya
1 paket kabartmatozu

Üzeri için:
İrmik

Şerbeti:
2 bardak şeker
2 buçuk bardak su

Yapılışı:
malzemelerimizi karıştırıp güzel bi hamur yapıyoruz
tabiki kulak memesi kıvamında:KK1:
ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp şekil veriyoruz
irmiğe bulayıp tepsiye diziyoruz
yaklaşık 30 tane tatlı çıkıyo bu malzemelerden

şerbetini kaynatmıyoruz
şeker ve suyu iyice karıştırıp şekerin erimesini sağlıyoruz

fırından çıkınca sıcakken soğuk şerbeti döküyoruz

afiyet olsun:KK56:

fotoğraf ekleyemiyorum:KK5:

Son düzenleme:
bende alıcam bayramdan sonra canım..çünkü anca yetişir bu sene benim çok zor yaa arapça 3 ve 4...ilahiyatlılar bilir arapçanın en zoru 3 ve 4 dür...allah yardımcım olsun...
topiği sen açsan çok iyi olur canım, ama yine de etkide bırakmayım seni..eğer istersen gerçekten aç...istemezsen zorlanırım diyorsan saygı duyarız...çünkü ben de cesaret edemiyorum...her gün mutlaka takip etmek gerekiyor haliyle...ama sevgi meleği tam günü gününe eklemiyordu yaa sorun olmaz sanırım...
sen zaten aynı geçen yıl gibi girersen yeter de artar bile...hergün giriyorduk zaten...olur olur inşallah..bi düşün bakalım...

yemek konusuna gelince profiterol yapacakmışsın duydum :63: gözümden kaçtı sanma....afiyet olsun diyemiyorum nedense...:63:
yerken boğazına kaçar da öksürürsen aklına geleyim tamammı :63:

gazelim açarım büyük ihtimalle topiği
biraz daha zaman geçsin bayram çıkışı açarım inşallah
profiterolde yapamadım valla dün çok halsizdim içimden gelmedi:KK1:
ama bugün daha farklı birşeyler yapıyorum:KK1::KK1:

Kızlaar hıc usenmedm kalktm kadayıflı muhallebı yaptım , resmi cok acele cektım yarın dılımlenmıs halını eklerm

Eki Görüntüle 765795

gecemi yaptın bu kadayıfı ya:KK52:
harika görünüyor:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

günaydın kızlar biz erkenciydik bugün:)
dün akşam hazır yufkadan kıymalı börek yaptım ben yufkalar biraz kuruduğu için aralarına bol bol sos sürdüm sosa da yumurtanın beyazı zeytinyağ süt ve tuz koyuyorum üstüne de süt yumurta sarısı koyuyorum çörekotu da serptim böyle bir şey oldu...
Eki Görüntüle 766007
Eki Görüntüle 766008
Eki Görüntüle 766009
Eki Görüntüle 766010

ben içini fazlaca koymuşum ama lezzeti iyiydi...
az önce de çabuk poğaça yaptım, şipşak bir tarif, özellikle kısa süre önce haber veren misafirler için iyi olur diye düşünüyorum

önce içini hazırlıyoruz ben lor ve dereotu ile iç hazırladım ama ne arzu ederseniz koyabilirsiniz:)))

sonra 2 yumurta alıyoruz birininin sarısını üstüne sürmek için ayırıyoruz.

fırını 155 dereceye açıyoruz benim fırın biraz dandik ben her şeyi 180de pişiriyorum

1 bardak yoğurt
1 bardak sıvıyağı
tuz
1 çay kaşığı karbonat
ve 1,5 yumurtayı mikserle 2 dakika çok hızlı çırpıyoruz:)
unla kıvama getiriyoruz yoğuruyoruz şekil verip üstüne yumurta sarısı susam sürüp fırına koyuyoruz çabucak da pişiyor pembeleşince çıkarıyoruz...

Eki Görüntüle 766012
Eki Görüntüle 766013
Eki Görüntüle 766014
Eki Görüntüle 766015

tadına bakamadım ama görüntüsü iyiydi:) bakalım ilk oğlum tadacak:)))

ama akşama ne yapacağım bilmiyorum, evde kabak, kuru patlıcan filan var...

oyy oyy maşallah
aç karnına ekrana yapıştım resmen
ellerinize sağlık nefis görünüyorlar:KK56::KK56::KK56:

Akşamki menümüzü resimledim.Mercimek çorbası,ızgara köfte ve yufkalı kadayıf.Kadayıf kuru olarak satılıyor.Şerbetini kaynatıp döktük.Evde yapmak isterseniz yufkaya sarıp dilim dilim kesip pişirebilirsiniz.

97VBs.jpg

sOb5x.jpg

YZIOk.jpg

bugün kadayıf görmekten kalpten gidicem ben anlaşıldı:KK53:

merhaba hanımlar
ramazan boyunca girer,Allah ne verdiyse soframı sizlerle paylaşırım diye düşünmüştüm ama olmadı
ramazan rehavetine yenik düştüm:KK17:
neyse...........
pratik tatları sevdiğinizi biliyorum(herkes gibi:KK1:)
ben de ablamdan aldığım pratik olduğu kadar da lezzetli bi tatlı paylaşmak istiyorum sizlerle
adı....bi adı yok:KK53:
---------------------------------------------------------------------------------

Malzemeler:
1 yumurta
Yarım paket margarin
1çay bardağı sıvıyağ
1 paket vanilya
1 paket kabartmatozu

Üzeri için:
İrmik

Şerbeti:
2 bardak şeker
2 buçuk bardak su

Yapılışı: