Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

slm kızlar..sahuru beklerken böyle oturduğum yerde ne zamandır istediğim bişeyi sorayım size...:)
hani hazır satılan kahvaltı salçaları varya ekmeğe sürülen bilirsiniz...onu evde yapan bilen varmı aranızda..?
hazır gıdalara içim sinmiyor...evimde şöyle minik bir kavanoza yapayım diyorum sahurda falan iyi gider..
bilen varsa bi yazabilirmi lütfennn??

biz onu ekmeğe sürmelik şu şekilde yapıyoruz kırmızı bıber patlıcan havuç hepsini közleyip bızde makınası var blendırda olur ondan geçirip kaynatıyorlar yağ ve tuz konuyor tam mıktarlarını bılmıyorum ama ekmeksiz bıle kaşıklanır bi lezzette oluyor

biz onu ekmeğe sürmelik şu şekilde yapıyoruz kırmızı bıber patlıcan havuç hepsini közleyip bızde makınası var blendırda olur ondan geçirip kaynatıyorlar yağ ve tuz konuyor tam mıktarlarını bılmıyorum ama ekmeksiz bıle kaşıklanır bi lezzette oluyor

anladım canım teşekkür ederim ama benim bahsettiğim patlıcanlı falan değil...sadece domates salçası ve baharatlarla yapılıyormuş.sarımsak falan konuyormuş...senin bahsettiğin baya zahmetli ben şöyle basit hemen yapıp yemelik istiyorum..:KK34:

slm kızlar...
bugün 2 tesadüf birden gördüm bu topikte, birincisi gözde bahsetmişti kıbrıs tatlısı diye, tatlı krizim tuttu gözde de aklıma soktu :KK60:
üşenmedim yaptım...:) epey de merak eden varmış, bu şerefe ben nail olayım :KK60: buyrun kıbrıs tatlısı...:)
ikinci tesadüf de yayla çorbasını merak edenler varmış, tesadüf bende bugün yapmıştım, dünden kalan fasülye ve makarnanın yanına :) burda da gözdecim bahsetmiş benim çorbadan,..işte yoğurt çorbam :)
iki tesadüfe birden şaşırdım :KK60:

Eki Görüntüle 754056 Eki Görüntüle 754057 Eki Görüntüle 754058

Ellerine sağlık gazelim :KK56:
Canım nasıl o tatlıdan istedi ahh bir bilsen :KK31:

Yapsam mı acep şimdi :KK52:

Merhaba mutfak severler
dun bozuk tavugu tadını begenmeye begenmeye yedim
Çok hırslı görüyorum son gunlerde kendimi bu sebeple başıma gelen ikinci kaza bu, ama engel olamıyorum kendime
O kadar ugraştım pişrmeye, özendim, yanına garniturler pilav hazırladım, tadı bozuk demeye dilim varmadı
Neyse at gibi midem çok şükür turp gibiyim :nazar:
Olan yeni sevgilimin gözundeki yerime oldu :KK43:
Neyse bu akşam etsiz, dunden kalanlarla hazırlanmış tek kişilik soframı paylaşayım sizlerle
Tarhana çorbası, Patates mantısı (maydonoz ve yeşil soganlı), kabak + havuç, Pide :KK16: ve su

Pideyi tek başıma bitirdim, hakkaten at mıyım ben ya, bayagı buyuk bir pideymiş

Eki Görüntüle 754085

Önce bir maşallah diyeyim , o pideyi tek başına yediğiniz için :KK1:
Sonrada ellerinize sağlık .

Patetes mantısı da bu ramazanın hiti oldu yahu

slm kızlar..sahuru beklerken böyle oturduğum yerde ne zamandır istediğim bişeyi sorayım size...:)
hani hazır satılan kahvaltı salçaları varya ekmeğe sürülen bilirsiniz...onu evde yapan bilen varmı aranızda..?
hazır gıdalara içim sinmiyor...evimde şöyle minik bir kavanoza yapayım diyorum sahurda falan iyi gider..

Gazelim , kahvaltılık dediğin acıka mı ?

Hani biber salçası , ceviz içi , ufalanmış ekmek ya da galate unu ve baharatlarla ve yağ ile yapıp bir güzel ekmeğe sürer yeriz , yedikçe yeriz hatta:KK36:

Yok daha basit domates sosu dersen , domatesleri rendele ya da doğra (rondodan geçirme ama çok su salıyor) yağda pişir , tuz ekle , 2-3 diş sarımsak ekle , dilediğin baharatı koy , sıcak sıcak koy kavanoza kapa ağzını , ters çevir , oldu bitti :21:

Hayırlı , bereketli sahurlar ey ahali :KK3:

5 dakkada beşiktaş tava böreğim sahurluk .

$20130713_020443.jpg

Tavadan yeni çıktı sıcak sıcak , bol kaşarlı , peynirli ve maydanozlu.

Sadece yağ ve su ile .

Ben gidiyorum yemeğe :KK55::KK55::KK55:Düşün peşime :KK1:

Hayırlı , bereketli sahurlar ey ahali :KK3:

5 dakkada beşiktaş tava böreğim sahurluk .

Eki Görüntüle 754270

Tavadan yeni çıktı sıcak sıcak , bol kaşarlı , peynirli ve maydanozlu.

Sadece yağ ve su ile .

Ben gidiyorum yemeğe :KK55::KK55::KK55:Düşün peşime :KK1:

Ablaaa yollasana bize şu böregi :):):)
Ben bizin böreklerin kızarmalarını bekliyorum hala :):)
Geçte oldu babam kalkp söylenir simdi :)

Ablaaa yollasana bize şu böregi :):):)
Ben bizin böreklerin kızarmalarını bekliyorum hala :):)
Geçte oldu babam kalkp söylenir simdi :)

4/1 kaldı canım benim , babanı keserse bu kadarı göndereyim :KK1:

Daha bir saat var kuzum yetişir yetişir , poşetteki sigara böreklerini mi kızartıyorsun sen ?

kendi yaptığımı yazayım bn sana cnm biz severek yiyoruz: bir tavaya yagı koy bi kase kdr salca koy kavur onları güzelce ateşte o arada içine bir iki diş sarımsak rendele sonra altını kapat ve dilediğin baharatları koy bn pul bibder biraz karabiber ve bizim burda cıbrıka diyolar kimisi cemen diyo kekik gbi ondan ekliyorum ve son olarak çekilmiş ceviz koyup karıştır..afiyet olsun:KK16::KK16:

Gazelcim bende sos tarifi arıyorum ya
Bir ara marketlerde tat ın acı sosu vardı kahvaltılık
Biber dilimleri vardı icinde ince ince
Harika bi sostu ama yok simdi bulamıyorum
Bende aus ablanın dedigi gbi domatesten yapıyorum
Kup kup dogruyorm domatesleri sarmsak tuz çok az zeytinyagı ekleyp suyunu çekene kadar pişirip kaynarken kavanoza dolduruyorum guzel oluyor ama o biberli sos hala aklımda niye kaldırdılar anlamadm marketlerdeki dger soslar hiç işe yaramıyor

hoşgeldin arkadaşım aramıza:KK16: yemeklerde tatlıda nefis görünüyor
hele tatlıya bittim:KK1:
uzun zamandır şekerpare yapmıyordum bende çok canım çekti:KK56:

ben nasıl bilmiyormuşum bu tatlıyı ya:KK1::KK1:
bugün yapacaktım yumurta yoktu cevizde yoktu yapamadım
pasta yaptım bende
ama canım şerbetli tatlı istiyor şerbetli tatlılardan uzak durucam diye kendime söz vermiştim ama dayanamıcam:KK14:
birde muhallebisi falan hep benim yaptığım gibi
ondan hoşuma gitti
ben bilmediğim tatmadığım şeylere pek cesaret edemem kolay kolay ama bu tatlı baya bir güzeldir eminim
birazda etimek tatlısına benzettim:KK1:
pastamız bitsin yapıcam hemen:KK56::KK56:

valla ben sırf bu yüzden girmiyorum artık buraya:KK52:
internetede hiç girmiyorum hemen yemek bloglarına dalıyorum:KK1::KK1::KK1::KK1:
iftara birkaç saat kala burda buluyorum ama kendimi:KK9:

yayla çorbasını ben pek sevmediğimden ilgilenmiyorum nedense ya:KK1:
gazelin verdiği ölçüleri kaydetmiştim ama hala yapmadım
hazır yayla çorbasıyla devam:KK1::KK1:

gel canım bırlıkte yıyelım.ben oyle cok klaık trıfler yapabılen bırı degılım ama kızım dogdugundan berı kayınvalıdemde kalıyorum onun sayesınde ogrenıyorumm..

tam mıktarını bılmıyorum ama bıber salçası domates salçası cok az sarımsak dövüyoruz kımyon,ve sızlerın ıstegıne gore cekılmıs cevız.ben bunları goz kararı ıle yapıyorum tabııkı aıcık yagg..bende uzun zamandır yapmamıştım.aynı markette satılan t...t marka kahvaltılık sos gıbı oluyor

Biz şu şekilde yapıyoruz.Gerçekten harika oluyor.

2 dilim bayat ekmek içi
3 diş sarımsak
1,5 kaşık biber salçası
1 tane küçük çok ince kıyılmış soğan(İsteğe göre)
1 kaşık yoğurt
1 çorba kaşığı limon suyu
1 çorba kaşığı zeytinyağı
Karabiber,pulbiber,kimyon,tuz
Ceviz

X