Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

ay bilmem ki
dur bi düşüneyim ben bunu...inceleyim yarışmayı bi bakayım...bu arada oruçlu oruçlu zor olmayacakmı yahu
sen katılmıyormusun???
bu arada aynen haklısın bende ısrarla bunu söylüyorum hep, paylaşalım ki fikir olsun yoksa her gün oruç kafa çalışmaz yemek için...:)

sadece bir selam....kaçıncı sayfada bıraktım bilmiyorum.

gönülden selam....hayırlı ramazanlar....Allah kolaylık versin...

hoşgeldin denizcim epeydir uğramıyorsun...:)
iftar sofralarında bekliyoruz bak, yemek tarfileri resimleri..öyle ceee deyip kaçmak yok

aynen bencede :) bugün senin yaptığını yarın ben, benimkini sen derken 30 gün geçecek inşallah

kızlar meraba yaklaşık 2 aydır evlıyım. yemek yapmakla ılglı bır sıkıntım olmamasına rağmen evlendıkten sonra nerdeyse hergün aklım duruyo ne pişireyim diye. şuan da durup durup düşünüyorum bana pratik günlük bir yemek soylermısın yaaaaaa

Bugunku menum cacik ve arpa sehriyeli bulgur pilavi olacak kismetse…foto yok henuz

İcimde taze fasulye fidesi çıkacak yakında :):)
2dir taze fasulye yiyoruz :):)
Neyseki bitti yoksa yesericektm :)
Yanınada kuskus makarna yaptm
Birde supriz kekim var :):)
Eklicem pcye gecince telden yazıorum simdi :)
Bu arada aus ablam ve dger arkadaslarda hosgelmiş :):)
Ramazanda coşturalım buraları :):):)

inşallah cnm coşturalım tabi..:) hayırlısıyla ilk sahurumuza saatler kaldı...herkes neler yapıcak bakalım :) ben sigara böreği sarıcam birazdan, gözdem gelsene yardıma yaa sen alışıksın :) 3 kilo sardın ya, benimki bir paketcik eline bile yapışmaz

hepimizin ortak sıkıntısı bu canım...bu topiği takip et hepimiz pratikten yanayız zaten...çok şey öğrendik ve paylaştık burda...
sende katılabilirsin aramıza...

Ee kalabalık sayılırz biz napalım gazelim 3kilo bile az geldi :):)
Bu hafta yine sararm belki gerci buzlukta yer kalmadı
Hic bisey sıgdıramıyorum ya bide yeni aldk buzdolabını eskisi hepten kucuktu
Daha kofteyle biber koycaz
Annem kofte yapıck simdi 2kilo kıymadan
Gece belki kofte kzartrım ben yada börek daha karar vermedim
Gec yedik bide sahurda nası yicez bilmiyorum :)
Heyecanlıym ama ya ramazan bir baska gercekten :):)
Rabbim herkese güç kuvvet versin insallah
özellikle çalışıpta oruç tutanlara çok dua ediyorum
Allah yardımcımz olsun

Canım arkadaşım öncelikle evlilign hayrlı olsun :):)
Valla ne yapsam derdi herkeste var
Ben gece yatmadan planlıorm artk yarına ne yapsam diye
Zaten haftada 1 pazara çıkıp alacaklarımı alıyorum her hafta farklı bir sebze alıp arada degisiklik yapıyorum
Zaten acıkcası bildgm yemekler sayılı :)
Yavaş yavaş ilerletiyorum bende
Topigi takip et sende ramazan dolayısıyla senlenir inşallah burasıda :)

tmm cnm cok saol artık burdayım :) bu skıntıdan kurtulayım başka da bısı ıstemıom :)

teşekkür ederım canım :) valla ben okdr yemek blıodum ama evlnnce ole olmuo ya :) annemın evnde hergün ben yapmadıgım ıcın yemeklerı oyle bı sıkntı olmuodu :) şimdi aklım duruyo yemek aklıma geldı mı bıde ınternettekı tarıfflerı uyguluuyorum hep bışey eksık oluyo:) dün yemek sonrası eşım tatlı ıstedı bı lokma tatlısı tarıfı aldm netten offff yazmamışlar hamurları şerbete sıcakken bandıracan dıe. ben de bılmeden beklettım şerbetını çekmedı :26: bugune kdar mecbur şerbetın ıcınde kaldı adamcagızın canı dün çekmştı bugun yıyebıldı anca çekmiş

Herkese iyi sahurlar :):):)

hayırlı sahurlar tatlım cümlemize, 15 dakkaya kadar imsak olacak burda....börek yaptım bende tava böreğii :) eklerim resmini çok pratik bi börek..5 dakkada oldu bittiye geliyor ekleyince izah ederim :) yeni yedik çayımı içiyorum bi bakayım dedim kim var yok buralarda :) ufaktan müsade isteyim dişlerimi fırçalayıp abdestimi alıp namazımı kılıp yatıcam inşallah..sahura kadar uyumadım hiç, gözlerim baygın :)
nasipse yarın görüşürüz hayırlı ramazanlar :)

ben hep geriden geliyorum ya

dün akşam için yıldız şehriyeli domates çorbası ,patlıcan çarliston ve havuç kızartması,mısırlı ton balıklı göbek salata yapmıştım.

notatlıcan kızartmayı beyaz peynirle beraber sarın yiyin. .deneyin.güzel oluyor

gözde....bizde de epeyidir fasülye yenmedi.belki bugün kapıdan geçer

gazel....geleceğim inşallah....hiç olmazsa ne pişirdiğimi yazar kaçarım...

herkese sevgiler...

bir de burgu makarna vardı.unutmuşum yazmayı

Son düzenleme:
selam kizlar, dun pilav yapacagimi soylemistim ama yatti o is..kismetse bugune soyle bol vitaminli tavuklu, sehriyeli ,bezelyeli bulgur pilavi yapmak istiyorum…
dun aksam barbunya pilakimi hazirladim dolaba koydum…birde cacikla mercimek corbasi yapmayi dusunuyorum kismetse…cok ozenicem bugun aksam yemegimize ilk iftarimiz ya o yuzden…Allah agiz tadiyla yedirsin insaAllah…

haa tatliyi sorarsaniz tatli yapmayacagim fazla en azindan hafta ici dusunmuyorum..belki arada sutlac filan olabilir...ama oyle serbetli tatlilar yapmayi dusunmuyorum...tatli ihtiyacimizi 1 kasik recelden, 1-2 hurmadan ya da 1-2 tane kuru erikten almayi planliyorum...malum gunduzleri su icemedigimizden kabizlik sorunu olacaksa eger kuru eriklede bu soruna cozum bulmus oluruz..

Son düzenleme:
Selamlar..
Hayırlı ramazanlar herkese, Rabbim hepimize güç kuvvet versin..

Bugün anacığımla epey bi cozuttuk ne yapsak diye..
Hatta dün gece komşular kapının önüne çaya çağırdı, bi ara onlarla bile yemek konuşuyorduk..

Mercimek Çorbamız olacak, o kadar düşündük bi onu bulduk.

Gazelim bizde annemle uyumadk sahura kadar
Ben neysede annem bide işe gtti uyukluyodur bugun
2kilo kıymadan köfte yaptı canı çıktı bende yardm edeyim dedim istemedi boynu falan tutuldu hep
Şu tava böreginide ekle bakalım merak ettim :)
Ben dun gece ek birşey yapmadım
Kahvaltı hazrladım yumurta kırdım kek falanda vardı zaten yetti gitti çok şukur
İftarada süzme mercimek çorbası, patates mantısı, cacık yapıcam birde kuskus makarna var dunden
Kekimizde duruyor daha kocaman çok guzel olmuş eklicem onuda :):)

merhaba canım ,

patates mantısı nasıl oluyor tarifini verebilir misin

birde kekin rica edeceğim görüntleri tabikide:)

çok teşekkürler,
i
işten çıkp eve gittiğimde denemke istiyorum patates mantısını kısmetse.

Herkeste mercimek çorbası oluck sanırım :):)
Olmazsa olmaz mercimek çorbası gercekten
Şöyle sıcak sıcak bol limonlu miss :):)
Bizim evde çok tatlı yapılır ev ahalisini alıştrdm artk olmaynca aranıyor :)
tabi dun tartılnca ufak bir şok yaşadım 57kilo olmuşum
Her ramazan en az bi 3kilo alıyorum 60ı görucem diye korkuyorum
bende artk haftasonları yapayım diyorum yoksa top gibi olucam :):)

Gazel yapmıştı canım 2sayfa arkada olması lazm yada 3 :):)
Patatesleri haslayp eziosun
icine maydanz yesil sogan kıyıyosun tuz ekliosun top top yapıosun yada yuvarlayp ortasını çukur yapıosun
Sarımsaklı yogurt yapıp ustune dökuosun sonrada tereyagı pul biber kızdırıp ustne dökuosun bu kadar :):)
Kekide eklicem pc ye gecince :)

hımmmm enfes olur ,akşam eve gittiğimde denemeliyim kesin:)

Ben birde oktay ustanın sitesinden soğan ,kıymada koymuş gerçi,

ama sizin yaptığınızdan deniyeyim ,yeşil soğan koymasam tadında çok farklılık oluyor mu ? taze soğan mideme dokunuyor benimde.

evet patates mantısını merak ettik:)

ben hala bugün ne yapacağımı bilmiyorum

yayla çorbası var aklımda :)

kabak var ama kabagı ne yapacagımı bılmıyorum

pilav yapacam,kırmızı biber közleyecem ama yemek konusunu bilmiyorum

kabak yapmak istiyorum..fikir veririseniz sevinirim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…