Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

aaaaaaayyyyyyyyy inanmıyorum yaa:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
yaa vallahi gözlerim doldu inanırmısın:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
4 yıllık sevgilim bana böyle jest yapmadı:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
çooooooooooooooookkkkkkk güzel olmuş
bayıldım bayıldım bayıldııııııııııımmmmmmmmmmmmmmm:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:
ellerine kollarına güzel yüreğine sağlık:KK16::KK16:
afiyetle yiyin benim için
bitanesin sen ya:KK54::KK54::KK54::KK54:

oyy kuzum kıyamam, çekerim ben o sevgilinin kulaklarını. hiç üzülme tatlım seninkinin aynısından birde bende var :) oda yapmaz sürpriz jest falan :) ama olsun biz onları öyle seviyoruz dimi :KK16: varlığı yeter onların...allah ayırmasın hiçbirimizi...
ah canım keşke yakın olsak da karşılıklı yesek :) az önce çayla yedik...asıl senin ellerine sağlık iyiki görmüşüm tarifi çok kolayıma gitti..ben teşekkür ederim asıl...

slm kuzular :) o an aceleden yazamamıştım şimdi yazayım tabi ne demek zevkle :) inşallah beğenirsiniz...

ELMALI HARÇ
dört beş tane elmayı soyup rendeleyip tefoln tavaya döküyoruz...içine 5 veya 6 kaşık toz şeker katıp karamelize hale gelene kadar pişiriyoruz, yani suyunu çekene kadar...sonra bir çay kaşığı tarçın ve bir paket vanilyayı içine ekliyoruz, ocaktan indirmeye iki dakika kala biraz iri çekilmiş ceviz içi ekliyoruz bir avuç kadar...

HAMURU
bir paket margarin, 4 su bardağı un bir paket kabartma tozu,bir su bardağı toz şekeri iyice yoğuruyoruz...kıvamını aldıktan sonra avuç içi kadar parçalar koparıp merdaneyle açıyoruz...aşırı inceltmeden bir milim kadar incelene kadar açıyoruz, resimde gördüğünüz gibi kesip içine bir kaşık elmalı harçtan koyup, geniş yerinden başlayıp ince ucuna doğru gevşek bi şekilde sarıyoruz..
180 derecelik fırında üzeri kızarmadan pişiriyoruz...servis tabağına koyunca pudra şekeri serpiştiriyoruz..afiyet olsun :)

çok sevdiğim ve malzemesi kolay bulunnan bir kurabiye olduğundan sık sık yaparım...:)tavsiye ederim..

Gazel ablacığım, tarifi aldım, yapmaya koşuyorum.. :KK16:
Ellerine sağlık.. Bereketli olsun.. :KK16:

oyy kuzum kıyamam, çekerim ben o sevgilinin kulaklarını. hiç üzülme tatlım seninkinin aynısından birde bende var :) oda yapmaz sürpriz jest falan :) ama olsun biz onları öyle seviyoruz dimi :KK16: varlığı yeter onların...allah ayırmasın hiçbirimizi...
ah canım keşke yakın olsak da karşılıklı yesek :) az önce çayla yedik...asıl senin ellerine sağlık iyiki görmüşüm tarifi çok kolayıma gitti..ben teşekkür ederim asıl...

hakkını yemeyeyim şimdi yapar yaparda böylesini görmemiştim:KK52::KK52:
sevmezmiyiz hiç:KK16:
amin aminnnnn Rabbim ayırmasın sevenleri:KK16::KK16::KK16:
ne güzel olurdu valla karşılıklı oturur yerdik:KK1: olsun siz benim içinde yiyin:KK54:
afiyet bal şeker olsun
löp löp et olsun ihtiyacın var:KK52::KK52::KK52::KK52:

Teşekkür ederim ablacım.. Belki resim eklerim, telefonda bilgisayara aktarmayı becerebilirsem. :KK1::KK16:
Gözde'nin tarifleri de harika. :KK16:

resim bekleriz resim beklerizzzzzz:KK1::KK1::KK1:
bende yapıcaktım elmalı kurabiyelerden ya
elma almamışım pazardan aklımdan çıkmış:KK1:
bende en kısa zamanda yapıp yüklerim inşallah
teşekkür ederim yorumun içinde:KK54:

hakkını yemeyeyim şimdi yapar yaparda böylesini görmemiştim:KK52::KK52:
sevmezmiyiz hiç:KK16:
amin aminnnnn Rabbim ayırmasın sevenleri:KK16::KK16::KK16:
ne güzel olurdu valla karşılıklı oturur yerdik:KK1: olsun siz benim içinde yiyin:KK54:
afiyet bal şeker olsun
löp löp et olsun ihtiyacın var:KK52::KK52::KK52::KK52:

aynen canım bende zorladım kendimi az daha yiyim diye ama 3 tane yiyebildim malum tatlı çabuk kesiyor...
ama maşallah eşimi görseydin löp löp götürdü :)
belki nasip olur birgün yeriz gözdem..bellimi olur...inşallah...:KK16:

Teşekkür ederim ablacım.. Belki resim eklerim, telefonda bilgisayara aktarmayı becerebilirsem. :KK1::KK16:
Gözde'nin tarifleri de harika. :KK16:

eklersen çok seviniriz canım..her yaptığın şeyin resmini bekleriz burda :)
evet gözde süperdir...hamarat kuzumuz o bizim :nazar::nazar::nazar:

evet kızlar bu profiterolü gözdeme ithafen yaptım, onun tarifi çünkü...çok leziz oldu gerçekten denemenizi tavsiye ediyorum...gözdenin
yarışmaya katıldığı profiterollü pasta tarifinden aldım, isteyen ordan bi zahmet alıversin :KK60: ben resmini ekleyeyim :) üşendim accık yazmaya :)

gözde'min gözlerinden öpüyorum, tabağın kenarına çikolata sosuyla ismini yazdım tatlım, bak nasıl seviyorum seni :KK16::KK16:

Eki Görüntüle 741140 Eki Görüntüle 741139 Eki Görüntüle 741141

Hiç güzel olmamışşşşşş ,

Hiç miii hiiiiiiç beğenmedimmmmm :63::63::63:

Ausenciaaaaaaaaaa niye yazmıyor bu tabaktaaaaaaaaaa :KK52::KK52::KK52:

Bana ne bana ne tarif gözdeden falan anlamam ben , kıskanç kadınım :KK14:

Gazelim , eline koluna sağlık . Resmi yarışma sayfasına da koy da azıcık reklamı olsun gözdeciğimin :KK34:

Yahu şimdi bu şahane profiterolün üzerine , taze fasulye , tavuklu pilav yapmıştım , onun resmi koyulmaz ki :KK9:

Hiç güzel olmamışşşşşş ,

Gazelim , eline koluna sağlık . Resmi yarışma sayfasına da koy da azıcık reklamı olsun gözdeciğimin :KK34:

ahretim sözüm olsun birgün senin için öyle bişey yapıcam ki aynen bu smile gibi olacak gözlerin :KK53::KK53:
yarışma sayfasına koysam beni tefe koyarlar ausum ya :) orda ne pastalar var öyle görünce şaşı beş oldu gözlerim :) prenses pasta falan var, anam ne sabır varmış hatunda tövbe uğraşamam ben daral gelir afakan basar bana :KK60:

Yahu şimdi bu şahane profiterolün üzerine , taze fasulye , tavuklu pilav yapmıştım , onun resmi koyulmaz ki :KK9:

tatlı yeri başka, yemek yeri başka ahretim, taze fasülyeye bayılırım :KK56::KK56: koy da içim açılsın...acıktım zaten...birazdan kalkıp kırmızı et biberi dolması yapcam bende eklerim pişince :)

ahretim sözüm olsun birgün senin için öyle bişey yapıcam ki aynen bu smile gibi olacak gözlerin :KK53::KK53:
yarışma sayfasına koysam beni tefe koyarlar ausum ya :) orda ne pastalar var öyle görünce şaşı beş oldu gözlerim :) prenses pasta falan var, anam ne sabır varmış hatunda tövbe uğraşamam ben daral gelir afakan basar bana :KK60:

tatlı yeri başka, yemek yeri başka ahretim, taze fasülyeye bayılırım :KK56::KK56: koy da içim açılsın...acıktım zaten...birazdan kalkıp kırmızı et biberi dolması yapcam bende eklerim pişince :)

Yok yahu sen profiterolle katıl demedim , gözdenin tarifinin altına resmi koy , gözdecim denedim tarifini ; harikaymış , muhteşemmiş yaz işte :KK52:

Barbiepastayı diyorsan , evet diyet takımındaki eski kaptanım yaptı onuda , süper olmuş , sabırlıdır pegasus.

Tamam canım , resim çekip koyayım bende .

Kırmızı biber dolmasına bayılırım , eşim biber sever ben araya bir kaç kırmızı da doldururum .:KK56:

Yok yahu sen profiterolle katıl demedim , gözdenin tarifinin altına resmi koy , gözdecim denedim tarifini ; harikaymış , muhteşemmiş yaz işte :KK52:

Barbiepastayı diyorsan , evet diyet takımındaki eski kaptanım yaptı onuda , süper olmuş , sabırlıdır pegasus.

Kırmızı biber dolmasına bayılırım , eşim biber sever ben araya bir kaç kırmızı da doldururum .:KK56:

haaa öylemi :KK60: amma safım ben yahu :)
dur ekliyim hakkaten, reklam olsun gözde kuzumuza :)

Hiç güzel olmamışşşşşş ,

kahkaha attım resmen:KK52::KK52::KK52::KK52:
abla yaa:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
bencede koysun yarışma topiğime:KK52::KK52::KK52:

Hiç güzel olmamışşşşşş ,

gördüm gördümmm
süper olmuş
ye beni diyorlar valla:KK1::KK1::KK1::KK1:

ahanda yakaladim şike vaaaaaar:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
yetisin Kazen Mune abla yetiiiiiiis:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
baga da reklam yapmassaniz bu mesaji kopyalar ilgili yerlere yollarim aus bebeeem:63::63::63::63::63::KK9::KK9::KK9::KK9:

ahanda yakaladim şike vaaaaaar:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
yetisin Kazen Mune abla yetiiiiiiis:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
baga da reklam yapmassaniz bu mesaji kopyalar ilgili yerlere yollarim aus bebeeem:63::63::63::63::63::KK9::KK9::KK9::KK9:

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

Oyyyyyyyyy azemmm benimm yaaa .

Sen reklam iste hayatım , bu konudaki geçmişim şaibelerle doluuuuuuuu :KK52::KK52::KK52::KK53::KK53::KK53::KK53:

Yer , mekan belirt bana :KK14:

Şike mike yok :):)
Ben alnımın akıyla bilegimin hakkıyla yarışıyorum çamur atmayın bana hahahahaha :):):):):):)

X