Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Yağ sürmedim ki abla ben. :KK50: Aklımın ucundan geçmedi.. :KK1:
Ama çok güzel oldu, teşekkür ediyorum. :KK16:

yapa yapa gelişir elin canım üzülme..ohooo ben ne badireler atlattım bi bilsen :) şimdi böyle güzel güzel döktürüyoruz pastalar kurabiyeler falan ama hepsi zamanla el alıştıkça oluyor..başına kazalar gele gele öğreniceksin sende..üzülme en azından boşa gitmemiş...ben koskoca pastayı çöpe dökmüştüm ah ahh :)
aptallığım tutmuş bi anlatsam gülersiniz :)
bekardım ozamanlar..bundan 5 sene falan önce :)
pastanın iki tane kekini pişirdim bi güzel...kremasını falan hazırladım...ama buraya dikkat, pakette olur ya kakolu krem şanti , işte ben kakolu krem şanti yerine kakolu pudingi dökmüşüm sütle çırptım :) eee puding pişmeden yapılınca nasıl olur bi düşün :)
tadına falanda bakmadım hiç...krema oldumu bi güzel :) sürdüm iki katın arasına üzerine de sürdüm :)
çilekle muzla süsledim falan :) aksilik misafirde var teyzemler falan :)
allahım rezalet bişey olmuş...pütür pütür ağza geliyor, sanki donmuş gibi bi süre sonra sıvılaştı akmaya başladı :) bir çatal alan ıyy bu neee :KK53::KK53:
hadiii güzelim pastayı döktüm çöpe :)
yaaa daha neler neler atlattık :)

yapa yapa gelişir elin canım üzülme..ohooo ben ne badireler atlattım bi bilsen :) şimdi böyle güzel güzel döktürüyoruz pastalar kurabiyeler falan ama hepsi zamanla el alıştıkça oluyor..başına kazalar gele gele öğreniceksin sende..üzülme en azından boşa gitmemiş...ben koskoca pastayı çöpe dökmüştüm ah ahh :)
pastanın iki tane kekini pişirdim bi güzel...kremasını falan hazırladım...ama buraya dikkat, pakette olur ya kakolu krem şanti , işte ben kakolu krem şanti yerine kakolu pudingi dökmüşüm sütle çırptım :) eee puding pişmeden yapılınca nasıl olur bi düşün :)
tadına falanda bakmadım hiç...krema oldumu bi güzel :) sürdüm iki katın arasına üzerine de sürdüm :)
allahım rezalet bişey olmuş...pütür pütür ağza geliyor, sanki donmuş gibi bi süre sonra sıvılaştı akmaya başladı :) bir çatal alan ıyy bu neee :KK53::KK53:

Allah'ım. :KK1::KK1::KK1::KK1:
Aynen de öyle ablam, benim de geliyor başıma. :KK1:
Bir keresinde mayayı eritmeden koydum, instant maya diyor, suda eritmeden yazmışlar üstüne parsel parsel. Bende direk koydum içine, kabartma tozu atar gibi. :KK1:
Neyse pişirdim, katı oldu zaten biraz kıllandım. :KK1:
Kardeşim de delikanlı haliyle boğazına düşkün ver abla hemen sıcak sıcak yiyeyim dedi, çocuk attı ağzına, çeviremiyor. :KK1::KK1:
--Ablaa, bunun içinde irmik mi var?
*Hayır oğlum, neden öyle dedin bakayım?
--Hiiç.
*Söylesene oğlum.
--Abla bu pütür pütür,içinde küçük garip şeyler var.
*:KK53::KK53::KK53:

Aldım elinden hemen, poşetledim eşeklere koydum. Sokaktan sütçü geçiyor bizim, alıyor ekmekleri falan, dedim amca poğaça bu olmadı ama yerler mi? :KK1: Yerler kızım yerler dedi ama o bile güldü. :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

ayyy gazel:KK52::KK52::KK52:
anlatmıştın sen bu bir ara
o zamanda çok gülmüştüm:KK52::KK52::KK52:

Bir keresinde mayayı eritmeden koydum, instant maya diyor, suda eritmeden yazmışlar üstüne parsel parsel. Bende direk koydum içine, kabartma tozu atar gibi. :KK1:
Kardeşim de delikanlı haliyle boğazına düşkün ver abla hemen sıcak sıcak yiyeyim dedi, çocuk attı ağzına, çeviremiyor. :KK1::KK1:
--Hiiç.
*Söylesene oğlum.

Aldım elinden hemen, poşetledim eşeklere koydum. Sokaktan sütçü geçiyor bizim, alıyor ekmekleri falan, dedim amca poğaça bu olmadı ama yerler mi? :KK1: Yerler kızım yerler dedi ama o bile güldü. :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

canım hata sende değil ki
o instant mayada:KK52::KK52::KK52::KK52:
bende nedense onunla hiç yapamam mayalı hamur:KK1::KK1::KK1:

--Hiiç.
*Söylesene oğlum.

ah canım yaa, ama kardeşine helal olsun çaktırmamış...:) bizimkiler o pasta yüzünden rezil ettiler beni :) şimdi gülüyorum ama ozaman ağlayacak duruma gelmiştim :) neyse eşeklere ziyafet olmuş :)

ayyy gazel:KK52::KK52::KK52:
anlatmıştın sen bu bir ara
o zamanda çok gülmüştüm:KK52::KK52::KK52:

sorma gözdem :) bu benim unutmadığım en beceriksiz halim :) kesin anlatmışımdır zaten :) övünülecek bişeymiş gibi anlatıyorum bende :KK60:

canım hata sende değil ki
o instant mayada:KK52::KK52::KK52::KK52:
bende nedense onunla hiç yapamam mayalı hamur:KK1::KK1::KK1:

bende hiç denemedim onu, elim yaş mayaya alışkın benim...göz kararı koyarım hep genelde de denk gelir ölçüsü :)
yaş maya daha iyi bence..

ah canım yaa, ama kardeşine helal olsun çaktırmamış...:) bizimkiler o pasta yüzünden rezil ettiler beni :) şimdi gülüyorum ama ozaman ağlayacak duruma gelmiştim :) neyse eşeklere ziyafet olmuş :)

sorma gözdem :) bu benim unutmadığım en beceriksiz halim :) kesin anlatmışımdır zaten :) övünülecek bişeymiş gibi anlatıyorum bende :KK60:

bende hiç denemedim onu, elim yaş mayaya alışkın benim...göz kararı koyarım hep genelde de denk gelir ölçüsü :)
yaş maya daha iyi bence..

Evet ablacım ya, kırmadı beni sağolsun. :)
Eşekler de doydu, ooh mis. :KK1:

eeeyy topik ahalisiiii:KK52:
sizin evde yemek pişmiyor mu yahu ne bu
topiği canlı tutun azcık:KK53:
gazel bi dolma ekleyecektin dolma olduk bekleye bekleye:KK52::KK52::KK52:
biz dün akşam dışardan yedik yemek yoktu hadi ondan eklemedim:KK52:
bu akşamda dışardan yicek gibi gözüküyoruz:KK53:
annem acımış bana 2 gün tatil verdi mutfağa girme dedi:KK52::KK52::KK52:
ama ben dururmuyum:KK1:
bir pasta yapayım bugün diyorum
pasta yarışmasına gire çıka pastakolik oldum:KK1::KK1::KK1:

KEDİ DİLİ PASTAM

malzemeler:
1.5 paket kedi dili bisküvisi
bisküvileri ıslatmak için süt
yarım paket çikolata sosu
sos için 1 su bardağı süt

pasta kreması için:
1 kutu süt
1 su bardağı un
1 su bardağından biraz az toz şeker
1 paket krem şanti

yapılışı:
pasta kremamız için toz şeker ve un tencereye konur
yarım bardak sütle iyice ezilir topak kalmayacak şekilde
bu şekilde yaparsanız muhallebide hiç topak olmuyor
ve kalan sütün tamamı eklenir

sonra ocağa koyup yüksek ateşte hızlı hızlı karıştırılarak pişirilir
koyulaşınca altı kısılır biraz daha karıştırılıp altı kapatılır ve soğumaya bırakılır

kremamız ılınınca toz kremşanti içine dökülür ve tel çırpıcıyle güzelce çırpılır

ardından kedi dili bisküvilerimiz borcama dizilir
her bir bisküvi 1 yemek kaşığı sütle güzelce ıslatılır
uçlarının kuru kalmamasına özen gösterilir
ve şekerli kısımları üstte kalmalıdır ki şekerler erisin yerken ağıza şeker gelmesin
ardından kremanın yarısı bisküvilerin üzerine dökülür
daha sonra bir kat daha bisküvi dizilir
yine şekerli kısımlar üste getirilecek şekilde
ardından yine birer kaşık sütle her biri ıslatılır
daha sonra kalan krema üstüne dökülür ve güzelce yayılır
dolaba soğumaya kaldırılır
bu sırada yarım paket çikolata sosu 1 su bardağı sütle pişirilir
sos pastanın üzerine dökülüp yayılır
ve dolaba kaldırılır
dolapta ne kadar kalıp dinlenirse o kadar güzel oluyor:KK56::KK56:
isterseniz süt yerine nescafeylede ıslatabilirsiniz
ara kata damla çikolata falanda koyabilirsiniz
çeşitlendirmek size kalmış:KK1:

$2013-06-25 16.29.28.jpg

$2013-06-25 16.32.13.jpg

$2013-06-25 16.41.44.jpg

$2013-06-25 16.48.38.jpg

Eki Görüntüle 742738

Son düzenleme:
Arkadaşlar burada verilen pişirilerek yapılan pizza sosu tarifi vardı yanlış hatırlamıyorsam bugünde onu denemek istedim bulamıyorum yazan bir zahmet tekrar verebilir mi?

Arkadaşlar burada verilen pişirilerek yapılan pizza sosu tarifi vardı yanlış hatırlamıyorsam bugünde onu denemek istedim bulamıyorum yazan bir zahmet tekrar verebilir mi?

Merhaba buradaki pişirilerek yapılan pizza sosunu bilmiyorum ama sana yardımcı olmak istedim eğer böyle yaparsan.
1 tatlı kaşığı salçayı suyla sulandırıyorsun,içine isteğe göre kekik ve tuz atıyorsun,bu kadar

Son düzenleme:
Merhaba buradaki pişirilerek yapılan pizza sosunu bilmiyorum ama sana yardımcı olmak istedim eğer böyle yaparsan.
1 tatlı kaşığı salçayı suyla sulandırıyorsun,içine isteğe göre kekik ve tuz atıyorsun,bu kadar
Çok teşekkür ederim bende domates suyu, salça, biraz şeker , tuz, kekik istediğin şekilde baharat koyup yapıyorum ama o tarifide merak ettim yazmıştım kağıdı bulamadım burdada baktım göremeyince sorayım dedim:)

Çok teşekkür ederim bende domates suyu, salça, biraz şeker , tuz, kekik istediğin şekilde baharat koyup yapıyorum ama o tarifide merak ettim yazmıştım kağıdı bulamadım burdada baktım göremeyince sorayım dedim:)

canım ben burda bir pizza paylaşmıştım ama eğer benimkine diyorsan yazayım...bu arada topiğin sahibi ausencia'da pizza yapmıştı, belki onunki de olabilir...hangimizin tarifi onu hatırlarsan yardımcı oluruz...
ben benimkini yazayım...
domatesleri rendeliyorsun iki veya üç tane...
bir tane sarımsak rendeliyorsun içine, çok azcık salça ( biber salçası daha güzel olur)
kekik tuz falan koyuyorsun isteğe göre...
bu sosu bir yada iki dakika kadar ocakta pişiriyorsun...zaten iki dakkaya kıvamlaşıyor, sonra pizzanın üzerine sürüyorsun, ondan sonra sucuk sosis salam biber mantar zeytin kaşar artık evinde ne varsa koyuyorsun üzerine...
benimki bu...birde ausencia gelince ona da sor bakalım belki onun tarifidir...

canım ben burda bir pizza paylaşmıştım ama eğer benimkine diyorsan yazayım...bu arada topiğin sahibi ausencia'da pizza yapmıştı, belki onunki de olabilir...hangimizin tarifi onu hatırlarsan yardımcı oluruz...
ben benimkini yazayım...
domatesleri rendeliyorsun iki veya üç tane...
bir tane sarımsak rendeliyorsun içine, çok azcık salça ( biber salçası daha güzel olur)
kekik tuz falan koyuyorsun isteğe göre...
bu sosu bir yada iki dakika kadar ocakta pişiriyorsun...zaten iki dakkaya kıvamlaşıyor, sonra pizzanın üzerine sürüyorsun, ondan sonra sucuk sosis salam biber mantar zeytin kaşar artık evinde ne varsa koyuyorsun üzerine...
benimki bu...birde ausencia gelince ona da sor bakalım belki onun tarifidir...
Çok teşekkür ederim canım:))Evet buydu sanırım sarımsak vardı pişirilerek yapılıyordu herşey tutuyor:KK1:Çok sık yapıyorum pizza pişirmeden yapıyorum birde bu şekilde deneyeyim diye yazmıştım kaybetmişim:))

eeeyy topik ahalisiiii:KK52:
sizin evde yemek pişmiyor mu yahu ne bu
topiği canlı tutun azcık:KK53:
gazel bi dolma ekleyecektin dolma olduk bekleye bekleye:KK52::KK52::KK52:
biz dün akşam dışardan yedik yemek yoktu hadi ondan eklemedim:KK52:
bu akşamda dışardan yicek gibi gözüküyoruz:KK53:
annem acımış bana 2 gün tatil verdi mutfağa girme dedi:KK52::KK52::KK52:
ama ben dururmuyum:KK1:
bir pasta yapayım bugün diyorum
pasta yarışmasına gire çıka pastakolik oldum:KK1::KK1::KK1:

sorma gözdem ya, ayıptır söylemesi yeni bi telefon aldım, pc tanımıyor telefonu, o yüzden resimleri atamıyorum....
eşim iki gündür uğraşıyor oda beceremedi....sanırım bi kod numarası falan mı ne varmış, onla alakalıymış...aldığım yere gidip öğrenemem gereken birşeymiş...
yoksa eklicem resim ama malesef işte...
kaynım var bizde, normalden çok çok daha fazla yemek pişiyor evde :)
karnıyarıklar, balıklar, köfteler börekler...:)
sabah börek yapıcam kahvaltıya, akşama da mantı yapıcam eşim çok ısrar etti :) nasipse bi engel olmazsa...
öğlen de eşim mangal yakalım diyor...bakalım artık..kardeşine pek bir ihtimam gösteriyor abisi :)

Çok teşekkür ederim canım:))Evet buydu sanırım sarımsak vardı pişirilerek yapılıyordu herşey tutuyor:KK1:Çok sık yapıyorum pizza pişirmeden yapıyorum birde bu şekilde deneyeyim diye yazmıştım kaybetmişim:))

bu sos çok leziz oluyor ama ben genelde kolaya kaçıyorum :) sadece domates rendeleyip sürüveriyorum üzerine :) bende çok sık yaptığım için yapa yapa bıktım :) ama sen bu tarifle dene bak çok leziz olur...
pişme sebebi de sarımsak kokmasın hamurda diye, o yüzden bir iki dakka pişmesinin sebebi...

bu sos çok leziz oluyor ama ben genelde kolaya kaçıyorum :) sadece domates rendeleyip sürüveriyorum üzerine :) bende çok sık yaptığım için yapa yapa bıktım :) ama sen bu tarifle dene bak çok leziz olur...
pişme sebebi de sarımsak kokmasın hamurda diye, o yüzden bir iki dakka pişmesinin sebebi...
Bakalım bunuda en kısa zamanda deneyip yazarım tadını:)))Pizza vazgeçilmezim güzel olacaktır artık böyle yaparım:))

X