Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Höh naptınız ya bi arkamızı dönmeye gelmiyor amma yazmışsınız :KK53:
Bir sürü beğendiğim paylaşım var alıntılarsam burdan köye yol olur :KK1:
Krem şantili kurabiyeyi geçen bir sitede görmüştüm aklımda o,krokana bayıldım.
Tavukun kendisine hayranım zaten tirit de muhteşem görünüyor.

hepinizin ellerine sağlık :KK34:

Bu akşam benim soframda önceki günlerden bir tabak kalmış tarhana çorbası ve yine geçen günlerden kalma dolma içinin birleşiminden uydurma çorba :KK1: Et sote ve patates püresi var.

hihicim yaptım kurabiyeleri gayet güzel oldu canım teşekkürler, ama tadı biraz az..kremşantinin şekeri yeterli değil sanki, yaklaşık yarım çaybardağı kadar pudra şekeri falan eklense daha leziz olur sanki...

hihicim yaptım kurabiyeleri gayet güzel oldu canım teşekkürler, ama tadı biraz az..kremşantinin şekeri yeterli değil sanki, yaklaşık yarım çaybardağı kadar pudra şekeri falan eklense daha leziz olur sanki...

afiyet olsun datlım tadı bana iyidi sen kendine göre ayarla kuzum bi arkadasta bunu kakaolu kremsantiyle yapyomus o daha güzel olyomus ben bide öyle deniycem

Tavuklu Tirit Yemegi

Eki Görüntüle 808702

Yas Yufkalari ortadan ikiye böldüm, rulu yaptim ve iki parmak kalinliginda seritler kestim tepsiye dizdim
sonra firinda fazla kurutmadan pisirdim

Tavugu sarimsakla, tuzla, karabiberle hasladim...

Yufkalar pisince üzerine tavuk suyunu dagittim ve tavugu ince ince ayirip yufkalarin üzerine dagittim
en son üzerine pul biberli, sarimsakli tereyagi kizartip döktüm.

enfes oldu:KK16:

bundanda yapıcammmmmmmmmmmmmm :KK56::KK56::KK56::KK56:

Kızlar kurabiyeyi bir de muzlu pudingle deneyin.Muzlu kurabiye oluyor çok güzel.Tarifi aklımda değil şu an ama yine buradan almıştım galiba.

veeeeeeeeeeeee bende yaptımmm mis gibi mideme indirdim hemen paylaşmalıyım diyerekten geldim hemennn:KK52::KK52::KK52:

Eki Görüntüle 809742

fırında tavuk şiş , harika bir tadı vardı :)

babam sürekli çok güzelmiş deyip durdu:KK9: yemeğini bitirdikten sonra ellerine sağlık dedi öyle mutlu oldım ki :)

saol gözdecim tarifin için :KK16:

Bundan sonra evde hep pişecek olan yemeklerden arasına girdi:KK1:

kesinlikle denemelisiniz.

afiyet olsun canım
bende yapmıyorum bayadır
canım çekti bak:KK56::KK56::KK56:
bu hafta yapayım bende:KK1:

slm kızlar epeydir resim paylaşmıyorum :KK14:
akşama nasipse memleketimden bir lezzet paylaşıcam sizlere :KK6:
arabaşı çorbası ve hamuru....bilmiyorum içinizde bilenler varmıdır ama bir yiyen bir daha unutamaz :)
zor bir yemektir, özellikle hamurunu yapması zordur, kıvam tutmazsa bütün hamur çöpe gidebilir...
genelde yaşlı teyzeler yapar konyada, çünkü onlar yapa yapa iyice gözleri ölçü olmuştur diye :KK1: çok sevdiğim için bende yapmasını öğrendim dört beş sene önce...annem bile yapamaz da bana yaptırırdı :KK1: kıvamı tutturmak çok zor diye...tabi bende iyice öğrenip de tam kıvamı tutturana kadar epeyce hamur çöpe gitti zamanında :KK9:
hep köye gittiğimde anneanneciğime yaptırırdım, vazgeçilmez gece yemeklerimizden biridir...kalablaıkla yenir...çoluk çocuk cümbür cemaat daha çok tadı çıkar :KK1:
tavukla yapılıyor...buzluktan çıkardım inşallah gece paylaşıcam kızlar hepinizi öpüyorum..:KK16:

Yıllık iznimin son günü diye değerlendirmek istedim , kocaman bir ev pizzası yapacağım :) hamurunu mayaladım bekliyorum :KK1:

slm kızlar epeydir resim paylaşmıyorum :KK14:
akşama nasipse memleketimden bir lezzet paylaşıcam sizlere :KK6:
arabaşı çorbası ve hamuru....bilmiyorum içinizde bilenler varmıdır ama bir yiyen bir daha unutamaz :)
zor bir yemektir, özellikle hamurunu yapması zordur, kıvam tutmazsa bütün hamur çöpe gidebilir...
genelde yaşlı teyzeler yapar konyada, çünkü onlar yapa yapa iyice gözleri ölçü olmuştur diye :KK1: çok sevdiğim için bende yapmasını öğrendim dört beş sene önce...annem bile yapamaz da bana yaptırırdı :KK1: kıvamı tutturmak çok zor diye...tabi bende iyice öğrenip de tam kıvamı tutturana kadar epeyce hamur çöpe gitti zamanında :KK9:
hep köye gittiğimde anneanneciğime yaptırırdım, vazgeçilmez gece yemeklerimizden biridir...kalablaıkla yenir...çoluk çocuk cümbür cemaat daha çok tadı çıkar :KK1:
tavukla yapılıyor...buzluktan çıkardım inşallah gece paylaşıcam kızlar hepinizi öpüyorum..:KK16:
Ben Konya'da okudum ve en çok yemeklerini özlüyorum. Arabaşı çorbasına da bayılırımm! Ama hamursuz yiyorum ben çakma Konyalı :KK53:

Bende bu akşam kurufasülye-pilav var,ben sevmiyorum ama arada herifin de gönlü olsun :KK53:

X