Mstakbel Kaynbiraderim Evlenme Sorunu

Kendisi başka bir şehirde arkadaşlar aramızda 17 saat var. Öyle ha diyince gelinmiyor işte. Gelince 3 ya da 4 gün kalıp iyice beni görmek hasret gidermek istiyor ee haliyle bu da ayrı bir masraf. Askerden yeni geldiğinde parası yoktu. Ben asla zorlamadım illa gel şöyle yap böle yap die. Kendisiyle internette tanıştık 2 yıldır birlikteyiz ve daha önce yüzyüze görüşmüşlüğümüz var. Ben buluşmadan sonra sanki o da ben de birbirimiz istemeyiz die baktım ama aksine dahada bağlandık. Son 1 yıldır evlilik üstüne daha çok düşüyoruz o daha çok düşüyor. Ama işte şimdi yeni iş buldu hemen izinde istemeyez hadi istedi diyelim para meselesi var. Para biriktirmesi lazım e para engelide malum.

abisine ozaman 50 ytl ancak versin gerisini sizde taksit yapın ona ödeyin.abisine bende evlencem desin eşyalarımı alıyorum yavaş yavaş desin.abiside zaten elli bahane ile para göndermiş hep ona.ayda 150 ytl versin ona yeter..

Ben bu konuda kendisine kendi fikrimi söyledim. Umarım beni dikkate alır cnm yaa :KK43: Bakalım artık ne yapıcak bu konuda şimdilik lafını açmıyor ama benim tepkimi çok ölçüyor kızgınmıyım değil miyim gibisinden

Pardon ama internette tanıştınız, 2 yıldır tanıyorsun, 1 yıldır yüzünü görmemişsin... Zaten aranızda 17saat var kalan 1 yılda da toplasan kaç kere görüşmüşsünüzdür ki???
Evlilik kararı almak için çok erken değil mi???
Kaç yaşındasınız çok merak ettim???
Bence fazla acele etmeyin, bırakın abisi evlensin.. O para biriktirirkende siz birbirinizi tanımaya çalışın bence...
Ben bu durumda asa ama asla evliliği düşünmezdim... ınsanlar yıllaca flört ediyorlar gene de evlenince bilmedikleri tanımadıkları huylar çıkıyor anlaşamıyorlar... Siz 2 senelik internetten tanıştığınız ve sadece birkaç kez görüştüünüz biriyle evlilik planları yapıyorsunuz, aile meselelerine karışıyorsunuz, ve aman abisinden önce biz evlenelim, biran önce evlenelim, hemen evlenelim derdindesiniz...

Pardon ama internette tanıştınız, 2 yıldır tanıyorsun, 1 yıldır yüzünü görmemişsin... Zaten aranızda 17saat var kalan 1 yılda da toplasan kaç kere görüşmüşsünüzdür ki???
Evlilik kararı almak için çok erken değil mi???
Kaç yaşındasınız çok merak ettim???
Bence fazla acele etmeyin, bırakın abisi evlensin.. O para biriktirirkende siz birbirinizi tanımaya çalışın bence...
Ben bu durumda asa ama asla evliliği düşünmezdim... İnsanlar yıllaca flört ediyorlar gene de evlenince bilmedikleri tanımadıkları huylar çıkıyor anlaşamıyorlar... Siz 2 senelik internetten tanıştığınız ve sadece birkaç kez görüştüünüz biriyle evlilik planları yapıyorsunuz, aile meselelerine karışıyorsunuz, ve aman abisinden önce biz evlenelim, biran önce evlenelim, hemen evlenelim derdindesiniz...

Ne diyosunuz ya ne bu tepki. Pardon ama merak ediyorum siz bu konuya sırf agresfileşmek için mi yorum yapıyosunuz. Bazı ilişkilerde tamam 6 yıl olur bilmem kaç yıl olur tanınmaz insanlar ki ben burda hemen evlenelim derdinde değilim. Yalnızca kendini kullandırtmasını ve bizim hayallerimizin önüne böyle yaparak geçmesini istemiyorum. Yoksa ne zaman evlenirse evlensin banane.

Valla arkadaşım nişanlı değilsiniz, sözlü değilsiniz evli hiç değilsiniz. Ne diye karışıyorsunuz kardeşlerin arasına. Bırakın kendileri halletsinler. Abisi tutup size "sana laf düşmez" derse ne yapacaksın. Erkek arkadaşın hakkını arasın, abi kardeş aralarında helalleşirler.

az önce mesajlaşıyoduk. Bizimki yemek hazırlıyodu. Hep o hazırlıyor ama. Bişe derim ama yarın öbürgün abinle aran iyi olur gene kötü olan ben olurum dedim. Söyle diye ısrar edince bende ezdirme kendini ağırlığını koy dedim. Bana ne dese beğenirsiniz? Yemekleri küçükler yapar benim olan herşeyede sahip çıkar eder dedi. Şikayetci değilsin galiba bu durumdan dye sorunca hemen aşkım yemek yicez die müsade istedi.

E yani.. :1closedeyes:
Onlar bir aile.. Siz de o ailenin içine girene kadar söz söyleme hakkına sahip değilsiniz bana göre..

yok bir daha asla söylemem cnm. Denedim ve gördüm.

az önce mesajlaşıyoduk. Bizimki yemek hazırlıyodu. Hep o hazırlıyor ama. Bişe derim ama yarın öbürgün abinle aran iyi olur gene kötü olan ben olurum dedim. Söyle diye ısrar edince bende ezdirme kendini ağırlığını koy dedim. Bana ne dese beğenirsiniz? Yemekleri küçükler yapar benim olan herşeyede sahip çıkar eder dedi. Şikayetci değilsin galiba bu durumdan dye sorunca hemen aşkım yemek yicez die müsade istedi.

Ben erkek olsam, senin gibi bir sevgilim olsa bunalir kacardim inan:eek:

Erkekleri fazla sIkmaya gelmez, daha ortada bir resmiyet olmadan ailesinden birilerini kötülemen fitnelemen dogru deyil, ters teper söylemedin deme
sevgilim karis diyor, diyorsun ama o dese bile karismaman gerekir...

Evlilik konusunu cok fazla gündeme getiriyorsun, aceleci davraniyorsun, evlilige cok hevesli görünme derim ben, ilerde basina kalkar erkek milleti, agirdan sat kendini, birak o israr etsin

askerlikden önce hemen evlenelim diyordu sevgilin, askerlikdan sonra demekki fikri degismis ki önce abime yardim edicem diyor

Erkekler de hak veriyorum artik su kk da okuduklarimdan sonra, bosuna demiyolar kizlar evlenmeye cok merakli, korkutmayin bukadar onlarida:kahve:

Haklısın cnm yaa :KK43: Abisi şimdi onu işkur a üye yapmış

yok bir daha asla söylemem cnm. Denedim ve gördüm.

En güzelini yaparsın güzelim. Bak demekki söylenenlerde doğruluk payı varmış. Sen beni bir abla olarak gör ve araya girme. Onlar kendi aralarında halletsinler.

canım bence sen hiç karışma, sevgilinin abisi canı sonuçta onlar kavga eder barışır olan sana olur..ben hiç araya girme derim..

Kızlar slm. Daha önce sevgilimin bana attığı bir msj ile ilgili konu açmıştım. O konuda bana çook yardım ettiniz çok teşekkürler ama bu sefer başka bir şey için başınızı ağrıtıp fikirlerinizi rica edicem. Bana ettiğiniz yardımlardan sonra benimkiyle aramız eskisinden de güzel. Çok teşekkür ederim. Ama tam bişeyi hallettik derken bu sefer başka bişey çıkıyor. Uzun olabilir ama lütfen okuyun. Sandığınızın aksine bu sefer konu sevgilim değil müstakbel kayınbiraderim :KK43:

Sevgilim askerdeyken abisiyle arasında çok sık kavga yaşanırdı para mevzusu yüzünden. Parası biterde askerde ben de çalışmıyorum ki para yollayım ee mecbur abisinden isteyecekti zavallım. Arardı abisini açmazdı tlfnu abisi sırf benden para istemesin diye. Ya da yollardı ama binbir trip atarak yollardı. Kardeşler arasında hiç borç olur mu? Evet olabilir diyebilirsiniz ama ben bugüne kadar buna hiç şahit olmamıştım taaki sevgilim askere gidip abisinden para isteyip bu konular açılana kadar. Neyse benimki askerden geldi ve çok şükür ki hemen iş buldu. Hem aklını dağıtıyo bu sayede hemde para kazanıyo diye sevinirken ortaya başka bir sorun çıktı. Müstakbel kayınbiraderim ne zamandır evlenmeye niyetli kız arkadaşıyla. Ama bir türlü olmadı. Benimkide artık askerdeyken isyan duruma geçmişti. Ben askerden gelince onun evlenmesini beklemem etmem diye. Askerden geldi şimdide demez mi önce bir abim evlensin diye. Bunu ilk dediğinde üstünde durmadım. Ara bozan kişi olmak istemedim. Ama sevgilim 3 gün önce haftalığını aldı. 200 milyon. Bunun yemesi içmesi ihtiyaçları var değil mi? Ama yokmuş işte. Benim müstakbel kayınbiraderim bizimki askerden gelmeden önce beyazeşya almaya başlamış ve esşya kartınıda mahsus benimkinin gözünün önüne koymuş. Benimki haftalığını alınca başlamış bana haftalık 125 ver bende ilerde sana yardım ederim demeye. Kendiside çalışıyor üstelik!! Benimkide kendisini abisine borçlu hissediyor ve ona yardım etmeyeceğini bile bile bana yardım eder değilmi aşkım diye kendini avutuyor. Bende tüm gerçekleri söyledim o sana yardım etmez dedim. Sana güvenerek almış resmen baksana dedim. Önce destek olmaya çalıştım ama biz de evlenmeyi düşünüyoruz bize ne oldu peki? Neden bizi 2. plana attı. Bende sitem dolu msjlar attım onun her mesajına. Benimkide bu sefer gaza geldi. Yok vermicem para felan ben de eşya alıcam edicem die. Şimdi işte pek de müsait değil bana yazmaya. En son kafayı yicem artık valla dedi. Sonrada sonra konuşuruz aşkım ss diyip konuyu o an kapattı bende üzerinde durmadım. Size sorum şu kızlar. Bizde gelecek planlıyoruz. Bizde evlenmek istiyoruz. Sizce bu konuda baskı yapmalı mıyım yoksa abisine yardım etmesine bişe dememeli miyim.

ya abisidir tabi yardim edecek ama sonucta sizde evleneceksiniz? sizinde birhayatiniz olacak. iyi güzel hos ama abisinin sizi kullanmasinada izin vermeyin...

bence sevgilin de kendı eşyalarını alsın abı kusra bakma ben de eşya aldım senden sonrada ben evlenicem desin..

Ne diyosunuz ya ne bu tepki. Pardon ama merak ediyorum siz bu konuya sırf agresfileşmek için mi yorum yapıyosunuz. Bazı ilişkilerde tamam 6 yıl olur bilmem kaç yıl olur tanınmaz insanlar ki ben burda hemen evlenelim derdinde değilim. Yalnızca kendini kullandırtmasını ve bizim hayallerimizin önüne böyle yaparak geçmesini istemiyorum. Yoksa ne zaman evlenirse evlensin banane.

Benim agresifleştiğim, agresif mesaj yazdığım falan yok... Sadece şaşkınlığımı belirttim...
Ama sonraki mesajların da görünce ve gayet iyi niyetlice seni uyardığım mesaja karşılık bu ne tekki, agresifleşmek için mi yorum yapıyosun falan gibi yorumlarını okuyunca evet agresifleştim....

Sadece 2 senedir tanıdığın 1 senedir de görmediğin, sadece tel ve msn ile konuştuğun bir sevgilin var ve bu sevgiliyi abisine karşı fitleyip duruyorsun...
Ne demek yemek yaıyordu, hep benimk yemek yapıyor, bende kendini kullandırtma dedim... Bu nasıl bir aile işlerine burnunu sokmadır, ne densizliktir aklım almıyor...
Sanane... Karısı değilsin, nişanlısı değilsin, sözlüsü değilsin, hiçbirşeyi değilsin, hatta bence sevgilisi bile değilsin, sanal sevgilisisin, ve abisiyle aralarına girip yok kendini kullandırtma yok bizi düşün, bizi önplanda tut vs. vs....
Ben sevilininyerinde olsam tek lafım sana ne olurdu.... İyi çocuk seni seviyormuş ki laf etmemiş, yemek yiycez diye konuyu kapatmış....

ne demek abisine karşı fitlemek yok öyle bişey sakın böle düşünme. Senin gözünde demekki sevgili değilmişiz ama önemli olan senin dışındaki insanlarında hayata ve ilişkilere nasıl baktığıdır. Ayrıca yaptığın yorumlarda bana göre çok kırıcı. Tamam belki haddim olmayan bişey yaptım ki bu saatten sonra bende böyle düşünüyorum keşke yapmasaydım ama olan oldu. Yinede böyle söylemesen sevinirdim.

Canım öncelikle ben seni sevindirmek için değil objektif yorum yapmak için buradayım...
Senin hoşuna gitmeyen bişeyler söylediğimde de agresifleşen sen oldun...
Yorumlarımın kırıcı olduğunu üşünmüyorum...
Neye kırıldın söylersen bende özür dilemesini bilirim...
Ben sadece kendi kişisel yorumumu yaptım...
Evet fitlemişsin, yemek yapmasını bile problem edip kendini niye ezdiriyorsun diye yorum yapmışsın...
Anladığım kadarıyla sevgilinin annesi ya vefat etmiş yada uzakta yaşıyorlar... O yüzden de kendi yemeklerini kendileri yapıyorlar... Sevgilin de bu durumdan şikayetçi değilse senin kendini ezdirme hep yemekleri sen yapıyorsun diye müdahele etmen hiç hoş olmamış....
Bnlar benim fikrim.... Şimdien birbirinizin aile ilişkilerine bu kadar karışırsanız evliliğe daha da yaklaştığınız dönemlerde mesela sözden nişandan sonra daha da ciddi sorunlar yaşarsınız... Sen düşün bakalım, sevgilin ablanla arandaki bir problemde sana karışsa, ve bırak yaa ne zaman konuşsak sen temizlik yapıyosun, sen toz alıyosun, sen bulaşık yıkıyosun biraz da ablan yapsıın, kendini kullandırtma gibi yorumlar yapsa hoşuna gidermiydi... (meseladedim, belki ablan yoktur ama bir düşün yani)

Konu sahibinin isteği üzerine
yorumlara kapatılmıştır...
sevgiler...

X