Mstakbel Kaynbiraderim Evlenme Sorunu

O

Ozel_Arama

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Ozel_Arama
Kızlar slm. Daha önce sevgilimin bana attığı bir msj ile ilgili konu açmıştım. O konuda bana çook yardım ettiniz çok teşekkürler ama bu sefer başka bir şey için başınızı ağrıtıp fikirlerinizi rica edicem. Bana ettiğiniz yardımlardan sonra benimkiyle aramız eskisinden de güzel. Çok teşekkür ederim. Ama tam bişeyi hallettik derken bu sefer başka bişey çıkıyor. Uzun olabilir ama lütfen okuyun. Sandığınızın aksine bu sefer konu sevgilim değil müstakbel kayınbiraderim :KK43:

Sevgilim askerdeyken abisiyle arasında çok sık kavga yaşanırdı para mevzusu yüzünden. Parası biterde askerde ben de çalışmıyorum ki para yollayım ee mecbur abisinden isteyecekti zavallım. Arardı abisini açmazdı tlfnu abisi sırf benden para istemesin diye. Ya da yollardı ama binbir trip atarak yollardı. Kardeşler arasında hiç borç olur mu? Evet olabilir diyebilirsiniz ama ben bugüne kadar buna hiç şahit olmamıştım taaki sevgilim askere gidip abisinden para isteyip bu konular açılana kadar. Neyse benimki askerden geldi ve çok şükür ki hemen iş buldu. Hem aklını dağıtıyo bu sayede hemde para kazanıyo diye sevinirken ortaya başka bir sorun çıktı. Müstakbel kayınbiraderim ne zamandır evlenmeye niyetli kız arkadaşıyla. Ama bir türlü olmadı. Benimkide artık askerdeyken isyan duruma geçmişti. Ben askerden gelince onun evlenmesini beklemem etmem diye. Askerden geldi şimdide demez mi önce bir abim evlensin diye. Bunu ilk dediğinde üstünde durmadım. Ara bozan kişi olmak istemedim. Ama sevgilim 3 gün önce haftalığını aldı. 200 milyon. Bunun yemesi içmesi ihtiyaçları var değil mi? Ama yokmuş işte. Benim müstakbel kayınbiraderim bizimki askerden gelmeden önce beyazeşya almaya başlamış ve esşya kartınıda mahsus benimkinin gözünün önüne koymuş. Benimki haftalığını alınca başlamış bana haftalık 125 ver bende ilerde sana yardım ederim demeye. Kendiside çalışıyor üstelik!! Benimkide kendisini abisine borçlu hissediyor ve ona yardım etmeyeceğini bile bile bana yardım eder değilmi aşkım diye kendini avutuyor. Bende tüm gerçekleri söyledim o sana yardım etmez dedim. Sana güvenerek almış resmen baksana dedim. Önce destek olmaya çalıştım ama biz de evlenmeyi düşünüyoruz bize ne oldu peki? Neden bizi 2. plana attı. Bende sitem dolu msjlar attım onun her mesajına. Benimkide bu sefer gaza geldi. Yok vermicem para felan ben de eşya alıcam edicem die. Şimdi işte pek de müsait değil bana yazmaya. En son kafayı yicem artık valla dedi. Sonrada sonra konuşuruz aşkım ss diyip konuyu o an kapattı bende üzerinde durmadım. Size sorum şu kızlar. Bizde gelecek planlıyoruz. Bizde evlenmek istiyoruz. Sizce bu konuda baskı yapmalı mıyım yoksa abisine yardım etmesine bişe dememeli miyim.

• Konu Sahibi Ozel_Arama
Evli değilsiniz, sevgilim diye bahsettiğinşze göre bırak evli omayı nişanlı sözlü bile değilsiniz...
Kusura bakmayın ama o aile için siz dış kapının dışmandalısınız, ve o aile içindeki sorunlar müdahele etmeniz hiç de hoş değil.. onlar abi-kardeş yani etle tırnak gibiler... Sevgiliniz maaşının bir kısmını abisine vermek istiyorsa verebilir, sizin bu konuda onu engellemee çalışmanız hiç hoş olmamış...

• Konu Sahibi Ozel_Arama
ya versin tabiki ama aynı karşılığı alabilecekse versin öle değil mi

• Konu Sahibi Ozel_Arama
bende sözlüyüm annem ben ablam çalışıyoruz babam destek değil zaten ayrılar
bana çeyiz alınıyor ama biz parayı anneme veriyoruz annem ordan alıyor
yani sadece benim param değil annemin maaşı ve ablamın maaşı hepsi bir
aile demek bu demek heralde seninkide seviyorsa eğer seni
bir söz takarsınız ilerki zamanlardada nişan olur
ozman konuşulur iki düğün birden zordur ama biri evlenirken diğeri sözlü nişanlı ileri tarihe atarak ayarlarısnız

• Konu Sahibi Ozel_Arama
merhaba arkadaşım...bence sen aile içine karışma sonra bişey olur sen yaptın diye sana kabahat bulurlar erkekleri anlayamazsın.haklı olsan bile haksız yerine düşebilirsin o yüzden karışma derim.bence sen yardım etmesini söylersen inan onun daha cok hoşuna giderki bak der sevgilim aile ilişkilerimi sağlamlaştırmaya çalışıyor...erkekler böyle şeylere dikkat eder.hem siz evlenene kadar herşey değişir allah bi kapı açar merak etmea.s.

• Konu Sahibi Ozel_Arama
siz kendinizi sevgilinizin yerine koyarak bir düşünün.
siz kardeşinize yardım etmezmiydiniz.yada yardım ettiniz karşılık beklermiydiniz.
ben kardeşler arasında bu tip konuların para alış verişlerinin karşılık beklenmeden olması taraftarıyım.
bence karışmayın.
siz evleneceginiz zamanda belki oda size yardım eder.hem etmezsede iyilik yap denize at demişler.

• Konu Sahibi Ozel_Arama
abisine karşı neden kendisini mahçup hissediyor ki? abisi para bile vermemiş askerde..hatta istemesin diye telini bile açmamış
madem sizde evleneceksiniz,o da evlenecek herkes kendi masrafını karşılasın..evlenmek kolaymı..nereden bakarsan bak en az 10 000 tl gidiyor..erkek arkadaşın milyarla falanmı kazanıyorkş hem sizin için para biriktirecek hemde abisini evlendirecek..her koyun kendi bacğından asılır..madem çalışıyor kendi biriktirsin evlensin..sizde kendiniz biriktirin evlenin..seni oyalamaya hakkı yok..dost var düşman var..değilmi? bom boş eve de seni sokamaz..dost var düşman var...bence sende tavrını koy..ya bu iş olur yada sen abini evlendir bizi unut de..abisi yüzünden neden siz bekliyorsunuz?aten sizi de düşünse aslında böyle davranmaz..bu eli açıklılık sana diyim ileride yine karşına çıkacak

• Konu Sahibi Ozel_Arama
daha şimdiden bu kadar aile sorunlarına müdahale etmeniz hiç hoş değil tamam evli olup yaşadığınız sorunlar olupta yazsaydınız haklı bulabilirdim sizi nerden biliyosunuz askerdeyken sevgilinize abisininde kız arkaşaının laf edip para yollatmadığını sizin yaptığınıuz gibi yapmadığını hiç karışmayın kardeştir onlar arada köyü olan siz olursunuz

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Ozel_Arama
hah işte nesrin111 tam da demek istediğimi anlamışsın bitanem. Ben tabiki destek oldum öncesdinde. Hep destek oldum hatta aman abinle iyi geçin şöle böle bana kalkıpta sen bizim aramızı sağlamşatıracağın yerde açıyorsun derse beni bir kalemde harcamış olur ki böyle bir durumda ben de onu harcarım. Şimdi ben de iş bakıyorum. Ben de para biriktiricem. Abisi zaten çalışıyor ee bu çocuğunda ne aldığı belli ne düşündüğü ne hayaller kurduğuda bunları bile bile istemesi ayıp değil mi?

nişanlı mısınız, sözlü müsünüz?
inşallah evlenirsiniz tabi de arada bir ciddiyet yok.
ne belli evleneceğiniz.
siz hangi sıfatla müdahele edebilirsiniz ki abisiyle maddi işlerine?
bence aynı cevabı sevgilinizden de almadam önce biraz yavaş gidin bu konuda..

daha şimdiden bu kadar aile sorunlarına müdahale etmeniz hiç hoş değil tamam evli olup yaşadığınız sorunlar olupta yazsaydınız haklı bulabilirdim sizi nerden biliyosunuz askerdeyken sevgilinize abisininde kız arkaşaının laf edip para yollatmadığını sizin yaptığınıuz gibi yapmadığını hiç karışmayın kardeştir onlar arada köyü olan siz olursunuz

Ya haklısın cnm benimde korkum kötü olanın yine ben olucağım olması ama bak şöyle bir durumda var. Benimki askerden izine gittiğinde parası kalmamış ufak bi mendil amış. Ablalarımdan birisine veririm hiç olmazsa o sevinir diye. Ama abimiz ne yaptı? Hemen almış kendi kız arkadaşına götürmüş bak sana aldı diyerekten.. Şimdide böyle olmasından korkuyorum. Biliyorum benimki yardım edecek. Ama bak düşünün 1 senedir yüz yüze gelmedik. Para biriktirip yanıma gelmeyi düşünüyo abisine verirse biz nasıl görüşcez nasıl evlenip yuva kurucaz? Kaldıki abisi ona edilen yardıma asla cevap vermicek eminim.

nişanlı mısınız, sözlü müsünüz?
inşallah evlenirsiniz tabi de arada bir ciddiyet yok.
ne belli evleneceğiniz.
siz hangi sıfatla müdahele edebilirsiniz ki abisiyle maddi işlerine?
bence aynı cevabı sevgilinizden de almadam önce biraz yavaş gidin bu konuda..

Bana bu tür karışma hakkını bizzat kendisi verdi zaten cnm. O yüzden bu cesareti bulabiliyorum kendimde.

bak canım abisi belliki vermeye gelince kötü almaya gelince iyi diye düşünenlerden...şimdiden bunu düşünen ilerde evlenip yuva kurunca hepten sizi unutur...ben eşimin sırf gönlü olsun diye abisi iş kurarken bileziklerimi bozdurup borç verdim sonuç bir yıl dediği üç yıl bitecek hala para gelecek... halbuki elimize ne fırsatlar geçti hep onun yüzünden bişey yapamadık..eee noldu şimdi dahamı iyi oldu hayır abisinin yüzünü görmek istemiyor taşınıp gitmek istiyo uzaklara ama yapamıyoruz çünkü paramız abisinde...diyeceğim oki şimdiden abisi başlamıssa çıkar düşünmeye dikkat et derim ben...direkt aralarına girmede ben senden daha fazla ayrı kalmak istemiyorum kendin içinde bişeyler yapmaya başlasan iyi olur de...madem birlik var onunki ödenirken senin sevgilinde alsın onuda ödesinlerde görelim... sonunda alınmayacak mı zaten...iyilik düşününce iylik bulamıyorsun be güzelim kötü ol demiyorum ama sırtınada semer vurdurtma...sen neden borçla evlenesin onada ufak tefek alsınlar madem...

yardım etsin ama karşılığını alacaksa ne demek yaa...
Kardeş bu kardeş... Kusura bakma ama bu tavrını çok yadırgadım... kardeşler birbirlerine yardım ederken karşılık beklemezler.... Absi para göndermemek için telini açmıyordu demişsin, aynen arkadaşşın dediği gibi ne malum belki abisinin sevgilisi de senin gibi abi dışkapının dışmandalı olduğu halde aileyi ilgilendiren mevzulara karışıp, biz evlenicez paraya ihtiyacımız var askere gitmeden önce parasını biriktirseydi bizim evliliğimizi ertelemeye hakkın yok diye onu dolduruyor olabilir...
Abisi nişanlıymış, siz sevgilisiniz, tabii ki sizden önce evlenmeleri çok doğal, ve sizin aranızda resmiyete dökülmüş bişey olmadığına göre abisinin de kardeşinden yardım istemesi çok doğal...
Önce onlar evlenir, sonra siz, abisi de ardım etmezse etmez... bu abi ile kardeş arasında konuşulacak tartışılacak ve karar verilecek bir konudur... Size laf düşmez...

bak canım abisi belliki vermeye gelince kötü almaya gelince iyi diye düşünenlerden...şimdiden bunu düşünen ilerde evlenip yuva kurunca hepten sizi unutur...ben eşimin sırf gönlü olsun diye abisi iş kurarken bileziklerimi bozdurup borç verdim sonuç bir yıl dediği üç yıl bitecek hala para gelecek... halbuki elimize ne fırsatlar geçti hep onun yüzünden bişey yapamadık..eee noldu şimdi dahamı iyi oldu hayır abisinin yüzünü görmek istemiyor taşınıp gitmek istiyo uzaklara ama yapamıyoruz çünkü paramız abisinde...diyeceğim oki şimdiden abisi başlamıssa çıkar düşünmeye dikkat et derim ben...direkt aralarına girmede ben senden daha fazla ayrı kalmak istemiyorum kendin içinde bişeyler yapmaya başlasan iyi olur de...madem birlik var onunki ödenirken senin sevgilinde alsın onuda ödesinlerde görelim... sonunda alınmayacak mı zaten...iyilik düşününce iylik bulamıyorsun be güzelim kötü ol demiyorum ama sırtınada semer vurdurtma...sen neden borçla evlenesin onada ufak tefek alsınlar madem...

İşte benimkide benden destek bekliyor. Yapma etme dememi bekliyor diyincede gaza geliyor yok yapmıcam etmicem diyo ama bi bakıyorum gene kendi bildiğini yapmış. Bakalım bu işte ne olucak?

ayrıca belliki sevgilinizle arada bi bağ olmasada evliliğe giden ciddi bi ilişki var o sana hiç mi karışmıyo sanki fazla ileri gitmeden fikrini söylemen doğal bence...

Abisi nişanlı felan değil. Daha kız bile istenmedi cnm. Tüm tavrım bundan zaten.

ayrıca belliki sevgilinizle arada bi bağ olmasada evliliğe giden ciddi bi ilişki var o sana hiç mi karışmıyo sanki fazla ileri gitmeden fikrini söylemen doğal bence...

Tabiki karışıyor. Zaten bana bu tür maddi konulara karışma hakkını kendisi verdi. Karışmak istemediğim çok zaman oldu bu seferde karışmıyorum diye küsüyo.

hah işte nesrin111 tam da demek istediğimi anlamışsın bitanem. Ben tabiki destek oldum öncesdinde. Hep destek oldum hatta aman abinle iyi geçin şöle böle bana kalkıpta sen bizim aramızı sağlamşatıracağın yerde açıyorsun derse beni bir kalemde harcamış olur ki böyle bir durumda ben de onu harcarım. Şimdi ben de iş bakıyorum. Ben de para biriktiricem. Abisi zaten çalışıyor ee bu çocuğunda ne aldığı belli ne düşündüğü ne hayaller kurduğuda bunları bile bile istemesi ayıp değil mi?

güzelim sana bişi diyim.bizzat ben yaşadım..
biz eşimle para biriktirdik hemde gurbette idik..abilerinin hiç birisi yardım etmedi ki çokk abisi vardı..neyse kardeşi ile aynı evde kalıyoru..uzatmayayım o oldu bu oldu derken ,ben ne kadar istemesemde biriktirdiğimiz paranın bir kısmını kardeşine verdi..ben kıyametleri kopardım,nasıl yaparsın dedim..ben bunun içinmi gurbete geldim,ailemden uzaktayım,sende uzaktasın ...ffalan filan
ne oldu biliyormusun?kardeşi hiçççççççç o paranın lafını etmedi..şimdide evlendi zaten..biraz zor durumda idikl..bildiği halde beyfendi evleneceğim diye o paranın lafını etmedi ve ödemedi..eşime dediğimde de ,bana ne dese beğenirsin..evleniyor vermez:KK43:(sinirlerim tepeme çıktı..şimdi evlendi ,yine para lafı etmiyor..birde benim yanımda düğün için takı takacağız yaaa ,onun lafını ediyor..abi aramızda anlaşırız diyor...palavraaaaaa..eşim gitti annesinden altın aldı da taktı..o altının lafını eden de yok..ee hani anlaşıyordun,hani geri veriyordun...biraz atlayarak yazdım,uzun hikaye...birde demez mi ,o zaman verdiklerine sayarsın ,düğünde bişi takmazsın falan..bunuda başka bir zaman söylüyor..başka bir zamanda sen şu kadar tak ben de sana şu kadarını vereyim diyor.(( bak sennnn.hala kendini düşünüyor anlayacağın....bende eşime kızdım bak kardeşine sen ne yaptın o ne yaptı dedim durdum..görsün yüzünü..hala diyor ki adam evleniyorrr...yaaaaaaaaa bizde evleniyordukkkkkk..o zaman neden paramızı ona verdin sennnnnnnn:eek:klava:

yardım etsin ama karşılığını alacaksa ne demek yaa...
Kardeş bu kardeş... Kusura bakma ama bu tavrını çok yadırgadım... kardeşler birbirlerine yardım ederken karşılık beklemezler.... Absi para göndermemek için telini açmıyordu demişsin, aynen arkadaşşın dediği gibi ne malum belki abisinin sevgilisi de senin gibi abi dışkapının dışmandalı olduğu halde aileyi ilgilendiren mevzulara karışıp, biz evlenicez paraya ihtiyacımız var askere gitmeden önce parasını biriktirseydi bizim evliliğimizi ertelemeye hakkın yok diye onu dolduruyor olabilir...
Abisi nişanlıymış, siz sevgilisiniz, tabii ki sizden önce evlenmeleri çok doğal, ve sizin aranızda resmiyete dökülmüş bişey olmadığına göre abisinin de kardeşinden yardım istemesi çok doğal...
Önce onlar evlenir, sonra siz, abisi de ardım etmezse etmez... bu abi ile kardeş arasında konuşulacak tartışılacak ve karar verilecek bir konudur... Size laf düşmez...

iyide güzelim abisi yardım etmezse etmez diyorsun da,ev döşemek kolaymı..bu adam ne kadar maaş alacakki para biriktirip evlenecek bir de kendi geçimini sağlayacak..herkes baksın başının çaresine..size laf düşmez diyorsunda bu olay bu kızıda etkiliyor..onun parasızlığı yüzünden bu kız bilmem ne zaman sonra evlenecek..hemde kısa sürede olabilecek bir olay uzadıkça uzayacak

X