Göz Makyajı Moralim çok bozuk :(,kaşlarım dökülüyor

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Acemmkizi

Huysuz ve Tatlı Kadın :)
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2010
56
1
Kızlar kaşlarımda seboreik dermatit var dökülme yapıyor..
Hatta bazen o kadar dökülüyo ki kaş şeklim tamamen değişiyor..Çok kalın kaşlarım vardı ama bu hastalık sayesinde yarıya indi denemediğim bi şeyde kalmadı son çare kaş ektirmek olacak galiba :2::2:
Önerisi olan varsa beklerim..Çok moralim bozuk...:KK14::KK14::KK14::KK14:

Geçmiş olsun canım . Kardeşimde de seboreik dermatit var. Ama vücudunun çeşitli yerlerinde. Bu hastalıkla yaşamayı öğrenmeniz lazım maalesef :KK50: Bende de kontakt dermatit var, size göre daha iyi durumum, Allah acil acil şifa versin hepimize :KK70:

Cnm benm kirpiklerimde ve saçlarımda öyle bir sorun yok Allah'a çok şükür.
Ama ben su bile sürmeye korkar oldum..
Bilemiyorum ya psikolojimi bozuyor gerçekten bu durum..
Kaş ektirmeyi bile düşünüyorum artık takıntı oldu bende bu mesele:KK25::KK25::KK25::KK25:

canım Headn’ Shoulders şampuanı denemeni öneririm eşimdede vardı şimdi hiç birşey yok sakallarında saç diplerinde falandı.denemek amaçlı aldık şampuanı ama baktık ki çok iyi şimdi ondan başka bişi kullanmıyor.

hiç bozma moralini bende atlattım bu hastalıktan hemde doktora bile gitmedim.eczacıma gösterdim sadece.Allah başka dert vermesin

Ya gerçekten mi * Aslında denemekten bi zarar gelmez :KK14::KK14::KK14:
Umarım işe yarar canm saol önerin için:KK34::KK34:

hiç bozma moralini bende atlattım bu hastalıktan hemde doktora bile gitmedim.eczacıma gösterdim sadece.Allah başka dert vermesin

Ah canım ya sorma çok pis bir hastalık bu işin kötüsü tekrarlıyor.
İlaçların kortizonlu olması da ayrı bir problem tabi :KK19::KK19:

canım . benimde saclarımda var, kimsenin havlusunu taragını kullanmıyorum kardeşimin bile .. sık sık sirke ile duruluyorum taragımı.. sende cildini temiz tut nemlendir tamamen bitkisel kaliteli ürünler kullan.. saçlar için losyon lar var belki kaşlar içinde antiseptik losyonlar olabilir bi doktora danıs öncelikle. dikkat et saçlarındada olmasın bazen benim kaşlarımda pul pul oluyor.. ve ne olursa olsun kafana bişeyi takma geçecegini bil yarı stres etkili bu hastalık..

Ah canım sorma ya çok illet bir hastalık bu..İşin kötüsü tekrarlıyabiliyor :2::2:
İlaçların da kortizonlu olması ayrı bir problem tabi:KK43::KK43:

canım . benimde saclarımda var, kimsenin havlusunu taragını kullanmıyorum kardeşimin bile .. sık sık sirke ile duruluyorum taragımı.. sende cildini temiz tut nemlendir tamamen bitkisel kaliteli ürünler kullan.. saçlar için losyon lar var belki kaşlar içinde antiseptik losyonlar olabilir bi doktora danıs öncelikle. dikkat et saçlarındada olmasın bazen benim kaşlarımda pul pul oluyor.. ve ne olursa olsun kafana bişeyi takma geçecegini bil yarı stres etkili bu hastalık..

Canım doktora danıştım.Saolsun ilgilendi ve 1 losyon 1 şampuan verdi.
Kullandım 2 ay için herşey güzel gidiyordu ama tekrarladı yine:44:

canım benim saçlarımda da var ve alnıma yakın kısımda daha doğrusu o saçlarla alnın birleştiği yerde ve kaşlarımda da pul pul dökülme oluyor. doktora gittim bir çözelti, iki de şamouan verdi biri sça dökülmesi biri de medikal bir şampuan, şimdilik çok hafif de olsa düzelme var ama asla geçmeyecek gibi duruyor nedense. doktora git ve doktor a gittiysen daha önce ve çare olmadıysa doktor değiştirmeni öneririrm. geçmiş oslun canım

canım benim saçlarımda da var ve alnıma yakın kısımda daha doğrusu o saçlarla alnın birleştiği yerde ve kaşlarımda da pul pul dökülme oluyor. doktora gittim bir çözelti, iki de şamouan verdi biri sça dökülmesi biri de medikal bir şampuan, şimdilik çok hafif de olsa düzelme var ama asla geçmeyecek gibi duruyor nedense. doktora git ve doktor a gittiysen daha önce ve çare olmadıysa doktor değiştirmeni öneririrm. geçmiş oslun canım

Sanada geçmiş olsun canım.
Aslında işin boyutu sağlıktan çok estetiğe doğru kaydığı için ister istemez morali bozuluyor insanın.
Evet haklısın doktorumu değiştirmeliyim..
Ama kesin bir çözüm olmadığını bilmek beni bunaltıyor işte..
Hani ne bileyim bi yerinde bi yara olur ilaç kullanırsın yada ne bileyim bişey yaparsın geçer ama bunun kesin çözümü olmadığı için kötü bir durum..:KK15:

aynı durum bende de var.vücudumda sadece kaşımda var..benim kuzenim cilt doktoru oldugundan dolayı bana bunun bir tedavisi olmadıgını sadece aklıma takmamam gerektiğini falan sölemişti...bende takmadım..oyüzde kaşım dökülüyor mu evet dökülüyor ama yenisi de çıkıyor...kaşlarımın arası pul pul dökülüyor ama ben bunları temizliyorum oyuzden hiç belli olmuyor..benim nişanlım doktor mesela dışardan o bile anlamadı..bide bitkisel yağlar kullanıyorum,toparlıyor braz..bence büyütücek hiçbirşey yok..ben şükrediyorum iyiki saçımda yüzümde yada başka biyerımde yok..kaşda bi şekilde toparlanır..sende benim gibi yapıp kendi haline bırakırsan çok daha iyi olur..

mecitefendi'nin saç bakım yağını almıştım, sabah akşam kulak çubuğu ile az az kullandım
bir hafta gibi zamanda yeni kaşlar çıkmıştı.
bahsetmiş olduğun deri hastalığı ile ilgili bilgim yok, bitkisel yağlar cildine zarar vermiyor ise
hekime de danışarak denersin belki.

X