Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

aebenim migrosa baktım bu akşam ama 0 kalorilik bir süttozu yok..zaten olmasınada mantıken aklım yatmıyor açıkçası .olabileceğini düşünerek bakmadım ama ya varsa dedim yinede içimden..olmuş olsaydıda sanırım çok işlem görmüş bir ürün olur o yaa...süttozu zaten sütün kremasının toz haline gelmişi..krema sırf yağ..yağsız krema olmayacağından yağsız süttozuda olmaz gibi geliyor bana....:uhm:

yaa aebencim dediğin gibi sebze ağırlıklı beslendiğim için bugün (bakliyatta olsa tutmadı) bi eksiklikler hissettim saat 8.30 gibi film izlerken leblebi poşetimi aldım yanıma ve katır kutur leblebi yedim sanırım 3 avuç kadar oldu :KK43:(( çok kötü oldu bu ama en azından artık eksiklik hissetmiyorum::)))))normalde dizi falan izlerken aramam bişey ama bu akşam kanaltürkte keşke 30 olsam diye romantik bi komedi vardı hatun habire bişiler yiyip içip durdu bende dayanamadım valla:))
bakalım bu haftaya nasıl yansıııcak bu leblebi kaçamağı

hee evet unutmuşum aebencim ben o dengeyi kurdum canımsen merak etme sabah 2-2.5 dilim kızarmış ekmek yiyorum hatta sabah ekmek yiyebilmek için yumurta yemiyorum valla diğer öğünlermde tüketiyorum bazen
ben unutsamda sen bilki yiyorum canikom

aebenim migrosa baktım bu akşam ama 0 kalorilik bir süttozu yok..zaten olmasınada mantıken aklım yatmıyor açıkçası .olabileceğini düşünerek bakmadım ama ya varsa dedim yinede içimden..olmuş olsaydıda sanırım çok işlem görmüş bir ürün olur o yaa...süttozu zaten sütün kremasının toz haline gelmişi..krema sırf yağ..yağsız krema olmayacağından yağsız süttozuda olmaz gibi geliyor bana....:uhm:
zilim kl deyil yağsız demek istedin sanırım .a.s
canım amcamda bahsetmiş kitapda yağsız sür tozu refim bulmuştu ilk başladıgımız dönemde nerden aldı ki gelince yazsa .:uhm:
senin dedigin üst kremesi evet onlar yagsız olmaz ama süt tozu farklı bişi....
yagsız sür var amcam dönemimde yoktu belkide nede olsa 10. 15 sene evvelinin ürünleri.
ben bu sür tozunu şunun için istiyorum hani bazan protein agırlıklı beslendigimiz zamanlar oluyorya yada yada az protein aldıgımız günler ... koyu kıvamda yapılınca baya protein yüklemesi oluyor o bakımdan demiştim ...bide tadı güzeldir belki bi nevi tatlı gibi tarif yapacagımız bişidir ben sütlacı çok severimde .:eek: ay işimiz gücümüz bogaz.laelaelaelaelae

güzel menü hasret buyrunnnnnnnnnyanlız akşamamın fazla hafif olmuş ...salatanda birde ton görseydim harika menü derdim yada haşlama tavuk .yada haşlanmış baklagıl katabilirdin salatana .. yada yumurta .... ay ne seçenek sundum .sırnaşık şey:roflol:yani her şeyi koyabilirdin salatana ...lülülülülülü

tüm menünü hatırlamıyorum camlıcam ama akşamın güzel .buyrunnnnnnnnn

daha ne olsun dişarda afiyet olsun ....hihoyyyt
sana önerim akşamına salatalık yada domates ye diycektim ama geçmiş zaman 1 ssat olmuş yemek yiyeli .....
sabahki çorbanda fazla göze batmiyor a.s içinde sebzede varmış vede yanındada bol sebze yemişsin yogurtda güzel dengelemişin .alkisalkisalkis
tek eksigin akşamki sebze salata türü ...menün gayet başarılı canım artık kendiniz denge kurabiliyorsunuz işte bu önemli. :lepi:.

canim tesekür ederim aksam ne yiyecegime pek bilemiyorum, fazla kacirmaktan korkuyorum bu söylediklerin cok iyi oldu bende hergün böyle salata yaparim kendime yaninada yogurt oh :)

yaa aebencim dediğin gibi sebze ağırlıklı beslendiğim için bugün (bakliyatta olsa tutmadı) bi eksiklikler hissettim saat 8.30 gibi film izlerken leblebi poşetimi aldım yanıma ve katır kutur leblebi yedim sanırım 3 avuç kadar oldu :KK43:(( çok kötü oldu bu ama en azından artık eksiklik hissetmiyorum::)))))normalde dizi falan izlerken aramam bişey ama bu akşam kanaltürkte keşke 30 olsam diye romantik bi komedi vardı hatun habire bişiler yiyip içip durdu bende dayanamadım valla:))
bakalım bu haftaya nasıl yansıııcak bu leblebi kaçamağı
bakliyat öglen yemişin akşamı tutmazki.. keşke o lenlebiyi 3 deyilde 1 acuç ögünde yeseydin baya tok tutardıda ....ben öyle yaptımda şu an kuzu yemiş gibiyim bugün arada yapmadan yatarım .kaydirigubbakcemile3
cuma tartıldıgınla duruyorsun dimi ?yeniden tartılmadın .... mezro ölçüsü al maytap engüzel öyle belli oluyor kilo verildigi...a.s.
okadar yansımaz merak etme bu saatten sonrada bişi yeme artık .opuyorumnanaktan
hee evet unutmuşum aebencim ben o dengeyi kurdum canımsen merak etme sabah 2-2.5 dilim kızarmış ekmek yiyorum hatta sabah ekmek yiyebilmek için yumurta yemiyorum valla diğer öğünlermde tüketiyorum bazen
ben unutsamda sen bilki yiyorum canikom
aynı ben varya o çıtır ekmek sabah bana ne kadar güzel geliyor ..... sabah öyle güzel kavaltı yapmasam öyleye kadar okadar spor yapamazdım inan bu enerjim sabah yedigim 2.3. dl.ekmekte saklı .sengözlerimebaksanab bu küçük bir ayrıntı ama çok önemli bir ayrıntıaklinialirimsmile
leslie bacımla biraz yürüsem aslında ne güzel olur üşenmezsem kalkayım
kalk üşenme . ama ben sabah sporunu yeylerim ....sengözlerimebaksanabama senin kerata var ne zaman fırsat oldu o zaman affetme.a.s

canim tesekür ederim aksam ne yiyecegime pek bilemiyorum, fazla kacirmaktan korkuyorum bu söylediklerin cok iyi oldu bende hergün böyle salata yaparim kendime yaninada yogurt oh :)
bu tür protein eklenmiş salata ve yogurt harika bir akşam menüsüdür hasret amin ol ..cokacimcoook

bu günün menüsü ..

5 çilek .
sabah . 8 30.
3 dl ekmek . lor( yağlıymış malesef .:dilcikar: )
maydonoz . bol sögüş ... az mar.ve z.ezmesi...

1130.
3 çilek ....y. greyfurd....

15.00 öglen .
1 tb lahana haş. ve fırında sebze ızgara ...
1 kase...yogurt.. 2 dl .ızgara sucuk (peçeteyle yagı iyce alınmış ).

17 30.4 ceviz .k.k peynir ..

19 30. akşam .
1 tb öglenki sebzeden ....1 br ayran .
1 dl ekmek . az leblebi.....

2 saat yürüyüş .....
45 dk ayrobik ...
250 ip atlama ...
20 dk daha yürüyüş ....sempatiksalakcinni

2.5 lt su....

bu gün protein az oldu ....fisfisfis.bol sebzeli birgün oldu ...

daha ne olsun dişarda afiyet olsun ....hihoyyyt
sana önerim akşamına salatalık yada domates ye diycektim ama geçmiş zaman 1 ssat olmuş yemek yiyeli .....
sabahki çorbanda fazla göze batmiyor a.s içinde sebzede varmış vede yanındada bol sebze yemişsin yogurtda güzel dengelemişin .alkisalkisalkis
tek eksigin akşamki sebze salata türü ...menün gayet başarılı canım artık kendiniz denge kurabiliyorsunuz işte bu önemli. :lepi:.

yırttım bugün de ohhh ohhhh:teytey::teytey::teytey::teytey: o zaman yatabilirim artık iii geceler kızlaaarrrrrrr iii geceler Aebeennnnnnn:dance:

yırttım bugün de ohhh ohhhh:teytey::teytey::teytey::teytey: o zaman yatabilirim artık iii geceler kızlaaarrrrrrr iii geceler Aebeennnnnnn:dance:
:1hug:sabaha dahada incelecegini düşün yatarken bu gerçekten etkilidir düşünce gücü.. iyi geceler...olumunekankayizsmile

netten baktim simdi un varmis icinde :KK43: ya sabah sebze corbasi yiycek olsam yanina ekmek yiyebiliyodukmu unuttum ben :KK43:

1 dl yiyebilirsin sabah sebze çorbasıyla .
tarhana un doludur .yemiyoruz canım .

iyi bari baska türlü ekmeksiz corbayla kolay kolay doyamam ben haha

bu arada unu buldum persembe görümcem makinayi getirecek ondan sonra gelsin tam tahilli katkisiz bugday ekmegim oh

aeben benim kafa doldu gene seni yoracam biraz kusuruma bakma lütfen simdi ben bu bugday unundan corbalara kullansam olurmuki

aeben benim kafa doldu gene seni yoracam biraz kusuruma bakma lütfen simdi ben bu bugday unundan corbalara kullansam olurmuki
şimdi sana net cevap vereyim ki diyetin ve aklın karışmasın hayır .:umursamaz:
şimdi sen çorbayı diger ögünlerdede içeçeksin dimi.? yani diger ögünlerde ekmek yemiş olacasın ... biz ekemk yiyormuyuz diger ögünlerde (istisnalar dışında ) hayır .

ögünlerde genelde et oldugundan -..... unu çorbalarınıza katmayın ...

şimdi sana net cevap vereyim ki diyetin ve aklın karışmasın hayır .:umursamaz:
şimdi sen çorbayı diger ögünlerdede içeçeksin dimi.? yani diger ögünlerde ekmek yemiş olacasın ... biz ekemk yiyormuyuz diger ögünlerde (istisnalar dışında ) hayır .

ögünlerde genelde et oldugundan -..... unu çorbalarınıza katmayın ...

:1hug:

iyi geceler kızlarrr
şincik hepciğiniz uyuyorsunuzdurrr..

bugün işler çok yoğundu giremedimm:KK43:(((
akşamda eve gel evde hiç bişi yok montiye uygunnn...hafta sonuda annemlerde olunca alışverişe bugün iş çıkışı gittimm eve gel yemek hazırla ye topla çamaşırdı duştu ütüydü derkenn anca bu saat olduu....ama bilmem neden çok mutluyumm gün gün göbeğimin gittiğini farkediyorummm...gerçi benim iyi bir simidim vardı yaaa....resimlerimdeki gibiyimm gerçi belli olmuyor ama varrr...ayy gece gece ne çok şey yazdımm yaffff...aklinialirimsmile

feci monti bağımlısı bişi oldum yaff bennn...bir haftada evet kaçamalklarım oldu biliyorsunuz başta mısır...neyse ilk hafta olmasına rağmennn 2.1 kilom gitmiş en azından bu beni çok mutlu etttii....

neysee bugünki menümmm...

sabah çok geç kalkınca kahv. hazırlayamadığım için hiç bişi yiyemedimmm
işe gidincede yoğunlaştımm yine bişi yiyemedimmm...
zaten miğdem çok bulanıyordu
öğlenede dışarda makarna yiyelim dedikk
saat 14.00 gibi yedimm ofise geldiğim gibi çıkardımm afedersinizzzz.:KK43:(((
birdaha dışarda mak. asla yememmmm....:KK43:(((((

saat 17.00 gibi 2 tane ceviz yedimmm....

saat 20.35 gibi kabaklı yumurta + salata + yoğurt yedimmmm...

demin yani 00.15 gibi küçük çay bardağı kakaolu süt içtimmm aslında bir kupaydı ama içemiyorumm
nedense miğdem almıyooo....

bu arada kabaklı yumurtayı kesinlikle tavsiye ederim tam bir monti yemeği....(inş. doğrudur..aeben ablamm bir bakarsın montimi değilmi diye tarifi aşağıdadır..)
(2 kabak+1 kırmızı biber+1 çerli+kuru soğanı menemen gibi pişirip üzerine dere otuda koyup 2 tane yumurta kırdım... yarısını bu akşam yedim yarısını yarın öğlen yemek için yanıma koydumnmmmm)

X