Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

ayyy yarın gelin hamamına gidicez şimdi börekler çörekler pastalar havada uçuşacak . ama ben yemiycem yememeliyim .

ayyy yarın gelin hamamına gidicez şimdi börekler çörekler pastalar havada uçuşacak . ama ben yemiycem yememeliyim .
delikafaduldennazlım senin için çok özel günlerden biri ....alkisalkisalkis canım senin adına çok seviniyorum ......:1rolleyes:
ama ben seni gelinligin içinde kuğu gibi görünce dahada çok sevinmek istiyorum .yerimsenibenŞeniz kazasız atlatman dlegiyle....:1hug:

delikafaduldennazlım senin için çok özel günlerden biri ....alkisalkisalkis canım senin adına çok seviniyorum ......:1rolleyes:
ama ben seni gelinligin içinde kuğu gibi görünce dahada çok sevinmek istiyorum .yerimsenibenŞeniz kazasız atlatman dlegiyle....:1hug:

hiç merak etme ablacığım kesinlikle kazasız atlatacağım yarını kim tutar beni en azından 5li rakamları görmem lazım düğüne kadar ...

ben şimdiden menümüde yazayım akşam yiyeceğimde belli zaten hem yazarsam karar değiştirmem

sabah
3 dilim tam buğday ekmeği
kk kadar beyaz peynir
1 adet domates
1 adet salatalık

öğlen
1 tabak yoğurtlu spagetti
salata

ara
1 avuç beyaz leblebi

akşam
menemen
yoğurt veya ayran .

Sadece 300 gr vermişim,ama olsun.İlaç kullandığım dönemdeyim diye kendime moral veriyorum...:roflol:Bugün nedense midem bulanıyor.genelde çorba ve meyveyle geçiştiriyorum...KİLOM 63,8

allahtan nişanlım bir yerlere gittiğimizde ısrar etmiyor ben kafama göre ayarlıyorum . ısrar ederse bir daha onunla bir yerlere gitmyeceğimi biliyor çünkü . Gözünü korkuttum he he annemde evde alıştı artık hiç ısrar etmiyor ve eve öyle şeylerde almıyor .

evlenmeden önce rejimdeysem anacım yapardı yemeklerimi sağolsun elleri dert görmesin. yağsız yapardı ama tadı da süper olurdu. anne yemekleri bir başkadır.anneninde sana derstek olması çok güzel. ama nazlım şu anda kaç kilo olduğunu bilmiyorum ama bu kadar kendini yorma. çünkü düğünün son haftası yeterince telaş içinde olacaksın ve sen farketmeden vericeksin. benim bi pantolonum vardı tam oluyodu üstüme. düğün günü kuaförde farkettim pantolon eblimden düşücek noktaya gelmişti. boşver bacım bi daha mı gelin hamamı yapıcan ben seni etkilemek istemem ama kilom şöle 60-65 olucak bide gelin hamamın olucak obaaaaaaaaaaaaaaa :lepi: neyse bacıms eni etkilemek istemem. içinden geleni doğru bildiğini yap opuyorumnanaktan

HE O MODELİN AYNINDAN BENDEDE VAR.....alsanaalsanasmile BİRDE ,YESEM HANİ REJİMDEYDİM DİYORSUN DİYO.. YEMESSEM SAĞLIGINA BİŞİ OLURSA BEN KARIŞMAM DİYO ....
NE İSTEDİKLERİNİ Bİ BİLSELER . AH ERKEKLER .alsanaalsanasmile

ha ha işte abla aynen öyle bir model bende de var. ya yapma alma diyorum alıyosan açıyosan bitir yarım bırakma gözüm görmesin diyorum. adam yetmiyo gibi 3 lü tutku alıyo abla. bide her paketi yarım bırakıp koyuyo köşeye. ya inadına yapıyo dicem ama beni de çok takdir ediyo kilo verdiğim için.mesela bişey alır bi tane versene çok canım çekti derim sen rejimi ne zaman bıraktın der, başka zaman kendi ayırır sana ayırdım der. oyy oyyyyyyyyyyy:mymeka:

yok yok beyazım ben yemeyeyim gelenlerden ben evden çıkmadan önce yemeği yer öyle giderim 2 haftadır hiç bozmadan monti yapıyorum . ben bir bırakırsam bir daha hayatta toparlayamam kendimi ..

09.30

1 dl kızarmıs ekmek..1 ks lor..3 zeytin..az marmelat..

12.00

sade spagetti..yarım kase yogurt..patlıcan közleme..

15.30

1 fincan bitki cayı.. az ceviz..

17.30

az ceviz..

19.45

1 kase marmelatlı yogurt..

21.15

1 elma

23.00

1 fincan sıcak süt

saat 10 gibide yarın misafr için sardgımız yaprak sarmalardan 3 tanecik yedim yani sararkene pirinç çigdi bilmiyorum bni kurtarır mı bu duurm:kedi:

abla gelince bana şunu açıkla.........
şimdi kahvaltıda sucuk salam sosis yumurta gibi bişey olursa ekmek yemiyoruz
peki bunların yanında zeytin ve peynir yiyebiliyor muyuz?

ya da ekmek yerkesek yumurta sucuk salam sosis yumurta gibi şeyleri mi yemiyoruz....

mesela ben hafta içi yanıma sama light kaşar peyniri ve 2-3 dilim kepekli ya da tahıllı ekmek alıp gidiyorum bazen de yanına biraz zeytin ekliyorum bu yanlış mı?

ben kahvaltıda sucuktan salamdan vazgeçermem mesela...
ama ekmeği feda edebilirim...

peynir zeytinden vazgeçemem mesela...
ben bu dengeyi nasıl sağlicam..???

çünkü menülere bakıyorum kiminde sucuk ekmek peynir yazıyor...
kiminde peynir yumurta
falan yani kafam karışıyor
öğlen et sote yiyebilirim ya da haşlanmış ya da ızgara tavuk...
akşam mantar sote ya da yoğurtlu ıspanak ya da patrlıcanı közleyip yoğurtlayabilirim... kıymasız alinazik gibi.

mesela etli kurufasulye yenebilir mi?
ya da hangi çorbalrı önermiyorsunuz mesela...
içinde pirinç ve un olanlar cıss biliyorum onu

mesela şehriye çorbası cıss mı?

ya da ne bilim hani işten g elince pratik bişeyler yapmam gerekiyor ya bi kıymalı makarna ya da ne bileyim bi erişte haşlayıp yoğurtluyorum yad a bulgur pilavı salata y ada cacık yada kısır....
bunlar cııss mı ya da nasıl yapılırsa izin var...???
ya da ne bileyim bazen bezelye ve tavuk yapıyorum... yad a et suyuna haşlanmış nohut faforimdir bu cııss mı?
bazen saat 12 yi buluyor kahvaltı yapmam düzenli yenmesi öneriliyor ama olmuyor işte
akşam yemeği en geç 6 gibi oluyor ben de spor yaptığım için eşim gecikse de onu beklemedfen yiyorum hani sindireyim de spora başlayabileyim diye.........

artık çıldırıcam....
3 ay oldu herhün 80-90 dk 5.2 - 5.6 km hızla spor yapıp aburcuburu tamamen kesip hala kilo verememek beni dellendiriyor...
ha arada kaçamaklarım var mesela sinemaya gidince zero cola ve patlamış mısır gibi...
ama mısır az yağlı ve az tuzlu
yad a azıcık çekirdek falan bunları nasıl değerlendirmeliyim yani doğrumu cıss mı?
ya da keçiboynuzu kemiriyorum bu aralar bağırsaklara iyi geliyormuş diye....

işte durum böyle beni aydınlat kadın...
çabuk diyorum sana

fatu sana ilk sayfada verdigim laranın yaptıgı linkteki yazıları uygulamanı YASAKLIYORUMMMMM ....AKILINI KARIŞTIRMIŞ .opuyorumnanaktan

abla gelince bana şunu açıkla.........
şimdi kahvaltıda sucuk salam sosis yumurta gibi bişey olursa ekmek yemiyoruz....EVET BUNLARI YERSEN EKMEK YEMİYORSUN . YANLIZ BUNLAR ÇOK YAĞLI ELİNDEN GELDİGİNCE YA AZ YE YADA YAĞINA DİKKAT ET
peki bunların yanında zeytin ve peynir yiyebiliyor muyuz?
TABİ YİYEBİLİRSİN İKİSİDE AYNI KATAGÖRİDE.
ya da ekmek yerkesek yumurta sucuk salam sosis yumurta gibi şeyleri mi yemiyoruz....
EVET EKMEK YERSEN BUNALRI YEMİYORSUN Ö ÖGÜNDE .

mesela ben hafta içi yanıma sama light kaşar peyniri ve 2-3 dilim kepekli ya da tahıllı ekmek alıp gidiyorum bazen de yanına biraz zeytin ekliyorum bu yanlış mı?
BU DOGRU YANLIŞ DEYİL FAKAT NE KADAR YAĞLI BU ÖNEMLİ . YAĞSIZ PEYNİR BULAMAIYORMUSUN .? ETİKETİNE BAK BİZİM KULANDIGIMIZ PEYNİRİN YAĞ ORANI %2.5.. BUNU EN FAZLA YAĞ ORANI % 5 KADAR YİYEBİLİRSİN DAHA YÜKSEKSE YEME
ben kahvaltıda sucuktan salamdan vazgeçermem mesela...
ama ekmeği feda edebilirim...OKEY

peynir zeytinden vazgeçemem mesela...
ben bu dengeyi nasıl sağlicam..???İKİSİNİ HEM PEYNİR HEM SUÇUK TÜRÜ .BERABER YERSEN SAGLARSIN ....
EKMEKLE ZEYTİN PEYNİRİ BERABER YERSIN .

çünkü menülere bakıyorum kiminde sucuk ekmek peynir yazıyor...
kiminde peynir yumurta
falan yani kafam karışıyor.. SEN O LİNKİ OKUMA HER BÜNYE FARKLI BEN ÖYLE YAPINCA KİLO ALIYORUM .BU LİNKTEKİ BİLGİLERE BAK BOŞ ZAMANINDA ESKİ SAYFALARI OKU ÇOK BİLGİ VAR.
öğlen et sote yiyebilirim ya da haşlanmış ya da ızgara tavuk...
akşam mantar sote ya da yoğurtlu ıspanak ya da patrlıcanı közleyip yoğurtlayabilirim... kıymasız alinazik gibi. OKEY SÜPER .

mesela etli kurufasulye yenebilir mi? EKMEK VE MAKARNAYI ETLE KARIŞTIRMA AMA ARADA BİR OLMAK KAYDIYLA FASULYE VE NOHUT TÜRÜNÜ ETLE YİYEBİLİRSİN AMA YAGINA DİKKAT ET ETİN .
ya da hangi çorbalrı önermiyorsunuz mesela...SEBZE ÇORBALARI .. YOGURT ÇORBASI ... MERCİMEK ÇORBASI ...
içinde pirinç ve un olanlar cıss biliyorum onu

mesela şehriye çorbası cıss mı?EVET MAKARNA GİRİYOR HALİYLEDE ÇOK PİŞİYOR İÇİNDEKİ NİŞASTA ORTAYA ÇIKIYOR . EGER AZ PİŞİRİP 5 DK. HEMEN TÜKETECEKSEN NA ALA . AMA SIK YEME .

ya da ne bilim hani işten g elince pratik bişeyler yapmam gerekiyor ya bi kıymalı makarna ya da ne bileyim bi erişte haşlayıp yoğurtluyorum yad a bulgur pilavı salata y ada cacık yada kısır....KIRMIZI İŞAREDİKLERİMDEN UZAK DUR ETLE MAKARNA YOK . EVE GELİNCE SPAGETTİ YAP AMA ETSİZ .ERİŞTE CIS. BULGUR PİLAVINI YANINDA BOL SALATA VE YOGURTLA ARADA BİR YİYRBİLİRSİN AMA FAZLA SIK DEYİL . KISIRIDA YİYEBİLİRSİN BOL YEŞİLİKLE .
bunlar cııss mı ya da nasıl yapılırsa izin var...???
ya da ne bileyim bazen bezelye ve tavuk yapıyorum... yad a et suyuna haşlanmış nohut faforimdir bu cııss mı? BAKLAGİLLERİN YANINDA ET AZDA OLSA YİYEBİLİRSİN ÖNEMLİ OLAN YAĞINA DİKKAT ETMEN FATU ET YAGINDAN MÜMKÜN OLDUGUNCA UZAK DURMAN LAZIM HELEDE KARBON HİDRATLARLA .
bazen saat 12 yi buluyor kahvaltı yapmam düzenli yenmesi öneriliyor ama olmuyor işte
akşam yemeği en geç 6 gibi oluyor ben de spor yaptığım için eşim gecikse de onu beklemedfen yiyorum hani sindireyim de spora başlayabileyim diye......... BU ÇOK İYİ ARKEN YEMEK HER ZAMAN İYİDİR . GÜNLE AKŞAM METONUN ÇALIŞMA HIZI BİR DEYİLDİR BU BİR ARTI SENİN İÇİN DEVAM .
AMA KAVALTI YAPMASANDA EN AZINDAN Bİ LOKMA PEYNİRDEMİ YİYEMİYORSUN BU ÖNEMLİ KAN ŞEKERİN DÜŞERSE DİGER ÖGÜNDE YEMEGE SALDIRIRSIN..
EN AZINDAN YANINDA MEYVEDEMİ YOK .ÖGLEYE KADAR NE KADAR İSTERSEN MEYVE YİYEBİLİRSİN KAVALTI YAPMADIGIN ZAMAN .

artık çıldırıcam....
3 ay oldu herhün 80-90 dk 5.2 - 5.6 km hızla spor yapıp aburcuburu tamamen kesip hala kilo verememek beni dellendiriyor...
ha arada kaçamaklarım var mesela sinemaya gidince zero cola ve patlamış mısır gibi... İŞTE BUNLARI TAMAMEN KESMEN LAZIM BU KONUDA SANA TOLERANS TANIYAMIYCAM ...:eek:lmaz:
ama mısır az yağlı ve az tuzlu YAGI YADA TUZU ÖENMLİ DEYİL FATU ÖNCE ŞUNU AKLINA İYCE YARLEŞTİR KİLO VEREN YAGI YADA TUZU DEYİL MISIRIM KAN ŞEKERİ DEGERİ BUNU EGER BÖYLE KABUL EDİP O GÖZLE BAKMASSAN BU BESLENMENİN PUF NOKTASINI ANLAMAMIŞSIN DEMEKTİR.
yad a azıcık çekirdek falan bunları nasıl değerlendirmeliyim yani doğrumu cıss mı? BAK ARADA BİR ALIŞKANLIK YAPMADAN ÇEKİRDEK CEVİZ FINDIK LEBLEBİ YİYEBİLİRSİN AMA ÖGÜN SAATLERİNDEN BAYA SONRA.MESELA 2.3 SAAT SONRA.
ya da keçiboynuzu kemiriyorum bu aralar bağırsaklara iyi geliyormuş diye....O KONUDA BİR BİLGM YOK O YÜZDEN YEME İLK ATAPTA .

işte durum böyle beni aydınlat kadın...
çabuk diyorum sana
LEN VARYA EGER BENİM SENİ AYDINLATTIGIM KADAR SENDE KENDİNİ AYDINLATSAYDIN ÇOKTAN 60 KİLO OLMUŞTUN .:dilcikar::dilcikar::dilcikar::dilcikar:
AL TÜM ZAMANIMI SANA VERDİM TAKIMA BİR MERHABA DEMEDEN ÇIKIYORUM .Çok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook

ARTIK ŞUNU BİL BAZI DURUMLARDAN YANİ BOGAZINDAN ÖDÜN VERMEDEN BU İŞ OLMAZ YOK ÖYLE ŞUNU YİYİM BUNU YİYYİM HEMDE ZAYIFLAYAYIM KUSURA BAKMA POPONU AZ SIK ...:hulya:
BİRDE GÜNLÜK LİSTE YAP BRAYA MUTLAKA YAZ NE YAMİŞİN İÇMİŞİM Bİ BAKALIM NİYE KİLO VEREMİYORSUN .....TAMAMMI YOKSA BİDE YAZMIYCAM SANA .:dilcikar:

BAK BİR ARTIN VAR ET OBUR OLRAKTAN ÇOK PROTEİN ALIYORSUN BUDA BİR ARTI İYİ KİLO VERMEN LAZIM ... GÜNLÜK TIKINDIKLARININ LİSTESİNİ İSTİYORUM LİSSSTTEEEEEE......aklinialirimsmile

09.30

1 dl kızarmıs ekmek..1 ks lor..3 zeytin..az marmelat..

12.00

sade spagetti..yarım kase yogurt..patlıcan közleme..

15.30

1 fincan bitki cayı.. az ceviz..

17.30

az ceviz..

19.45

1 kase marmelatlı yogurt..

21.15

1 elma

23.00

1 fincan sıcak süt

saat 10 gibide yarın misafr için sardgımız yaprak sarmalardan 3 tanecik yedim yani sararkene pirinç çigdi bilmiyorum bni kurtarır mı bu duurm:kedi:
SULTANIM DÜN DERSANDEYDİN DİMİ ARALARIN ONDANÇOK TAMAM FISTIKIM . MENÜN GÜZEL . AKŞAMKİ ÇİG PİRİNÇ İŞİNİ HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM .:uhm: BAK BELKİ KURTARMIŞ OLABİLİRSİN ÇİG OLDUGUNDAN laelaelaelaelae AMA BEN SANA KAÇAMAK HAKKI VERMİYORUM ŞÜPEDE BİLE OLSAN .:eek:klava::jeyyar:

fatu sana ilk sayfada verdigim laranın yaptıgı linkteki yazıları uygulamanı YASAKLIYORUMMMMM ....AKILINI KARIŞTIRMIŞ .opuyorumnanaktan

LEN VARYA EGER BENıM SENı AYDINLATTIGIM KADAR SENDE KENDıNı AYDINLATSAYDIN ÇOKTAN 60 KıLO OLMUŞTUN .:dilcikar::dilcikar::dilcikar::dilcikar:
AL TÜM ZAMANIMI SANA VERDıM TAKIMA BıR MERHABA DEMEDEN ÇIKIYORUM .Çok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook

ARTIK ŞUNU BıL BAZI DURUMLARDAN YANı BOGAZINDAN ÖDÜN VERMEDEN BU ıŞ OLMAZ YOK ÖYLE ŞUNU YıYıM BUNU YıYYıM HEMDE ZAYIFLAYAYIM KUSURA BAKMA POPONU AZ SIK ...:hulya:
BıRDE GÜNLÜK LıSTE YAP BRAYA MUTLAKA YAZ NE YAMıŞıN ıÇMıŞıM Bı BAKALIM NıYE KıLO VEREMıYORSUN .....TAMAMMI YOKSA BıDE YAZMIYCAM SANA .:dilcikar:

BAK BıR ARTIN VAR ET OBUR OLRAKTAN ÇOK PROTEıN ALIYORSUN BUDA BıR ARTI ıYı KıLO VERMEN LAZIM ... GÜNLÜK TIKINDIKLARININ LıSTESıNı ıSTıYORUM LıSSSTTEEEEEE......aklinialirimsmile

ok abla...
kahvaltı kaçtı bari öğle akşamı montiye göre yaqpayım...
dikkat edicem bundan sonra

şimcik yarın sabah...
2 dilim nice salam 1 dilim peynir 5-6 zeytin....bi de yumurta
olar mı ekmek yok

Son düzenleme:
günaydın kızlar hepinize güzel günler. nazım inşallah eğlenceniz çok güzel olur. ne güzel bir anı olucak ne mutlu sana...

aeben ala fatunuz hangi çorbaları önermiyosunuz demiş sen yoğurt, mercimek, sebze demişsin. bunlar yasak mı gerçekten. ne bilim mervimeği illa unlu yapmak şart değil. un koymadan yapıladabilir. yoksa ben mi yanlış biliyorum yasak mı cidden

bende ondan şlaşırdım önermiyosunuz diye sormuş da. neyse nasılsın iyimisin?

sağol canım bugün çok mutluyum 1 sipariş aldık uzun bir aradan sonra inşallah devamı gelir . bu işyerine çok emek verdik kapanmasını istemiyorum.

sağol canım bugün çok mutluyum 1 sipariş aldık uzun bir aradan sonra inşallah devamı gelir . bu işyerine çok emek verdik kapanmasını istemiyorum.

Allah iş açıklığı versin gülüm düğün hazırlıkları nasıl gidiyor. inan düğünden bişey anlamıyosun biliyomusun. ben çok moralimi bozdum düğünümde taktım herşeyi kafaya. sen takma tamam mı

Allah iş açıklığı versin gülüm düğün hazırlıkları nasıl gidiyor. inan düğünden bişey anlamıyosun biliyomusun. ben çok moralimi bozdum düğünümde taktım herşeyi kafaya. sen takma tamam mı

şuan için herşey iyi gidiyor canım . bir aksilik yok çok şükür . inşallah kimse moralimi bozmaz düğünde ve öncesinde . bide ben hep içime atarım kimseyle paylaşamamda . kendi kendimi yer dururum .

X