Monotonlaşan evlilik

Zayıflayın denmesindeki temel amaç kendinizi daha iyi hissetmeniz için aslında, bir de konuyu açarken siz de özel olarak belirtmişsiniz kiloluyum diye, siz de rahatsız oluyor olabilirsiniz bu durumdan. Hayatı önce kendiniz için güzelleştirin. Henüz 27 yaşında 3 çocuğun sorumluluğunu almışsınız. Bu size ağır gelmiş olabilir. Kendiniz için bir şeyler yapmalısınız, spor bu açıdan size bir yol gösterici olabilir, fiziksel aktivite size psikolojik olarak da güzel dönüşler verir.

Eşinizle ilgili olan sorunlarınızda da belki iletişim sıkıntısı yaşıyor olabilirsiniz, kaliteli vakit geçirmeye özen gösterin, yalnızca ikinizin olduğu planlar yapın. Size özel ayrılmış vakitler sizi daha da yakınlaştırır. İlla büyük programlar olmak zorunda değil, beraber yapabileceğiniz ikinizin de hoşuna gidecek bir şeyler mutlaka vardır. 10 yıl evet uzun bir süre ama 40-50 yıl beraber yaşayıp hala birbirlerinden ayrı olmaya tahammül edemeyen çiftler de var.

Bence önce anne babasının iletişimine bakın nasıl davranıyor ediyor
öğrenememe sebebi ebeveynlerden kaynaklanıyor
senin yaptığın çoğu eylemi eşin görev olarak görüyor diye düşünüyorum
ne istediğini bıkmadan usanmadan ara sıra bıktırmadan anlat
en ufak şeylerden mutlu olduğunu gösterebilirsin
örnek olarak akşam eve gelirken bir şey lazım mı demen beni mutlu ediyor diye söyleyebilirsin

:KK70:

Eğer küsmüşsem yemek yaparım ama sofra hazırlamam, kızıma söylerim, çocuğumun büyük olma avantajından yararlanıyorum :-)
Kavga ettiğimizde ya çıkar giderim ya da odama bir kapanırım görebilene aşk olsun :)))keçi inadı vardır bende, siz yine küsken kapıyı kapatıyormuşsunuz, beni kapı da bile göremez, kalkmam ki, siz benim dediklerimi yapmayın her evliliğin dinamiği farklı ama gerçekten eşinize bir şekilde ya öğretin ya anlatın ilgi beklediğinizi, canım cicim demeden öyle dümdüz de olmuyor evlilik.
Evet her evlilik farklı ben ben öyle yapsam evde kıyamet kopar

Çünkü adamı öyle alıştırdı galiba

Bence önce anne babasının iletişimine bakın nasıl davranıyor ediyor
öğrenememe sebebi ebeveynlerden kaynaklanıyor
senin yaptığın çoğu eylemi eşin görev olarak görüyor diye düşünüyorum
ne istediğini bıkmadan usanmadan ara sıra bıktırmadan anlat
en ufak şeylerden mutlu olduğunu gösterebilirsin
örnek olarak akşam eve gelirken bir şey lazım mı demen beni mutlu ediyor diye söyleyebilirsin
Anne baba ortamı bizim ailemiz den daha kotu onlara bakarsak bin şükür halimize derim
İlgiyi bırak kyv yerin dibine sokar kayijpederim

Aile yapıları bambaşka
Mesela kaynimda çok ilgili ama esini aldatıyor

Onlara bakarsak en iyi evlilik yine bizde

Zayıflayın denmesindeki temel amaç kendinizi daha iyi hissetmeniz için aslında, bir de konuyu açarken siz de özel olarak belirtmişsiniz kiloluyum diye, siz de rahatsız oluyor olabilirsiniz bu durumdan. Hayatı önce kendiniz için güzelleştirin. Henüz 27 yaşında 3 çocuğun sorumluluğunu almışsınız. Bu size ağır gelmiş olabilir. Kendiniz için bir şeyler yapmalısınız, spor bu açıdan size bir yol gösterici olabilir, fiziksel aktivite size psikolojik olarak da güzel dönüşler verir.

Eşinizle ilgili olan sorunlarınızda da belki iletişim sıkıntısı yaşıyor olabilirsiniz, kaliteli vakit geçirmeye özen gösterin, yalnızca ikinizin olduğu planlar yapın. Size özel ayrılmış vakitler sizi daha da yakınlaştırır. İlla büyük programlar olmak zorunda değil, beraber yapabileceğiniz ikinizin de hoşuna gidecek bir şeyler mutlaka vardır. 10 yıl evet uzun bir süre ama 40-50 yıl beraber yaşayıp hala birbirlerinden ayrı olmaya tahammül edemeyen çiftler de var.
Öyle çiftlere çok ozeniyorum yaa

O kadar çok isterim birlikte yaşlanmak isteyen herkese nasip etsin rabbim

O yabancı film izlemeye bayılıyor bense hiccc sevmem bazen sırf onun göğsünde izliyorum mecburen ama o pür dikkat gözü TV de

Ara sıra eliyle yanagimi okşar o kadar

Yani onun yanına giderek yine ben atmış olurum adımı

İyi günde kötü günde diye söz veriyoruz imza atıyoruz. İlgi evliliğin olmazsa olmazsı biz hoşlanmasak bile sırf eşimiz mutlu olsun diye yapmıyor muyuz bazı şeyleri. Evde küs kalmak hele ki bu kadar uzun bir süre çok yanlış. Eşiniz sizden uzaklaşır başka hatalar yaparsa burda başka konular açmak zorunda kalırsınız maazallah. Giyinin süslenin çpcuğunuz varsa gönderin yada uyutun erkenden alın birrr kahve konusun. Sunu da unutmayın siz örnek olacaksınız eşinize önce siz yapın kendinize yapılmasını istediklerinizi sonra algılaması bile daha farklı olur. Kolay gelsin
Burda konuştuğumuz kadarıyla artık benim yaptıklarım monotonlasmis adam alışmış gibi geliyor bana

Burda konuştuğumuz kadarıyla artık benim yaptıklarım monotonlasmis adam alışmış gibi geliyor bana
Ozaman ters psikoloji uygulayın ama küs kalmadan. Konusun ıletısım kurun ama yakınlasmayın pek siz de çok ilgili olmayın yani evin insanı gibi davranın sıradan. Bi de böyle deneyin bakalım ne olacak. Adamlar böyle bir kere 5çeşit yaparsın ertesi akşama 2 çıkınca neden beş yok derler hep bi fazlası

Ozaman ters psikoloji uygulayın ama küs kalmadan. Konusun ıletısım kurun ama yakınlasmayın pek siz de çok ilgili olmayın yani evin insanı gibi davranın sıradan. Bi de böyle deneyin bakalım ne olacak. Adamlar böyle bir kere 5çeşit yaparsın ertesi akşama 2 çıkınca neden beş yok derler hep bi fazlası
Evet yemek konusunda hep oyleyiz bizde dünkü kalanı yemez ama çeşit ister sonrada çöpe gidiyor diye l af eder falan

Ben eskiden hemen sirnasirdim o barismaya calisinca
Kendimden taviz vermezsem uzuyor dargınlık

Komusmayla işlemiyor sanki ep haane yorgun oluyorum ben yapamam maço maco tavırlar filan ama sevgiliyken yapıyordun ama o zaman sevgiliydik aradaki diyalog boyle
Evlilik gerçekten böyle bişey. Güle oynaya gittiğin buluşmalardan sonra aynı evin içinde ev arkadaşı gibide oluyosun bi süre sonra hiç olmadık diyen yalan söyler

Evlilik gerçekten böyle bişey. Güle oynaya gittiğin buluşmalardan sonra aynı evin içinde ev arkadaşı gibide oluyosun bi süre sonra hiç olmadık diyen yalan söyler
Konuyu ilk açtığımda kustuk ve bı birikim vardı içimde

Şimdi de çok ilgili değil aynı ama o an sıcaklığını hissetmeyip iki düşman gibi olunca insan haykırmak istiyor herseyi

Valla bizim her kavgamız annesi yüzünden neredeyse. Kadın hayatımızda olmasa o kadar harika bir adam olurdu ki. Kadın yatakodamızı bile etkiliyor ya. Eşim uyku uyuyamıyo saçma sapan şeylerden. Artık kendi adıma ayağımı kestim evinden de biraz olsun huzur bulduk eşim bile değişti. Evlilik kumar o yüzden evlenmeden cillop gibi alıyorsunuz ama sonrası hüsran. Yada hep öyleler biz sevgiden görmek istemiyoruz

Valla bizim her kavgamız annesi yüzünden neredeyse. Kadın hayatımızda olmasa o kadar harika bir adam olurdu ki. Kadın yatakodamızı bile etkiliyor ya. Eşim uyku uyuyamıyo saçma sapan şeylerden. Artık kendi adıma ayağımı kestim evinden de biraz olsun huzur bulduk eşim bile değişti. Evlilik kumar o yüzden evlenmeden cillop gibi alıyorsunuz ama sonrası hüsran. Yada hep öyleler biz sevgiden görmek istemiyoruz
Ben kaynana sorununun ilk yillarda yasadim daha evlenmeden doldurmuslar abin gibi pisirrk olma sözün geçsin filan diye
Bunları söyleyen de eşim bana

Hep tartışmalar falan filan artık ben savunmamaya başladım kendini gördüm ki ben bağırıp çıkmayınca kendimi savunmaya gecmeyince esimde sözle saldirmiyor devam ettim
Şimdi bı çok konuda bana hak verir

Takma kafana der bazen baxende der sen niye şöyle şöyle demedin sabun kendini

Ben kaynana sorununun ilk yillarda yasadim daha evlenmeden doldurmuslar abin gibi pisirrk olma sözün geçsin filan diye
Bunları söyleyen de eşim bana

Hep tartışmalar falan filan artık ben savunmamaya başladım kendini gördüm ki ben bağırıp çıkmayınca kendimi savunmaya gecmeyince esimde sözle saldirmiyor devam ettim
Şimdi bı çok konuda bana hak verir

Takma kafana der bazen baxende der sen niye şöyle şöyle demedin sabun kendini
Siz yoğurma işlemine devam edin. Olur o iş

Öyle çiftlere çok ozeniyorum yaa

O kadar çok isterim birlikte yaşlanmak isteyen herkese nasip etsin rabbim

O yabancı film izlemeye bayılıyor bense hiccc sevmem bazen sırf onun göğsünde izliyorum mecburen ama o pür dikkat gözü TV de

Ara sıra eliyle yanagimi okşar o kadar

Yani onun yanına giderek yine ben atmış olurum adımı

Arada sevgi varsa hallolmayacak problemler değil. Sen de biraz araştır muhakkak senin de seveceğin onun ilgi alanına giren dizi, film artık ne olursa bulacaksın. Beraber bir şeyler yapmak çok keyifli olur. İnşallah beraber yaşlanırsınız.

Anne baba ortamı bizim ailemiz den daha kotu onlara bakarsak bin şükür halimize derim
İlgiyi bırak kyv yerin dibine sokar kayijpederim

Aile yapıları bambaşka
Mesela kaynimda çok ilgili ama esini aldatıyor

Onlara bakarsak en iyi evlilik yine bizde

kaynın ilgisi vicdanını rahatlatıyor canım başka açıklaması yok
eşine ne istediğini söylemelisin teşvik ederek
istediği yemek yaparak arada bir taktir et uyurken sarıl hep
ama bunları 1 2 ay karşılık beklemeden yap
Senin eşine karşı ilgine alışsın bu sırada bocalar ve gönlünü almaya çalışır
sonra aran bozulunca biraz geriye çekil sinirin yatışınca konuş
neden çok üzüldüğünü anlat nasıl gönlünü alacağını
ama bu arayı çok uzun tutma soğursunuz birbirinizden

İçim daralıyor sıkılıyor kızlar

10 yıl olacak evliliğimiz ne hediye ne sürpriz hiç bişey alistirmadi eşim sağolsun hep de der alistirsaydim hep isterdin falan diye
Kilolu biriyim yuzumun güzel olduğunu söylerler ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum
İçim daralıyor bunalıyorum bu ara

Hiç hoş güzel söz yok kolay kolay da söylemez eşim seviyorum iste daha napayım der

Bu ara da küşüz eşimle .çok bunaldım 16 gün oldu kuseli bugün sadece sarılmak istedi bana müsaade etsem ileride giderdi

Ama çok monotonlasti evliliğimiz

Ben sevgi ilgi istiyorum böyle hosluklar yapsın falan adam onu bırak sevdiğini bile söylemiyor bana doğru dürüst 3 çocuğum var ama yaşım daha 27 ve ben istiyorum ki özel hissettirsin bana beni

Eşim çok geri kafalı hediyelesmeyi iltifati bilmeyen biri en çok söylediği iltifat yemek sonrası eline sağlık

Bu aralar içim sıkılıyor bunalımda gibiyim çocuklar ev ustume üstüme geliyor sanki

Bana bı akıl verin bu adam yumuşar mi nasıl bana ilgisi artabilir

Ben 27 o 32 yaşında 10 yıllık evliyim bu arada. Fikir vermesenizde destek olun nolur çok sıkıldım ben artık.
insan birazda kendinden başalamalı değişmeye ben öyle düşünüyorum. Siz hic sevdiginizi söyledinizmi? gözleirnin icine bakrak sarılarak öperek?
Bu şekilde başlar ve devam ederseniz kayıtsız kalacagını sanmıyorm nitekim bizde öyle. hergünn güzel sekilde birbirmize hitap ederiz. güzel seyler söylerken sarılırım öperim koklarım oda aynı şekilde.
Onun dışında önce saglıgınız icin kilo vermeye calısın inanın sizde kendinizi cok daha iyi hissediceksiniz. ben kilolu biri degilim fakat 5 kg fazlam oldugunda bile mutsuzdum verince daha mutlu oluyor insan. erken evlilik 3 cocuk , bunları geçin yaşıtlarınız geziyor tozuyor olabilir , bakın bizde cocuk icin ugrasıyoruz onların kıymetini degerini bilin.
Yuvaya güzellik katan yuva yapan kadındır. Bi an önce sarılıp eşinizide kendinizide degiştirmeye bakın derim

siz daha çocuk yaşta evlenmişiniz severek demişiniz ama belki başka seçenekleriniz olsaydı okusaydınız meslek sahibi olsaydınız eşiniz gözünüzde o kadarda değerli olmayacaktı çünkü gözünüz açılacaktı farklı alternatifleri de deneme ya da en azından görme şansınız olacaktı...
gezmek eğlenmek çılgınlığın dibine varmak yerine ev işi çocuk vs bunlarla vaktiniz geçmiş, üstüne hödük kadın ruhundan anlamayan bir eşte cabası olmuş...
bence ilk iş lütfen bir daha çocuk yapmayın....
ikincisi imkan varsa iş hayatına atılın para kazanın, ister isteemz kendinize daha fazla çeki düzen vermek zorunda kalacaksınız.
üçüncüsü spora yazılın kısısel bakımlar yaptırın, kendınıze alısverıs yapın, zevk aldıgınız mesgalelerle ılgılenın eşiniz ve çocuklar olmadan yapın bu aktiviteleri.
son olarakta eşinizi alın konuşun beklentileriniz hakkında...
hatta fırsatınız varsa çocukları birkaç günlüğüne ailenize bırakın eşinizle yalnız tatil yapın.

X