Modern toplum algılarına kurban gidicem

Evleri kira değilmiş ya ondan dolayı yetiyordur ama çocuk olunca ne olur bilinmez hayat çok pahalı çoook
Bir insanın 50 bine kirasız şekilde bile olsa çok fazla demesi için hiçbir şey yapmaması gerekir. Bundan memnunsa sorun yok. Bilmemek mutluluktur.

sizi kırmak için yazmıyorum bunu ama kendi durumunuzu anlamanız lazım:
vasıfsızsanız vasıf gerektirmeyen işlerde çalışmaya mahkumsunuzdur. maalesef vasıf gerektirmeyen işler ise bedensel güce dayalıdır. bu da genç yaşınızda hızlıca yorulmanıza sebep verir. daha vahim olan durum ise kendinizi bu açmazdan kurtarmak için ne yapmanız gerektiğini sorgulamıyor olmanız. tek odağınız, eşiniz ve eviniz olduğu için işe kendi hür iradenizle ya da mecburiyetten dönersneiz yine aynı vasıfsız işlerde çalışarak yorulacaksınız.

Ya malesef bazı normlar kolay değişmiyor. Bizim toplumumuz da kadın isterse profesör olsun yinede bi evi çekip çevirme beklentisi var. Yuvayı dişi kuş yapar kafası. Muhtemelen arkadaşınızın eşide bu anlayışla büyütüldü o yüzden karısı yorgun argın eve gelmiş bir de yemek yapmış,ev temizlemiş umrunda olmaz o adamın. Çünkü bunu normal olarak gördü,yetiştirildi.

O yüzden arkadaşınız madem bu adam değişmiyor o zaman ben ev hanımı olucam dese hakkı.

Bu anlayış 1-2 kuşak sonra bizlerin yetiştireceği çocuklarla kırılır artık diye temenni ediyorum.

Ayırın kendinize vakit, etrafınızdaki insanlar dahil kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Gerçekten değilsiniz. En son çalıştığınız yer çok kötüymüş zaten, oradan çıkmakla da en iyisini yapmışsınız.
Kendinize iş için başka yollar bulmaya çalışırsınız biraz dinlenince. Milletin ne dediginden çok buna kafa yorun mesela. 1 haftalık işten çıkmaya, koca parasi yeme diye etrafınızda gezinenlerde normal değil zaten. Çalışıp çalışmama durumundan ayrı koca parası yemekte güzeldir. Ben cok severim, bu laftan da rahatsız olmayın. Evet yiyorum çokta güzel deyip gecin yani.

Son düzenleme:
Hasetlikten fesatlıktan kırılıyorlar muhtemelen, yoksa bu toplumda koca parası yiyon diyecek bi tane kadın bilmiyorum.

Bir insanın 50 bine kirasız şekilde bile olsa çok fazla demesi için hiçbir şey yapmaması gerekir. Bundan memnunsa sorun yok. Bilmemek mutluluktur.
Ya birazda hayat görüşüyle ilgili sanırım bundan 2 sene önce falan kuzenim bekçi olan müstakbel kocası için dünyanın parasını kazanıyor diyordu

Eşimin iyi bir geliri olsa idi bende calismayip evde olmayı tercih ederdim.ben sagliktayim aşırı zor insanlarla uğraşmak.
Ramazanda ameliyat oldum bir ay evde idim ev işi de yaptım yemegimide yaptım ibadetiminde yaptım.ogulmla da çok guzel ilgilendim yemesi uykusu düzene bindi.esim bile eve geldiginde oğlumu yanımda oynarken beni yemek yaparken görünce ne güzel görüntü demişti.diger türlü koşuşturma ile geçiyor.iyi ki eşim le evlendim orası ayrı ama vakti zamaninda benle evlenmek isteyen aday işi bırak demişti maddi durumu çok iyi idi.ben Sabancı'nın oğlu olsan işi bırakmam demiştim.ama her durumda çalışmak kendi ayakları üzerinde durmak gibisi yok.

Bakın ne diyeceğim size madem çalışmayacağım, kendime ve evime, hobilerime zaman ayıracağım, kendimi geliştireceğim diyorsanız açıktan üniversite falan okuyun. Eğer örgün sorun olmazsa girin 2 yıllık da olsa örgün bir bölüm okuyun. Gastronomi mesela. Emin olun evin düzeni bozulmaz, çeşit çeşit yemek tatlı da yaparsınız. Kenarda diplomanız da olur en azından.

İlişki dinamiği her çiftin kendi sorunu ekonomide.Kendinz yazınızda kocamın parası demişsiniz mesela bizim değil.Calisip çalışmamak elbette tercihtir.Hayat uzun bir yol yarın birgün anlasamazsiniz ayrılık olur birşey olur hiç belli olmaz.Elbette olmasın fakat bilemezsiniz o durumda ara verdiğiniz için tekrar dönmeniz çok zor olur.İsveren olsam sizi değil daha genç sektördeki gelişmeleri takip eden ara vermeyi çok uzatmamis birini alırım işe.Onun dışında aileden yada kendinden para sahibi olmayan insaninkendi parası için çalışmasını destekleyen bir insanım.Elbet size karışmam fakat bir süre sonra eşinizin tutumu değişmez umarım ilk 10 yıl dan sonra farklı olmaz umarım.

Ve safece etrafın tepkileri den bunaldigimi yazdım
Güzel kızım etrafın küfür etmemiş, olanı söylemiş..Şu anda geçimini nerden sagliyorsun? Kocanın (hatta kocanın da değil onun ailesinin) gelirlerinden... Koca parası yiyorsun diyene hayır az da olsa kendi kazancım var veya hayır babamın parasını yiyorum diyemiyorsan ve bu senin şimdiden zoruna gidiyorsa ileride yasayacaklarini hiç ama hiç kaldiramazsin.... O yüzden benim sana tavsiyem çalismak zor geliyorsa sıkı bir sinir sistemi edin.... Evde boş boş otururken bari aile içi şiddet ve türevleri , Ortadoğu'da kadın olmak, Ortadoğu'da çocuk olmak, Geleneksel Türk aile yapısının toksik yapısı, geç yaşta hayata sıfırdan başlamak, domestic kaynaklı akıl hastalıkları...vs konulu bol bol kitap oku, güçlendir kendini .

Kırılmalı

Hasetlikten fesatlıktan kırılıyorlar muhtemelen, yoksa bu toplumda koca parası yiyon diyecek bi tane kadın bilmiyorum.
Ablası mesela,kardesin kötü bir işten çıkmış,iyi yaptın biraz kafanı dinle diyebilir ya. Hemen koca parası mı yiyeceksin ne demek yani.Ben normal ve iyi niyetli bulmuyorum böyle şeyleri.
Genel olarak çalış, kendi paranı kazan demek başka böyle ilk gunden karşındakini kötü hissettirecek şeyler söylemek başka.

işleyen demir ışıldar işlemeyen pas tutar.Size bir iş kursa eşiniz bence şahane olur hobilerinizi paraya fırsata dönüştürebilir dünyaya tanıtabilirsiniz mesela.Bir süre sonra neden bilmem erkeklerde özellikle bu kadın ne yapıyor ki tüm gün evde fikri oluşuyor.Bu yanlış ama böyle malesef .Bu seferde her ev işini yıkıyor üstüne eşitlik bilmemne hak getire.

Sektör değiştirme perileri gelince yazdığın sebepten 10'dan geriye sayıyorum

Bu saydıklarınızın hiçbiri size ait değil. 28 yaşında; 3-4 aylık evli bir kadınsınız. Sizin kendinize ait, bekarlık döneminizde çalışıp biriktirdiğiniz bir paranız var mı ?

ben bu forumda zamanında bi yorumumda, koca parası yeme kafasında değilim evlenirsem işi bırakmam gibi bi bi yorum yaptım diye
bütün site beni linç edip banlatmıştı
vay efendim sen ev hanımlarına hakaret ediyorsun demiştiniz
ki ortada hakaret yok sadece kendi fikrimi söylemiştim kimseye sen öylesin böylesin de dememiştim
o gün beni linç ederek polemiğe sürükleyip banlatanlar buraya gelmiş büyük bi gururla, kocamın parasını tabi ki yerim diyor
arkadaşlar bi karar verin, yan çizmeyin
utanıyor musunuz gurur mu duyuyorsunuz biz de bilelim
çalışmayıp eşinizin kazancıyla geçiniyorsanız eş parası yemiş oluyorsunuz bu kadar basit
bunu tercih ederken sorun yok da adlı adınca dillendirmek mi sorun oluyor ?
konu sahibi senin için de geçerli
o laflardan rahatsız olacaksın madem neden çalışmamayı tercih ettin
çalışmamayı tercih ediyorsan o laftan rahatsız olmanın mantığı ne ?
x parası yiyorsun cümlesi bir hakaret değildir , kişisel olarak rahatsız olursunuz olmazsınız o sizinle alakalı. ama bu hakaret cümlesi değil ayıp da değil.
kendi maaşın için de söyleyebilirsin, 1 aylık maaşı 1 haftada yedim dersin, tazminatımı yedim dersin, yemek = harcamak. bu kadar basit.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…