Modern toplum algılarına kurban gidicem

Ücretsiz izin memuriyette. Bırakılan da özel sektördür

Ya sorun ettiğim konuda tavsiye vermeniz vs değil evet diyebilirsiniz çalış kendi ayaklarin üstünde dur diye ama millet sanki çok ayıp bişey yazmışım gibi dalgaya aliyor

Demek istediğim şu ki evet şuan vasıfsız bir işte calisiyorum ve memnun değilim ailem beni okutmadi önceki konularımda aile durumum yazıyor bende vasıfsız kaldım ama kendimi başka konularda geliştirip kendi işimin sahibi olmak istiyorum asıl o zaman kendi ayaklarımın üstünde tam olarak dururum

Günümüzde çalışmaya çok anlam yüklenir oldu. Evde durmak bazen daha çok üretmek demek. Çalışırken hep aynı döngü ile günün geçiyor bazen ama çalışmayınca her gün spontane geçiyor ve bu da bazen üretmek için daha yaratıcı olmak ya da daha çok vaktinin olması demek. Ayrıca memur değilseniz ya da kendi işiniz yoksa özel sektör şartları bir süre sonra zayıf bünyeye sahip insanları yorabiliyor bir süre dinlenmek istemeyi kimse yadırgayamaz, yadırgayana da aldırış etmeyin. İnsanlar her şeyi yargılarlar zaten.

Birde şunu yazayım.Taa adamın anasından ya da babasından olan mala falan hiç güvenmeyin.Erkekler iş boşanmaya gelince kadının aldığı malı bile vermek istemiyor maalesef.O yüzden babanın tarlası oradan gelen gelir güvence değil. Şirket kurup üzerine yapma durumu da riskli. Eğer muhasebe işinin peşine düşeceksiniz olur. Ama değilse maliye böyle kocasının böyle üzerine şirket açıp borcu kadına kakalayıp tırmalayan kadınlar ile dolu maalesef.

Nasil mutluysaniz oyle yasayin elalem ne der onemli degil esiniz ve sizin karariniz sizde mutlusunuz sonucta is hayatini biliyorsunuz bu surecte kendinizi gelistirin meslek edinin dikis ogretmeniyim ben mesela sizin gibi hevesle gelip yapan ogrencileri cok seviyorum yarin bunu bile gelistirebilirsiniz bir bosanma durumu olsa bile zaten calisma hayatina vakif oldugunuz icin sorun yasamazsiniz yarin bir gun bosanirsam diye kadinlar calismak zorundami allah askina bu kafada bana cok sacma geliyor ne alaka yani

Burası da ekşi sözlük gibi oldum ne derseniz deyin tersleniyirsunuz

Tamam da arkadaş herkes de bosanmıyor yahu. Bu site çok boşanma odaklı. Tamam erkeğe bel baglayın demiyorum. Ama mutlu da birsürü evlilik var. Bosanırsam kafasını yaşayarak hayat mı gcleçer. Ya bosanırsam diye ilerlerse insan eşiyle de mutlu olamazki

Zaten sorun birinin parasını harcamamak da değil...

Benim isyerimde kocasınin holdingi olan kadın var. Bildiğin uluslararası holdingi var adamın, sosyete gecelerinde ailecek boy boy görüntü veriyorlar falan...Ama kadın her sabah 6 da 30 milyonluk havuzlu villasından kalkıp her yıl yenilenen son model elektrikli mersosuyla işe gelip benimle tozlu işyerinde karşılıklı poğaça yiyor İkimiz de aynı maaşı alıyoruz bak 50-60 civarı....

Ben aglamiycam tabii ki bu maaş benim gibi bir kadın ve çocugu için bu ülkede çok şükür seviyesidir ve nerdeyse 25 yıldır gık demeden it gibi çalışmamın tek sebebidir ama o arkadaş için resmen hiçbirsey...

50-60 bin onun için bir akşam yemeği parası bile değil bak nasıl anlatayım , mütevazı hatundur ama evini arabasinı bosver diyelim ayağındaki ayakkabı, kolundaki saat, kulağındaki zarif küpenin toplamı İzmir de nezih muhitte 3+1 200 metrekare sıfır bı daire parası, biliyorum yani ( fakirlikten herhalde hızlı hesap yapabiliyorum)

Bu kadın benimle yaşıt ve emekliliğe kadar çalişicak, peki niye? Koca parası yememek için mi?

Gayet de yiyor, hakkı ve zorunlu da eşinin imkanlarından faydalanmakta, ne desin yani ben villada oturmam, sizden ayrı baska eve çikicam, ben tatilde Miami ye gitmem, sen çocuklarla miamiye git,ben Alaçatı da pansiyonda kalicam mı desin? Yani gayet bizim gibi fakirlerle omuz omuza çalisarak aynı zamanda kocasının parasıni da yiyor...

Sen söyle @Lavandergirl , sence bu kadın neden hala it gibi çalışıyor?

Son düzenleme:

Siz eminseniz kendiniz icin bir yol düşündüyseniz herkese onaylatmaya calişmayin, anlatmayin.
Kardeşiniz size tepki gosteriyorsa demek ki aileden yana bi guvenceniz yok, yarin bir gun koca malina guvenirken ortada kalmayin diye soyluyor cunku kardeşisiniz.
Bana kalirsa da kocaniz ev işi yapmiyor diye evde oturup daha fazla iş yapmak icin iş birakmak mantikli degil.
Ev işini 50 senede yapsaniz size bir getirisi olmayacak.

Onun disinda dış kapinin mandali olup calisip calismama konusunda AŞIRI saldirgan, hakarete varan agresif tavir takinanlarin derdi siz degilsiniz kendileri travmatik olaylardan geçmiş insanlar oluyor genelde.

Burada sirf calismiyorum diye peşime takilip her konuda bana hakaret etmeye cakisan bir kac üyenin baska konularda anlattiklarina denk geldim "esinden dayak yemek, sokaga atilmak, babadan yana terk edilmek" gibi gibi degisik travmalari oldugunu gordum. Ha bunlari yaşamak milleten hirsini cikartmak anlamina gelmiyor ama anlamsiz yere gordugunuz aşiri öfke insanlarin kendi hayatlariyla ilgili kavgalari oluyor genelde. Ne yapmak istiyorsaniz onu yapin ama mantikli elestirel yorumlara da kendinizi kapatmayin.

Son düzenleme:
Siz o şekilde yorum yaparsınız. Ben bu odaklıyım. Genel olarak boşanma da aşırı mağdur olan kadın olyor bu yüzden uyarmayı gerekli gördüm. Aşırı mutlu evlilikleride bilmiyoruz yani. Burada Karadenizli zengin inşaatci abiyle evli olanda var. Belki gorsek çok mutlu diyeceğiz ama hastalıklar kısmında kocasından kaptığı hastalık için yakınıyor mesela. Tedbirde fayda vardır ben bunu gördüm hep.

Site boşanma odaklı değil, öyle olsa evli bi tane insan kalmazdı burda. Doğru herkes de boşanmıyor, 10 yıldır eşiyle sevişmediği halde kendisinden hpv kapan abla da boşanmıyor mesela, 20 yıl uğraştım didindim şimdi elalemin o..ları mı yiycek diyor.

Boşanmayı geçelim, adamın yolda yürürken kafasına saksı düşüp ölse kadın yine dımdızlak ortada kalacak bütün mal mülk kocanın anne babasının çünkü, miras falan da kalmayacak. Dünyanın binbir türlü hali var, kendinizi garantiye alın, onun bunun malına güvenerek yaşamayın diyoruz.

Ben öyle uygun gördüm diyeceksiniz el alem ne der ne düşünür diye kafanıza takmayın her zaman herkezin her konuda bir fikri olucaktır...

Ay ben bunu atlamışım şimdi dikkatimi çekti. Bijüteri dükkanı açmak için mi işin inceliklerini öğreniyor?

Şimdi çocuk yokken çalışmamazlık yapmayın bence. Ben çalışıyordum çocukları 1 saat bırakacak insanım yok. Yani var da yok. Çalışmamak, eve kapanmak, istediğim bir şeyi alırken para var elimde ama utana sıkıla almak, evde bitmeyen işler... Bıktım ama çaktırmıyorum. Gerekirse sektör değiştirin ama çalışın derim. Zaten bu yaşlarda olmazsa bir daha çok zor oluyor. Evde durmak bir süre güzel geliyor ama sonra insanı bunalıma sokuyor. Bir gün eşinizle işler ters giderse kafanızda bin tane meseleyi halletmek var bir de zaten çalışıyorum düzeni hemen kurarım demek var. Çocuklarla bir markete gitmek için kırk takla atarken özgürce işe gittiğiniz günleri özlersiniz.

Ama tatlım senin çalismamanla, konu sahibinin profilinde bir kadının çalışmaması aynı şey değil ki...Seninle bu konuyu daha önce de konuşmuştuk, sen bugünün Türkiyesin de nadir bulunan ve olması gereken özgürlüklere sahip next generationsin...İyi bir eğitimin, varlikli ve sosyokültürel düzeyi yüksek bir ailen var dolayısıyla senin sectigin eş ve kurduğun aile yapısının, doguracagin çocuklarin eğitiminin ve geleceğinin belirlenmesi senin şu anda çalisma özgürlüğünü kullanıp kullanmamana yüksek oranda bağımlı değil...Yani aslında senin üzerine alınıp savunman gereken bir konudan bahsetmiyoruz , ama sen bunu yaptığında bu toplumdaki hiç ait olmadığın yanlış ve tehlikeli bir zihniyete sahip çogunluga yanlış yerden destek vermiş oluyorsun. Gelen tepkiler de bu yüzden oluyor sanırım...

Cocugunuz yok herhalde su anda? Cocuk yapana kadar boyle devam edeceginizi varsayıyorum. Yoksa cilginlik olurdu.

3 asgari ucret bence iki kisi icin de epey az bi rakam. Bir tatil yapsaniz 1 aylik maastan fazla para gerekli ordan hesap edin. Bu durumda ikinci kisinin calismamasi bana göre lüks. Ama eşiniz ve siz memnunsaniz kimseye laf demek düşmez.

Koca parasi yemekte bir behis yok tabiki yiyeceksiniz ama koca giderse kariyersiz parasiz kalirsaniz backup planiniz var mi önemli olan bu?

Herkes benzer şeyleri özlüyor, bunalıyor, yoruluyor. Yorulmuş olabilirsiniz, dinlenmek istiyor olabilirsiniz. Ama komple iş hayatını bırakmanızı asla tavsiye etmem.
Benden 8 yaş küçüksünüz ama 30 yaş büyük biri gibi yaklaşiyorsunuz olaylara. Kayınaile ev vermiş, bağ bahçe işi varmış, süt sağıyorsunuz vs. Eşinize ve ailesine bu kadar bel bağlarsanız onların istediği hayatı yaşarsınız. İstekleri zaman köye git, istedikleri şekilde işleri yap, ne kadar uygun görürlerse o kadar maddi karşılık al.
Üç gün sonra yaptığınız işin parasını vermediklerinde para kavgası etmek koyar insana. Bilmiyorum eşinizin kardeşleri var mı ama varsa hepten yandınız.
Bakın ben eşimi 15 senedir tanıyorum, dokuz senedir evliyim. Şu forumda gördüğüm evlilik sorunlarını yaşama ihtimalimi hayal dahi edemiyorum, o kadar uzak geliyor bana. Yani herkes eşine güveniyor zaten. Ama güvenmek başla bir şey tüm kontrolünü ona bırakmak başka bir şey. Maddi olarak bağımlı biri manevi olarak da özgür olamaz.

Daha üç aylık evlisiniz. Deseniz ki 10 senelik evliyim hep çalıştım, çocuk büyüttüm, yoruldum. Ara vermek dinlenmek istiyorum yine anlaşılabilir. Ama hem çok gençsiniz hem de çok yeni evli. Sizin gibi evlilik sormasi evde kalmanın cazibesine kapılıp şu an pişman olan ama iş bulamayan insanlar tanıyorum. 25 yaşında evlen, isi birak, çocuk yap. On sene sonra cocuklar büyüdü, anneye ihtiyaç azaldı, 35-40 yaşında en verimli çağında bir insan boşa çıktı. Sonra gelsin bunalımlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…