Modern toplum algılarına kurban gidicem

Lavanta Bacım, iş hayatından yorulmuşsun belli ki. Şu süreçte ye,iç gez, giyin hobilerine vakit ayır artık istediğin her ne ise ama nihayetinde zaten boşluğa düşeceksin. Çalışmaya alışık insanın evde oturma limiti altı ay bilemedin bir yıl. Sonrasında bence de iş hayatina, senin icin daha uygun şartlarda bir iş bularak geri dön. Zaten ileride çocuk düşünürseniz bir müddet calisamayacaksin. O zamana kadar para akiyorken doldurabilecegin kadar doldur.

Ayrıca son iş yerinden ayrilman mantıklı olmuş.Basini belaya sokardi o patronlar.

İşte biz o geleceği görüyoruz 3 yılın heba olmasına hiç gerek yok. Dinlerse şayet 3 yıl sonra çok duasını alırız.

Çalışmak istemeyen kadınlara saygı duyarım, o da onun tercihi. Koca parası yemekte asla beis görmem. Hatta mümkünse yenmeli. Bence bir eksiklik değil bu. Benim bu konuda hemcinslerim adına tek kaygım olası bir boşanma durumunda dımdızlak ortada kalmaları. Bu ihtimali gözetip kendinizi bir şekilde güvence altına almalısınız.

Ayrıca “neredeyse üç asgari ücret” demişsiniz, en fazla 50 bindir o. Ve bu maaşa çok demişsiniz ilginç bir şekilde. Bununla kendinize küçük bir dünya kurabilirsiniz, çocuktan sonra da kıtı kıtına geçinirsiniz. Gerçek dünyaya dönmeniz lazım bir an evvel. Ya vizyonunuzda sıkıntı var ya da para algınızda.

Oh mis valla iyi yapıyorsunuz. İlerde isterseniz yine çalışırsınız. Ama bu eşinizle sizin tercihiniz kime ne yani. Ben calışan biriyim . Ve kimse kimsenin hayatına burnunu sokmamalı
Bu böyle istediğin zaman ara verip istediğin zaman dönülen işler nasıl işler oluyor çok merak ediyorum? Yıllar önce asıl mesleğimi bırakıp kariyerimin yönünü değiştirdim. Şimdi eski sektörüme dönmek istesem mümkün değil mesela.

Konu sahibi mağazada çalışıyor. Kasiyer, tezgahtar tarzı bir iş sanırım

1 buçuk sene önce ciddi bir depresyondaydım. İşime odaklanamıyordum. Eşimle konuştum biraz dinlen dedi. Bıraktım işi. İlk birkaç ay kendimi dinledim, psikolojik destek almaya başladım. Ama sonra üstüme üstüme geldi ev. Ki ben de üretken biriyim ona rağmen kafamda kurmaya başladım. Şimdi tekrar çalışıyorum aynı yerde. Şu an 1 temmuza kadar tatilim ve üfff moduna geçtim bile.

Yani bir süre dinlenin bi bakın duruma. Ama erkeğin eline bakmak,koca parası yemek bunlar doğru bir bakış değil. Ne o kocaya,ne de hazır birikime çok güvenmemek gerek. Hayatın ne getireceği belli olmaz. Örneğin 5 sene sonra hadi devam edeyim deseniz daha zor olacak oryantasyon sağlamanız.

Kendiniz için en iyisini hesap edin derim. Evet yoruluyoruz ama ev işlerini eşinizle müşterek yapıyorsanız sadece paraya değil hayata da ortaksanız problem olmaz.

Sizin yorumları okurken falaaddin'den fal yorumu okuyomuş gibi hissediyorum

Ayrıca kadınların sistemin kölesi olması da hayatımızdaki adamla ilgili.
Evlendikten sonra hiç köle gibi hissetmedim. Hissetseydim de bu budur,böyle olur deyip tencere ovalamaya devam etmek yerine eşimi sorgulardım.
O da çalışıyor,ben de. Aynı saatte evden çıkıyoruz aynı saatte eve geliyoruz. Ben yemek yapıyorsam o çamaşır yıkıyor,ütüyü yapıyor.

Her çalışan kadın bir de evde çalışıyor köleleşiyor,yıpranıyor diye genellememek lazım.

Evet kesinlikle evlendiğin kişiyle alakası var ama çalışan kadınların yarısından fazlasının bir de evde mesai harcadığına eminim(malesef)
O yüzden evde de çalışan kadınların ev hanımlığını tercih etmelerini anlayabiliyorum

İşte biz o geleceği görüyoruz 3 yılın heba olmasına hiç gerek yok. Dinlerse şayet 3 yıl sonra çok duasını alırız.
Sdfdshcxf dinlemeyecek işte kâtip...o kapasitenin zerre kokusunu alsam bugün burda bunu döve döve, banlana banlana ağlatırdim, yarın yaldır yaldır cv dağıtmaya baslardı. Ama yorumlarını okuyunca en geç 2028 de açacağı ilk başlığı gördüm resmen, "kocam bana bla bla yapıyor, küçük çocuklarim var, hamileyim, babamgil beni istemiyor, gidecek yerim yok, ne yapayım?" Biz de altına toplanıp ağlasicaz işte...Olacak olan bu , bu kadar...Ahan da yazdım buraya...

Son düzenleme:
Hakmar kasiyerliği.

Evleri kira değilmiş ya ondan dolayı yetiyordur ama çocuk olunca ne olur bilinmez hayat çok pahalı çoook

Arkadaşlar ben artık asla çalışmam demedim demek istediğim uzun yıllardır çalıştım ve yoruldum biraz olsun kendime ve hobilerime vakit ayırmak istedim sadece çoğu kişinin fikrine gerçekten saygı duyuyorum fakat bazıları sanki bu çok komik ve dalga geçilecek biseymis gibi yanıt vermiş evet kadınlar kendi ayakları üstünde durmalı fakat ben bunu demek ki iş hayatinda yapamıyorum enerjim sizler gibi olmayabilir şuan bir haftadir evdeyim sadece eşimin ailesine yardıma falan gidiyorum ama daha çok evdeyim ve bu ilk defa tattigim bir duygu liseden mezun oldum ve hemen calismaya başladım lisede de staj hayatım vardı zaten asla çalışmam demiyorum ama zaten güzel bir gelirimiz varken biraz dinlenmek kendime vakit ayırmak istiyorum

Ya bende anlayabiliyorum. Ama bir yandan da istemiyorum kabul edemiyorum. Arkadaşım da aynı durumda. 6 gün çalışıyor sadece Pazar günü izinli.Eşi hafta sonu izinli. Kız eve bi gidiyor adam TV karşısında karnını kaşıyor akşama kadar yatmış acıktım ben hadi falan diyor.

Sadece bunu biz de normalleştirmeyelim diyorum. Bu iş böyledir diye kabullenmesinler.

kiminnne dedigini hiç takma. Be kin 8 yil oldu evleneli hala çalişmiyorum koca parasi yiyorum kime ne bekarken çalisiyodum eşim zaten çalişmama izin vermiyo evde çoçuklarima bakiyorum. çoçuklari kreşe ver çaliş diyende var neden evde oturuyosun diyende var varda var. Eşim izin vermiyo parasinida tabi ben yiycem komşunun karilarimi yemeli çalişmak isterim ama bebeler küçük onalra bakmam daha iyi çalismamida istemiyosa kimsenin ne dedigini takmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…