Modern toplum algılarına kurban gidicem

Kimse güvenmediği ile evlenmiyor ki zaten, açın bdvyi hepsi güvenerek evlendi, bi tane de ben eşime güvenmiyordum diyen yok. Başta çok iyiydi sonradan böyle oldu diyorlar. O saydığınız gelir kaynakları eşiniz kaynaklı, bi kafa karışıklığına bi gönül kaymasına, bi anlaşmazlığa bakar altınızdan minderin çekilmesi. Boşanma durumunda anca kuru nafaka alırsınız şu şartlarda, varsa edinilen malların yarısı işte. Onda da paranın nerden geldiğine bakılıyormuş sanırım, babası yardım ettiyse sizin pay küçülüyormuş. Kendiniz bir şeyler yapmaya bakın, çevreniz belki hasetlikten fesatlıktan kuruduğu için diyor olabilir, koca parasını bulsalar önce kendileri koşar yemeğe belki ama burdaki insanların sizinle bağı olmadığı için böyle duygulardan arınmış olarak fikir verirler. Ciddiye alın bence.
3-4 aylık evlilikte evimiz var diyorsa o ev ya kayınailenindir ya evlenmeden önce alınmıştır. Boşanma durumunda hiç hakkı olmaz.

O kadar haklısınız ki herkes yok erkek soyuna sırtımı dayamak vs vs yazıyor da o da bana sırt dayiyor yemek bulaşık ütü çamaşır daha birçok örnek var ve ben tüm bunların üstüne zaten eşit dyrumda iken bir de eşit olmak için onun gibi çalışıyorum izin gununde bir supurge çekse Allah Râzî olsun diyotum geri kalani yine ben yapıyorum
ayy kendimi kesicem. Neden kocanız süpürge yaparsa allah razı olsun diyorsunuz? Ay allahım neden ya neden allah aşkına kocanız dökmüyor mu bi şey? Kocam da bana sırtını dayamasın ben de ona. Herkes kendine yetsin bu hayatta.

O kadar haklısınız ki herkes yok erkek soyuna sırtımı dayamak vs vs yazıyor da o da bana sırt dayiyor yemek bulaşık ütü çamaşır daha birçok örnek var ve ben tüm bunların üstüne zaten eşit dyrumda iken bir de eşit olmak için onun gibi çalışıyorum izin gununde bir supurge çekse Allah Râzî olsun diyotum geri kalani yine ben yapıyorum
Size çok birşey anlatılmaz hayırlı işler bol güneşler

3-4 aylık evlilikte evimiz var diyorsa o ev ya kayınailenindir ya evlenmeden önce alınmıştır. Boşanma durumunda hiç hakkı olmaz.
Bu kayın aileye gık diyemezsin ya, ellerini bi çekseler ararlar bu rahatı. En önce kocası yıpratır konu sahibini.

Hayatınızın bu yeni dönemine adım atarken hissettiklerinizi çok iyi anlıyorum. Çalışma hayatınızda gösterdiğiniz başarı ve azimle gurur duymanız gerektiği gibi, şimdi evinize ve kendinize daha fazla vakit ayırmanın tadını çıkarıyor olmanız da son derece takdire şayan.

Eşinizle olan ilişkinizdeki karşılıklı anlayış ve destek, gerçekten çok değerli. Onun size duyduğu güven ve sevgi, evdeki huzurunuzu ve mutluluğunuzu artırıyor. Bu dönemde hobilerinize, ev işlerinize ve kendinize daha fazla zaman ayırmanız, yaşamınızın dengesini bulmanız adına harika bir adım. Ayrıca, yıllardır yapmayı hayal ettiğiniz şeyleri gerçekleştirme fırsatınızın olması da ne kadar özel bir durum.

Başkalarının alaycı ve olumsuz yorumlarına kulak asmamak bazen zor olabilir, ancak unutmayın ki sizin hayatınızı en iyi siz bilirsiniz ve neyin doğru olduğunu siz belirlersiniz. Eşinizle birlikte aldığınız bu kararı destekliyorum ve bu yolculukta sizi en içten dileklerimle kutluyorum. Ev hanımı olmanın, evinize ve ailenize verdiğiniz değeri ve özeni gösterdiğini unutmamalısınız.

Yaptığınız dikiş kursu, takı tasarımı ve yeni tarifler deneme gibi aktiviteler, hem sizi mutlu ediyor hem de yaratıcılığınızı besliyor. Bunlar, sizin çok yönlü ve yetenekli bir kadın olduğunuzu kanıtlıyor. Kendi ayaklarınızın üzerinde durabilmek sadece maddi bağımsızlıkla sınırlı değildir; aynı zamanda duygusal ve zihinsel olarak da güçlü olmayı içerir ve siz bunu fazlasıyla başarıyorsunuz.

Siz ve eşiniz, birlikte kurduğunuz bu düzenle çok daha güçlü ve mutlu bir geleceğe adım atıyorsunuz. Lütfen kendinize inanmaya devam edin ve başkalarının ne dediğine aldırış etmeyin. Siz çok özel ve güçlü bir insansınız ve yaptığınız her şeyle gurur duymalısınız. Mutlu ve huzurlu günlerinizin devamını diliyorum. Her zaman kendinize iyi bakın ve hayatınızın tadını çıkarın.
Şimdi de sen mi dadandın foruma

ya işte o kadar benzer ki bdvdeki konulara. 3 ay sonra başlıklarda "fasulye paramızı alamadık kv vermedi ne yapıcam. "
İşte "boşanıcam ev kvdenin hakkım var mı yardım " "kocam evde hiç yardım etmiyor köle miyim ben var mı boyle olan"

Allah akıl versin çalışma bacım otur. en cok sen ye koca parası, iki hizmet edersin senden mutlusu da yok.

Çoğu erkek duvarların domestosla silinebildiğini bile bilmiyor çok da umurlarında yaptığınız temizlik.

Ya ben zaten üretiyorum 3 asgari bence gayet yeterli bizim için çünkü kira da değiliz borcumuz da yok sigortam eşim iş kurduğunda ödenecek yani bebde biseyleri düşündüm tabi ki de ayrıca neden ortada kalayım yıllardır çalıştım aşçıyim belgemde var kurduğumuz isbyeri de benim üstüme olacak şimdi hava atar gibi olmak istemiyorum ama çalışmam gerekiyor gibi bir durum yok zaten benim çalıştığım para dışarıda ki yemeğe ve gunfelikciye gidiyor nerdeyse
Once calismak istemiyorum diyorsunuz, yorumlar gelince de baska planlarim var diyorsunuz. Karar verin calisacak misiniz calismayacak misiniz?
Bir birey olarak kendi ayaklarinizin uzerinde durmaniz, kendinizi gecindirebilmeniz gerekir. Dunyanin binbir turlu hali var, bir hayat baska bir insana emanet edilmemeli. Eger modern toplum algilarina kurban gitmek bu ise birakin gidin bence.
Gun sonunda sizin tercihiniz. Madem boyle laflar duymak istemiyorsunuz, insanlara sizin mevzulariniza karismamalarini soyleyin gecin.
Bir de hava atmis gibi olmuyorsunuz merak etmeyin. Bahsettiginiz seyler oyle matah seyler degil. Sabanci gelini degilsiniz yani oyle koca parasi icinde yuzmuyorsunuz.

Şey onlar ilerde zaten sizin olcak biz 3 4 sene daha anca yaparız bu işi diyorlar ama sen bilirsin negatif enerji
Ya bi de iyi tarafından düşünmek lazım. Eş çalışma demekle haklı. Adam malları alıcak. Kayınaileye bakıcak bi gelin lazım. otur kızım evinde o malları verince gelirler yanına şehre. Köyde ne yapıcaklar o yaştan sonra. Sen kv kb bakarsın, 2 de cocuk yaparsın o sırada. Kocan da arada bi süpürür iki dua edersin. Müthiş bi hayat seni bekliyor.

size yazmamıştım ama üstünüze alınmanız çok iyi olmuş
Ya siz çalışın çalışmayın ben buna bişey demiyorum ki ben sadece artık hergin kalkıp alelacele ise yetişmeye çalışmaktan rahat rahat vi kahvalti yapamamaktan sıkıldım hayatımda hep bir calisma iş hayatı oldu sizi tebrik ederim ama ben artık çok bunaldım alinmanix iyi oldu demişsiniz keşke bunu demeden önce bı insanların hayatlarını bilseydiniz ben çalışmayı sevmiyor değilim sadece artık evde rahat rahat bi oturmayı özledim istediğim zaman yatmayı ve kalkmayi

Koca parası yiyorsun lafının nesine bozuluyorsunuz? Etrafımda çalışmayan birkaç kişiden daha duydum ama inanın anlamıyorum. Siz kendi paranızı kazanmadığınıza göre kocanız para kazanıp size verdiğine göre evet kocanızın parasını yiyorsunuz.

Eşimin maaşı yetiyor kısmını da anlamıyorum. Neden daha fazla kazanmayasınız ki? Dört yıldızlı değil beş yıldızlı otele gidersiniz atıyorum. Yurt içinde değil yurt dışında tatil yaparsınız. Arabanızın modeli daha yüksek olur gibi gibi örnekler çok. Ekstra fazla para kazanmanın zararı ne?

Ben kadının çalışmasından yanayım. Herkes kendi parasını kazanmalı. Sağlıklı her birey de çalışmalı. Dikiş kursuna çalışırken de gidebilirsiniz. Yeni yemek tariflerini çalışırken de deneyebilirsiniz. Bunlar çalışırken yapılmayacak şeyler değil ki.

X