Modern toplum algılarına kurban gidicem

Yani birileri var sanki
Yani anka kıskançlik derken tam olarak neyi kastettiğini bilmiyorum ama mesela ben seni gerçekten kıskanıyorum mesela ama zannettigin gibi ben çalışmak zorunda olduğum için değil, çocuklarina sen çalissan da çalışmasan da insan gibi yasama hakkı veren, sokağa korkmadan çıkabildiğin , adalet sisteminin işlediği , gençlerin gelecek endişesi tasimadigı, bilimin sanatın harman olduğu, günde ortalama 20 kadın cinayeti islenmeyen medeni bir ülkede yaşayabildığın için kıskanıyorum.... Yoksa senin veya bir başkasının sahip olduğu maddi refahı kiskanmayacak kadar çok gördük geçirdik inan....Burada doğup burada yasasaydin bu mücadelede yanımızda olacağından da eminim ama burada hiçkimse çalismak zorunda olmayanı kıskandığı için dil dokmuyor, emin ol mesele çok çok başka...

Son düzenleme:
Ya ben kendi adıma konu sahibi veya benzer şartlarda olan kimseyi kıskanmam ister çalışsın ister çalışmasın. Evlilikten önceki soyadına bakarım ona göre kiskanabilirim insanları

Gerçeklere gelirsek ben zaten bir senedir evdeyim, ücretsiz izinde. Eşimle birlikte yurtdışındayız. Bugün istifa etsem ederim baya da rahat bir hayatım var. Eşime ve evliliğime de güvenim tam (insanoğlu çiğ süt emmiş payını bırakıyorum tabi)
Ama ben 'kendi' hayatımı özledim. İşimi, arkadaşlarımı, sosyal çevremi. Ben buradayken çocuğumun ve eşimin hayatının yancısıyım bir bakıma çünkü. Biri işine devam ediyor, biri okula gidiyor dunyanin dört bir yanından arkadas edindi bu yaşta. Ben evde Evet kendime ayıracak vaktim var, evet ev işlerini keyfim isterse yapıyorum eşimin asla bir yaptırımı olamaz bu konuda ya da ekonomik olarak eşimin beni kısıtlaması söz konusu değil. Yine de evde olmayı sevmedim. Evet birkaç ay güzeldi dinlendim, hobiler vs ama fazlası fazla geldi.

Dip not: Diyeceksiniz ki sen de dil öğrenseydin, iş arasaydin hayata karışsaydın. Yapabilirdim fakat tam ben bunları halletmisken eşim bambaşka bir ülkeye geçebilir, Türkiye'ye dönebilir. O yüzden planlarımı ona bağlamıyorum fazla.

Beni calişıp çalışmadığım için kiskanacak değilsin tabiki, bunu düşünmedim bile. Ki kaldiki buraya döndüğümden beri yoğun bir tempoda çalışıyorum, çalışmadığım yılların acısı çıkıyor adeta. Ha karşılığını fazla fazla alıyorum çok şükür.
Kıskançlık konusu arkadaşı niye bukadar gerdi hala anlamadım çünkü ne kendisine nede yaptığı yoruma yazdım, konusahibinin ilk postu dışında başka yorum okumadım bile.
Genel bir yorumda bulundum, hala arkasındayım. İnsanlar kendi yapamadığı birşeyi başkasının yapmasını çekemezler. Bu aldığı bir ev veya araba yada gittiği bir tatil olabilir, sürekli kilo verme çabası içinde olup kendisi veremeyip vereni çekemeyen yada yıllardır çalışmış, çalışmaktan bıkmış biri de birinin keyfe işini bırakmasını çekemeyerek laf sokması gibi gibi.
Ülkenin durumunu senine daha önce başka konulardada konuşmuştuk. Zamanında dedem ve babaanemin buraya gelerek bize sundukları imkanlar için minnetarım, yalan söylemeyeceğim. Yarın birgün işten çıksam yada çıkmak zorunda kalsam konforumdan birşey eksilmeyeceğini bilmek evet büyük bir şans bununda farkındayım. Ama daha öncede defalarca yazdığım gibi, ben çocuklarımı burda doğurdum ama TR de büyüttüm uzun süre, burda yıllarca çalışmamak değil 2 haftadan fazla çalışmadan sıkılırdım.

Yoo birçok konuda kadın düşmanı yorumlarınıza denk geliyorum ama alanen yapmıyorsunuz. Alttan alta

Dil konusu nereye giderseniz gidin yanınıza kar kalır. Az ya da çok demeden uğraşın derim. Hem çevre edinir hem hayatınızı yaşarsınız.

Mektubumu burada sonlandırıyorum, büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öperim demeyi unutmuşsun

İşte sen çok uzun süredir ülke koşullarının tam içinde olmadığın için bu "kadınların çalışma yaşamında varlığı" konusunu verdiğin diğer örneklerle denk tutma lütfen, aklında olsun diye söylüyorum, çunku bu konu bizim için kadınsal bir rekabete indirgenemeyecek kadar önemli artık maalesef, yoksa haddim değil elbette, istediğin yorumu yap, kim karışır...

Zaten şöyle de bir durum var. Çalışmalısın diyen kadınların büyük bölümü iyi kötü kendi de eşi de bir kariyer sahibi. Çocuğum en iyisini yesin, iyi eğitim alsın, dünya vatandaşı olsun kaygıları olmasa ortalama bir hayatı çoğunun eşi sağlar zaten. Çok çok kıskansa bırakır işi gücü ne olacak. Ayrıca aklı başında da yorum yapan çoğu insanın evliliği de nispeten daha sorunsuz. Malesef buldumcuk gibi evlenip işi bırakanlar daha sonra eşim çok değişti, bebeğim var, isim yok çaresizim diye konu açıyor ekseriyetle.

Ha sizin de dediğiniz gibi medeni bir ülkede yaşamaya gıpta edilebilir, babadan zengin bir aileden gelmeye gıpta edilebilir, doğuştan gelen bir üstün yeteneğe gıpta edilebilir. Ama ben sanmıyorum ki kocanın bir memur maaşıyla sağlayacağı vasat bir hayata gıpta edilsin.

Dil konusu nereye giderseniz gidin yanınıza kar kalır. Az ya da çok demeden uğraşın derim. Hem çevre edinir hem hayatınızı yaşarsınız.

Ay yurtdışındayım ama öyle dilini öğrenmeye değecek bir ülkede değilim inanın. Tabi ki İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca vb. olsa koşa koşa ögrenirdim.

Elbette kimse karışamaz…
Fakat konu kadın çalışsın mı yada çalışmalımı değil burda. Karı-koca öyle bir karar alıp uygulamışlar, çalışmak çok önemli farkındayım ama hayatda kişisel tercihler vardır. Kadın belki 2 ay sonra sıkılıp tekrar iş arayacak veya 5 ay sonra bakacak olmuyor böyle en iyisi işe döneyim diyecek, bilemeyiz onu, ama şuanki halinden memnun. Koca parası yiyorsun ne asalaksın tarzında yaklaşmanın alemi yok. Bizim ailede kısa süreli durumlar hariç çalışmayan veya çalışıp emekli olmuş kadın yok gibi birşey, bir elin parmağını geçmez yani.

Oha ...Biz seninle hep aynı şeylere gıpta ediyomuşuz kız Şu hayatta gözlerimden ateş çikarak hasetle baktığım bir Canan Anderson bir Leonor bir de ikemetgahi Bern olanlar var...Leonoru da Felipe den ötürü he Bunlardan geri kalanı fasa fiso, Allah herkese daha çok versin

Neeee gerçekten mi duymadınız 2 ayda bir duvar mı boyanacak eve girerken bi boyanır, sonra sildirerek 3-5 sene geçirirsin. Sizin evin duvarına bi bez sürmek isterdim sjdjskksks
2 seneden fazla kalmadık bir yerde neyseki burada da temizliğe çok düşkün değiller yüzeysel temizlik için bile 2000 TL istiyorlar

Birebir bu isimler olmasa da evet aynı şeylere gıpta ediyormuşuz. Gerisi sıradan insanız hepimiz işte üç aşağı beş yukarı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…