Miyom embolizasyonu

İnşallah tez zamanda iyileşirsin lütfen gelişmeleri buraya yaz
canım benım mays 30 da tam bir yıl olcak o zaman kont gideceğim
şu an regl zamanları yoğun kanama arada ara oluyor
bazende çok az oluyor.
ama myomalrım ölmüş beslenemiyormuş artık
rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşalllah.

Merhaba ;
Ben bir hafta önce hem açık hem kapali miyom ameliyati oldum ☺ 5 miyom çikarildi . Ameliyat sirasinda bir büyük daha olduğunu farkedip kapativermişler beni. Embolizasyona yönlerdirdi doktorum.
Risklerinden bahsedildi mi sizlere? Rahimi kaybetme riski varmiş yada benimki gibi yerinden dolayi mesaneye zarar verme ?
Ameliyat olali bir hafta oldu önümüzdeki hafta emboluzasyon olucam ağriyi kaldirabilir miyim acep bilen eden varsa yardimci olabalir mi

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun,ben 2 hafta önce embolizasyon yaptırdım, evet riskleri var benim de henüz çocuğum yok fakat daha önce ameliyat oldum,ne yazık ki çok kısa sürede tekrarladı.. Kadın doğumcular asla önermiyor, girişimsel radyoloji öneriyor, karar sizin.Benim 2 gün çok ağrım oldu,ağrı kesicilerle rahatlatıyorlar, korkmayın :)

Benimki yerinden dolayi riskliymis. Mesaneye cok yakinmis doktorum hocasini cagircak operasyona. Kurdeşen döktüm stresten Allah yardimciniz olsun sizinde. İns işe yaramiştir.

Benimki yerinden dolayi riskliymis. Mesaneye cok yakinmis doktorum hocasini cagircak operasyona. Kurdeşen döktüm stresten Allah yardimciniz olsun sizinde. İns işe yaramiştir.
merhaba embolizasyonmu riskli ? anlamadım yoksa myom ameliyatımı riskli?

Embolizasyon icin söylemistim onu. Her ikisininde kendine göre riskleri var. Embolizasyonun riski damarlari tikamak icin kullanilan partiküllerin baska damarlara gecip oralari tikamasi. Örnegin rahimin ana damarlarini tikayabilir ( bence düşük bi olasilik) yada bende oldugu gibi miyom aşagida mesaneye cok yakinsa,embolizasyon mesaneyyi besleyen damarlari tikayabilir. Ama bunlarin hepsi doktorun soylemesi gereken formaliteler olasiliklar düşük.

Çok güzel a
Embolizasyon icin söylemistim onu. Her ikisininde kendine göre riskleri var. Embolizasyonun riski damarlari tikamak icin kullanilan partiküllerin baska damarlara gecip oralari tikamasi. Örnegin rahimin ana damarlarini tikayabilir ( bence düşük bi olasilik) yada bende oldugu gibi miyom aşagida mesaneye cok yakinsa,embolizasyon mesaneyyi besleyen damarlari tikayabilir. Ama bunlarin hepsi doktorun soylemesi gereken formaliteler olasiliklar düşük.

Çok güzel açıklamışsınız, en kötü ihtimalleri aklınıza getirmeyin birçok kere denenmiş başarılı sonuçlar alınmış bir yöntem,bir an önce sağlınıza kavuşmanız dileğiyle..

valla bana bu riskleri söylediler rahmi zaten kaybedecektim çünki patates çuvalı gibiydi herkes cocuk istemitırsan rahmi alalım diyordu ama ben rahmi aldrımak istemiyordummmm fakat bana kimse mesanenın damarları tıkanabilir demedi.
:KK43:( artık tıkandıysada yapacak bişey yok :)) çünki mayısda1 sene olucak :)
benım son şansım embolizasyondu oldum bakalım rabbim neylerse güzel eyler.
rahmi kaybetmeyi göze aldımda inşallah mesaneye bişey olmaz :)

X