Miyom embolizasyonu

Ben adet olamiyorum diye Dr a sordum normalmis. Ilk 6 ay duzensizlikler normal dedi. Bence seninki de normal. Sonra oldum zaten. Hem de baya siddetli oldum yine..

Merhaba,
Benim de miyom problemim var, yıllardır kurtulamadım, ameliyat oldum fakat çok kısa sürede tekrarladı, saim bey den çok bahsediliyor. İst.da yaşıyorum, burada tavsiye edebileceğiniz doktor var mı gerekirse antalya ya da giderim tabii.. Özellikle miyom üzerine çalışan bir doktor arıyorum ameliyat olmak istemiyorum :KK43:

Ameliyat olmayin bence de.. Ama oncelikle saim bey ile iletisime gecmenizi tavsiye ediyorum. Saim bey kesinlikle bu iste tek isim ulkemizde. Malesef bu islem ulkemizde bilinmiyor ama avrupada cok yaygin. Ben islemi olali 5 ay oldu. Onumuzdeki hafta durumumu degerlendirmeai icin dr.a gidecegim. Sikayetlerim azaldi karnim kuculdu. Umarim miyomumda kuculmustur. Buradan sonucu paylasacagim. Bu arada Saim Bey jinekolog degildir girisimsel radyoloji uzmanidir. Bu is yapacak en tecrubeli ve en guvenilir isim kesinlikle. Hastane ve ekip de cok iyiydi ayrica ben cok memnun kaldim.

Cevabınız için çok teşekkür ederim, çevremde bilgisi olan hiç kimse yok, kadın doğumcular önermiyor,bana destek oldunuz.ben de bu hafta mr göndereceğim saim bey e,umarım sizin de güzel haberlerinizi alırız..

Rica ederim her konuda bildigim herseyi paylasmaya hazirim. Ben de burada bana destek veren arkadaslardan cesaret aldim sonra yaptirdim. Kadin dogumcularin bircogu bu yontemden cok da haberdar degil benim gittiklerim pek bilmiyorlardi. Saim beyden edindigim bilgiye gore ameliyatlarda miyomun tekrarlama riski yuksek. Burada dogrudan miyomun beslendigi damar tikandigindan tekrarlama riski ameliyatlara gore %60 oraninda azaliyor. Umarim sizin durumunuz da embolizasyona uygundur ve basarili bir islemle bir an once sagliginiza kavusursunuz.

Ben adet olamiyorum diye Dr a sordum normalmis. Ilk 6 ay duzensizlikler normal dedi. Bence seninki de normal. Sonra oldum zaten. Hem de baya siddetli oldum yine..
aynen 8 ay oldu hala düzensizlikler oluyor ama ciddi boyutta değil tabiki.

Evet bende değişik durumlar yaşadım şimdi gayet iyiyim.çok hem de sadece sabır lazım...herkes de değişik durumlar olusuyor
sabırla bekliyoruz bakalım :)

Rica ederim her konuda bildigim herseyi paylasmaya hazirim. Ben de burada bana destek veren arkadaslardan cesaret aldim sonra yaptirdim. Kadin dogumcularin bircogu bu yontemden cok da haberdar degil benim gittiklerim pek bilmiyorlardi. Saim beyden edindigim bilgiye gore ameliyatlarda miyomun tekrarlama riski yuksek. Burada dogrudan miyomun beslendigi damar tikandigindan tekrarlama riski ameliyatlara gore %60 oraninda azaliyor. Umarim sizin durumunuz da embolizasyona uygundur ve basarili bir islemle bir an once sagliginiza kavusursunuz.

Tekrar merhaba,
Geçen hafta Saim bey tarafından embolizasyon işlemi gerçekleştirildi.3-4 gün çok ağrım oldu,şu an baş dönmesi mide bulantısı var, ateşim yok.Gelişmeleri sizler ile paylaşacağım biraz sabretmek gerekiyor,toparlanmak bir haftayı buluyor sanırım,merak eden herkesi de bilgilendirmek isterim, sevgiler

merhaba 1 yıla yakşalıyorum 3 ay sonra 1 yılı aşıp miyomu 4-5 cm küçülen varmı lütfen paylaşırmısınız

Tekrar merhaba,
Geçen hafta Saim bey tarafından embolizasyon işlemi gerçekleştirildi.3-4 gün çok ağrım oldu,şu an baş dönmesi mide bulantısı var, ateşim yok.Gelişmeleri sizler ile paylaşacağım biraz sabretmek gerekiyor,toparlanmak bir haftayı buluyor sanırım,merak eden herkesi de bilgilendirmek isterim, sevgiler
Geçmiş olsun miyomun boyutu ne kadardı

X