Miyom embolizasyonu

Aynen canım inşallah Allah gönlüne göre hayırlısının bir evlat verir sana da bizim olmasa bile bi nedeni var biliyoruz ya nedensiz bir sürü tanıdığım var ve doktorlar hiç bişeyi yok deyip hiç bi çözüm bulamadığı ki zaten başka çaremiz yoktu en güvenilir yöntem yinede embolizasyon bence çocuk meselesi biraz yumurtalık rezervi ile de alakalı ona da ayrı tedaviler var ben canım sende bütün tahlilleri ni yaptır sorunun kaynağını bul sonra çözüm yolu ara bi çok sebep var çünkü dr lar birbirine işi yıkmayı severler bende saglıkçıyım en doğru karar yine sizin verdiğiniz karardır... Benim için söylediğiniz güzel cümleler içinde çok teşekkür ederim benim bir kızım var çok şükür ama ikinciyi istediğimiz için bu kadar uğraştık ve tabiki bizi biz yapan rahimimi kaybetmemek için sevgiler ❤
Embolizasyon sonrası gebelik oluştumu acaba

Bir kadin dogumcu da bana sey demist imkaniniz varsa embolizasyon yaptirin demisti... sifir tahribat en azindan... dusunun hic bir kadin dogumcu ilacli mr istemiyor ultrason ile bakiyor belki sadcee buyuk olani goruyor... ve benim.bir degil iki tane varmis mr sonucunda cikti... dusunsenize size diyorlar bir miyomunuz var ameliyat kolay siz de kabul ediyirsunuz...uyandiginizda size sunu deseler avinca bi cok miyom gorduk kanamayi durduramadik rahmi de almak zorunda kaldik deseler napacaksiniz... ben o riske girmek istemedim
[/QUOTEembolizasyon sonrası gebelik elde ettinizmi lütfen cevap 🙏

evet saim beye yaptırabilirsiniz ama bu işte başar sarıkayada çok iyi.
eğer istanbuldaysanız taa antalyaya kadar gitmenize gerek yok.
ben embolizasyon olduktan sonra başar hocayı tanıdım yoksa ondan başkasına opr.olmazdım.
umuttepe araştırma hast oldum Allah razı olsun benım dr umda çok iyiydi.proftu.
ama doçentler yaptı operasonu o sadece ilaçları vs leri onayladı şunu yapın verin alın felan.
çok menmunum ilk gittiğim dr hemen aldır dedi rahmi.hatta şöyle dedi aşşağı in fiyat al bakalım rahmini kaça alacaklar.pehhhhh....zihniyete bak.
1,5 yıl oldu kanamalarım azaldı
hayatımda ilk defa hgb değerim 14 e çıkdı.açık ameliyat oslaydım miyom çekirdekleri
zamanla yine büyüyüp sorun teşkil edecekti.
Gebelik oluştumu işlem sonrası 🙏

Embolizasyon sonrası gebe kaldım. Üstelik ismini vermeyeyim ama ünlü bir jinekolog bana rahmini almamız gerek demişti. Koray Güven embolizasyon işlemi ile rahmimi kurtardı. Bu işlemi bulanlar için her gün dua ediyorum.
Canım lütfen benimle irtibata geçermisin. Embolizasyon yaptırdım ve psikolojik olarak çökmüş durumdayım.okuduğum umut verici tek mesaj seninki.lütfen 🙏

arkadaşlar benimde 8cm miyom var ameliyat dediler 10 sene öncede aynı ameliyatı olmuştum şimdi embolizasyonu yaptırmak istiyorum izmirde bunu yaptıran memnun kalan varmı doktor ismi verelebilöisiniz illaki antalyayamo gitmem gerek

valla bana bu riskleri söylediler rahmi zaten kaybedecektim çünki patates çuvalı gibiydi herkes cocuk istemitırsan rahmi alalım diyordu ama ben rahmi aldrımak istemiyordummmm fakat bana kimse mesanenın damarları tıkanabilir demedi.
:KK43:( artık tıkandıysada yapacak bişey yok :)) çünki mayısda1 sene olucak :)
benım son şansım embolizasyondu oldum bakalım rabbim neylerse güzel eyler.
rahmi kaybetmeyi göze aldımda inşallah mesaneye bişey olmaz :)
4 yil gecmis şu anda durumunuz ne?

4 yil gecmis şu anda durumunuz ne?
gayet iyiyim menopza girdim bu risklerin en büyüğü idi :)
myomun beslendiği damarlar tıkarnıken rahimde belesnemeycek ve erken menopoza girecektim girdim
1 yıl oldu menopoza ama sağlığım yerinde çok şükür.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaslar ben bu yil basinda evlendim. Cocuk sahibi olmak istrdim ve amh dusuklugu nefeniyle normal yoldan cocuk sahibi olamayacagim soylendi. ol dr arastirdim. En sonunda yucel karamana gittim. O gune kadar embolizasyonun boyle ciddi riskleri olabilrcegini algilayamamisim. Yucel bey bana embolizasyonun hem yumurtlamama olumsuz etkisi oldugunu hem de gebelikte bebegin beslenmesine ve gelismeaine olumsuz etkisi oldugunu soyledi. O an nasil yikldigimi anlatamam. Ve tup bebek tedavisine basladik. Su an yumurtalarimda bir gelisim olmadigi icin benden umudunu kesti. Ve daha fazla denemenin anlami olmadigini soyledi. Kendime zarar vermis olabilirim ve embolizadyondan cok pismanim. Cocuk sahibi olmak istiyorsaniz tekrar tekrar dusunun lutfen. Miyomektomi en saglikli cozum ve bu konuda cok iyi doktorlar var. Simdiye kadar embolizasyondan menuniyetimi paylasmistim bilmeden. Kimsenin gunahina girmek istemem. Ogrenir ogrenmez sizlerle bu durumu da hemen paylasmak istedim.
evet emboli riskli bebek için onun dısında bir rsk yok çok üzüldüm adınıza ya :KK43: ben bebek istemediğim içn rahmi aldırmmk adına oldum.4 yıl sonra menopoza girdim ysım 45 insanlar bebek istiyorsa en güzeli myomektami bencede.

Canım benimde 15 cm miyom var çocuğum yok ameliyattan sonra tekrarlaya biliyormuş sanırım embolizasyon yan etkisi oldumu yada miyomların küçüldümü işlem hamile kalmaya engelmi bilgi verirsen memnun olurum 🙏
BEN işlemden 5 sene sonra menopoza girdim 45 yasımda su an 48 yasındayım myomlar hala rahımde ama ölü beslenemiyor ben cocuk ıstemedğim için sorun olmadı ama sen doktoruna sormalısın

X