Miyom ameliyatı olanlar

Ayn
Merhaba, herkese cok gecmis olsun. 2 hafta once acik miyom ameliyati oldum yani sezaryen gibi. Miyomum 12 cm'di yeri bakimindan yapisiklik vs olmadigi icin sorunsuz bir sekilde sonuclanmis. 24 saat boyunca siddetli gaz sancilari cektim ama ameliyatin 2.gununden itibaren gaz sikayetim azaldi ve simdi en azindan gaz acisindan normale dondum. Benim sıkıntim ameliyat kesiginin uzerinde ki sislik, resmen gobek olustu. Small hatta xsmall bedenim ama su an large bedene bile girebilecegimi sanmiyorum. Dumduz karinli bir kadindan gobekli bir kadina donustum ameliyatla birlikte. Bu sislik hakkinda bilgisi olan var mi? Geciyor mu? Bazi okuduklarim asla eski haline donmez diyor bu beni oldukca umutsuzluga dusurdu, yardimci olursaniz sevinirim
aynen ya bende çok az vardı göbek ama şuan korkunç durumda napcam bilmiyorum geçer mi acaba

Merhaba canım bende tam 5 sene doktor doktor gezdim önemsiz gene kal önce dediler kimi ameliyat ol kurtul dedi her kafadan bir ses çıktı ve 6-7 cm 5 cm ve 3 cm civarında büyüdüler sonra Melek yüzlü bi doktorla tanıştım ameliyat ol kurtul dedi oldum çok şükür aralık ayında sonda bana takıldı çok sıkıntılı birşey değil hiç korkma çokta işe yarıyor ameliyat sonrası 5-6 saat sonra çıkarıyorlar hiç hissetmiyorsun bile ameliyat kesisi tıpkı sezeryan gibi oluyor orada ağrı olmadı hala da hissetmiyorum orayı uyuşuk sadece birisi yardımcı olmalı yataktan kalkarken 1-2 gün bol bol yürü hiç korkma anne kilodu al beli yüksek olanlardan bide pijama daha rahat oldu sanki benim ameliyatla ilgili çok sıkıntım olmadı belkide tutulan omzuma ve bacağımdan yapılan iağrı kesici iğnenin bacağıma verdiği ağrı yüzümden ameliyat ağrılarımı unuttum omzum ve bacağım çok kötü oldu sakın bacağından iğne yaptırma azıcık zorda olsa yan dön kalçadan yaptır omzumun tutulma sebebi ameliyathanenin çok soğuk olmasındanmış herkesin tutulmuştu zar zor kas gevşetici iğne yaptırdım rahatladım banyo yapabilmen için su geçirmez bant takıyorlar çok rahat yıkanıyorsun 1 hafta sonra kontrolde muhtemelen bant açılır yine banyo yapınca saç kurutma makinesiyle kurutursun aklıma takılan birşey olursa sorabilirsin
çooook tşk ederim

Merhaba;
Öncelikle Allah tüm ihtiyacı olanlara acil şifalar versin inşallah. Bende doktorların kaç cm olduğuna karar veremediği miyomlarımla savaşıyorum. Kimisi en büyüğü 10cm diyor, kimisi 8 cm, kimisi 9cm. Laporoskopik cerrahiyi düşünüyorum. İstanbulda önerebileceğiniz bu işin ehli doktor var mıdır? Bir kaç kendini bilmezin burda reklam yapması bilgi paylaşımını etkilememeli. Doktorla yüzyüze görüştüğünde benim kötü ameliyatlarım da oldu demez. Önemli olan bunu tecrübe etmiş bir bayandan bunları duymak.
Lütfen yardımcı olun...
Merhaba oldunuz mu ameliyat özelden dr önerebilirim

Ahh canımm kusurumuza bakma :KK43: öncelikle geçmiş olsun.ohh bak sende kurtulmaya karar vermişsin.çok da iyi yapmışsın :) ameliyat sonrasında da öyle büyük sıkıntılar olmuyor canım.mesela bende hiç olmadı yani ağrı kesici istiyorum diye bir cümle bile çıkmadı ağzımdan.benimde miyomum 5 cm di.1 hafta kısıtlanıyo tabi hareketlerin ama hareket emek çok iyi geliyo gaz açısından.çünkü gaz sancısı oluyor malesef.yanında sana yardımcı olabilecek birileri olursa daha iyi olur.çünkü öyle heme yemek ev işi yapamıyosun.iyileşme sürecinde sorunlar yaşamadım hiç çok şükür.hafif kanama olur ama öyle çok fazla değil bikaç damla filan.kramp benzeri küçük dayanılabilir ağrılarda oluyor tabi yatıp kalkarken.en çok 20 gün 1 ay sonra da normal hayatına dönüyosun.benim 2 ay oldu iyiki olmuşum.çok şükür Rabbime ki o çok şiddetli adet ağrılarında kurtuldum.sende ol kurtul inşaALLAH.Rabbim şifalar versin arkadaşım.aklına gelen bişey olursa sor lütfen.geç cevap verebilirz ama mutlaka vermeye çalışırız.
Arkadaşım ben de hem laparoskopi hem histereskopi oldum. 2 adet miyom alındı. Bugün 10 gün oldu ameliyat olalı. İlk günlerde biraz kanama oldu. Şimdi de pembemsi akıntı geliyor . Siz de bu durumları yaşadınız mı? Ne zaman geçiyor bu kanama tam olarak?

Arkadaşım ben de hem laparoskopi hem histereskopi oldum. 2 adet miyom alındı. Bugün 10 gün oldu ameliyat olalı. İlk günlerde biraz kanama oldu. Şimdi de pembemsi akıntı geliyor . Siz de bu durumları yaşadınız mı? Ne zaman geçiyor bu kanama tam olarak?
Geçmiş olsun canım.2 hafta sürmüştü hafif pembe leke şeklinde ama sürekli değil.mesela günde bir yada iki defa çamaşırımda görürdüm.normal demişti doktorum.kanama şeklinde bile oluuomuş bazılarına.

Geçmiş olsun canım.2 hafta sürmüştü hafif pembe leke şeklinde ama sürekli değil.mesela günde bir yada iki defa çamaşırımda görürdüm.normal demişti doktorum.kanama şeklinde bile oluuomuş bazılarına.
Canım sağol cvp için. Bana da normal diyor ama kafaya takıyorum işte. Benim bir de rahim ağzında yara yakıldı. Onun yorumlarında da 1 ay sürüyormuş kanlı akıntı. 11 gün oldu ameliyat olalı

Ahh canımm kusurumuza bakma :KK43: öncelikle geçmiş olsun.ohh bak sende kurtulmaya karar vermişsin.çok da iyi yapmışsın :) ameliyat sonrasında da öyle büyük sıkıntılar olmuyor canım.mesela bende hiç olmadı yani ağrı kesici istiyorum diye bir cümle bile çıkmadı ağzımdan.benimde miyomum 5 cm di.1 hafta kısıtlanıyo tabi hareketlerin ama hareket emek çok iyi geliyo gaz açısından.çünkü gaz sancısı oluyor malesef.yanında sana yardımcı olabilecek birileri olursa daha iyi olur.çünkü öyle heme yemek ev işi yapamıyosun.iyileşme sürecinde sorunlar yaşamadım hiç çok şükür.hafif kanama olur ama öyle çok fazla değil bikaç damla filan.kramp benzeri küçük dayanılabilir ağrılarda oluyor tabi yatıp kalkarken.en çok 20 gün 1 ay sonra da normal hayatına dönüyosun.benim 2 ay oldu iyiki olmuşum.çok şükür Rabbime ki o çok şiddetli adet ağrılarında kurtuldum.sende ol kurtul inşaALLAH.Rabbim şifalar versin arkadaşım.aklına gelen bişey olursa sor lütfen.geç cevap verebilirz ama mutlaka vermeye çalışırız.
Merhaba bende açık ameliyat oldum miyomlarım alındı yaklaşık 1 hafta oldu ama çok sancılarım oluyor yumurtalıklarım karnım heryerim kasılıyor genelde oturunca karnım resmen içeri çekiliyor nefes alamıyorum ne yapacağımı şaşırdım ne zaman düzelicem allah bilir

Arkadaşlar bende oldum açık ameliyat heryerim şişti gazdan büyk abdestşmide yapamıyorum n fes alamıyorum inanın
Canımmm benimm geçmiş olsun oh çok şükür sen de kurtuldun.canım gaz acayip yerlerde acayip ağrılara sebep oluyo.yürümen gerekicek bol bol.bana omzumun gazdan dolayı ağrıdığı söylendiğinde çok şaşırmıştım :) Rabbim şifalar versin arkadaşım.vallahi ben olmuşum kadar rahatlatıyorum kurtulan duyunca :)[/QUOTE

Arkadaşlar bende oldum açık ameliyat heryerim şişti gazdan büyk abdestşmide yapamıyorum n fes alamıyorum inanın
Canım geçmiş olsun.bunların olması normal.mutlaka hareket et.azda olsa evin içinde yürü.bana kayısı hoşafı iyi gelmişti o dönemimde.nefes sıkıntısı bendede oldu.yattığımda nefessiz kalcam diye korkup kalkıyordum.mümkünse 1 tane balon al azar azar şişir nefes egzersizi yap.bu ameliyatlar adet döneminden 2 -3 gün sonra yapılıdığı için şuan yumurtlama döneminde olabilirsin.yumurtalar normal işliyor çünkü.baskı basınç ağrı hissi olabilir.yürüyüş ve kayısı hoşafı seni her türlü hafifletir.mesela 11 gibi bir kase 16-17 gibi bir kase içmelisin ve kayısıları mutlaka ye.inşaALLAH faydası olur.tekrar geçmiş olsun

Canım geçmiş olsun.bunların olması normal.mutlaka hareket et.azda olsa evin içinde yürü.bana kayısı hoşafı iyi gelmişti o dönemimde.nefes sıkıntısı bendede oldu.yattığımda nefessiz kalcam diye korkup kalkıyordum.mümkünse 1 tane balon al azar azar şişir nefes egzersizi yap.bu ameliyatlar adet döneminden 2 -3 gün sonra yapılıdığı için şuan yumurtlama döneminde olabilirsin.yumurtalar normal işliyor çünkü.baskı basınç ağrı hissi olabilir.yürüyüş ve kayısı hoşafı seni her türlü hafifletir.mesela 11 gibi bir kase 16-17 gibi bir kase içmelisin ve kayısıları mutlaka ye.inşaALLAH faydası olur.tekrar geçmiş olsun
Çok sağol zaten daha 1 hafta oldu yarınla beraber normal imış dr oyle söyledi yürüyüş yapmalıymışım ama nefessiz kalmak ve yumurtalıklarım gerilmesi acaip kötü edıyo beni Allah herk se şifa verein

kızlar böleşikayetler duyunca ameliyat olmaktan vazgeçesim geliyor of benimde bir haftam kaldı ben şişkinlik problemi yaşayan biriyim normaldede zten birde ameliyat sonrası yaşarsam yandım

Öyle tabi olucaz mecbur. Pazar yatışım var. Pazartesi saat vermediler sabah olur heralde bilmiyorum. Hazırlığımı yaptım. Koca bavul hazırladım. Mübarek sanki tatile geldi diyecekler

Allah yardımcın olsun önemli olan ameliyattan sonrası bak tam 15 gün oldu hala toparlanamadım dkiş yerlerim acıyor ağlıyorum sürekli neden böyle oldum ben anlamadım :KK43:(

Allah yardımcın olsun önemli olan ameliyattan sonrası bak tam 15 gün oldu hala toparlanamadım dkiş yerlerim acıyor ağlıyorum sürekli neden böyle oldum ben anlamadım :KK43:(
ağrı kesici kullanmıyo musun doğum yapanlar bile 1 haftaya ayakta sana niye böyle oldu anlamadım doktor bişey demedi mi

ağrı kesici kullanmıyo musun doğum yapanlar bile 1 haftaya ayakta sana niye böyle oldu anlamadım doktor bişey demedi mi
Dr normal dedi benim ameliyatım biraz farklı geçmiş ameliyat esnasında miyomlar rahmimi ters çevirmiş yumurtalıklar vs organlar hep karışmış miyomlar sayesinde tekrar çıkartıp takılmış haliyle sıkıntılarım biraz da bu yüzd n. Zaten açık ameliyat olanlarda düzelme süreci normalde 1 ayı buluyormuş ben sabırsızım bıraz. Birde ameliyat sonrası 5 saat sonra beni yürütmeye çalıştılar ama ben ayaklanamadım sürekli bayıldım . Hemşire senin bünyen acıya duyarlı dedi kimi insanlar çabuk ayaklanırken kimileride böyle çekiyor işte ben sabırsızım hiç düzelmiyecekmişim gibi hissediyorum oysa dr bunların hepsinin normal olduğunu söylüyor inşallah sen en kısa sürede toparlanırsın suna dikkat et ameliyattan sonra dolaştıracakları zaman kalk münkün olduğunca ben kalkamadım şimdi onun acısınıda çekiorum

Dr normal dedi benim ameliyatım biraz farklı geçmiş ameliyat esnasında miyomlar rahmimi ters çevirmiş yumurtalıklar vs organlar hep karışmış miyomlar sayesinde tekrar çıkartıp takılmış haliyle sıkıntılarım biraz da bu yüzd n. Zaten açık ameliyat olanlarda düzelme süreci normalde 1 ayı buluyormuş ben sabırsızım bıraz. Birde ameliyat sonrası 5 saat sonra beni yürütmeye çalıştılar ama ben ayaklanamadım sürekli bayıldım . Hemşire senin bünyen acıya duyarlı dedi kimi insanlar çabuk ayaklanırken kimileride böyle çekiyor işte ben sabırsızım hiç düzelmiyecekmişim gibi hissediyorum oysa dr bunların hepsinin normal olduğunu söylüyor inşallah sen en kısa sürede toparlanırsın suna dikkat et ameliyattan sonra dolaştıracakları zaman kalk münkün olduğunca ben kalkamadım şimdi onun acısınıda çekiorum
kaldı bir gün heyecanlı bekleyiş bakalım ben neler yaşayıcam . 4 ay önce bir ameliyat oldum o zaman hemen kalkmıştım. ama bu batın ameliyatı yüzeysel kesi değil ne olucak kestiremiyorum .

X