Miyom ameliyatı olanlar

Çok şükür bende salı gün oldum miyom ameliyatı kurtuldum sonunda 3-4 aydır işkence çekiyordum inşallah hayatım normale döner,inşallah hayırlısıyla evlat sahibi olabilirim.izmir-samsun arası 6. Doktor da sonunda karar verip samsun 19mayis Üniversitesi'nde ameliyat oldum ve hiç ağrı sancı çekmedim ameliyat sonrası.

Çok şükür bende salı gün oldum miyom ameliyatı kurtuldum sonunda 3-4 aydır işkence çekiyordum inşallah hayatım normale döner,inşallah hayırlısıyla evlat sahibi olabilirim.izmir-samsun arası 6. Doktor da sonunda karar verip samsun 19mayis Üniversitesi'nde ameliyat oldum ve hiç ağrı sancı çekmedim ameliyat sonrası.
geçmiş olsun canım doktor ismi verir msn ben bugün samsun medikale Mehmet bilge çetinkaya hocaya gittim rahatlattı beni yanlız biraz kilo vermemi söyledi Nisan gibi olucam galiba ben. açık olmam gerekiyormuş

C cesurveguzel035 doç.handan çelik canim benim doktorum,sadece muayene ücreti ödedim okadar 122tl. Uzun araştırmalar sonucu bu doktorda karar verdim,medicanada olmak istedim ama onlar fakültede olsam daha iyi olacağını söyledi çok şükür ağrısız sancısı sorunsuz kurtuldum,ayrıca muayene oldum 1hafta sonrasına ameliyat günü verdi.

C cesurveguzel035 doç.handan çelik canim benim doktorum,sadece muayene ücreti ödedim okadar 122tl. Uzun araştırmalar sonucu bu doktorda karar verdim,medicanada olmak istedim ama onlar fakültede olsam daha iyi olacağını söyledi çok şükür ağrısız sancısı sorunsuz kurtuldum,ayrıca muayene oldum 1hafta sonrasına ameliyat günü verdi.
ben handan hanıma gttim beni çok korkuttu o panik gibi hissettim. laparoskopi olmaz açık ameliyat olacaksın ve dik kesik yaparım öyle alabilirm dedi ben korktum benim gittim medikal parkta ama tıp ta da ders veriyor ameliyatı özel yapacak medikal park ta olunca özel hastane ne kadar ne karşılıyor bilmiyorum doktor fiyat vermedi

kızlar merhaba tekrardan . böyle aklıma geldikçe yazıyorum ama herşey paylaşım için birine yararım olsa ne mutlu bende ameliyat olmadım daha buayın 28 inde göğüs ameliyatım var aslında ilk miyomlardan kurtulmak isterdim . ama henüz doktora karar veremedim . aslında samsun medikal park ta doktor Mehmet Bilge ÇETİNKAYA dan elektrik aldım doktor anlamında yanlış anlaşılmasın Allah sahibine bağışlasın =) neyse muziplik bir tarafa da hastane kafamı kurcalıyor. fazla egolu bir tüzel kişilik olduğunu düşünüyorum ben o medikal park gurubunun. Birkere çok fahiş fiyatlar söylüyorlar mesela sgk nın sayfası var hemen link vereyim https://gss.sgk.gov.tr/OzelSHSBilgi/pages/index.faces işte bu adreste hastaneni seç doktoruna ulaş servisinde hesaplanan fiyatlarla istenenler çok farklı resimde koyarım yapılan hesabı . yanllız burada hesap yaptıracaksanız e devlette oturum açın. mesela bana 6 bin fiyat verildi burdaki hesaba göre 1000 tl yi bulmuyor otel hizmeti dersen sgk onada en kral 97 tl filan diyor bunun içinde bana 250-450 arası fiyat verildi. şu konuda bir gerçek ki özel hastanenin çıkaracağı fiyat sgk nın hesapladığı ile aynı olması beklenmez . çünki adı üzerinde özel hastane , ekstraları var lüks olmasına temizliğine kadar hepsi ayrı kriter kalite vs olayı derken fiyatı artırıyor tabi bana 1000 lira fiyat çıkarılmasını beklemiyorum zten ama 6 bin nedir arkadaş . ben sağlığım için gerekirse 60 bin de veririm ama herşey yerine göre bu bir miyom ameliyatı diğer özel hastaneler ameliyatın şekline göre 2000 -3000 - 5000 derken burda niye otelcilik hariç 6 bin bunun yatağı vs si diğer masrafları da var 8 bini de bulur ama ben gidip muhasebe departmanıyla görüşücem indirim isticem buna göre de karar vericem ben doktordan memnun kaldım ondan yana sıkıntım yok ama haksız rekabete de gelemiyorum . neyse o olsun. ne sgk nın dediği olsun ne hastanenin ortası neyse o kabul ederlerse günümü alıcam olmadı başka doktor arayışına giricem . gerçekten kapital sistemden hoşlanmıyorum . neyse ücret konusu çok uzadı diğer konulara gelince . ben de laparoskopik istedim ameliyatımı doktora da bunu söyledim. "tıpta handan hanım beni korkuttu dik keserim büyük kesi atmam lazım. vs dedi " dedim. o da sen yanlış anlamışsındır dik kesi olabilir buna doktor karar verir el becerisine göre ama büyük kesi demez , ben sana şunu diyim ameliyatı ben yaparsam 6-7 cm lik yatay kesikle miyomları alırım. ama ameliyatı açık yaparım . maceraya gerek yok . çok düşük bir ihtimal olsa da eğer miyomun içinde kötü huylu bir kitle varsa laparoskopiyle miyomu parçalamamız gerektiğinden kitle vucuda yayılır sonrası çok pişman oluruz. Zaten açık ameliyat korkulacak bişey değil ha delik açmışsın ha kesmişsin toparlanma süreleri değişiklik gösterse de çok büyük bir farkı yok . ayrıca laparoskopide ameliyat uzun sürer. Narkozda daha uzun süre kalırsın. Laparoskopide uzun süre aynı pozisyonda kalmaya dayanamazsın oranın yatış durumu flan farklı . düşün taşın doktorun ben olmasam bile açık ameliyatta karar ver özellikle büyük miyomlarda açık ameliyat her zaman daha sağlıklı . dedi. Ve ben artık ameliyatın şeklinin açık olacağına karar verdim. Kafamdaki diğer karmaşaları da atlatınca bu işe artık bir nokta koyucam. Kork kork beklek bekle nereye kadar. Allah ne yazdıysa o hakkımızda hayırlısı . araştır soruştur insan hep vazgeçiyor ama büyüdükçe de sıkıntı bu ş. Kilo alıyosun veremiyosun hormon dengen bozluyor çocuk olayı keza ben şuan düşünmüyor olsamda zaman ne gösterir bilemezsin. Zaten öncelik sağlık ben olmazsam çocuk olur mu . sevdiklerim için önce ben iyi olmalıyım. Hayat kalitem yüksek olmalı . bu hastalıklar insanda moral bırakmıyor , psikolojini alt üst ediyor ameliyatımı olup az iyi olunca çifte telli oynicam =) herkese Allah şifa sağlık versin .

Eklentiler

• ilave ücret.PNG
    ilave ücret.PNG
    261,6 KB · Görüntüleme: 63
  • muayene.PNG
    muayene.PNG
    263,1 KB · Görüntüleme: 146
  • sezaryen.PNG
    sezaryen.PNG
    292 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Merhabalar, 2016 şubat ayında karın ağrısı ve ara kanamam oluğu için kadın Doğuma kontrole gittim. Doktor büyük çapta miyomum olduğunu, miyomun yerinin tehlikeli olduğunu ve ameliyat sırasında rahmimi kaybetmemin muhtemel olduğunu bekar olduğum için kendinin bu ameliyatı yapamayacağını iyi bir doktor bulup ona ameliyat olmamı önerdi. Tabiki hepimiz gibi bende telaş ve korkuyla doktor aramaya başladım. Arkadaşımın ablasının tavsiyesiyle bulduğumuz bir profesör e gittim. O da ameliyatı açık ameliyat olarak yapabileceğini, açık ameliyatın kapalı ameliyata göre daha riskli ve yapışma vs gibi risklerinde olduğunu söyleyip kapalı ameliyat yapabileceğini düşündüğü başka bir pfoseför e yönlendirdi. Şanslıydım ki gittiğim doktorlar vicdanlı çıkıp sadece para kazanmak için ameliyatımı yapmaya kalkışmadı ve hep daha iyilerine yönlendirdiler. En son gittiğim pfoseför kontrolden sonra hemen 2 gün sonraya ameliyat randevusu verip korkmama gerek olmadığını, rahmime zarar vermeden bu ameliyatı yapacağını söyledi ve nihayetinde öyle de oldu. 3saatlik kapalı ameliyatın sonucunda belirledikleri miyomdan daha büyük rahmimden de büyük bir miyom çıkardıklarını ve ameliyatın başarılı geçtiğini söylediler. (17 cm ve 550 gr ) ameliyat sonrası 6 ay hamile kalmamı ve rahmimin iyileşmesi gerektiğini söylediler. 6 ay sonrası kontrole gittiğimde herşeyin tertemiz olduğunu rahmimde bir problem kalmadığını çocuk yapabilmenin hiç bir sorun teşkil etmediğini rahatlıkla hamile kalabileceğimi söylediler. Bunları anlattım çünkü bende miyom um olduğunu öğrendiğimde çok korkup psikolojik sıkıntılar yaşamıştım. Allah herkesi doğru doktorla karşılaştırsın.

Merhabalar, 2016 şubat ayında karın ağrısı ve ara kanamam oluğu için kadın Doğuma kontrole gittim. Doktor büyük çapta miyomum olduğunu, miyomun yerinin tehlikeli olduğunu ve ameliyat sırasında rahmimi kaybetmemin muhtemel olduğunu bekar olduğum için kendinin bu ameliyatı yapamayacağını iyi bir doktor bulup ona ameliyat olmamı önerdi. Tabiki hepimiz gibi bende telaş ve korkuyla doktor aramaya başladım. Arkadaşımın ablasının tavsiyesiyle bulduğumuz bir profesör e gittim. O da ameliyatı açık ameliyat olarak yapabileceğini, açık ameliyatın kapalı ameliyata göre daha riskli ve yapışma vs gibi risklerinde olduğunu söyleyip kapalı ameliyat yapabileceğini düşündüğü başka bir pfoseför e yönlendirdi. Şanslıydım ki gittiğim doktorlar vicdanlı çıkıp sadece para kazanmak için ameliyatımı yapmaya kalkışmadı ve hep daha iyilerine yönlendirdiler. En son gittiğim pfoseför kontrolden sonra hemen 2 gün sonraya ameliyat randevusu verip korkmama gerek olmadığını, rahmime zarar vermeden bu ameliyatı yapacağını söyledi ve nihayetinde öyle de oldu. 3saatlik kapalı ameliyatın sonucunda belirledikleri miyomdan daha büyük rahmimden de büyük bir miyom çıkardıklarını ve ameliyatın başarılı geçtiğini söylediler. (17 cm ve 550 gr ) ameliyat sonrası 6 ay hamile kalmamı ve rahmimin iyileşmesi gerektiğini söylediler. 6 ay sonrası kontrole gittiğimde herşeyin tertemiz olduğunu rahmimde bir problem kalmadığını çocuk yapabilmenin hiç bir sorun teşkil etmediğini rahatlıkla hamile kalabileceğimi söylediler. Bunları anlattım çünkü bende miyom um olduğunu öğrendiğimde çok korkup psikolojik sıkıntılar yaşamıştım. Allah herkesi doğru doktorla karşılaştırsın.
Cok gecmis olsun. Hangi profa oldun acaba

Merhaba, herkese cok gecmis olsun. 2 hafta once acik miyom ameliyati oldum yani sezaryen gibi. Miyomum 12 cm'di yeri bakimindan yapisiklik vs olmadigi icin sorunsuz bir sekilde sonuclanmis. 24 saat boyunca siddetli gaz sancilari cektim ama ameliyatin 2.gununden itibaren gaz sikayetim azaldi ve simdi en azindan gaz acisindan normale dondum. Benim sıkıntim ameliyat kesiginin uzerinde ki sislik, resmen gobek olustu. Small hatta xsmall bedenim ama su an large bedene bile girebilecegimi sanmiyorum. Dumduz karinli bir kadindan gobekli bir kadina donustum ameliyatla birlikte. Bu sislik hakkinda bilgisi olan var mi? Geciyor mu? Bazi okuduklarim asla eski haline donmez diyor bu beni oldukca umutsuzluga dusurdu, yardimci olursaniz sevinirim

merhaba hanımlar ben tüp tedavisi yaptıracakken miyom olduğunu öğrendim yumurtalarım geliştiriliyor iğne kullanıyorum toplanıp döllendirilip dondurulacak ve ameliyat olcam. benim 10 mm miyom ve açık değil histereskopi ile olur dedi ne zaman yaptırdınız yani günü önemli mi regl olduktan sonra mı yapılıyor? ben nasılsa yumurtalar toplanırken anestezi alıcam o ara o da yapılsın diyorum ya da birkaç gün sonra

Merhaba, herkese cok gecmis olsun. 2 hafta once acik miyom ameliyati oldum yani sezaryen gibi. Miyomum 12 cm'di yeri bakimindan yapisiklik vs olmadigi icin sorunsuz bir sekilde sonuclanmis. 24 saat boyunca siddetli gaz sancilari cektim ama ameliyatin 2.gununden itibaren gaz sikayetim azaldi ve simdi en azindan gaz acisindan normale dondum. Benim sıkıntim ameliyat kesiginin uzerinde ki sislik, resmen gobek olustu. Small hatta xsmall bedenim ama su an large bedene bile girebilecegimi sanmiyorum. Dumduz karinli bir kadindan gobekli bir kadina donustum ameliyatla birlikte. Bu sislik hakkinda bilgisi olan var mi? Geciyor mu? Bazi okuduklarim asla eski haline donmez diyor bu beni oldukca umutsuzluga dusurdu, yardimci olursaniz sevinirim
Ayyy canım yaaa aynenn bende de var o göbişten.bizde çok şaşırdık göbek flan yoktu bende hiç.doktor zamanla azalcak o şişlik dedi.şimdilerde farkediyorum sanki küçülmeye başlamış.ameliyat olalı 3,5 ay oldu.hiç üzülme düzelir zamanla.hem ameliyattan sonra kilo alınıyo verdikçede küçülür göbeğin.zayıf kadında da göbiş çok emanet duruyo dmi :) olsun sağlık olsun,sen iyi ol canım gider o fazlalık :)

merhaba hanımlar ben tüp tedavisi yaptıracakken miyom olduğunu öğrendim yumurtalarım geliştiriliyor iğne kullanıyorum toplanıp döllendirilip dondurulacak ve ameliyat olcam. benim 10 mm miyom ve açık değil histereskopi ile olur dedi ne zaman yaptırdınız yani günü önemli mi regl olduktan sonra mı yapılıyor? ben nasılsa yumurtalar toplanırken anestezi alıcam o ara o da yapılsın diyorum ya da birkaç gün sonra
Reglinin 11 yada 12. Günü oldu ameliyatım benim.açık ameliyattı.eğer öyle bi şansın varsa ikisi de aynı anda oluyosa yapsın doktorun.daha iyi olur.

Reglinin 11 yada 12. Günü oldu ameliyatım benim.açık ameliyattı.eğer öyle bi şansın varsa ikisi de aynı anda oluyosa yapsın doktorun.daha iyi olur.

Benim 10 mm imiş miyom açık ameliyat değil histereskopi ile olacak o yüzden gelki hazır yumurta toplamada anestezi almışken yapar dedim. Ya da bikaç gün sonra yani benimde reglimin 12. günü falan olacak sonuçta

Merhaba arkadaşlar bende bu Çarşamba miyom ameliyatı oldum. Bir tanesi 9 cm diğeri 2.5 cm 2 miyom çıkarıldı. Açık ameliyat oldum 2 gün oldu eve çıkalı çok şükür fazla bir sıkıntım yok artık salı günü bandajı alacak doktorum. Bu lanet miyom yüzünden 5 aylık bebeğimi kaybettim hamile kalmayı düşünüyorsanız mutlaka miyomu aldırın tüm 5 ayım kanamalı geçmişti benim :KK43: benim doktorum 3 ay sonra hamilelik düşünebilirsin deDi bana.
3 sene önce açık ameliyatla myomum alındı. Şimdi 5 aylık hamileyim. Yazını okuyana kadar myom ameliyatı olduğum için büyük pişmanlık duyuyordum. Sezeryan doğumum riskli olacak, rahmimde yırtık olacak diye kendi kendimi strese sokuyordum. Yazını okuyunca ameliyat olmasam belki de bebeğimi kaybedeceğimi anladım. Daha önce bu ihtimalin doğru olmadığını, doktorların işgüzarlığı olduğunu düşünüyordum. Meğer doğruymuş .

Miyom embolizasyonunu araştırın arkadaşlar.nisan ayında geçirdiğim bu işlem sonrasında miyomlarım küçülmeye başladı okadar mutluyum ki bu işlemi herkes bilsin istiyorum.daha önce iki kez ameliyat olmuş biriyim .ameliyat olmak istemeyenler mutlaka bu yöntemi düşünmeliler.

Meraba arkadaşlar ben 1yıllık evliyim ve 1hafta önce açık myom ameliyatı oldum.7.5cm lik bir myomum vardı.Yeri itibariyle riskliydi.Ameliyat öncesinde psikolojik olarak çok sorunlar yaşadım uykusuz gecelerim oldu çok araştırdım.bu site başta olmak üzere bicok sitenin yorumlarını okudum.ve sonunda kendi kafamda bunu netleştirerek ameliyat olmaya karar verdim.Yaşadığım şehirde yaklaşık 4doktora gittim hepsi rahmimin alınmasından bahsetti eşimle korkularımız arttı o her durumda yanımda olacagını söylesede ben çok günler geçirdim.Sonunda Rabbim karşımıza çok iyi bir doktor çıkardı hiç teredüt etmeden ankaraya prof.Ali Ayhana geldik.Zor bir ameliyat olacağından ama daha anne olmadıgım için asla rahmimin alınmayacagını söyledi.Ona çok güvenerek ameliyatıma girdim.çok şükür 4saatlik operasyon sonrasında myomum alındı.Uyandığımda ağrılarım vardı oda çok normaldi.Şimdi 1hafta olacak yürümekte kalkmakta oturmakta sıkıntı yaşasamda zamanla geçecek biliyorum myomdan kurtuldum ya gerisi mühim değil.6ay korunmam gerektigini sonrasında gebelik için çalışabilirsiniz dedi.Korkmayın kızlar çok dua edin kendinizi önce Allaha sonra çok iyi bir doktora emanet edin ama kesinlikle myom stresinden kurtulun çünkü gerçekten korktugumuz hiç bişey yokmuş

Meraba arkadaşlar ben 1yıllık evliyim ve 1hafta önce açık myom ameliyatı oldum.7.5cm lik bir myomum vardı.Yeri itibariyle riskliydi.Ameliyat öncesinde psikolojik olarak çok sorunlar yaşadım uykusuz gecelerim oldu çok araştırdım.bu site başta olmak üzere bicok sitenin yorumlarını okudum.ve sonunda kendi kafamda bunu netleştirerek ameliyat olmaya karar verdim.Yaşadığım şehirde yaklaşık 4doktora gittim hepsi rahmimin alınmasından bahsetti eşimle korkularımız arttı o her durumda yanımda olacagını söylesede ben çok günler geçirdim.Sonunda Rabbim karşımıza çok iyi bir doktor çıkardı hiç teredüt etmeden ankaraya prof.Ali Ayhana geldik.Zor bir ameliyat olacağından ama daha anne olmadıgım için asla rahmimin alınmayacagını söyledi.Ona çok güvenerek ameliyatıma girdim.çok şükür 4saatlik operasyon sonrasında myomum alındı.Uyandığımda ağrılarım vardı oda çok normaldi.Şimdi 1hafta olacak yürümekte kalkmakta oturmakta sıkıntı yaşasamda zamanla geçecek biliyorum myomdan kurtuldum ya gerisi mühim değil.6ay korunmam gerektigini sonrasında gebelik için çalışabilirsiniz dedi.Korkmayın kızlar çok dua edin kendinizi önce Allaha sonra çok iyi bir doktora emanet edin ama kesinlikle myom stresinden kurtulun çünkü gerçekten korktugumuz hiç bişey yokmuş
ağrınız çok mu kaç cm kesiniz var ve sonda takıldı mı

X