Miyom ameliyatı olanlar

Merhabalar,
küçük bir anadolu ilinden yazıyorum. Geçtiğimiz hafta şiddetli ağrılarımdan dolayı gittiğim doktorum bende 4 cm miyom olduğunu ve ameliyatla alınması gerektiğini söyledi. 44 yaşındayım. ameliyatı 3 farklı şekilde olabileceğini rahim ve yumurtalığın alınabileceğini bunlarında ileride problem yaratabileceğini şimdiden almanın daha iyi olacağını söyledi.
başıma ilk kez böyle bir şey geldiği için ne diyeceğimi,ne yapacağımı bilemedim. ilimizde bulunan diğer özel hastaneye gittiğim doktorda benzer söylemlerde bulundu ve ameliyat olmam gerektiğini artıık çocuk düşünemeyeceğimi ifade etti.

zaten halihazırda çocuk düşünmüyorum fakat 4 cm lik bir miyom içinde bir organımı(yumurtalık yada rahim veyahutta her ikisi) yitirmek çok üzüntü verici geliyor. sizce alternatif yöntemlerle tedavi mümkün mü ? rahim yada yumurtalık illa alınıyor mu ? ameliyat olmazsa olmaz mı, ameliyat hususunda tavsiyeleriniz nelerdir. bu konuda yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Allah razi olsun.
Ankara,konya,kayseri gibi illerde tavsiye edeceğiniz doktor varsa da olabilir.
Sağlıklı günler dilerim.

Geçmiş olsun.kaysride tekten hastanesinde zehra kalınlı yada memetial hastanesinde ibrahim serdar serine gidebilirsiniz

Merhabalar,
küçük bir anadolu ilinden yazıyorum. Geçtiğimiz hafta şiddetli ağrılarımdan dolayı gittiğim doktorum bende 4 cm miyom olduğunu ve ameliyatla alınması gerektiğini söyledi. 44 yaşındayım. ameliyatı 3 farklı şekilde olabileceğini rahim ve yumurtalığın alınabileceğini bunlarında ileride problem yaratabileceğini şimdiden almanın daha iyi olacağını söyledi.
başıma ilk kez böyle bir şey geldiği için ne diyeceğimi,ne yapacağımı bilemedim. ilimizde bulunan diğer özel hastaneye gittiğim doktorda benzer söylemlerde bulundu ve ameliyat olmam gerektiğini artıık çocuk düşünemeyeceğimi ifade etti.

zaten halihazırda çocuk düşünmüyorum fakat 4 cm lik bir miyom içinde bir organımı(yumurtalık yada rahim veyahutta her ikisi) yitirmek çok üzüntü verici geliyor. sizce alternatif yöntemlerle tedavi mümkün mü ? rahim yada yumurtalık illa alınıyor mu ? ameliyat olmazsa olmaz mı, ameliyat hususunda tavsiyeleriniz nelerdir. bu konuda yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Allah razi olsun.
Ankara,konya,kayseri gibi illerde tavsiye edeceğiniz doktor varsa da olabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
tek bir miyom ise ve 4cm ise kapalı operasyonla aldırabilirsiniz bence .. yumurtlalık alınması ancak ona kist yapışmışsa falan yapılır diye biliyorum 1 tane miyom için rahim mi alınırmıs yahu siz iyi bir doktora giidn ankara da prof a gidebilirsiniz

[QUOTElusive26, post: 42325687, member: 681536"] serines serines canım sen napıyorsun korunma süren bitti mi bebek istiyor musun :anneadayı:[/QUOTE]

Evet canim bitti, hormon testlerimde sorunsuz cikti cok sukyr, istiyoruz insallah olur :)

Merhaba,

Miyom için miyom embolizasyonu hakkında bilgi verebilecek olan arkadaş var mı acaba ?

yukarıda 4 cm miyom için ameliyatla rahim ve yumurtalığı almak isteyen doktorlardan bahsetmiştim. Sağolsun arkadaşlar geri dönüş yapmışlar. Eğer mantıklı bir yöntem ise embolizasyon yöntemini tedavi için düşünüyorum. Her türlü fikirle destek veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

merhaba öncelikle desteğe ihtiyacı olanlar için yaşadıklarımdan bahsetmek istiyorum çünkü ameliyat öncesi süreçte sizlerin yorumlarını okumak bana iyi gelmişti.
86lıyım ve daha önce hiç evlenmedim 3-4 ay önce tesadüfen doktora gittiğimde rahimde arka tarafta dışa doğru büyüme yapan büyük çaplı bir myoma sahip old. öğrendim. ailemin araştırmasıyla zekai tahir'de tanıdık doktorla görüştüm işinde gerçekten çok iyi bilinen birisi açık ameliyat olmam gerektiğini söyledi (1 tane 9.3 cm çapındaydı). ameliyat gününü belirlediğimiz sırada myomun büyüklüğünden dolayı değil hocanın deneyimi olmadığı için kapalı ameliyattan kaçtığını farkettim . reglimde düzensizlik yada ağrım olmadığı için ameliyattan vazgeçtim bu süreç biraz zordu çünkü insanlar ameliyattan korktuğum için bunu yaptığımı düşündü .doktorunuza güvenirseniz ameliyattan hiç korkmazsınız eğer acil değilse ameliyat sonrası öncesi,yeri vs bunları düşünmeyin . ihtiyacınız olan şey doktorunuz ve kullandığı teknik.
birkaç gün sonra tesadüfen tanıdığım birisinden Cem hocanın ismini duydum hakkında biraz bilgi edindikten sonra randevu aldım. görüşmemizde myom büyüklüğünün 7.5 cm çapında old. söyledi o sırada idrarım olmadığı için ultrasonda biraz tedirgindim ama göremezsem tekrar bakarız dediği için çok önemsemedim. ben henüz kafamdaki soruları hatırlayamadan kendinden emin karşıma geçip '' tamam kapalı yaparız, istersen tatile çık geldiğinde yapalım'' dedi . akademik geçmişimde olduğu için şunu söyleyebilirim birazda olsa bi hoca karşıma geçip konuştuğunda bunun egomu yoksa deneyimin getirdiği özgüvenmi olup olmadığını anlayabiliyorum ve cem hocada bunu hissettim,onlarca soru sormam gerekirken 'peki' dedim.sanırım oda şaşırdı 1-2 gün düşün sonra karar ver dedi.
gelelim ameliyatıma ekip biraz sorunluydu üniversite hastanesi sonuçta yoğun çalıştıkları için hepsi bıkmış ve size yardım etmek zorunda olmadıklarını düşünüyolar ama bunun hiç önemi yok doktor ve asistanları çok iyi buyüzden hemşirelerin tavrını vs. önemsemeyin, işin içinden hiç çıkamadınız çocuk gibi ağlayın mutlaka yardım ederler. ameliyatta doktoru zorlamışım söylediğine göre myom 13 cm çıkmış ,kan kaybettim ayrıca kan ve drende takıldı ama bunu bekliyodum myom ameliyatları zaten kanlı ameliyatlardır kapalı olduğu için ameliyat süresi uzadıkça kan kaybedebilirsiniz buyüzden doktorunuz sormasada siz ameliyat önce hazır kan bulunduğundan emin olun.
sonuç olarak zor mu geçti? evet. aylarca ameliyatı olup olmamanın sıkıntısını yaşadım mı? evet ...ama aldığım ameliyat kararından ve doktorumdan hiç pişman değilim. çünkü önemli olan kapalı olması ve myomun temizlenmesiydi. ameliyat süresi uzadığı, beklenenden büyük çıktığı için kapalı başlayıp açık bitirebilirdi yada bu sorumluluğu almayabilirdi ki genelde böyle söylerler.. ama benim istediğim gibi oldu kapalı bitti, acı çekmedim.son olarak ; varsa maneviyatınızı elden bırakmayın lütfen dua edin sözkonusu insan canı olduğunda motivasyonunuzu yüksek tutan başka hiç birşey yok. ben böyle yaptım hastanede kaldığım sürede bitaraftan da dünyada gezmediğim yerlerin listesini yaptım kafamda bu beni çok rahatlattı. sizi mutlu eden şeyler neyse bunları düşünün lütfen olumsuzlukları hiç barındırmayın.
burada daha önce yazmadım isim belirtmemde sakınca varmıdır bilmiyorum doktorum ankaraüni. anabilim dalı başkanı.. daha sonra mesajlarınızı görmezsem yada cvp vermezsem kusura bakmayın lütfn. umarım en kolay, en rahat şekilde atlatırsınız.bol şans.

Bir sorum var ameliyat olanlara..Benim doktorumun ayrı muayenesi var ve ameliyatım özel hastanede olacak bana verilen fiyatın içinde midir ücreti yoksa doktora ayrı para da ödeniyor mu? bilgisi olan cevaplarsa sevinirim

Bir sorum var ameliyat olanlara..Benim doktorumun ayrı muayenesi var ve ameliyatım özel hastanede olacak bana verilen fiyatın içinde midir ücreti yoksa doktora ayrı para da ödeniyor mu? bilgisi olan cevaplarsa sevinirim

Fiyatı, size doktorunuz verdiyse net rakamı söylemiştir.Ekstra kendi de ücret alsaydı zaten söylerdi diye düşünüyorum.
Hangi hastahanede karar kıldınız?, Ben de arayaşım içindeyim.

Ben mart ayında öğrendim miyomlarımı .3 adet miyom ve 1 adet kist var demişlerdi.En büyüğü 3 cm denildi.1 ay sonra 4 cm dediler ,5cm dediler hatta 3 gün önce tekrar gittim. 5,8 cm denildi.Neden her seferinde farklı farklı boyutlar söyleniyor diye sordum.Ölçeğe ve ölçen kişiye göre değiştiğini söylediler.Hatta temmuz ayında Taksim ilkyardım araştırma hastahanesinde miyomlarımdan dolayı 3 günde hastahanede yatmak zorunda kaldım.Ordaki doktor da 3 adet miyomun haricinde rahmin arkasında küçük başka miyomlarımın da olduğunu söylemişti.En çok sıkıntı yaratan miyomum rahime baskı yapan intermural miyom.Aşırı kanama ve pıhtılaşma yapıyor.

Evet çocuğum var.İnan arkadaşım ,kanamadan ölücem sanıyorum o kadar çok geliyor.Temmuz ayında hastahaneye yatırdıklarında kan seviyem 5 di. :KK43:

Çok geçmiş olsun benimde 2 çocuk var benim myom ne türden bilmiyorum.bu ay kanamam hiç durmadı öyle olunca doktorr primolut n verdi onu içince kesildi 4 ay içecekmişim ne olaca böyle bilmiyorum bende kafama takıp duruyorum

Çok geçmiş olsun benimde 2 çocuk var benim myom ne türden bilmiyorum.bu ay kanamam hiç durmadı öyle olunca doktorr primolut n verdi onu içince kesildi 4 ay içecekmişim ne olaca böyle bilmiyorum bende kafama takıp duruyorum

Geçmiş olsun.Benim de bu ay aklıma gelmişti bu hap.İçsem mi diye.Çünkü kanama başladı mı durmak bilmiyor. Saate 1 ped değiştirmek gerekiyor,dışarı çıkmak bile eziyet oluyor, 13. gündeyim hala kanama devam ediyor.

Bence, primolut ilacını fazla kullanmamak gerek.Tekrar iyi bir doktor bulup miyomlarınızının sayısını ve türünü öğrenmelisiniz.Çünkü miyomlarda bulundukları yer çok önemli. İyi bir doktor bulmak!!!İşte en büyük sorun bu.Yedi aydır doktor dolaşıyorum.Maddi ve manevi olarak çok yıprandım.Karşı tarafın pisikolojisini hiç düşünmeden çok acımasızca konuşup duruyorlar.Söyledikleri bir birini tutmuyor.Ben bu zaman zarfında çok yoruldum.Allah yardımcımız olsun.

Evet haklısın.Ben kapalı ameliyat olmak istiyorum.Çapa hastahenesinden emekli olan bir Profösere gitmiştim.Kendisi kesinlikle kapalı ameliyat olamazsın çok riskli demişti.Ne düşüneceğimi ne yapacağımı bilemez bir duruma geldim.

X