Miyom ameliyatı olanlar

benimde ilk adetim normal oldu kanamalarım azaldı herşey iyi gibi geldi ama adetim bittikten bir hafta sonra lekelenmeler başladı ve bir haftadır az da olsa kan ve leke devam ediyor acaba normalmi bu durum ramazandan sonra doktora gitmeyi düşünüyorum..

Doktorum bana normal dedi.bende de ilk uc ay duzensiz adet ve lekelenmerim oldu. Doktora ameliyatindan alti hafta sonra kontrole gitmen gerekli. Doktorun soylemistir sanirim bunu.

canım bende 19 haftalık düşük yaptım miyomlar sebebiyle.. Merak ettim düşükten ne kadar zaman sonra ameliyat oldun bana da açık ameliyat dediler 3 ay sonra dendi. Cevaplarsan çok sevinirim.Geçmiş olsun

bende geçwn hafta kapalı ameliyat oldum antalya medisu hastanesi mehmet emin soysala gerçekten çok iyi bir doktor herkese tavsiye ederim

bende geçwn hafta kapalı ameliyat oldum antalya medisu hastanesi mehmet emin soysala gerçekten çok iyi bir doktor herkese tavsiye ederim
Merhaba oncelikle cok gecmiş olsun. Yeni miyom teshisi konulan biri olarak birkaç sorum olacak. Miyomlar rahminin ne tarafındaydı? Buyukluklerı ne kadardı? Ameliyatı nezaman oldun ve iyileşme suresi felen biraz bilgi verirmisin? Cocugun var mı? Dr ne kadar sure korunmanı istedi. Şimdiden tesekkur ederi m

miyomlar rahim içindeydi en büyüğü 5 cm diğerleri daha küçüktü ama sayı olarak fazlaydı rahmin heryerinde vardı doktorum saolsun hepsini temizledi 1 haftada tamamen iyileştim normal hayatıma döndüm çok şükür hiçbi ağrım sıkıntım yok zaten zor olan ilk 2 gün gerisi çok rahat doktorum 2 ay dinleniceksin dedi iş yapmak yok ağır kaldırmak yok normal olarak... 2 3 ay korunacaksın dedi çocuğum yok ama kontrole gidince sanrm bunları söyler 1.5 ay sonra kontrolüm var

Herkese merhaba,
Yardımcı olabilmesi açısından, miyom öncesi ve sonrası yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum.
Bende çok yoğun adet kanamaları oluyordu özellikle son 1 yıldır. Fakat son aylarda adet yoğunluğunun şiddeti artınca, bir kadın doğum uzmanına gittim. Yapılan muayenede rahim duvarında ve rahmin içine doğru büyüyen 10 cm bir miyom olduğu, hemen ameliyat olmam gerektiği ve miyomla birlikte rahmiminde alınması gerektiği söylendi. Günlerce ağladım ve sonrasında doktor araştırmaya başladım. Üç ayrı doktora ki üçüde proftu muayene oldum. En son İstanbulda bir prof.dr'a ameliyat olmaya karar verdim. Miyomum tam 12 cmdi son ultrason görüntüsünde. Allahıma şükürler olsun ki doktorum çok iyiydi ve ben gecen hafta salı günü laparoskopik miyomektomi ameliyatı (kapalı) ile miyomumdan kurtuldum. Bugün tam 1 hafta oldu ve ben işe başladım metrobusle gidip geliyorum üstelik. Hiç ağrım olmadı. Doktorunuzu gerçekten iyi seçin, her kadın doğumcu bir jinekolojik cerrah değildir.

Merhaba cok gecmıs olsun oncelikle. Gozun aydın miyomdan kurtulmak buyuk sevinc ne de olsa yasayan bilir :) benimde rahim duvarında ice baskı yapıp yapmadıgını jinekologum anlayamadı. Ondan prof yucel karamana yonlendirdi. Eger istanbuldaysan sayet hangi profa gittigini ve ameliyatın ne kadar oldugunu paylasırmısın?
Buarada ameliyat sonrası kanaman cok oldu mu? Ne kadar suruyor operasyon hastanede kaldın mı? Sonrasında agrın sızın nasıldı? Kusura bakma cok soru soruyorum arastırmaktan deliye dondumde azıcık. Evli isen ne kadar korunma suresi verdi bu kadarcık: )

Çok teşekkür ederim ve inşaallah sende kavuşursun sağlığına :))
Yücel Karaman'a bende gittim. Şişlide özel muayenesi var ve ameliyatı memorialde yapıyor. Oranın ücreti çok yüksekti ve ayrıca bana %80 laparoskopi olabilir demişti. Ben ameliyatımı Prof.Dr.Fatih Şendağ'a oldum. Ameliyata girdiğimde bile regldim. Yaklaşık 3,5 saatlik bir operasyonla kapalı oldum. Ameliyattan çıkınca karnın şişmesi için verdikleri gazdan dolayı omuzlarımda ağrı vardı ama aynı gece düzeldi. Kanamam 1-2 damla şeklinde 2-3 gün sürdü çok şükür. ben bir gece kaldım ancak hastane koridorlarında kahve içerek yürüyordum :)) Ertesi gün taburcu oldum. Laparoskopi için açılan minik deliklerde hafif sızı şeklinde ağrılarım oldu. ilk iki gün otururken biraz zorlandım ama üçüncü günden sonra çok iyiydim. ağrı kesici bile kullanmadım ameliyattan sonra. Evli değilim, korunma süresini o yuzden sormak aklıma gelmedi :)) ama çok uzun bir süre olduğunu sanmıyorum.

Harikasın kahve felen :) Bu bahsettigin prof nerede? Ne kadara oldun hangi hastanede yapıldı? Olmazsa bende giderim ona bu kadar eli hafif prof bulmak zor.
Genelde 6 ay diye duymustum ondan sordum kusura bakma lutfen.

Harikasın kahve felen :) Bu bahsettigin prof nerede? Ne kadara oldun hangi hastanede yapıldı? Olmazsa bende giderim ona bu kadar eli hafif prof bulmak zor.
Genelde 6 ay diye duymustum ondan sordum kusura bakma lutfen.

:)) Acıbadem Atakent'te (İstanbul/Halkalı) Özel sigortanız var ise zaten sorun değil. SGK geçiyor ancak tamamını kapsamıyor. Muayene ücreti 400 TL idi. Muhtemelen sizi muayene ettikten sonra ameliyat için bir ücret belirlenecektir. İnanılmaz bir ekip ve çok iyi bir doktor kesinlikle tavsiye ederim.

merhaba geçmiş olsun kızlar... Ben de Fatih Şendağa ameliyat oldum İzmir'de. benim 14cm, 4cm. 3cm, 2cm ve 1 cm lik miyomlarım vardı. Ameliyatım Laparoskobi ile 4,5 saat sürdü. Bende ertesi gün Yürüdüm ve çok kısa sürede iyileştim. Adet düzenim değişmedi aynı sürede regl oldum. Ameliyat sonrası kanamam olmadı. Fatih hoca gerçekten başarılı bir doktor. Ben Evliyim 3 ay korunma verdi bize. İnşallah çok kısa sürede sağlığına kavuşursun.

Sanada cok gecmis olsun. İstanbuldada oluyormus cok sukur. İkinci reglmi olduktan sonra randevu alıp gitmeyi planlıyorum. Sagolsun P pelinez arkadasımda cok bilgi verdi. Kafa yattı prof. İnsaalah bende iyi haberler ve sonuclarla karsılasırım. Herkesin saglıgına kavusması dilegiyle.

Myom o kadar sikinti birsey ki ameliyat olduktan sonra anladim.. Adetken o kadar cok kanamam oluyormuski artik basim donerdi o zamanlar cok oluyomus gibi gelmezdi ama ameliyattan sonra anladimki cidden skintim cokmus. Cok sukurki atlattim bir dahada hic birimize ugramasin insallah.

İnşallah canım... Çok geciktirmemeye çalış, ne kadar sürede olursan ameliyatını o kadar rahatlıyorsun

İnşallah canım... Çok geciktirmemeye çalış, ne kadar sürede olursan ameliyatını o kadar rahatlıyorsun
Oyle tabi canım. Benim hic sikayetim yoktu. Nasıl miyom varmıs anlamadım. Yani adetlerim asla yogun olmaz ara kanama nedir bilmezdim. Agrı felende olmazdı adet sancısı dısında o da ilk gun. Dogumda sonra rahiin arka duvarında birsey goruntusu korkutucu. Kimi dr ameliyat olma kimi dr miyom degil bazı insanların rahiminde genetikte olan birsey diyor sadece en son gittigim dr miyom ddi. Malasef erken dogum yaptım ama miyom tetiklememis olabilir yuksek ihtimalle diyorlar. Her kafadan fatklı bir ses anlayacagın. Sanki icimde goktası tasıyorum da ne oldugu anlasılmıyor.
Dr son kontrolumde ameliyat olamanı istemiyorum. Hamilelikte kontrol edelim ilaclar felen zaten her ihtimaldede kullanıcam dusuk olmaması icin. Ama aynı seyleri yasamaya gucum yok iste kimse bunu anlamıyor. Aslında yeni bir hamilelik ilac gibi gelecek bana ama korkularım endiselerim hayal kırıklıklarım bastırıyor malasef. Ayy bir dokun bin ah isit oldu kusura bakma yasadıklarımdan sonra sadece beni anlayabilecek insanlara birseyler anlatabiliyorum

Gecmis olsun oncelikle. Miyom nerede boyutları kactı? Birde nerede ameliyat oldun. Laparoskopi mi acık mı ameliyat oldun?

Acik ameliyat oldum canm.. 5cm rahmin endometruma baski yapan yerinde intramurql myomdu yeri hamilelik icin riskliydi.. bende tesadufen ogrenmistim ve ogrendikten sonra yavas yavas sikayetlerim artti agri fln olmuyodu zaten ama en buyuk sey adet kanamamin fazla olmasiydi..ankarada oldum ben burada doktor tavsiyesi isterseniz yardimci olmaya calisirim canm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…