Miyom ameliyatı olanlar

çok geçmiş olsun. gerçekten değiniz gibi ultrason şaşırtabiliyor.
sizin miyomun rahimin nersindeydi . benimki intramual miyomdu ve amliyat esnasında uterisin delinmesinden çok korkuyordum.

Canim malesef bende durumlar kotu bugun dr kontrolum vsrdi dr bebegin esinde kanama oldugunu soyledi durumum riskli oldugunu soyledi bizi arastirma hastanedine gonderdi ordada tabi asistanlar muayne etti yatis verdiler neyse hocalari geldi vizite muayne faln etmedi ayni ilaclari kullan gozettm altinda tutcaz dedi dusecek olsa burda duser dedi bende cikisimi istedim burda yatcagima evde yatarim dedim acikcasi ilgilerini alakalarini begenmedim yarin kendi dra tekrar gitcem dr um kanlanma disari aksa iyi icte var dedi allh hepimizi selamete cikarsin anldigm kadari ile sizde bir tane miyom insaa sorun yasamn

çok zor bir durum canım ama Allah hayırlısını nasip etsin meleğini korusun inşallah

Matilla benim myomumda intramuraldi siz oldunuz mu ameliyat acaba? Ben yeni oldum sayilir insallah bir sikinti olmadan atlatirim bu surecide bende bebisime kavusurum

Benim miyomum intramural ve subserozdu ama doktorumun dediğine göre uterin neredeyse hepsi miyomdu dedi. Marmara üniversitesi pendik eğitim araştırma hastanesi doc.dr. ahmet tevfik yoldemir muayeneyi asistan yapıyor hocaya yonlendiriyor.

Çok geçmiş olsun.
Bende 4 ay oldu ameliyatı olalı. Elhamdülillah anlattım o süreci.
ben 9 senelik evliyim hiç gebelik yaşamadım.ama benim miyom um rahim boşluğuna doğru büyüme yapıyordu.spermin ilerlemesine de engelmiş.
Bu durumda ameliyat tan sonra bana bir ümit oldu işte...
iyileşme sürecinden sonra korunmayı bıraktık.
bakalım zaman ne göstericek.
bizim gibi ameliyat olduktan sonra hamile olanlar bize teselli oluyor lar...

Çok teşekkür ederim öncelikle. Sizi de Allah hayırla sağlıkla bebeğinize kavuştursun. Benim gebelik öncesi en büyüğü 5 cm kadar olan 3-4 tane myomum vardı. Ama bebeğe hiç baskı yapamadığı söyleniyordu. Gebeliğin en başından beri karnım inanılmaz büyümüştü ve hep ara ara bele ve sırta vuran karın ağrılarım oluyordu. 6. haftadan itibaren lekelenme başlamıştı, 8. haftada da çok yoğun bir kanama geçirdim. Ama doktor hep kesenin ve bebeğin sağlam olduğunu kese çevresinde kanama olduğunu takip edeceğini söylüyordu. Bebek düşmeden 2-3 gün önce hafif karın ağrılarım başlamıştı, hatta şüphelenip doktora gittik ve bebeğin ve herşeyin iyi olduğu söylendi. Ama myomlar 12 cme kadar büyümüştü. Ben de o ağrıları gaz sancısı filan zannettim. Kontrolün ertesi günü de tüm gün sancı çektim, gece yarısına doğru sancılar ritmik 5 dakikada bir şekline dönüştü, meğer onlar doğum sancısıymış Aynı gece tuvalette bir anda su kesesi patladı ve suyum boşaldı. Bebeğim de sabaha karşı normal doğumla düştü Daha bitmedi.. Bu sefer de plasenta çıkmadı. 2 kez küretaj oldum yine olmadı. En son artık myomlar nedeniyle plasentaya ulaşılamadığı söylendiği için miyomlarla birlikte aynı seansta kalan plasenta da alındı. Benim hikayem böyle, size de Allahtan şifa dilerim.

Sagol canim cok zor seyler yasamissin allh hepimizin yardimisi olsundaha onceye kadar miyom kaniyodu simdi ise bebegin etrafi kanlanmis kanlanma artarsa bebegin presantadan kopasina neden olur dedi cok endiseliyim 5 gun sonra tekrar gorcek rabbimden hayirlisi artik....

Allah yardimciniz olsun, sifa versin. Sizin kac haftalikti su anda? Bebegin gelisimi iyiyse kanamadan korkmayin. Benim 6 haftadan 17 haftaya kadar kanamam hep oldu. Kasilma, karin agrisi ve suyun gelmesi daha tehlikeli oldu benim tecrubelerime gore. Tabii herkesin durumu da farklilik gosterir. İstirahat edin bol bol, ikinmaktan sakinin. Allah'tan hayirlisi

mrhb hepinize çok geçmiş olsun öncelikle yaşım 28 2 tane sezeryan doğumla çocuğum var.geçen ay tesadüfen muanede 3 cm lik rahmin dışında bir myomum olduğunu öğrendim dr şimdilik takip büyürse açık ameliyatla alırız dedi ben çok korkuyorum rahime bir zarar gelirmi diye lütfen deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim allah hepimize şifa versin

allah yardımcınız olsun.
sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanız nasip olsun inşallah

Canim bebegim 15 haftalik gelisiminde bir sorun yok cok sukur simdilik.. yarin dr a gitcem ic kanama artarsa presenta ile bebek kopar gelisimi durur dedi ...suan dista kanamam kesildi cok korkuyorum icte artmistir diye surekli yuregim agzimda dr um hic umutlu konusmadi umutlanmani istemiyorum dedi insaa bise olmaz icimdeki kipirtinin yok olmasindan korkuyorum.

Allah yardimciniz olsun. İnsallah bebeginizi saglikla kucaginiza almaniz nasip olur.

Arkadaslar ben de pazartesi gunu ameliyat oldum kapali yontemle ,6cm bir myom aldirdim. Gaz sancisi icin rezene disinda ne onerirsiniz? Bir de idrarla kan atiyorum azar azar bu ne zaman duzelir acaba? Dikislerim hala aciyor ayrica uuf.

Kapali ameliyatta dikis olmazki neresi aciyor ben anlamadim canim.. Kan gelmesi de doktorunuza bir danisin mutlaka benden idrarda kan gelmemisti hic normal kanamam olmustu

Arkadaslar ben de pazartesi gunu ameliyat oldum kapali yontemle ,6cm bir myom aldirdim. Gaz sancisi icin rezene disinda ne onerirsiniz? Bir de idrarla kan atiyorum azar azar bu ne zaman duzelir acaba? Dikislerim hala aciyor ayrica uuf.
Cok gecmis olsun. Bende idrarda kan hic olmamisti. Gaz icin de evde bol bol yurumustum, rezene hic denemedim, sicak suda islatilmis kayisi yemek de kabizliga iyi gelmisti. 3-4 gun icinde zaten gaz sorunu buyuk olcude azaliyor, ilk 3 gun cok zordu benim icin. Allah sifa versin.

Kapali ameliyatta dikis olmazki neresi aciyor ben anlamadim canim.. Kan gelmesi de doktorunuza bir danisin mutlaka benden idrarda kan gelmemisti hic normal kanamam olmustu

Disaridan delinen yerleri nasil kapatiyorlar ki? 2 3 cm aciklik sonucta. Hem icten de sizisi var tabi. Kanamam cok cok azaldi bu arada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…