Miyom ameliyatı olanlar

Merhaba kızlar rahim içine büyüyen 13cm ilk miyomum varmış izmirden doktor önerir misiniz? Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı?

kızlar merhaba ,
sizlerin destğine çok ihtiyacım var
12 yaşında bir kızım var yaşım 39 rahimde en büyüğü 3,84 cm myom var 4 tane.
on senede bu kadar büyüdü.
cocuk düşünmüyorum ki bu şartlarda zaten olacağını sanmıyorum.
açık ameliyat olup myomektamımı olsam
yoksa rahimimi aldırsam
yaşım çok genç olduğu için üzülüyorum rahim ameliyatı olmaya.
dr su an takip yeter diyor.
fikirlerinize ihtiyacım var.
teşekkürler

kızlar merhaba ,
sizlerin destğine çok ihtiyacım var
12 yaşında bir kızım var yaşım 39 rahimde en büyüğü 3,84 cm myom var 4 tane.
on senede bu kadar büyüdü.
cocuk düşünmüyorum ki bu şartlarda zaten olacağını sanmıyorum.
açık ameliyat olup myomektamımı olsam
yoksa rahimimi aldırsam
yaşım çok genç olduğu için üzülüyorum rahim ameliyatı olmaya.
dr su an takip yeter diyor.
fikirlerinize ihtiyacım var.
teşekkürler
öncelikle cok gecmiş olsun.. ben sizin yerinizde olsam rahmimi aldırmazdım diye dusunuyorum. bebek buyutmek dısında kadınlar için önemli görevi olan bir organ rahim. doktorunuzun dediği gibi takip edin ohalde. ben bebek istediğim için rahim dısında buyumus olan 10 cm buyuklugunde miyom aldırdım acık ameliyatla.. cok sukur iyi gecti. insallah sizin sorununuzda en ii sekilde cozulur..

öncelikle cok gecmiş olsun.. ben sizin yerinizde olsam rahmimi aldırmazdım diye dusunuyorum. bebek buyutmek dısında kadınlar için önemli görevi olan bir organ rahim. doktorunuzun dediği gibi takip edin ohalde. ben bebek istediğim için rahim dısında buyumus olan 10 cm buyuklugunde miyom aldırdım acık ameliyatla.. cok sukur iyi gecti. insallah sizin sorununuzda en ii sekilde cozulur..
Canım teşekkür ederim
rabbim evladını kucağına almayı nasip etsin.

Slmlar aranıza yeni katıldım miyomla ilgili şeyler ararken buldum sizi. Bir kaç hafta önce hamile olduğumu öğrendim onun yanındada büyük bir miyom olduğunu maalesef hamilelik halim kısa sürdü geçen salı son buldu miyomum 15cm civarı ve ameliyat olucam ağrılarım çok ameliyatı çok iyi bir yar.doç yapıcak ona güveniyorum ama sizden çok şey öğrendim burda inşallah çoğunuzun dediği gibi sorunsuz geçer korkuyorum doğrusu.

Evet var canım. Üniversite de m. Aral Atalay ona git mutlaka UOTE="tuanna4, post: 8483217, member: 159322"]arkadaşlar bursada bu konuda iyi olan bir doktor tanıyan varmı annemin myomu var direk rahimini almaya kalkıyorlar aslında temizleme yöntemiyle olabilecek ama uğraşmıyorlar teşekkürler[/QUOTE]
Ev

Slmlar aranıza yeni katıldım miyomla ilgili şeyler ararken buldum sizi. Bir kaç hafta önce hamile olduğumu öğrendim onun yanındada büyük bir miyom olduğunu maalesef hamilelik halim kısa sürdü geçen salı son buldu miyomum 15cm civarı ve ameliyat olucam ağrılarım çok ameliyatı çok iyi bir yar.doç yapıcak ona güveniyorum ama sizden çok şey öğrendim burda inşallah çoğunuzun dediği gibi sorunsuz geçer korkuyorum doğrusu.
Çok geçmiş olsun,inşallah ameliyatıniyi ggeçmiştir ve hemencecik iyilesirsin, ben de yeni 12cm ilk miyomum olduğunu öğrendim nazi drlar ameliyat bazilari ise embolizasyon dediler kafam çok karisti... Biz de bebek için on kontrollerde öğrendik inşallah ikimiz içinde hayirlisi olsun... Tedavinin ile ilgili bilgi verirsen sevinirim, tekrar geçmiş olsun...

Çok geçmiş olsun,inşallah ameliyatıniyi ggeçmiştir ve hemencecik iyilesirsin, ben de yeni 12cm ilk miyomum olduğunu öğrendim nazi drlar ameliyat bazilari ise embolizasyon dediler kafam çok karisti... Biz de bebek için on kontrollerde öğrendik inşallah ikimiz içinde hayirlisi olsun... Tedavinin ile ilgili bilgi verirsen sevinirim, tekrar geçmiş olsun...
Merhaba kızlar rahim içine büyüyen 13cm ilk miyomum varmış izmirden doktor önerir misiniz? Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı?

Teşebursada ederim henüz ameliyat olmadım ocak ayında inşallah dün kontrole gittim zor bir ameliyat olacak dedi doktorum bilmiyorum ne olacak hayırlısı artık inşallah sende kurtulursun akıllı davranmışsın doktora gitmekle ben Bursada yaşıyorum doktorda üniversite de M. Aral Atalay

TE="Tazicikk79, post: 38211475, member: 642933"]Teşebursada ederim henüz ameliyat olmadım ocak ayında inşallah dün kontrole gittim zor bir ameliyat olacak dedi doktorum bilmiyorum ne olacak hayırlısı artık inşallah sende kurtulursun akıllı davranmışsın doktora gitmekle ben Bursada yaşıyorum doktorda üniversite de M. Aral Atalay[/QUOTE]
Bende İzmirde 2 Dr a gittim biri önce küçültüp sonra alnaliyiz dedi öteki hemen almaliyiz dedi kafam karmakarisik dokuz eylül den bir hoca önerdiler bir de ona gidicem bilgi veririm, senin ameliyatın acil mi olacak?

Bende 2009 yılında olmuştum ameliyat.çok şükür rahimde sıkıntı olmadı ama zor bi süreçti benim için.en çokta ilerde çocuk olmazsa diye tedirgin olmuştum.şimdi bi sıkıntı yok şükür

Çok sevindim senin için inşallah Allah saglikla bebeginizi kucaginiza almayi nasip etsin. Ameliyatın acik mi olmuştu? Miyomun buyuk muydu biraz bilgi verirsen cok sevinirim... OTE="hope83, post: 38230557, member: 639904"]Bende 2009 yılında olmuştum ameliyat.çok şükür rahimde sıkıntı olmadı ama zor bi süreçti benim için.en çokta ilerde çocuk olmazsa diye tedirgin olmuştum.şimdi bi sıkıntı yok şükür[/QUOTE]
Cok

Evet açıktı.adanada bu işte iyi olduğunu duyduğum bi prof.gitmiştim..ona gidene kadar,rahmin alınabilir lafları çok duydum bi iki doktordan. Ne zaman bu doktora gittim çok rahatladım,ben daha rahim almadım dedi.ama evlenmemiş olduğun için muayene ultrason olunca net olmuyo dedi.ama hiç bişe olmayacak,çocuğunda olacak dedi.ameliyattan çıkınca tahminimizden büyüktü.verilmiş sadakan varmış dedi..şu An hatırlamıyorum büyüklüğünü ama rahimin dış. Kısmındaydı..önce Allah,sonra doktorum sayesinde çok şükür atlattım.2gündür yattımhastanede.3gün ayaktaydım..evlendikten sonra 3sene bekledik,miyoma bağladım ama alakası yokmuş.herşey normaldi..Allah bu zamanda nasip etti.inşallah sende sorunsuz bi ameliyat geçirisin

Evet açıktı.adanada bu işte iyi olduğunu duyduğum bi prof.gitmiştim..ona gidene kadar,rahmin alınabilir lafları çok duydum bi iki doktordan. Ne zaman bu doktora gittim çok rahatladım,ben daha rahim almadım dedi.ama evlenmemiş olduğun için muayene ultrason olunca net olmuyo dedi.ama hiç bişe olmayacak,çocuğunda olacak dedi.ameliyattan çıkınca tahminimizden büyüktü.verilmiş sadakan varmış dedi..şu An hatırlamıyorum büyüklüğünü ama rahimin dış. Kısmındaydı..önce Allah,sonra doktorum sayesinde çok şükür atlattım.2gündür yattımhastanede.3gün ayaktaydım..evlendikten sonra 3sene bekledik,miyoma bağladım ama alakası yokmuş.herşey normaldi..Allah bu zamanda nasip etti.inşallah sende sorunsuz bi ameliyat geçirisin

Çok güzel moral oldu gerçekten çok Sağol, ben şimdilik nasıl bir tedavi geçireceğimi bilmiyorum, bazı doktorlar alınmalı bazıları ise küçültülmeli diyor bu Yüzden çok sıkıntılı günler geçiriyorum. Benim misyonum çok Sayıda ve bir tanesi 12cm miş. Oldukça büyük :KK43: Allah inşallah bizimde sağlıkla atlatıp bebeğimize kavuşmamızı nasip etsin...çok soğol bilgi verdiğin ve iyi dileklerin için...

merhabalar bendede 5,5 ve 3 cm civarında 2 myom var doktorların hiç biri amelıyat önermedi gebeliğe engel değil dedi eşimde sperm morfolojisi düşük varikosel amelıyatıda oldu ama hala bebiş yok bizimde 3 sene oldu sizin bebiş nasıl geldi maşallah sağlıcakla kucağına al inşAllah ama bu myomlar hep kafamda takıldı kaldı aşırı adet kanamalarımda var

Ameliyat önermeslerde düzenli kontrole git, kısa zamanda büyüyor malesef..valla ilk işim rahim filmi oldu.sorun yoktu.aradan 1sene geçti Sperm testi yaptırdı eşim.sıkıntı yoktu.5-6ay geçti bi kadın doğum uzmanı gittim.polikistik overvar dedi ama kilonun yok bence olur dedi..glikofen die bi kaç verdi.yan etkilerden dolayı fazla içmedim ama zorladı yarım yarım da olsa..klomendei verdi içtim
içtim.çatlama iğnesi yaptırdık olmadı..sonraki ay gittim 2şer tane klomendei içtim ama yumurta hiç büyümemiş boş geçti o ay..artık aşılama için doktor araştırıyordum yaşım31.daha fazla klomendei çatlama iğnesi vakit geçirmek istemedim...doktor ararken adetim gecikti..test pozitif çıktı..Allah isterse nasip ediyo,hayırlısı için çok dua ettim.olsun diye değil.vardır bi sebebi dedim.olmazsa tüp bebekte kadar gidecektii.çok şükür gerek kalmadı..Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah

Myom ameliyatindan sonra toparlanma suresi ne kadar suruyor kizzlarr?? Bende rahmin icinde 5cm lik myom var acik ameliyat olucam iyilesme suresu uzun oluyor mu acaba

Merhaba Hanımlar,

Ben de forumdaki bir çok üye gibi tesadüfen büyük bir miyomum olduğunu öğrenip; tedavi, hastane, hekim arayışlarımı sürecimde buradan çok şey öğrendim. Kişisel deneyimlerini paylaşan herkese teşekkür ederek bende edindiğim tecrübeleri burada paylaşmayı bir borç bildim.İstanbul'da yaşıyorum. 28 yaşındayım ve 1,5 yıllık evliyim. Yakklaşık 2,5 ay önce gittiğim jinekoloji muayenesinde 10,5 cm civarımı miyomum olduğunu öğrendim.Rahim arka duvarından ağzına doğru büyüyen bir miyom. Tam türünü bilmemekle büyük ölçüde çoğu subseröz.(Maltepe Devlet Hast.) Öncesinde herhangi bir şikayetim olmadığı için daha önce muayene olmamıştım. Ameliyat önerildi.Hekimim Nergis Hnm, burada da yapabileceğini ama yeterli kan bankası olmadığını, klasik kanama komplikasyonu gelişirse rahim alınması riskinden bahsetti. Ben ilk muayene olduğum hastane ve doktor olması sebebiyle başka hastaneleri de araştırmaya karar verdim. sonrasında GATA'dan Yrd.Doç. Ali Babacan'a göründüm. Ameliyat önerdi o da fakat ameliyatları açık yaptıklarını söyledi. Bende enfeksiyon ve iç oranganlarda yapışıklık riskinin daha az olması sebebiyle kapalı yöntemle ameliyat olmak istemediğimi söyledim. Genç olmam ve çocuk sahibi olmamam sebebiyle benim için iyi bir alternatif olabileceğini önerdi. Derken kapalı yöntemle ameliyat yapan hastaneleri araştırmaya başladım.Öğrendik ki, gerçekten İstanbul'da kapalı olarak ameliyat yapan hekimlerin neredeyse tamamı özelde. Sonrasında Medipol Hast.de Doç Dr. Murat Naki'ye göründüm.Muayene ücreti 150 tl.Boş boşuna bu parayı vererek muayene oldum dediği şey aynıydı diğer doktorlarla. Kapalı yapabileceğini ama komplikasyon olması durumunda açığa dönebileceğini bildirip, başına henüz böyle bişiy gelmediğini söyledi. Öncelikli olarak daha rahat ameliyat yapacağı için robotiği önerdi.Fakat fiyatlar inanılmaz uçuk. Şöyle ki, sgk kapsamında Da Vinci(Robotik) 18.500 tl, Kapalı 12,000 tl açık 10,000 tl. Sonra Anadolu yakasında temizliği ve konforuyla bilinen yeni açılmış,fiyatı daha uygun muayene ücreti 50 tl, özellikle de Kadın doğum bölümü çok aktif olan Emsey Hastanesine gittim.Muayene ücreti Oradaki Uzm.Dr. Pınar hnm, rahmin korunması öncelikli olduğu için ve sanırım kendine güvenemediğinden dışarıdan danışmanlık yapan Prof.Dr. Cem Turan'a yönlendirdi beni.Ona görünmem halinde +250 tl daha vererek muayene olacaktım.Ben de telefonda fiyat alma imkanımın olup olmadığını sordum.Dr, telefonda fiyat verdi açık 8.500 tl kapalı olursa 10.500 tl. Telefonda bir hekimin fiyat vermesi beni rahatsız etti. Hastanede muhasebe servisinin fiyat vermesini beklerdim.Bu arada eğer Emsey Hastanesi hekimi yapmış olsaydı miyomektomi fiyatını öğrendim 3.500 tl idi. Yaptıkları işgüzarlık olarak geldive oradan da vazgeçtim. Tekrar araştırmalara devam ettim ve Marmara Üniv.den Doç.Dr. Ahmet Tevfik Yoldemir'i internetten buldum.Çok aktif bir facebook, twitter ve instagram kullanıcı aynı zamanda bir çok videosu var. Kapalı ameliyatlar konusunda 2001 yılından beri yurt dışında eğitim almış. MHRS sistemi üzerinden randevu aldım. Kadın Hastalıkları polikliğinden almalıymışım yanlışlıkla infertilite'den almıştım bu yüzden ilk gittiğimde muayene olamadım.20 gün sonra aldığım randevuya gittiğimde asistanların muayene ettiğini hocaların olmadığını gördüm. Asistan, hocaya ultrason görüntülerimi gösterip kapalı ameliyat yapıp yapamayacağını sorup bana dönüş yapacaktı ve beni anestezi hazırlıklarına yönlendirdi. Herhangi bir dönüş olmadı. Gittim 1 hafta sonraya randevu verdiler.O hafta da şansıma 2 Ocak 2015 Cuma günü idari tatil ilan edildi.9 Ocak'a tekrar randevu aldım sadece kan testi yapıldı ve öğleden sonra sonucumu alıp asistanın odasına gittiğimde, asistanların değişitiğini anladım durumu izah ettim ve hala hocayla görüşemediğimi beni muayene etmeden nasıl ameliyat yapacağımı sordum. O da bana dönüş yapacağını söyledi. 3 gün sonra arayarak ameliyatımın açık yapılmasına karar verildiğini ve ameliyatı yapacak Yrd.Doç. Gökçe Hnm'ın beni muayene edecegini söyledi. Gittim muayene olmayı beklerken bir türlü tanışamadığım Doç.Dr. Ahmet Tevfik hocayı gördüm ve dedim şimdi soramazsam bir daha hiç soramam diyerek kendisinden randevu aldığımı neden beni görmeden ameliyat etmeyeceğini bildirdiğini sordum.Şaşırdı asistana sordu bu hastanın durumu nedir diye öğrendikki asistan miyom 10 cm diye hocaya sormadan açık ameliyat yapan başka bir hocayla görüşmüş. Bunun üzerine beni muayene etti daha ultrasona bakmadan karnımda miyomumu buldu, eğer kendi amliyat yaparsa kameraları nereye koyacağına kadar gösterdi.Evet rahimden kolay çıkar ama minyon yapıda olduğun vücuttan çıkması ekstra zaman alır ve daha fazla narkoz alırsın dedi. Tercih senin dedi. Ben tüm komplikasyonlarına rağmen Tevfik hocaya inandım ve 1 ay sonrasına ameliyat günü verildi. 23 Şubat'da ameliyat olacağım Allah'ın izniyle. Miyomu çıkaramazsa küçük bir kesiyle vücuttan çıkarabileceğini söyledi.Umarım buna gerek kalmadan kapalı yöntemle miyomumdan kurtulur sağlıklı bir şekilde yaşantıma devam ederim.
Tekrardan herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum...

Merhaba,
Nurçağla çok güzel anlatmışsın. İnşallah ameliyatın kolay geçer. Allah yardımcın olsun. bende kardeşimde miyom olduğunu öğrendim bugün kendisi bekar ve 20 yaşında. miyom 11-12 cm miş. O da Maltepe Devlet Hstanesine ve Maltepe Tıp Merkzine gitti. Doktorlar ameliyat olması gerektiğini söylemiş ancak ameliyat açık mı olmalı kapalı mı bu önemli mi bekar olduğu için fark eden bir durum olur mu bilemiyorum. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

X