Miyom ameliyatı olanlar

Oncelikle gecmis olsun umarimki kardesiniz bir an once atlatir bu sikintiyi.. Doktorlar myomun yerine gore ve buyuklugune gore karar veriyorlar ameliyatin sekline kapali olabiliyorsa tabikide cok daha iyi toparlanma sureci daha kisa suruyor.. bende gecen hafta oldum ameliyat merak ettiginiz birsey olursa sorabilirsiniz

Ben de 3 gun once acik miyom ameliyati oldum. Miyomlar nedeniyle ilk bebegimi 17. haftada kaybettim ve gebelikte miyomlarda 12 cme kadar buyume oldu. Acik ameliyat tabii biraz zor oluyor. İlk 2 gun agrilarim cok fazlaydi, gaz sancisi oluyor. Daha cok erken tabii ama karnimdaki sislik inmedi. Acik ameliyat sonrasi ödem ve karinda sislik sikayeti olan oldu mu? Sanki karnima yumusak bir yastik baglanmis gibi hissediyorum ve yara yerimde de tuhaf bir hissizlik var. Acik ameliyat olan arkadaslar yardimci olabilirse cok sevinirim. Herkese acil sifalar dilerim

Merhaba canm ben de iki hafta oluyo ayni skintilari bende yasadim gaz sancisi sislik hala da tam anlamiyla gecmis sayilmaz bir hafta oyle geciyor endiselenme canim.. Bol bol rezene cayi ic bana cok iyi geldi

Ben de 3 gun once acik miyom ameliyati oldum. Miyomlar nedeniyle ilk bebegimi 17. haftada kaybettim ve gebelikte miyomlarda 12 cme kadar buyume oldu. Acik ameliyat tabii biraz zor oluyor. İlk 2 gun agrilarim cok fazlaydi, gaz sancisi oluyor. Daha cok erken tabii ama karnimdaki sislik inmedi. Acik ameliyat sonrasi ödem ve karinda sislik sikayeti olan oldu mu? Sanki karnima yumusak bir yastik baglanmis gibi hissediyorum ve yara yerimde de tuhaf bir hissizlik var. Acik ameliyat olan arkadaslar yardimci olabilirse cok sevinirim. Herkese acil sifalar dilerim
Cok gecmis olsun o hissizlik oluyor cok normal hatta bi seneyi bile bulabilio ama ilkbastaki kadar olmuyor. Haklisin cok tuhaf gelio insana basta hem kasiniyordu kasidigimida pek hissetmiyordum tuhaf bi his:-) takilma bunlara zor donemi atlatmissin;-))

Arkadaşlar ameliyatlarınızı hangi hastanede hangi doktor tarafından yapıldığını paylaşırsanız çok sevinirim. Kardeşimim 12 cm civarında olduğu için riskli olduğunu ve ameliyatta kanama durmazsa rahmin alınacağını söylemişler. Bu bizi çok korkuttu. 20 yaşında gencecik kız evli değil. Endişeliyiz :KK43:

Arkadaşlar ameliyatlarınızı hangi hastanede hangi doktor tarafından yapıldığını paylaşırsanız çok sevinirim. Kardeşimim 12 cm civarında olduğu için riskli olduğunu ve ameliyatta kanama durmazsa rahmin alınacağını söylemişler. Bu bizi çok korkuttu. 20 yaşında gencecik kız evli değil. Endişeliyiz :KK43:

Ankarada Prof Dr Aydan Biri'yi onerebilirim. Cok gecmis olsun

Evet ben de YÜCEL KARAMAN beyin ameliyat için istediği ücreti merak ediyorum, bilen varsa?

Ankarada kesinlikle aydan biriyi oneriyorum canim.. Hangi ildesiniz bilmiyorum ama bukonufa uzman biri

Istanbul konusunda hıc bılgım yok canım ama rahim alma ıhtımallerı çok düşük bir ihtimal onu söyleyen doktora yaptırmayın bence kesınlıkle ıyı bırını buldun önemli bir ameliyat çünkü ..

Merhaba,pazartesi sabahı ameliyata girdim. 8:30'a dogru ameliyata girdim ve uyandirdiklarinda saat 14:30'a geliyordu.Güzel bir rüyadan kalkar gibi ama karnımda bir alev topuyla uyandım durmak bilmeyen sürekli yanan bir alev topu...Beni uyandirma odasından doğruca göğüs filmi çektirmek için götürdüler sonradan öğrendiğime göre ameliyat esnasinda solunum ile ilgili bir problem olmuş. Hic agrimiyor dediklerine bakmayın ağrıyor inanilmaz ağrıyor hem de. Ameliyata 12,8 hemogram ile girdim çıktığımda 7,8 di. Tansiyonum da cok düşüktü (8/4).Ogünü sürekli kan,demir iğnesi,agri kesicilerle geçirdim ve gözümü kirpmadim ağrıdan.ertesi sabah doktorum geldi ameliyatta cok zorlandık dedi, 5 tane laparoskopi aleti kırıldı dedi 10 cm degilmiydi dedim tam 595 gram miyom çıkardık dedi.şok oldum.keşke dedim laparoskopik girmeseydik yine kesi yapıldı açığa döndü dedim. Hayır böylesi çok daha iyi oldu miyomu çıkarmak için göbeğin üstünden aşağıya kadar koca bir kesi atmamız lazımdı dedi.Bu bir yöntem zaten dedi(laparoskopi yardimli myomektomi) Genellikle miyomlar ultrasonda göründüklerinden daha büyük oluyorlarmis.çok zor bir deneyim.dün ayağa kalkıp gezmeye başlayınca sondayi ve direni cikardilar gaz sancimda kalmayınca bugün taburcu oldum evime geldim cok şükür. Ağrılar var biraz zor oturup kalkıyorum ama çok iyiyim ameliyat gününe göre. Rahmin alinmasi cok ekstrem bir komplikasyon, bence bu konuda korkunuz olmasın. Benim ameliyatim cok kanamalı gecti ve kitle cok büyüktü. İnanın benimki alinirdi yersiz bir korku.Marmara üniversitesi saglik bakanlığına ait. Döner sermayesi hoca ameliyat parasi vs. Durumlari yok. Hiç bir ücret talep edilmedi benden. Allah kimseye yaşatmasın bu acıyı ınşallah en az hasarla atlatırsınız...

yaz: 661729 .!.:
Ben de 3 gun once acik miyom ameliyati oldum. Miyomlar nedeniyle ilk bebegimi 17. haftada kaybettim ve gebelikte miyomlarda 12 cme kadar buyume oldu. Acik ameliyat tabii biraz zor oluyor. İlk 2 gun agrilarim cok fazlaydi, gaz sancisi oluyor. Daha cok erken tabii ama karnimdaki sislik inmedi. Acik ameliyat sonrasi ödem ve karinda sislik sikayeti olan oldu mu? Sanki karnima yumusak bir yastik baglanmis gibi hissediyorum ve yara yerimde de tuhaf bir hissizlik var. Acik ameliyat olan arkadaslar yardimci olabilirse cok sevinirim. Cok gecmus olsun arkadasim benim size bir sorum olcak bebeginiz 17 haftalikken kanama mi oldu suyunuz mu geldi bende miyomlu gebelerdenim cok korkuyorum bide kurtajla miyom ameliyati bir arada mi oldunuz bilgilendirirseniz sevinirim

Yazfey e Cok gecmus olsun arkadasim benim size sorum olcakti bebeginiz 17 haftalikken kanama mi oldu suyunuz mu geldi olay nssil gelisti gebeligin ilk aylarinda kanamaniz oluyo muydu bende miyomlu gebelerdenim cok korkuyorum ara ara kanamalarim oluyo bide kurtajla miyom ameliyati bir arada mi oldunuz bilgilendirirseniz sevinirim

Yazfey e Cok gecmus olsun arkadasim benim size sorum olcakti bebeginiz 17 haftalikken kanama mi oldu suyunuz mu geldi olay nssil gelisti gebeligin ilk aylarinda kanamaniz oluyo muydu bende miyomlu gebelerdenim cok korkuyorum ara ara kanamalarim oluyo bide kurtajla miyom ameliyati bir arada mi oldunuz bilgilendirirseniz sevinirim
arkadaşım ben de gebe olup miyomu olanlardanım... açıkçası tedirginim biraz... sen gebeliğe başladığında miyom ne kadardır ve büyüme oldu mu ? olduysa ne kadar oldu ?

arkadaşım ben de gebe olup miyomu olanlardanım... açıkçası tedirginim biraz... sen gebeliğe başladığında miyom ne kadardır ve büyüme oldu mu ? olduysa ne kadar oldu ?
En buyugu 3.o cm olan bir kac tane kucuk kucuk var dedi ..suan icin 4.0 cm 4.2 cm 3.0 cm 2.0 cm 2.0cm 5 tane miyoma sahibim cok korkularim var ..cok sancili oluyo gebeligimden ogrendigimde kahverengi akintilarim oluyodu gunde 3 tane progrestan 200 mg aliyodum biri agizdan ikisi fitil seklinde cok sidettli sancilarim oluyo bir hafta arayla 5-6 kez kanamam oldu oyle boyle degil ped dayanmiyodu hastanede depot igne serum veriyolar eve gonderiyolar bir hafta sonra tekrar oluyo kahverengi akintilari saymiyorum o surekli var suana kadar cok sukur bebegin gelisiminde bise yok miyomlar yapiyo muhtemelen suan ki tedavim 5 gunde bir igne vuruluyorum vajinal jel kullanyrm fitil yazmiyo simdilik ...paylascakkarim bunlar iletisimi koparmayalim siz kac haftaliksiniz agriniz oluxomu dr nuz nasil tedavi veriyo

En buyugu 3.o cm olan bir kac tane kucuk kucuk var dedi ..suan icin 4.0 cm 4.2 cm 3.0 cm 2.0 cm 2.0cm 5 tane miyoma sahibim cok korkularim var ..cok sancili oluyo gebeligimden ogrendigimde kahverengi akintilarim oluyodu gunde 3 tane progrestan 200 mg aliyodum biri agizdan ikisi fitil seklinde cok sidettli sancilarim oluyo bir hafta arayla 5-6 kez kanamam oldu oyle boyle degil ped dayanmiyodu hastanede depot igne serum veriyolar eve gonderiyolar bir hafta sonra tekrar oluyo kahverengi akintilari saymiyorum o surekli var suana kadar cok sukur bebegin gelisiminde bise yok miyomlar yapiyo muhtemelen suan ki tedavim 5 gunde bir igne vuruluyorum vajinal jel kullanyrm fitil yazmiyo simdilik ...paylascakkarim bunlar iletisimi koparmayalim siz kac haftaliksiniz agriniz oluxomu dr nuz nasil tedavi veriyo
ben şu an 11. haftadayım ve geçen hafta miyom 4.26 cm idi ama doktor büyüme yapar, büyüdükçe de ağrı olur dedi... ben de korkuluyum ama Allah'a emanet artık inşallah hayırlısıyla tamamına erdirir Rabbim..

Nurçağla bilgiler için çok teşekkürler yazın içimi rahatlattı. Marmara Üni.de seni muayene ve ameliyat eden doktor aynı mıydı ve ismi nedir ?

X