Miyom ameliyatı olanlar

Hastane fobisi biri olarak hic korkma canim.. 2ay once 13cm acik miyom ameliyati oldum.ameliyta gulerek girdim ki pozitif dusunseye inanirim ki ztn uyuyorsun anlamıyorsun bile gozunu bir aciyorsun bitmişilk 8saat agrim oldu tabiki ama siddetli adet agrisi gibiydi ztn agri kesici ypiyorlar sonrasinda cin gibiydim. Sigara kullanan biriyim ki hamileydim bebegi kaybettim onla beraber aldilar ameliyattn onceki gun stresten sigara icmistim ama keske icmeseymisim beni zorlayan amelyt sonrasi okusuruk oldu oksurdukce canm yandi ve dikislerin patlama korkusu oldu ama tabi oyle birsey olmuyormus:) hastanede 1gece yattim.ertesi gun aksam üstüne dogru taburcu oldum burda en onmli sey amelyt sonrasi belli bi zamandan sonra yuruyus ypmak ne kadr yuruyeblrsen o kdr kendne geliyorsun.sonda taklmsti bana biraz o rahatsiz etti ama ciknca inanlmaz rahatladım eve ciktigimda agri kesici cok kullanmadm bile.. sdc otururken kalkarken,gulerken,oksururken kotu oluyorsun.. kabiz olmaman cok onemli o yuzden mtlaka sivi tuket komposto fln ic. Ztn hergn kendni dha iyi hissetmeye baslayacaksin:) ben 10gun sonra ufak ufak disarda kahve gezmelerine bile baslamstimsuandada dikislerim fazla kasiniyo iyilesme surecinde:)

Merhaba bende on gün önce açık miyom ameliyatı oldum. Öncelikle en önemli tavsiyem o sigarayı bırakın. Ben bırakmadım hala sıkıntısını çekiyorum.

Rahmimin içini doktor miyom tarlasına benzetmişti pandemi öncesi en büyüğü 5,5 cm miyomu ameliyatı olacaktım pandemi çıkınca gidemedim. 2 aydır gaz sancıları ve mide ağrıları çekiyorum. Gastrologa gittiğimde miyomlarım eline geldi ve acil mr istedi. Ultrasonda 7,5 cm gözüken miyom mr da 13 cm gözüküyormuş. Endoskopi ve kolonoskopi sonucum temiz çıktı. Aşırı kanamalar bende de oluyordu. Ama ilk 2 gün özellikle. Aşırı ağrım olmasa da son 1-2 yıldır bazen nefes darlığı çekmeye başladım muhtemelen gazdan büyük miyom mide bulantısı/ ağrısı yapar mı? 5,5 cm iken doktorum yapmaz demişti

Başkent hastanesi prof Murat naki ye gitmeyi planlıyorum. Murat beye muayne olan var mı? Ameliyat öncesi bu konudaki tüm yorumları okumaya başladım. Ameliyat korkumu yenmemi sağlıyorsunuz.

17 ocakta acik miyom ameliyati oldum.17cm miyom rahim ve yumuryaliklarim alindi.2gun hastanede kaldim.evde bakim onemli pansuman duzenli ilac kullanimi ve yürüyüş iyilesme surecini hizlandiriyor hic korkmadan aldirin surekli agri kabizlik siskinlik cekmekten kurtulun

Teşekkür ederim, çok geçmiş olsun. 1 ay içinde olmayı planlıyorum. Bu kadar büyümüş olacağını tahmin etmemiştim. Aşırı gaz problemim oluyor beni sıkıştırıyor umarım ondandır tabi.

Cok tesekkur ederim bilgi verdiginiz icin, size de gecmis olsun Kabizlik sorununu cok okudum, bunun icin ekstra onlem alacagim. Sigara zorluyor suan beni azalttim ama hala birakamadim

Merhaba bende on gün önce açık miyom ameliyatı oldum. Öncelikle en önemli tavsiyem o sigarayı bırakın. Ben bırakmadım hala sıkıntısını çekiyorum.
Size de cok gecmis olsun, dilerim bir an once toparlarsiniz Sigarayi azalttim ama maalesef hala birakamadim. Ne gibi sikintilar yasiyorsunuz, yaranin iyilesme surecini etkiledi mi?

Tesekkur ederim donusunuz icin, size de cok gecmis olsun Rahim ve yumurtaliklarin alinmasi sizin tercihiniz mi oldu yoksa miyom zorlu bir yerlesimde miydi acaba? Doktor bana rahmin korunacagini soyledi ama sanirim alinma riski her miyom ameliyatinda oluyor

Merhabalar, bence ameliyat olmanız gerekiyorsa hemen korkmadan yaptırın. Zaten anestezi altında yapılıyor. Uyandıgınızsa ise agrı hissetmemeniz için hemen etkili agrı kesiciler yapılıyor, hissetmiyorsunuz bile.Benim 3 hafta oldu ameliyat olalı. İlk günler adet sancıdan daha az olan grı

Merhabalar öncelikle çok teşekkür ederim. Şuan gayet iyiyim, ameliyat oldugumu bile unuttugum oluyor. Dikişlerimde agrı, sızı kalmadı. Üç hafta oldu. Ben sigaranın etkisini ameliyat sonrası öksürüklerimde dikişlerim sızladığında hissettim. Keşke bıraksaymısım ameliyattan önce diye düşündüm. Dikişlerimin iyileşme kısmında bır sıkıntım olmadı iyi beslendim, bol yürüdüm, bol su içtim.Korkan erteleyen arkadaşlar inanın hiçbirşey hissetmiyorsunuz, amelyattan ilk çıktıgınızda agrılarınız oluyor ama anında etkili agrı kesicilerle dindiriyorlar. Benim kadar belki korkan olmamıştır bu ameliyattan ancak şimdi düşünüyorum da keşke önce olsaymısım.

Merhabalar öncelikle çok teşekkür ederim. Şuan gayet iyiyim, ameliyat oldugumu bile unuttugum oluyor. Dikişlerimde agrı, sızı kalmadı. Üç hafta oldu. Ben sigaranın etkisini ameliyat sonrası öksürüklerimde dikişlerim sızladığında hissettim. Keşke bıraksaymısım ameliyattan önce diye düşündüm. Dikişlerimin iyileşme kısmında bır sıkıntım olmadı iyi beslendim, bol yürüdüm, bol su içtim.Korkan erteleyen arkadaşlar inanın hiçbirşey hissetmiyorsunuz, amelyattan ilk çıktıgınızda agrılarınız oluyor ama anında etkili agrı kesicilerle dindiriyorlar. Benim kadar belki korkan olmamıştır bu ameliyattan ancak şimdi düşünüyorum da keşke önce olsaymısım.

Merhaba, bulanti/mide agrisi bende de oluyor. Ozellikle kabizlik cektigim ve gazli gidalar tukettigim donemlerde yasiyorum mide sorununu. Muhtemelen miyom diger organlarla birlikte artik mideye de baski yapiyor. Ben de onumuzdeki ay ameliyat olacagim, siz mri cektirdiniz mi miyomlarinizin turu ne acaba? Ben Canakkalede yasiyorum ama İstanbulda ameliyat olacagim, 5 yil sonra ameliyata karar verebilme gucunu doktorum sayesinde buldum. Hem kisisel olarak sakin ve guven verici yaklasimi, hem de jinekolojik onkolog ve miyom konusunda cok tecrubeli olusuyla korkularim biraz azaldi. Dilerim siz de guvenebileceginiz hekimi bir an once bulur ve saglikla kurtulursunuz

Mri cekilmis, gozden kacirmisim. Miyomlarinizin turu/yerlesimi uygunsa kapali ameliyatta olabilirsiniz sanirim, 15 cm e kadar kapali yapabiliyor cogu hekim. Benim ameliyat seklim henuz konusulmadi ama miyom dejenere oldugu icin muhtemelen acik olacak

Merhaba,
Evet mr çekildi. Benim ne yesem midede gaz sancım olunca açıkçası öncelikle miyomu düşünmedim. Gastrologa gittiğimde miyomlarım ellerine gelince mr çektirdi. Endoskopi ve kolonoskopide temiz çıktı. Bugün de kadın doğum doktoruna giderek ameliyatımı planladık. Haftaya ameliyat olacağım. Açık ameliyat yapılacak. Maalesef ben de birden fazla miyomum var artık kapalı ameliyat şansın kalmamış, miyomların çok büyük dedi doktorum. Gerçi şöyle bir durum da var 2 sene önce en büyüğü 5,5 cm iken de gittiğim doktor kesinlikle açık ameliyat öneriyorum demişti.
İnsallah kısa zamanda toparlanır ve gaz sıkıştırmalarımdan kurtulurum. Size de şimdiden geçmiş olsun.

Bu miyomlar kasıklara baskı yapması gerekmez mi? Benim en büyüğü 13 cm miyonlarım hiç kasığıma vurmuyor. Ama 2 aydır mide spazmından beni süründürüyor. Sanki içimde taş var. Endoskopi/kolonoskopi temiz. Resmen psikolojim bozuldu. Bazen miyom bu kadar kötü yapamaz herhalde başka bişey mi var diye düşünmeden edemiyorum. Keşke korkmayıp 5,5 cm iken( gerçi o zaman mr da belki yine daha büyük çıkardı) ameliyat olsaydım. Amaliyatım mart başında olacak. Yumurtlama dönemim diye mi bilmiyorum 2 gündür ekstra kötüyüm. Buradaki tüm mesajları baştan sona okudum. Hepinizin paylaşımı bana cesaret oldu.

Ayni endiseleri ben de yasadim; kasiktan ziyade mide/barsak sorunlari ve bazen bel/sirt/bacak agrisi oluyor. Aylarca buradaki tum yorumlari okudum, sabahlara kadar uykusuz kaldim. Kesin kotu birsey var diye korktum, insanlar 30-40 cm miyom aldiriyor ama ben bu boyutta tukenmis durumdayim. 1 ay once muayene oldum, ilacli mr cekildi, doktorum onkoloji jinekologu ve miyom konusunda oldukca tecrubeli. Muayene ve mr sonuclarina gore sorun olmadigini ve kolay bir ameliyat olacagini soyledi. Aksi bir durum olsa gozunden kacmazdi, en azindan ihtimal verirdi diye dusunuyorum. Ben sirt ustu yattigimda karnim duzlesmiyor mesela, miyom kocaman bir tas parcasi gibi disarida duruyor ve kasiklarimda degil karnimin icinde. İlk ogrendigim zaman 13 cmdi ve gebelikte ogrendim, o zamanlar sol kasigimdaydi disaridan kesinlikle belli olmuyordu ve sadece yumurtlama donemlerinde kasik agrisi ve regl agrisi yasiyordum ama gebelikte karnim cok fazla buyudu, miyom da ondan sonra hic asagi inmedi nedenini anlamadim.Siz benden once ameliyat olacaksiniz, benim martin ortasi gibi aksilik olmazsa. Saglikla, kolaylikla atlatin yurekten diliyorum. Simdiden gecmis bitmis olsun

Bu arada yumurtlama doneminde ben de cok kotu oluyorum, reglden daha fazla zorluyor. Bir kac ay once yediklerimi cikarmistim gun boyunca. Nadir de olsa boyle sorunlar da yaratiyor demek ki o da bize denk gelmis. Dermansiz dert olmasin, bir kac ay sonra saglikli bir sekilde hayatimiza devam edecegiz. Ben mental olarak kendimi cok yiprattim, cok korktum cok kurdum cok agladim ama sonucta teslim oldum cunku artik kacabilecegim bir yer yok, ameliyat olmak zorundayim ve benden once binlerce kisi olup sagligina kavustu. Nickini tam hatirlamiyorum, burada kuzu benzetmesi yapilmisti, siradaki kuzular biziz ve kuzu kuzu gidip kurtulacaz icinizi ferah tutun :) Guzel haberlerinizi bekliyorum

Desteğiniz için çok ama çok teşekkür ederim. Aynı yollardan geçmiş birini dinlemek insanı rahatlatıyor gercekten. Dediğiniz gibi binlerce kişi bu yollardan geçti biz de insallah birkaç ay sonra geçmiş bitmiş oldu diyeceğiz. Buradan süreci de yazarım. Hem ameliyatımız hem de sonrası kolaylıkla su gibi geçer insallah

Ameliyatin korkulacak bi tarafi yok. Bu kadar sıkıntı cekmenize deger mi. Ben 2 yilda üç kez miyom ameliyati oldum. İçim hala miyom dolu. Devami da gelecek muhtemelen operasyonların. Miyomlar bitmiyor sürekli oluşuyor. Ve bekarım da. Ustelik doktor arayisina da girmedim. Direkt devlet hastanesinde oldum. Kimseye de haber vermeden tek başıma oldum çıktım üçünden de. Geciktirmeyin lütfen. Ustesinden gelemiyorsaniz gerekirse psikolojik destek alın ama geciktirmeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…