misyon koruma sınavını kazananlar ;)

sizin kendi tercihiniz miydi kaçıncı gruptaydınız yani sıralamanız neydi

Hayır tercihimiz değildi. Hatta tercih listesinde bile yoktu. 230 lardaydı son grupla değiştik. Kazandıktan 2,5 yıl sonra geldik yani.

Hayır tercihimiz değildi. Hatta tercih listesinde bile yoktu. 230 lardaydı son grupla değiştik. Kazandıktan 2,5 yıl sonra geldik yani.
aaa çok sasırdım iki grup mu oldu yani sonuçta 450 kişi var ve siz ortalardasınız çok geç gitmişiniz biz seneye gideriz diye tahmin ediyoruz ama

İlk değişimden sonra bir kerede tam sayı hatırlamıyorum ama 20-25 kişilik bir değişim oldu. Daha sonra bizde ilk grubu değiştirdik. Farklı bir tecrübe birde biz pandemiye denk geldiğimiz için bizim için baya kötü oldu. Zaten 12 ay yaz mevsimi olduğu için burada bu zamanlar sadece dışarı çıkılabiliyor ondada pandemiden dolayı çıkamıyoruz. Yazlar aşırı sıcak. Pandemi olmasaydı halk eğitimin kursları varmış burada dil öğrenmek için öğrenilebilirdi, hem İngilizce hem Arapça kullanıyor yerel halk.

Çok teşekkür ederim baya iyiymiş o zaman dediğiniz gibi zaten Almanya da Türk de bol, bir tek çevremde dil konusunda milliyetçi olduklarını duydum doğru müdür peki yani İngilizce konuşanlara Almanca cevap verme gibi huyları varmış

Evet bu benim başıma iki kere geldi.Ama çok da önemli değil bir şekilde anlaşıyoruz beni almanların tutumundan çok türklerin tutumu rahatsız etmişti bazıları senin türk olduğunu biliyor ama türkçe konuşmak kendinin türk olduğunu belirtmek istemiyor

merhaba arkadaşlar uzun zamandır aklımda olan sizin de hiç aklımızdan geçti mi bilmıyorum ama gittiginiz veya gitmeyi planladıgınız ülkede kalmayı oturum izni almayı düşünen var mıdır tabiki bunu kendi üzerimden yapmayı planlıyorum eşimin yapması münkün degil düşünen araştıran var mıdır sevgiler

Oturum kolay verilmiyor diye biliyorum.kendi üzerinizden nasıl yapacaksınız

sonuçta ben çalışmıyorum ücretsiz izinde oldugum iiçin herhangi bir engelim yok ama bunu nasıl yaparız oralarda nasıl kalırız araştırıyorum açıkcası

siz hangi ülkedeydiniz acaba dil şartı ister tabi ama belli bir seviye şartıdır tahminimce ingiltereye ankara anlaşmasıyla göçenler de dil şartı yok mesela

siz hangi ülkedeydiniz acaba dil şartı ister tabi ama belli bir seviye şartıdır tahminimce ingiltereye ankara anlaşmasıyla göçenler de dil şartı yok mesela
Ankara anl. süresi bitti sanırım yeni yılla birlikte. Biz almanyadayız ben de ücretsiz izindeyim ama diyelim ki çalışmak istiyorsunuz mutlaka dil istiyor

evet o anlaşma aralık da bitmişti yani acıkcası keske dil bilme şartı olsa ama ondan fazlasıdır diye düşünüyorum kalmak için yani turist vizesi mi almalı ne bilim sermaye mi koymalı ya da diploma iş yapacagım vaadinde mi bulunulmalı

Diploma bile olsa denklik kısmında sıkıntı çıkıyor ve yine dil isteniyor. Ben Türk okulunda çalışmak istedim yine de dil istediler.

Arkadaşlar merhaba kararname çıkmış ilk 65 gönderilecekmiş ilk sırada olanlar neler yapıyorsunuz bu süreçte heyecan başladı mı

Arkadaşlar merhaba kararname çıkmış ilk 65 gönderilecekmiş ilk sırada olanlar neler yapıyorsunuz bu süreçte heyecan başladı mı
Çok şükür tercih seviyesine gelebildik Açıkçası cok da heyecanlanacagimiz ulkeler gelmedi hiç düşünmediğimiz yerler gelince ters köşe olduk kismet artık tercih dışı gelme ihtimali de yüksek olduğu için heyecanlanamiyorum

Yaa sanırım bize de size gelen ülkeler gelecek sıralamamız sonlarda genelde ilklerle değişiyormuş sondakiler hepimizin hakkında hayırlısı

en cok istenen yerler orta avrupa ve eski osmanlı cografyaları olabiliyor maas,kiralar ve kultur acisindan.saglik anlasmasi olmayan ulkeler cocuklu aileler icin sabir isteyebilir yogunluk,uzaklık acisindan goze alarak gidilmeli.son kazananlar 3 yil beklenilebilir ozellikle diger yandan 1 maas kesimi olsada disiplin cezasi alinmamasi gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…