misyon koruma sınavını kazananlar ;)

Merhaba biz almanbadayız tercih dışı geldi.Yani her yazdığınız yer gelmeyebilir o yüzden bence oluruna bırakın birikim de yaşam tarzınıza gezmenize yemenize giymenize göre şekilleniyor.Kimi az birikim yapar kimi çok.Ama şunu unutmayın misyona giden herkes az ya da çok bir birikimle dönüyor.önemli bir noktayı söylemek istiyorum lütfen gelmeden önce evinizi eşyanızı ayarlamaya çalışınız.değişim yapacağınız kişilerle irtibat kurup evlerini devralabilirsiniz.Benim gördüğüm en büyük sorun bu.4 ay boyunca ev bulamayan bir arkadaşımız oldu baya sıkıntı yaşadı.

evet biz de o konuda ülke belli olduktan sonra karşı taraftaki kişilerle görüşüp ev ayarlarız diye düşünüyoruz siz ne zaman gittiniz peki nasıl gidiyor hayatınız

evet biz de o konuda ülke belli olduktan sonra karşı taraftaki kişilerle görüşüp ev ayarlarız diye düşünüyoruz siz ne zaman gittiniz peki nasıl gidiyor hayatınız
Biz temmuzda geldik.korona dışında herşey iyi çok şükür.hepimiz alıştığımız düzeni bırakıp geliyoruz illaki yadırgadığımız şeyler oldu başlarda ama şimdi iyice alıştık hiç dönesimiz yok Maddi boyutunu geçtim gerçekten farklı kültürleri görmek açısından da çok faydalı bu misyon.

evet kesinlikle farklı kültürler ve hayatlar cok büyük bir şans bizim için her zaman istedigim bir şeydi resmen hayallerime birer tik atıyorum

Merhaba, Almanya da neredesiniz acaba, sağlık, eğitim yaşam şartları, mesai şartları nasıl yakalamışken hemen sorayım

Merhaba, Almanya da neredesiniz acaba, sağlık, eğitim yaşam şartları, mesai şartları nasıl yakalamışken hemen sorayım
Berlin.Sağlık açısından her türlü branşta türk doktor bulabilirsiniz.mesai elçilik ve konsoloslukta farklı.elçilik nöbet usulü çalışıyor konsolosluk 8 5.Eğitim açısından da çok çok iyi.arkadaşlar özel okula da yolluyor devlet destekli oluyor.türk okulu da var.Çocuklar açısından iyi.

Merhaba bizde kazandık büyük ihtimalle ilk grupta gidicez çünkü ilk 20 deyiz Insallah gönlümüze göre bi yere gidebiliriz genelde tercih dışı gidiyormuş çünkü çoğu neye göre bunlari belirliyorlar acaba bilgisi olan var mi ? Mesela geçen sınavda sıralamada 1. Olanla 100. olanı ayni yere vermişler yani Kanadaya :)

ilklerde olanlar tercih veya ankarada eğitime çağrılma konusunda herhangi bir yazı geldi mi acaba ilk grup ne zaman gider

ilklerde olanlar tercih veya ankarada eğitime çağrılma konusunda herhangi bir yazı geldi mi acaba ilk grup ne

ilklerde olanlar tercih veya ankarada eğitime çağrılma konusunda herhangi bir yazı geldi mi acaba ilk grup ne zaman gider
Henuz yazi falan yok ama tahmini eylüle kadar gidilmis olur çünkü süresi bitmiş olanlar var onların yerine gönderirler insallah iyi yerler açılır

neden gezmek için ilk tercihimiz olsun onu biraz açar mısınız bir de çocugunuz var mı dil öğrenmesi için bi şeyler yaptınızı mı

İki oğlum var birisi bu sene okula başlayacak. Burada dil öğrenmek zor çünkü çok fazla türk var. Okul konusunda sıkıntı yaşıyoruz maalesef ama ilk okul için geçerli değil bu kreşler de bekleme süresi çok oluyor.

Bizde kazandiiiiik.memur 37. Siradayiz.muhtemelen ilk grupta gidicez.herkesin hakkinda hayirlisi olsunn
Amin herkes için Hayırlı olur inşallah siz ilk gruptasınız bizi her gelişmeden haberdar eder misiniz :) süreç nasıl ilerliyor burdan birbirimize yardımcı olabilir miyiz bilgilendirme konusunda

Merhabalar Kuveyt teyiz bizde, birikim yönünden iyi bir ülke fakat sosyallik gezme açısından aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.Dil konusundada çok iyi kurslar varmış fakat Hala sıkı pandemi tedbirleri uygulandığı için heryer kapalı. 7 aydır buradayız gene kendimizi anlatacak kadar konuşabiliyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…