Misafircilik oynamak !

Bakın görüşmesek iyi olur demek başka bir şey, hayır biz gelmeyeceğiz size iyi eğlenceler demek başka bir şey. Açık kapı bırakıp sonra neden ısrar ediyorlar demek saçma. Bana istemediğim bir konuda kimse ısrar edemez çünkü net bir şekilde istemediğimi söylerim.

Evet sizin göndermeniz farklı, çirkin ve yanlış. Madem gördüğünü bildiğini biliyorsunuz neden gönderdiniz? Bu daha da yanlış.

Görüşmesek daha iyi diyen birine neden ısrar edilir peki aaa bu naz yapıyor ben ikna edeyim diyemi bakıyorsunuz boyle durumlarda.

Allah korusun dikkat ediyoruz ama bakalm umarim yakalanirsakta hafif atlatırız kimsenin kaybı olmasin

Görüşmesek daha iyi diyen birine neden ısrar edilir peki aaa bu naz yapıyor ben ikna edeyim diyemi bakıyorsunuz boyle durumlarda.
Ben kimseye ısrar etmem, ısrar edenlerin ne düşündüğünü de bilmem bu sebeple. Sadece net konuşulmadığında açık kapı bırakmak olarak algılandığını ve ısrar edildiğini bilirim, ona göre davranırım. Kararsızsam bakarız, olabilir, iyi olur falan derim, istemiyorsam hayır derim, istiyorsam evet derim olur biter. İletişim böyle bir şey. Siz karşı tarafa ucu açık sinyaller gönderirseniz onlar da ona göre davranırlar.

benim yasadigim yerde 3 kisiye kadar misafire onay var,

o sekilde sosyal mesafe kurallarina uyarak ben gorusuyorum, gorustugum kisilerle de opusme sarilma yapmiyoruz.

ama sokaga cikma yasagi olsa asla kimsenin evine gitmem, cocuk bunalsa veya evdeki biriyle kavga etsen evden ayrilamiyorsun, kan cikar o yuzden ayri ayri gidelim derdim veya kalmali olmayacak sekilde program yapardim yerinizde olsaydim.

Esim 8.6 çalışıyor aksam 7de evde oluyor haliyle çocukların yasağı 4te başlamış oluyor e 1le 4 arası siz gidin deseniz benim ehliyetim yok bu surectede esim taksiye izin vermiyor onlarda bildiği icin bu yöntemi mantıklı bulup beni ikna etmeye çalışıyorlar dediginiz gibi hem pandemi hem yasaklar gitmek istemiyorum 4 tane çocuk olacak curcuna desen olcak yaoma etme bagrismalari cabasi virüsün de bulasmayacagindan emin değiliz haliyle buyuzden oturuyorum evde

Geçen hafta fikir ortaya atıldı görüşmeyelim biz çıkmıyoruz evden dedim daha sonra çocuklara gelcekmisiniz diye sormaya devam edildi bende bir kere hayırın ardından görüşmesek daha iyi olur demeye başladım bugünde zaten yine gelmeyiz dedim yarin yine arayacaklar biz gidiyoruz diye bir kere hayır demisim devamında yine görüşmeyelim bisey olur fln diye devam etmişim nerde bunun olumlu tarafı israr etmek için yahu

Haklıyken haksız duruma düşer gibi olmuşsunuz :S
Olsun baska türlü anlamayacaktı hafif atlatanlar göz önünde bulundurup bir haftadır konusunu hergun açılıyorlar ölenleri gören yok kv karşı komşusu öldü üstelikte varsın ben haksız olayım kimseye bisey olmasnda

Videoyu atarak haklıyken haksız duruma düşmüşsünüz. Kadın ısrarcı değilmiş ki siz istemediğinizi belirttikten sonra tamam demiş kapanmış konu, video atmanın ne gereği vardı? Kim olsa öyle tepki verirdi hatta belki de daha fazlasını

hayati zorlastirmaya gerek yok,
4 cocuklu evde herkes kafayi yer.
Cocuklarin bulusmasi guzel olur ama aradaki mesafe onemli tabi, gece kalmamali bir cozum yoksa da yapacak bir sey yok zaten.
Bir de aile olunca sosyal mesafe kurallarina pek uyulmuyor risk buyuyor.
Benim gorustugum kisiler arkadaslarim komsularim falan, hepsi ile mesafeli gorusuyoruz.

Ben şu süreçte anladım ki orda burda duyar kasan insanlar iş kendilerine geldi mi gönüllerince davranıyorlar. Kul hakkı bilmem ne tırt yani. O kadar haberler yayınlanıyor, ilanlar veriliyor, millet göstere göstere gezmesinde tozmasındalar. Bu dikkat etmeyenler, gezen tozan, doğum günü kutlayanlar, inşallah hepsi korona olsunlar da görsünler dünya kaç bucak diyeceğim ama sağlıkçılara üzülüyorum, onlar uğraşacaklar.

Evet geçen haftadan beri gidelim bisey olmaz dedikleri için bugun gönderdim videoyu bugun teklif etse sadece yapmazdım ole bisey zaten
Siz o bir hafta içinde buraya yazdığınız şekilde görüşmek istemediğini söylediniz mi net bir şekilde yoksa geçiştirdiniz mi?

Son konuşmada senden haklısın diye kapanmışken konu, herkesin açıp izleyeceği videoyu göndermeniz gereksiz olmus.

Kabul etmeyeceksiniz ama dışardan bir göz olarak görünen bu.

Son düzenleme:

aaa ben sana yazacaktım unuttum

siz tam kapandınız mı şimdi

nasıl oluyor o azıcık anlatsana

ama net söyleyince tamam demiş

görüşmesek daha iyi olur yerine ben gelmem bence sen de gitme demek yeterlidir

neden gelmiyorsun derse çocuklar küçük hasta olsak ne olacak diyebilirsiniz

ilk konu ortaya atıldığında olmaz gelemem dersen biterdi

bu arada yılbaşı geliyor

karşı komşum olan görümcemler bakalım bir atraksiyon isteyecekler mi olmaz diyeceğim, eskiden geçerken uğradık modunda geliyorlardı bakalım bu sene ne olacak 1:)))

10 kişi icinde 4 cocukla mesafe falan kalmayacağı icin gtmem istemedim bende ama zaten hep evdeyim arkadaşlarımlada görüşmüyorum marketde esim hallediyor ben gitmiyorum uzun suredir

Hiç bir şekilde tamam bakarız tarzında bisey söylemedim çocukları kiskirtmaya çalıştılar kızımda korkuyoruz virüsten gelmeyeceğiz diyor annem dedi. Ama onlar hergun sormaktan bıkmadı sanirim onun patlaması oldu bu bide 2 aydır görüşmüyoruz zaten e bu hafta 10 kişi ayni eve toplanacaktik 2 aydır ne diye oturduk evde niye kapattım ben kendimi sanrm patlama oldu o video benm açımdan yoksa bir kerelik bahsi geçen konudan dolayı oyle bisey yapmam

O videoyu göndermeniz çok gereksiz olmuş. Tamam demişler konu kapanmış size hak verilmiş hala üstelemişsiniz. Kime yapsanız aynısını ne bu şimdi der. Yine sizi alttan almışlar ben olsam daha beter terslerdim

O bana gelmicem dememe haklisin demedi 1 haftadır ya hasta olursak sonuçlarına nasil katlancaz dedim diye sende haklısın dedi yani bugun degil 1 haftadır ben gelmeyeceğim siz gidecekseniz gidin diyorum bizimki de yılbaşında toplanalım der her sene bu yılda yasak 4 gün olunca 4 gün kafam kaldırmaz en iyisi bir hafta öncesi gidim 2 gün yeter diye düşünmüştür. Ki eminim oraya aldığımız cam ağacını süsleyip fotosunu atacaktir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…