misafir ordusu nasıl ağırlanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yani en büyüğü benden 2 yaş büyük yaşıtım hepsi.

babamdan zor olmazlar ama kalabalıklar işte.

yine aynı yere yaptırsam mı yemekleri? menü için rahatsız ederim seni
kuzu ayni yere yaptirt , cikartiriz bi menu no.prob
ne zaman gelecekler?
ve sevgilinin dedigi gibi yap acik bufe en guzeli , herkes istedigi seyi alir oturur yer
yemek odasindaki sandalyeleri tasirsiniz salona
zaten genc insanlar yemek odasinda agirlanmaz :) merak etme guzel hafif yemeklerle atlatirsin

Açık büfe güzel fikir. Böreğin yanına kısır, patates salatası gibi aklına gelen, elinin alışık olduğu salatalardan yapabilirsin. Tatlıyı ben olsam tek çeşit yaparım, onlar gelirken tatlı getirirler herhalde.

Hazır yufkadan börek (birazı peynir birazı patates veya kıymalı)
Mercimek köftesi
Tatlı kurabiye
Tuzlu kurabiye
Kek
Makarna salatası
Börülce veya buğday salatası (yoğurtsuz ve mayonezsiz çeşit olarak)
Belki biraz zeytinyağlı biber dolması (bir gece önceden hazırlanır aynı gün uğraştırmaz)

yani o zaman çorbalı,ana yemekli akşam yemeği tarzı olmasın mı? doyurucu atıştırmalıklar yani? bilmiyorum ki ya benim aklımda direkt akşam yemeği olduğu için hiç yatmamıştı kafama.
Yani bence gerek yok corbaya ana yemege filan.cok kalabaliklar zaten.
Şöyle bolca zeytinyaglilar,degisik cesit salatalar borekler,cig sebzeler,humus,sosisli kanapeler vs yeterdi gibi geldi bana

yine cuma akşamı geliyorlar. yemeği öyle yapayım menüyü çıkaralım. yemek odasından berjerleri filan getiriyim mi ya bu insanlar nereye oturacak ben neye bulaştım böyle

ayy çok teşekkür ederimm umarım sizinki de güzel geçer. ❤

yine cuma akşamı geliyorlar. yemeği öyle yapayım menüyü çıkaralım. yemek odasından berjerleri filan getiriyim mi ya bu insanlar nereye oturacak ben neye bulaştım böyle
Sakin ol önce. Sandalyeleri taşı l koltuğun olduğu odaya. Bar sandalyelerini kaldir bence onlar orda yer kaplar onun yerine yemek nmasasinin sandalyelerini taşı odaya armutları da yanyana koy yada armutlardan kurtul berjerleri taşı l koltuğun olduğu odaya

Biz de işyerinde doğum,ev hayirlamasi vb.seyler olduğunda evsahibi börek,kısır/makarna salatası/ patates salatasi(herhangi biri) börek (sen su böreği yaptirabilirsin),üzeri muhallebili bir tatlı ,yaprak sarması/mercimek köftesi ikilisinden birisini yapar/yaptırır. Sen akşam yemeği tadında bişey aradığın için içli köfte de olabilir ikramlar arasında.

Ramazanda 14 kişinin olduğu bir grup insani normal bildiğin açılınca 8 kisilik olan masada ağırladım . Gayet rahat oldu onemli olan inanç :)

bar sandalyeleri çok hantal zaten kaldırırım onları rahat da değiller kimse oturmaz. aslında 2 tane daha armut var da çıkarmama gerek var mı bilmiyorum. sandalyede oturmak biraz sıkıcı olabilir yani. he bi de odamda bi koltuk var 3lü onu da getirebilirim maksat oturacak yer olsun yani. evi böyle döşerken hiç misafir düşünmemiştim.

Acik bufeeeee
Kiz sen ogrencisin ne misafiri. Herkese pizza soyle,bir de bardakta hazir domates corbasi (en sevdigim ay ben de gelicem)

ayy çok teşekkür ederimm umarım sizinki de güzel geçer. ❤
halledersin ya strese girme şimdiden
evin temiz olsun
herhangi bir yerde dağınıklığın olmasın
bir de yenecek iki parça şey bulunsun yeter de artar bile

biraz hazıra dayan dediğim gibi pahalı gelmez diyorsan karışık çerezdir cipsdir
hazır humusdur acukadır onlardan al biraz
rus salatasını
makarna salatasını
mercimekli köfteyi sen halledersin zaten
zeytinyağlı yaprak sarmasını da yapabilirsen sen yap bir gün önceden yapamazsan hazır al oldu bitti

ayrıca fırında elma dilim patates çıkarabilirsin baharatlı hem bir çok kişinin hoşuna gider hem ucuza getirmiş olursun biraz

En mantıklısı açık büfe bencede.yiyecek olarak günlerde yapılanları seç hem kolay hem doyurucu kısır kek börek tatlı vs vs

Acik bufeeeee
Kiz sen ogrencisin ne misafiri. Herkese pizza soyle,bir de bardakta hazir domates corbasi (en sevdigim ay ben de gelicem)

ayy kendi arkadaşlarıma onu yapıyorum üstüne hesabı da onlara kitliyorum ama bu arkadaşlar gerdi beni biraz

açık büfe son kararımdır

Daha okurken açık büfe geldi benim aklıma da. Evde kendiniz bikaç çeşit bi şey yapın sarma veya dolma poğaça veya kısır makarna salatası veya patates salatası gibi.. onun dışında börek tatlı kurabiye gibi envai çeşit dondurulmuş ürün var. Veya içini siz hazırlayıp fırın tarzı bi yere verirsiniz gayet güzel yapıyolar. Bu kadar insan yemek masasına olmaz. Yemek masasını açık büfe hazırlayıp tabak çatal bıçak bırakırsınız. İsteyen istediğinden alır yer. Sıfır stres. Diğeri hiç akıl işi değil.. servise yetişemezsiniz bi defa.

ayy kendi arkadaşlarıma onu yapıyorum üstüne hesabı da onlara kitliyorum ama bu arkadaşlar gerdi beni biraz

açık büfe son kararımdır
Yok ayol ne gerilecen
Onlar ogrenci sen ogrenci
Valla benim ogrencilikte yedigim aperatifler hala aklimdadir,ton balikli makarnalar,hazir yufkadan peynirli gozlemeler, bardakta hazir corbalar, popeyes dominos pizza vay arkadas
Seni neden seviyorum cunku bana ogrenciligimi hatirlatiyorsun bebegim

Operim

Ağırlamam. Sizin için öneri açık büfe mantıklı,alın hazır börek çörek tatlı,evdede bikaç çeşit salata vs.. koyun hepsini masaya alıp yiyip otursunlar. Fazla kasmaya gerek yok.

Arkadaşlara katılıyorum bencede açık büfe güzel olur herkes tabağına koyar eğer odan küçükse koltuk koyma gerekirse yerde de otururlar önlerine sehpa tarzı birşey koyarsın.

Kısır ben kısırı yaparken kişi başı 1 çay bardağı bulgur koyarım çevremde de öyle yapıyorlar.
Poğaça,yufkadan börek,patates salatası,yaş pasta,baklava doyurucu olur,illa bir çeşit yemek olsun dersen lahmacun yaptırırsın oda güzel olur :) misafirlere yapılır bizim burada çok da sevilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…