misafir ordusu nasıl ağırlanır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sanırım doydum. :dondurma:

öneriler geldikçe kafa karışıklığı artıyor bende. yazan herkese teşekkür ederim,süpersiniz. bolca sevgiler. ❤

Mune Mune konu kapanabilir mii?

benimkiler akşam gelecekler yani yemek diye konuştuk ama şöyle baya doyurucu şeyler yapsam heralde aynı şey yerine geçer. ne bileyim aklıma şuan wrap geldi etli,sebzeli karışık yaparım. birkaç şey daha yani kendileri alsınlar ama doysunlar. ay keşke sizin gibi yapabilsem ben kesin heyecanlanırım. :olamaz:

Ben bir de konyadan gelmiş etliekmek çıkarttım, en çoo o gitti zaten. Ama kısır ve patates salatası akşam da yenebilecek şeyler. Wrap da olabilir, tavuk sote tarzı da olabilir belki. Ne olacak da heyecanlanacaksın sanki :)) beğenmezler vs diyeyse beğenmeyen kendi yapsın boşversene :)

Ben bir de konyadan gelmiş etliekmek çıkarttım, en çoo o gitti zaten. Ama kısır ve patates salatası akşam da yenebilecek şeyler. Wrap da olabilir, tavuk sote tarzı da olabilir belki. Ne olacak da heyecanlanacaksın sanki :)) beğenmezler vs diyeyse beğenmeyen kendi yapsın boşversene :)
Konya mi etliekmek miii bir konyali hamile olarak:KK76:

Sevgilin haklı ben olsaydım açık büfe sistemi yapardım
Kolay gelsin :)

Ya bu kadar gerilme öğrenci evi orası

Gerçekten ben kendimi çokkk yaşlı hissettim

Bizim Zaman'ımızda öğrenci evinde yere gazete serilir yumurta kırılır makarna yapılır yenirdi

Eşim arada tavuk pilav yapardı ama o az kişi olursak

yani o zaman çorbalı,ana yemekli akşam yemeği tarzı olmasın mı? doyurucu atıştırmalıklar yani? bilmiyorum ki ya benim aklımda direkt akşam yemeği olduğu için hiç yatmamıştı kafama.
Kesinlikle doyurucu atıştırmalıklarla açık büfe çok mantıklı. Kendinizi bu kadar kasıp yormaya hiç gerek yok,sevgilinize katılıyorum ben de.
İyi eğlenceler:)

çok risksiz şeyler yapmayı düşündüm yani fix her şeyin seveceği şeyler. ama sadece düşündüm ne oldukları hakkında bir fikrim yok. :halay:akşam yemeği değil atıştırmalık da olabilir diyorum ama aradayım işte.
Bi kere börek herkes sever bi paket yufkadan 30 tane cıkıyor
Bi de kısır olmalı doyurucu olur.
Ben olsam çiğ köfte alırdıö bir kilo
Sonrasında Yogurtcu bişey lazım kereviz salatası veya makarna salatası
Bi zeytinyağlı iyi olur yapabilirseniz zeytinyağlı pırasa
Bir de bence sıcak bişey lazım nasıl desem köfte olabilir ya da kavurma pilav olabilir gerci bu menüye uymadı gibi o
Ayran limonata vs
Tatlı olarak da basit bişey ayva tatlısı olabilşr elbette cay

yani o zaman çorbalı,ana yemekli akşam yemeği tarzı olmasın mı? doyurucu atıştırmalıklar yani? bilmiyorum ki ya benim aklımda direkt akşam yemeği olduğu için hiç yatmamıştı kafama.
Kesinlikle doyurucu atistirmaliklar.
Sanirim herkes genc yasta, makarna salatasi, pasta, pogaca, tuzlu-tatli kurabiyeler, cakepops, cips koyarsiniz bir de misir patlatirsiniz. Icecek olarak kola vs birde buyuk bi caydanlikla cay demleyin yeterli bence.

Ya bu kadar gerilme öğrenci evi orası

Gerçekten ben kendimi çokkk yaşlı hissettim

Bizim Zaman'ımızda öğrenci evinde yere gazete serilir yumurta kırılır makarna yapılır yenirdi

Eşim arada tavuk pilav yapardı ama o az kişi olursak

babamın bir huyu var çorba,ara sıcak,ana yemek,tatlı olmadan yemek yemez. biri bile eksikse söylenir. bana da geçmiş sanırım ya böyle her şey tam olsun istiyorum. ama 15 kişiyi de doyuramam maalesef :KK70:

devir değişti tabi biz de kankilerimle pizza söyleriz ama bu misafirler ağır. yine de biraz rahatladım yorumlarla. :p

babamın bir huyu var çorba,ara sıcak,ana yemek,tatlı olmadan yemek yemez. biri bile eksikse söylenir. bana da geçmiş sanırım ya böyle her şey tam olsun istiyorum. ama 15 kişiyi de doyuramam maalesef :KK70:

devir değişti tabi biz de kankilerimle pizza söyleriz ama bu misafirler ağır. yine de biraz rahatladım yorumlarla. :p

O baba yemeği

Gençlere o kadar kalabalıkta açık büfe gider

Hatta kıymalı pide de alıp dilimletebilirsin hem çeşit hem doyurucu olur

Göz doysun karın doyar zaten

sanırım doydum. :dondurma:

öneriler geldikçe kafa karışıklığı artıyor bende. yazan herkese teşekkür ederim,süpersiniz. bolca sevgiler. ❤

Mune Mune konu kapanabilir mii?
Bende yazayim bari ee herkes acik bufe demisde tmm guzrl hosda bu arkadaslar aksam yemegi beklerken gun masasi gorecekler olurmuki:rolleyes:

Yeni gelin filan olsanız öyle bir menü yapın derim ama aşırı yorucu olur.
Benim gorumcem falan kaç yaşında kadın ama açık büfe şeklinde ağırlar mesela herkesi çok da güzel olur.
Bak sana 5 kez denedigim ve 20 kişiyi agirladigim menüyü yazıyorum.
Kuru dolma (Sen hazırda alabilirsin)
Mercimek köftesi
Rus salatası
Hazır yufkadan börek
Ağlayan kek (Çok basit yapımı ve gösterişli internette var )
Bir de gelen misafir ne getirmişse o tabi ki.

Ben olsam çorbalı ana yemekli menü yerine marketten kızartmaya hazır patates, şinitsel,meze gibi şeyler alırım hemen hemen aynı maliyete gelir..Bol miktarda da güzel soslu bir makarna.Gençlerin genellikle sevdiği risksiz şeyler.Öğrencisiniz fazla birşey beklenmez diye düşünüyorum.Kolay gelsin.

Bu arada çeşit çoğaltmak kolay

Düdüklü varsa daha kolay

Nohut fasulye haşla

Yeşil mercimek kuskus hatta pirinç buğday da

Bol maydanoz dereotu vs doğra

Her bir haşlanmış çeşide maydanoz dereotu baharat limon nar ekşisi gezdir

Garnitür de olabilir makarnaya

Oldu sana çeşit çeşit salata

bende geleyim mi ya :KK70:
bayılırım ev ağırlamalarına ama ben ev sahibi olmayacaksam :KK70:

açık büfe tarzı olmalı 15 kişiye tabldot yemek çıkmaz cok zor ve saçma durur
kokteyl tarzı minimal hoş olur herkes bir tabak alır kendine
bence kendin de yapma anlaş bir yerle zeytinyağlı yapsınlar birkaç cesit oldu bitti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X