Popüler Konu Minimal Yaşam

Kadın evli 🥴 kadın buna aşık oluyo zorla kendine aşık ediyo sonra gidiyo kadini başka evli bir kadınla aldatiyo 😅
Türk filmlerinde de olur ya kadın ya da adam aşık olur ince hastalığa tutulur heh kadına da ondan oluyo derdinden yazık 😁
Evet mutsuzdu kadın başkasına sardı kadında suç var yani şimdi.

ben hep sizleri okuyup, sizden ilham alarak yürüyorum, bu yöntemi de eşimin ablası söyledi ( o da baya maharetlidir )

çoğu kolaylık yollarını aklımda tutamasam da bunu unutmadım :) deneyin umarım işe yarar..
Sohbet ederken öğreniyoruz böyle pratik faydalı bilgileri de burayı seviyorum 😊 El elden üstündür kimse herseyi bilemez konu ne olursa olsun birbirimizden öğreneceğimiz çok şeyler var.

kışlık hazırlıkları hiç bir zaman yeterince ve dolu dolu yapamıyorum, kimseden çok destek de göremiyorum :/
okudukça tek tatil günümü o işlere ayırasım geliyor :)

ama o gün çocuklarla vakit geçirmek hep 1 adım önde kalıyor...
şimdilik düzen hala bu şekilde...

ama evet birbirimizden bişeyler öğrenme kısmı paha biçilemez :KK200:

kışlık hazırlıkları hiç bir zaman yeterince ve dolu dolu yapamıyorum, kimseden çok destek de göremiyorum :/
okudukça tek tatil günümü o işlere ayırasım geliyor :)

ama o gün çocuklarla vakit geçirmek hep 1 adım önde kalıyor...
şimdilik düzen hala bu şekilde...

ama evet birbirimizden bişeyler öğrenme kısmı paha biçilemez :KK200:
Kışlık hazırlık yaparken oturup kilo kilo hazırlık yapmak yorar ama haftalik az az tamamlamak daha kolay
Mesela örnek dolma biber 5 kilo alıp ugrasmak yerine dolma biber yemeği yapacagim zaman fazladan temizliyorum bir kısmını yemek yapıp bir kısmını dondurucuya koyuyorum 2 yemeklik kadar
Aynı şekilde mesela 1 kilo taze fasulye temizleyip yarısını yine dondurucuya atıyorum kalanı pisiriyorum.
Hem yorucu olmuyor hemde dondurucu doluyor.
Bazı işler ugrastiriyor tabi ama kışın kolaylık oluyor. Yemek yapma süresi azalıyor.

Kışlık hazırlık yaparken oturup kilo kilo hazırlık yapmak yorar ama haftalik az az tamamlamak daha kolay
Mesela örnek dolma biber 5 kilo alıp ugrasmak yerine dolma biber yemeği yapacagim zaman fazladan temizliyorum bir kısmını yemek yapıp bir kısmını dondurucuya koyuyorum 2 yemeklik kadar
Aynı şekilde mesela 1 kilo taze fasulye temizleyip yarısını yine dondurucuya atıyorum kalanı pisiriyorum.
Hem yorucu olmuyor hemde dondurucu doluyor.
Bazı işler ugrastiriyor tabi ama kışın kolaylık oluyor. Yemek yapma süresi azalıyor.
Bende parça parça yapiyorum CoffeCoffe CoffeCoffe bugün sarımsakları denerim 😍 sosları annemler yapiyo. Menemen yenmiyo ekşi oluyo tadı. Aslında incir felan kurutmak istiyorum cesaret edemedim hazır alırım muhtemelen. Domatesleri bütün bütün buzluga atiyorum ben 😅

bir de o ekşime tadı var, bunun nedenini hala anlamamakla beraber nerdeyse kışlık domates soslarını bile eşim de ben de sevmiyoruz :/
bütün bütün atınca nasıl durum ?? bi hal çare bulsam iyi olacak :)

Bende parça parça yapiyorum CoffeCoffe CoffeCoffe bugün sarımsakları denerim 😍 sosları annemler yapiyo. Menemen yenmiyo ekşi oluyo tadı. Aslında incir felan kurutmak istiyorum cesaret edemedim hazır alırım muhtemelen. Domatesleri bütün bütün buzluga atiyorum ben 😅

Bizde kışlık konserve veya sos hiç yemeyiz yapmayız.
Annem domatesleri çok pişirip salça gibi yapıyor tadı güzel oluyor.
Domatesleri rendeleyip çiğ halde dondurucuya koyunca da iyi oluyor.

Sadece patlıcanı kızartıp yada kozleyip dondurucuya koyarım harici sebzeleri çiğ koyarım tadı bozulmaz. Normal biber koymam tadı değişiyor. Dolmanin değişmiyor mesela 🤔
Bakliyat olarak nohut fasulye mutlaka haşlayınca koyarım.

yani kızlar, sebzeleri ( patlıcan hariç ) çiğ koyarsam olur mu bu iş :110:

çünkü bu kolay, arada muhakkak yapabileceğim bişey en azından..

ilk fırsatta deneyeyim madem :)

Ben domatesleri yemeklik doğrayıp atıyorum buzluğa, ekşime vs olmuyor. Yeşil biberleri yemeklik doğrayıp atıyorum yemek yaparken içine atmak için.

bir de o ekşime tadı var, bunun nedenini hala anlamamakla beraber nerdeyse kışlık domates soslarını bile eşim de ben de sevmiyoruz :/
bütün bütün atınca nasıl durum ?? bi hal çare bulsam iyi olacak :)
Çıkarınca suya tutuyorum hemen soyuluyo dogruyorum yemeğe gayet güzel oluyo tadi. Domates sosuda ekşi oluyo onu da yiyemiyoruz. Sadece kahvaltılık sos oluyo ya acılı ondan yapıyoruz bol bol

domatesler şimdilerde çok iyi ( mevsim olarak ) biberler de öyle.

bu ikisi zaten bir çok yemeğe gereken kral sebzeler :) deneyeyim

bakın bir şey daha öğrendim :)

:KK200:

yani kızlar, sebzeleri ( patlıcan hariç ) çiğ koyarsam olur mu bu iş :110:

çünkü bu kolay, arada muhakkak yapabileceğim bişey en azından..

ilk fırsatta deneyeyim madem :)
Evet en güzeli çiğ koymak diğer türlü kavurup koyunca sebze kendini salıyor.
Çiğ denedim sanki taze alıp yapmışsın gibi oluyor. Annemde böyle yapmaya başladı.

X