Popüler Konu Minimal Yaşam

Selam kızlar yatak odasının şeklini değiştirdim bayadir aklımdaydı bugün işim olmayınca yaptım
Sonra arkadaşlar kahve içmeye aradılar hızlıca evi nasıl topladim hatırlamıyorum buraya yoğunlaşınca diğer işler kalmıştı.
Bugün de böyle geçti hafta sonuna geldik bile 😊
Çok güzel olmuş 👍🏻

Size de iyi yolculuklar 🤗 uzun kalacak mısınız? Ben ağustosun son haftasına kadar kalırım sanırım

Sağol 🥰Biz en fazla 12 gün felan diye düşündük. Ben evimi özlerim kalamam ki o kadar 😅

Mikan sen gidince epey uzun kalıyorsun
Ben de kalamam o kadar
1 hafta bir kalayım 2. Haftaya bakarız düşüncesindeyim☺️

Mikan sen gidince epey uzun kalıyorsun
Ben de kalamam o kadar
1 hafta bir kalayım 2. Haftaya bakarız düşüncesindeyim☺️
😅 2 haftada çok uzun 10 12 gün kalırız sanırım. Bu sene çevre illeri gezeriz diye düşündüm öyle vakit geçmiş olur 😅

😅 2 haftada çok uzun 10 12 gün kalırız sanırım. Bu sene çevre illeri gezeriz diye düşündüm öyle vakit geçmiş olur 😅
Kızımla kalıyorum canım. Eşim ancak hafta sonları yanımıza gelebiliyor. O yüzden 1 haftayı geçirirsem 2 hafta kalmam gerek😄

Ohhh 🥰 Dün İzmir'e gittik Gümüldür tarafına çok güzeldi oradaki köylerden ev alabilsek ne güzel olurdu. Oğlum üniversiteye felan gidince bizde oralara tasiniriz belki
Bence de İzmir güzel yer, yaşanabilecek yer.

Selam kızlar Dün duvardaki delinen yerleri kapatıp boyadık lambaları çıkarmıştım
sonra eşimin dükkanında yapılacak işler vardı oraya gittik hafta sonunu bile iş yaparak geçirdim.

Bugün de kahvaltı hazırladım
Çay demledim yumurtaları makineye koydum o sürede yatakları toplayıp makineye camasir attım.
Kahvaltımız bitince de sofrayı toplayıp sadece gözüme takılan işleri yaptım.
Birazdan dizi izleyeceğim akşama kadar free takilacağım
Haftanın planını yazmadım onu planlarım.

Selamlar
Dün 2 bölüm dizi izledim
Bol bol dinlendim
Sonra yemek yaptım bamya yemeği.
Temizleme işlemi uzun sürdüğü için yine dizi açtım izledim. Yavaş yavaş yaptım.

Bu sabahta simit aldım
Kahvaltı sonrası evi toparladım.
Çayımı içtim

Kızımla oyun oynayacağız.
Biraz ödev yapar sonra bende kitap okurum.

Sakinlik iyi geldi mesela uzun zamandır keyifle yemek yapmıyordum.
Bamyanın kalanini temizleyip dondurucuya attım ilk defa deneyeceğim bakalım nasıl olacak.
Aldığım sebzelerin çoğunu bu şekilde yemek yaparken kalanini temizleyip dondurucuya koyuyorum sonraki haftalarda kullanıyorum pratik oluyor.
Salatalık malzemelerini de 3 gün yetecek şekilde yıkıyorum hepsini yıkamayı sevmiyorum.
Hafta sonu domates kalıyorsa rendeleyip dondurucuya koyuyorum.

Bu şekilde hem sebzeler bozulmuyor hemde bazı günler yemek yapmak daha kolay oluyor.

Hazırlıkları yavaş yavaş yapıyorum. Sıkılmadan ve bir günüm mutfakta geçmemiş oluyor.
Pazar günleri yemek yapmıyorum eşim yapıyor yada disarida yeriz.
Bazı yemekleri 2 günlük yapıyorum genelde taze günlük yemekleri seviyoruz.

Herkese selamlar :KK52:

uzun zamandır iş yerinden rahat giriş yapamıyordum, bu sebeple uzak kaldım buralardan. Ayrıca yazlık ev için koşturmacalar vs devam ediyordu. borç ödeme falan derken hayat telaşesine kapıldım.

Öncelikle ara ara okuduğum tatsız olaylar yaşayan arkadaşlarımın üzüntülerini paylaşıyorum. Hepimiz türlü sınavlardan geçiyoruz, Rabb'im beden sağlığımızın yanında akıl sağlığımızı da koruyabileceğimiz sınavlar versin hepimize.

Hastalık geçirenlere, geçmiş olsun.
Kayıp yaşayanların, başı sağ olsun.
Evladı sınava girmiş olanların, bahtı açık olsun.

Sağlık ve afiyet diliyorum cümleten.
-----------------------------------------------------------------------------------------

Ben bu süre zarfında, yaz dönemi öncesi rutin sporuma devam ediyordum, spor tatile girdi. Ara verdik.

Kızım 4. sınıfa geçti. Ödev sorumluluğu hala yok, sürekli hatırlatma yapmam, sürekli takipte olmam gerekiyor.

Yazlık bölgemiz imara açıldı. Çok şükür elektrik ve su işini çözdük, bu yıl yaşamaya başladık. Kvalidemler için de mesafe yakın olduğu için çok uygun olmuş oldu. Şimdi çocuklar (kızım ve görümcemin oğlu) büyüklerimizle birlikte yazlıktalar biz de hafta sonları onların yanına uğruyoruz.

finansal durumlar biraz zorda bu ara. yazlık için çekilen kredi ödemelerinin yanı sıra ilave ödediğimiz paralar bizi biraz zora soktu. kenarda olanı bozdurmadan idare etmeye çalışıyoruz.

yakın kuzenlerimizin düğünleri var bu yıl, koşturmacamız da yoğun.

böyle yani...

hepinize sevgiler, selamlar :KK36:

Selamlar
Dün tatil yeri baktım önceden Fethiye'den almıştık ama bu yıl arkadaşlarla gittiğimiz için iptal edip Side den aldık. Ağustos sonu gideceğiz nasip olursa.

Kitap okuduğum sitede erişime kapatıldı. Şaka gibi neyse...

Evi toparladım oturuyorum şimdilik dinleniyim biraz.

Selamlar
Dün tatil yeri baktım önceden Fethiye'den almıştık ama bu yıl arkadaşlarla gittiğimiz için iptal edip Side den aldık. Ağustos sonu gideceğiz nasip olursa.

Kitap okuduğum sitede erişime kapatıldı. Şaka gibi neyse...

Evi toparladım oturuyorum şimdilik dinleniyim biraz.
Hangi siteydi bilmiyorum ben hiç siteden okumadım ama t.l.gr.m var ya ben oradan bulup inceliyorum bazen de elimde yoksa kısaysa okuyorum çok iyi oluyor tavsiye ederim kullanmıyorsan
Hatta şöyle elimdeki kitabı buluyorum , akşam oğlumu uyuturken kaldığım yerden telefondan okuyup sonra kitaptan devam ediyorum 😅

Hangi siteydi bilmiyorum ben hiç siteden okumadım ama t.l.gr.m var ya ben oradan bulup inceliyorum bazen de elimde yoksa kısaysa okuyorum çok iyi oluyor tavsiye ederim kullanmıyorsan
Hatta şöyle elimdeki kitabı buluyorum , akşam oğlumu uyuturken kaldığım yerden telefondan okuyup sonra kitaptan devam ediyorum 😅
Wattpad sitenin adı okuduğum kitap yavaş yavaş basıldığı için devamını oradan okuyordum.
Kitabı çıktıkça alacağım artık seriyi tamamlarım.

Merhaba kızlar,
son zamanlarda hayatımı etkileyen ve uyku kalitemi bozan bir durum var. Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum:
-Sanırım insanlardan fazla şeyler bekliyorum. Düşünüyorum ki ben olsam bunu yapardım, veya şunu söylerdim. Karşı taraf yapmayınca cok büyük hayal kırıklığına uğruyorum. Çok sinir oluyorum. Sürekli olarak zihnimde geviş getiriyorum aynı şeyleri. Geceleri uykum kaçıyor, kendimi yıprattığımla kalıyorum. Konular da öyle ölüm kalım meseleleri değil. Mesela bir konuda yardım veya yardım teklifi bekliyorum karşı taraftan ama bu konuda duyarsız oluyor, ama düşünüyorum ben onun yerinde olsam kesin şunu yapardım veya şöyle bir açıklama yapardım. Karşı tarafa bakıyorum çok gamsız, benim şarteller atıyor... Yakın çevremden insanlar bunlar akraba-arkadaş çevresinden. Belki de terapi almam lazım bunun için ama şimdi öyle bir vaktim yok en azından biraz hayatımı normalleştirmek istiyorum. Bu durumlarda karşı tarafa nasıl davranmalıyım?

Merhaba kızlar,
son zamanlarda hayatımı etkileyen ve uyku kalitemi bozan bir durum var. Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum:
-Sanırım insanlardan fazla şeyler bekliyorum. Düşünüyorum ki ben olsam bunu yapardım, veya şunu söylerdim. Karşı taraf yapmayınca cok büyük hayal kırıklığına uğruyorum. Çok sinir oluyorum. Sürekli olarak zihnimde geviş getiriyorum aynı şeyleri. Geceleri uykum kaçıyor, kendimi yıprattığımla kalıyorum. Konular da öyle ölüm kalım meseleleri değil. Mesela bir konuda yardım veya yardım teklifi bekliyorum karşı taraftan ama bu konuda duyarsız oluyor, ama düşünüyorum ben onun yerinde olsam kesin şunu yapardım veya şöyle bir açıklama yapardım. Karşı tarafa bakıyorum çok gamsız, benim şarteller atıyor... Yakın çevremden insanlar bunlar akraba-arkadaş çevresinden. Belki de terapi almam lazım bunun için ama şimdi öyle bir vaktim yok en azından biraz hayatımı normalleştirmek istiyorum. Bu durumlarda karşı tarafa nasıl davranmalıyım?
Kafanın en rahat olması gereken yerdesin aslında.
Çünkü karşı taraf yardım ederse öde öde bitiremezsin o iyiliği. Arana mesafe koymak istesen koyamazsın da.
Yani herkes şimdi kendi hayatının mücadelesinde
Zaman çabucak geçiyor. Bu konuda karşı taraf haksız değil.

Kimse bana yardım etsin istemiyorum mesela çok çok önemli bir konu yoksa
Kafam o kadar rahatki evlenirken ev alırken çok zorlandigimiz zamanlarda kimse bize de sormadı
Sorsalar da iyiyiz çok şükür derdim kabul etmezdim neyse insanı üzen yeterince değer görmemek galiba... değer verdiklerinden

Yani sana kim nasıl geliyorsa sende o kadar gideceksin hal hatır soran varsa sen de ara ,hediye alan varsa sende al. Samimi geliyorsa konuş gelmiyorsa uzaklaş kendine iyi bak ozguvenli dur her işe de atlama 😊

X